21 maja 2022 Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Reklama Heops

„CIĘŻKA NOGA" KIEROWCÓW ZAGRAŻA BEZPIECZEŃSTWU NA DRODZE I... ODCHUDZA PORTFELE

dodał 2022-01-27
„CIĘŻKA NOGA

Regularnie przypominamy o wysokich karach, jakie od początku roku grożą kierowcom łamiącym przepisy ruchu drogowego, szczególnie te dotyczące ograniczeń prędkości. Niestety niektórzy wciąż nie traktują poważnie tych informacji i o tym, że policjanci nie mają pobłażania wobec piratów drogowych, przekonują się w trakcie kontroli drogowej. Tak jak m.in. kierowcy zatrzymani do kontroli pod Elblągiem przez policjantów z Grupy Speed.

Od 1 stycznia 2022 roku wchodzą w życie przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za przekroczenia dozwolonej prędkości, czy za wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. Również piesi muszą liczyć się z nowymi wysokimi karami za niektóre przewinienia. To kolejna zmiana w przepisach ruchu drogowego w ostatnich kilkunastu miesiącach, która ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.
Więcej na ten temat można dowiedzieć się wchodząc na stronę:

https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/89248,Nowy-rok-i-nowe-stawki-mandatow-za-wykroczenia-w-ruchu-drogowym.html

Policjanci z elbląskiej drogówki, wchodzący w skład Grupy Speed, ukarali wysokimi mandatami karnymi kierowców, którzy zlekceważyli zasady bezpieczeństwa na drodze i przekroczyli dozwoloną prędkość. Wszystkie przypadki miały miejsce w niedzielę (23.01.2021) na trasie S7 w okolicach Elbląga.
Najwyższym mandatem w wysokości 2 000 zł został ukarany 26-latek kierujący autem marki Audi TT, który rozpędził samochód do 189 km/h. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą był 48-latek, który na obwodnicy Pasłęka rozpędził swoją skodę do 174 km/h, za co otrzymał mandat w wysokości 1 500 zł. Z kolei inne audi, kierowane przez 48-letniego mężczyznę, jechało z prędkością 164 km/h. W tym przypadku kierowca otrzymał 1 000 zł mandatu. Poza wysokim mandatem, na konto każdego z kierujących wpłynęły również punkty karne.

Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem „popisał się" ostatni z zatrzymanych do kontroli kierowców, który również na trasie S7 (na wysokości miejscowości Sople) jechał zdecydowanie za szybko. 39-latek prowadził mercedesa z prędkością 197 km/h, co więcej - migał światłami innym kierowcom, żeby zjechali mu z drogi, nie trzymał się prawej strony jezdni, miał zużyte opony i każda była z innego kompletu, miał pękniętą przednią szybę oraz brak naklejki rejestracyjnej. W jego przypadku policjanci uznali, że kara mandatu może okazać się niewystarczająca, dlatego podjęli decyzję o skierowaniu sprawy tych wykroczeń do sądu z wnioskiem o ukaranie kierowcy.

Na poniższym nagraniu widoczne są wykroczenia kierowców łamiących przepisy dotyczące dozwolonej prędkości, zarejestrowane przez wideorejestrator w radiowozie w trakcie jazdy.

Nadmierna prędkość pojazdów, zwłaszcza w obszarach zabudowanych, jest głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Przy wyższych prędkościach kierowca ma mniej czasu na przetworzenie informacji otrzymanych z otoczenia, mniej czasu na podjęcie decyzji i mniej czasu na samą reakcje. Im wyższa prędkość, tym dłuższa droga hamowania i tym trudniej uniknąć kolizji.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :amur

Komentarze

 • ten sam
   2022-01-28

  Ten punkt trzeba zamknąć jak najszybciej. Co tam się dzieje wiedzą ci co tam byli. Niech wpisze się ktoś kto przestał pić po wizytach u pana Z. Ilość tych wizyt powinna być ograniczona najwyżej do dwóch. Dalej winien się człowiekiem zająć specjalista od uzależnień. A nasz szarlatan po ukraińskich kursach nie ma do tego żadnych uprawnień.

  • zamykacz ten sam
    2022-01-28

   Ja to bym ciebie zamknął bo widac że jest z toba jakis problem

  • ten sam ten sam
    2022-01-28

   A może tak zamykaczu coś ad rem a nie ad personam? Byłeś, skorzystałeś, widziałeś.....

  Gołąbek
   2022-01-27

  170 na 7 to żadna prędkość. Mam prawie zawsze coś koło 200 na tej prostej za Bogaczewem. Zjeżdzam z lewego kiedy tylko mogę i nie mam problemu gdy ktoś jedzie szybciej. Zagrożeniem są dzbany którym się wydaje że lewy jest specjalnie dla nich i jada nim bo wydaje im sie że prędkośc 120km.h ich do tego upoważnia, choc prawy jest pusty. Takie coś trzeba pietnować bo to jest realne zagrożenie. Rozumiem ograniczenia w mieście i jestem jak najbardziej za surowym karaniem przekrających prędkości ale to?

  • Ahmed Gołąbek
    2022-01-28

   I wtedy obudziłeś się zlany potem jak majaczyłeś że jedziesz 200 . Dziecko zejdź na ziemię bo gdbybym mógł Ci sprzedać liścia to byś szybciej się wybudził niż łapiesz oddech pajacu.

  • gołąbek Gołąbek
    2022-01-28

   @Ahmed. Uwielbiam takich internetowych kozaków. 195cm/98kg. Sięgniesz? :)

  • stary driver Gołąbek
    2022-01-28

   do ahmeda: Wal w mordę swoją babę, a 200 na siódemce to żagen wysiłek.

  • Ahmed Gołąbek
    2022-01-28

   Chcesz dołączyć do kolegi wyżej?? Marka pojazdu i fruwasz razem z nim a ha I mleko z pod nosa wytrzyj bo te 200 ml ci w głowie namieszało z 200 km/h i majaczysz jak kolega o biciu baby.

  • Amacie Gołąbek
    2022-01-27

   To ze jesteś i****ą wie Twoja rodzina i wystarczy. Po co maja wiedzieć też inni? Ani to kogoś interesuje, ani bawi, ani smuci.

  • stary driver Gołąbek
    2022-01-28

   Czym ty amacie jeździsz i jak jeśli nie pociśniesz 200 na siódemce? Siedź w domu i zagracaj drogi!

  • Amacie Gołąbek
    2022-01-28

   Gdybys tylko wiedział jakim… problem w tym, że bawią mnie takie łosie jak Ty nie z powodu rodzaju auta, ale wieśniaczego podejścia. Jesteś żenujący.

kocham jarka
Żwirownia 1140 px