25 maja 2020 Grzegorza, Urbana, Magdaleny

„Kosmos, planety Układu Słonecznego oraz nasze marzenia…”

dodał 2018-08-21
 „Kosmos, planety Układu Słonecznego oraz nasze marzenia…”
Relacja z zajęć w Bibliotece Publicznej w Godkowie .

 

Był to kolejny cykl warsztatów dla naszych młodych Czytelników. Odbywały się zajęcia literacko-plastyczno-techniczne, a również nie zabrakło zajęć prowadzonych metodą dramy , inspirowanych literaturą dla dzieci i bajką, podczas których dzieci rozwijały swoje zdolności i budowały dobre wzajemne relacje.

Cykl zajęć rozpoczęliśmy od zapoznania z treścią baśni „Brzydkie kaczątko” Hansa Christiana Andersena , która w sposób niezwykle dobitny , odwołując się do praw natury, pokazuje , jak wielkie znaczenie w ludzkim świecie ma powierzchowność. Chociaż jej bohaterami są zwierzęta , wszystkie zachowują się w sposób typowy dla człowieka, negatywnie oceniając Brzydkie Kaczątko ze względu na jego wygląd. W zakończeniu Brzydkie Kaczątko okazuje się pięknym łabędziem, o byciu którym nawet nie śmiało marzyć. Baśń ta stanowi odzwierciedlenie ludzkiego życia, odsłania jego zawiłości i przekazuje pewne uniwersalne prawdy. Celem zapoznania dzieci z treścią baśni było zwrócenie uwagi na fakt , że nie wolno źle traktować osób , które wydają nam się gorsze z powodu urody, kalectwa lub innych problemów, bo w każdym człowieku może się kryć niezwykłe piękno i dopiero z biegiem czasu wyjdzie ono na światło dzienne. Trzeba też być wiernym własnym marzeniom.

Podczas kolejnych zajęć obejrzeliśmy bajkę pt. „ Był sobie Kosmos- pierścienie Saturna”. Seria została stworzona dla dzieci, jak i osób dorosłych, aby wyjaśnić w prosty i przystępny sposób zasady funkcjonowania Kosmosu, jego strukturę i prawa nim rządzące. Celem obejrzenia bajki było rozbudzenie w naszych dzieciach pragnienia wiedzy i ciekawości . Dzieci w skupieniu obejrzały bajkę i stała się ona inspiracją do dalszych zabaw.

Ponadto, podczas zajęć plastyczno-technicznych wspólnie budowaliśmy rakiety i stworzyliśmy makietę – Układ Słoneczny .

Dziecięca literatura i film stały się inspiracją do zabaw , podczas których wykorzystano chustę animacyjną. Podczas zabaw wykorzystujemy wiele pomysłów podawanych przez dzieci. Zajęcia wzmocniły poczucie własnej wartości u dzieci.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzicom za zaangażowanie i udział w zajęciach i serdecznie zapraszamy do Biblioteki.

Opracowała: Paulina Basaj

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności