28 maja 2020 Jaromira, Justa, Justyny

„Z królową za Pan Brat”

dodał 2019-02-08
„Z królową za Pan Brat”
W środę 6 lutego w Bibliotece Publicznej w Pasłęku odbyło się pierwsze ze spotkań w cyklu pt. „Z królową za Pan Brat”, które przygotowuje i prowadzi miłośniczka matematyki Maria Frączek.

 

Spotkanie było bardzo  tak interesujące, że nawet osoby nielubiące matematyki słuchały z przyjemnością. Pani Maria pokazała, że matematyka jest wszechobecna i można ją spotkać w każdej dziedzinie życia. Podczas spotkania można było usłyszeć wiersze nawiązujące do matematyki, poznać znanych i sławnych matematyków oraz usłyszeć ciekawostki matematyczne m.in. o złotej liczbie i złotym podziale (boska proporcja), który wykorzystuje się często w estetycznych, proporcjonalnych kompozycjach architektonicznych, malarskich, fotograficznych itp. Znany był już w starożytności  i przypisywano mu wyjątkowe walory estetyczne. Stosowano go np. w planach budowli na Akropolu.


Zapraszamy już na kolejne spotkanie z matematyką w kwietniu br. wszystkich, a szczególnie tych, u których matematyka nie wzbudza najlepszych emocji

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Major   2019-02-09

Pan Słodownik napisał nieprawdę. W Warszawie byłem kilka lat temu i oficjalnie przyznano,że ten Świerczewskiego zabił jego zięć.


#Nivea   2019-02-09

A to o ukraincach nie można komentować? Bo co? Ale pytanie do autora. Jak można bandytów ukraińskich z oun-upa nazywać podziemiem. To jest równanie ich z AK. Wstyd...


#Trex#Nivea  2019-02-09

Wstydem jest to co piszesz. Kto Ci broni komentować?


#Nivea#Trex  2019-02-09

Sprawdź cwaniaczku czy możesz skomentować pod artykułem a potem pisz.


#Joseph Goebbels   2019-02-08

Szkoda, że nie było bardziej rozgłoszone, że takie spotkanie się odbędzie - byłaby większa frekwencja. Pani Maria ze swoim podejściem potrafi zarazić ludzi miłością do matematyki- oby tak dalej :-)


#Max   2019-02-08

I te tłumy... czas pomyśleć o biletach na kwiecień :)


#Spokojny   2019-02-08

Temat ciekawy a komentarzy brak?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności