20 listopada 2019 Anatola, Sedzimira, Rafala

1:5 Polonii

dodał Ponad miesiąc temu, 2019-10-13
1:5 Polonii

Polonia ponad godzinę sobotniego meczu musiała sobie radzić w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Huberta Konczewskiego. Skończyło się na wysokiej porażce 5:1 (1:0). Gola dla naszej drużyny zdobył Jakub Błażewicz. Przez pierwsze pół godziny meczu spotkanie było bardzo wyrównane. Obie drużyny miały swoje szanse, ale skuteczniejsi okazali się miejscowi, którzy po dośrodkowaniu z prawej strony trafili do siatki. Po chwili sytuacja Polonii stała się bardzo trudna. Sędzia mimo protestów zawodników dopatrzył się faulu Huberta Konczewskiego i usunął go z placu gry. W drugiej połowie nasi piłkarze grając w osłabieniu postawili wszystko na jedną kartę. Skończyło się to utratą kolejnych bramek i wysoką porażką – Jeśli chodzi o dzisiejszy mecz, to tak naprawdę trwał on do momentu, gdy straciliśmy Huberta – mówił po meczu trener Piotr Zając – Kormoran to nie zespół z którym można było grać jednego zawodnika mniej i strzelać gola za golem. Oczywiście staraliśmy się odwrócić losy meczu ale było to w tych warunkach bardzo trudne. Zdawaliśmy sobie sprawę, że grając otwartą piłkę w osłabieniu będziemy narażeni na kontrataki i tak się stało. Mając możliwość wypowiedzi, chciałem też poruszyć kwestię funkcjonowania klubu, a co za tym idzie także zespołu. Osoby, które nas dopingują lub też zajmują się jedynie komentowaniem meczów w internecie, nie mają pojęcia z jakimi problemami się borykamy. Trener, by osiągać wyniki z drużyną w piłce seniorskiej, nawet na poziomie ligi okręgowej, musi mieć gdzie trenować, czym trenować i kogo trenować. W tym momencie kupione nam zostały piłki...stało się to w październiku, a czekaliśmy na nie od lata. Nadal mamy problemy z placem do treningu. W piątek nie odbyły się kolejne zajęcia. Nie pamiętam tygodnia w którym mogliśmy liczyć na duże boisko do treningu. Są to sprawy natury organizacyjnej, które niestety w dorosłej piłce przekładają się na wynik sportowy. Mimo porażki chciałem też bardzo podziękować moim piłkarzom, bo oni sami zadecydowali w piątek, że jedziemy na ten mecz, mimo tego jak jest i zaległości finansowych. Nie może być takiej sytuacji, że ludzie miesiącami czekają na zwrot kosztów dojazdu na zajęcia i z czasem z nich rezygnują bo już nie mają za co jeździć. Te i podobne sprawy poruszymy zapewne na walnym zebraniu, które odbędzie się w piątek. Ja mam nadzieję, że sytuacja zostanie rozwiązana i dostaniemy jasny przekaz tego jak mamy funkcjonować i czego się od nas oczekuje. Na dzisiaj funkcjonujemy jak drużyna z B klasy, nie obrażając oczywiście tych klubów i drużyn, a jedyne co się nie zmieniło to oczekiwania. Nie mam pretensji do ludzi, którzy nie znają naszych problemów i realiów w których funkcjonujemy. Jedno jest pewne, tak dłużej być nie może. Kormoran Zwierzewo – Polonia Pasłęk 5:1 (1:0) Polonia: Wieliczko – Brzozowski (65' Krzykwa), Rosenau (67' Bildziuk), Czerniewski, Wiczyński, Konieczny (70' Gilarski), Gapski (73' Szymański), Kuczkowski, Wiernicki (40' Kamiński), Błażewicz, Konczewski.

 

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Nii   Ponad miesiąc temu, 2019-10-14

Z pasleckich zawodników zostali tylko najwytrwalsi, bo nie oszukujmy się, większość miała dość takiego funkcjonowania i dała sobie spokój. Wszystko zaczyna się od góry, nie dziwie się ani trenerowi ani graczom, z3 są zniechęceni, a mimo to dalej proboja to ciągnąć. A propos pieniędzy to chyba jest jasno napisane, ze chodzi o zwroty dojazdu, a nie pensje. Niestety przy paliwie 5zl/l ciężko wozić kolegów i robić tyle kilometrów w miesiącu


#Były polonista   Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

Szukanie winnych powinno się rozpocząć od organizacji drużyny i jej zaplecza. Pieniądze, które daje gmina nie są mała (około 90 tys. zł). Do tego dochodzi pomoc starosty i sponsorów w zakupie sprzętu. Dobremu trenerowi i piłkarzowi wystarczy również dobra używana piłka. Trenować też jest gdzie, tylko jak widzę czasami na treningu seniorów jest 5 góra 6 zawodników. Gdzie jest miejscowa młodzież? Panowie z Elbląga grający w Polonii to niestety emeryci z nadwagą. Mają zwyczajnie problemy z poruszaniem po boisku. Część piłkarzy gra za pieniądze. Ci powinni wywiązywać się ze swoich obowiązków. Ewentualny spadek z ligi nie będzie tragedią. Trenerzy też się zmieniają. Bez nowych ludzi w klubie (w sekcji piłki nożnej) i normalnej atmosfery nic się nie poprawi.


#Ja#Były polonista  Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

granie za pieniądze na tym poziomie to jakiś żart


#Księgowy#Ja  Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

Napewno też brałeś kasę na tym poziomie , bo dużo wyższego nie było


#Kibic z daleka#Były polonista  Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

Jurek dobrze piszesz ale to ty niestety jesteś głównym hamulcowym niestety ty nie pomagasz a zawsze starasz się przeszkadzać póki bedziesz rzadził mosirem w Pasłęku piłki nożnej nie będzie ...


#Ale o co chodzi   Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

Marek Opiekulski – od marca tego roku został Prezesem sekcji piłki nożnej Klubu Polonia Pasłęk. Kiedyś sam reprezentował barwy Polonii, a od kilku lat aktywnie angażuje się w funkcjonowanie sekcji piłki nożnej, dlatego sprawy związane z Klubem są mu bliskie. Od początku swojej działalności stara się przywrócić Klubowi właściwą organizację, tak by zaczął funkcjonować tak, jak powinien. Organizuje liczne turnieje, promując w ten sposób nie tylko sport i zdrowy styl życia ale również naszą gminę.


#Były polonista   Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

Z tego co wiem Jurek niebawem odchodzi. Tam trzeba faceta z jajami, inaczej stadion będzie wyglądał jak w latach 80 i 90 - tych.


#Nick#Były polonista  Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

gdzie odchodzi ???? nie wierzę już raz na miesiąc odszedł na emeryture a potem wskoczył na dożywotne stanowisko dyrektora stadionu


#Były polonista   Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

Jeszcze jedno. Nie obrażajcie tych, którzy wam pomagają. Nawet nie wiecie kto wam sprzyja i pomaga.


#Złoty środek   Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

Po raz kolejny można tylko napisać-w klubie jest źle, nawet bardzo źle. I nie jest w tej chwili ważne czy gramy obcymi czy naszymi, czy trener jest taki czy powinien być inny, najważniejszy jest zarząd czyli ludzie, którzy coś chcą i coś potrafią. A takich w klubie nie ma!


#Nick   Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

Tylko prywatne konie to jest sport który gmina finansuje reszta się nie liczy


#Roman   Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

Bardzo mało, a właściwie nic o meczach, w których Polonia górowała. Lecz racja jest po stronie tych, którzy wołają o pieniądze. Państwowe spółki nie dofinansują, gdyż mają inne cele, względem finansowania. prywatni Przedsiębiorcy? No cóż, mają swe obawy o przyszłość. Trudna sytuacja, naprawdę.


#Iza   Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

Jeszcze trochę i każecie burmistrzowi prac wasze gacie i getry. Chcecie piłki na poziomie, to do roboty.


#Oldboy   Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

Władz klubu nie ma już dawno, tak jak i piłkarzy z Pasłęka. W wyjściowym składzie jest 2 miejscowych kopaczy. A szkółka piłkarska to sposób na zarabianie kasy.


#Miastowy   Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

Cały zarząd do wywalenia, rozwalić wszystko i zacząć od nowa te klocki układać.


#Ananasek   Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

Barkas wygrał w tym Zwierzewie chyba 7-1 i przypomnę , że grają za darmo i to samymi miejscowymi. To , że jest bałagan w Polonii to wiadomo od 2010r.


#Jaro   Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

To nie Trenera wina tylko Władz Klubu i Miasta.


#Kibic z daleka   Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

Znowu narzekania znowu tłumaczenia trzeba sprawę postawić jasno Polonia jest słaba i tyle a trener szarak czemu się kurczowo trzyma posady ? Zając kończ waść wstydu oszczędź. A tak na marginesie Pasłęk to Sportowa Gmina według Napoleona.


#Mati   Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

Dlaczego nie możecie trenować na głównej ,czy bocznej murawie ?Ktoś może to wytłumaczyć ...???


#Niedoszły łapacz kur z Wipaszu#Mati   Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

Bo boisko jest przy ulicy i jakby swiadczyła wydeptana trawa o naszym mieście? Pomyśl na drugi raz zanim zadasz takie głupie pytanie


#Ja   Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

Przychodząc tu trenować Wiedział Pan że będzie ciężko. I nie szuka Pan winy w koło tylko zacznie od Siebie bo tylko opowiadania w internecie Pan umie pisac.... Od lat nie się nie zmienia i tak zostanie!


#Antyglupoty   Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

A w Polonii od lat nic sie nie zmienia. Balagan w finansach balagan organizacyjny zbyt duzy wplyw poszczegolnych osob na prace trenerow z prezesem sekcji na czele, no i najwazniejsze od lat co sie nie zmienia to hamulcowy pilki noznej w Pasleku Pan redaktor niniejszej gazety. Dopoki bedzie mial tak kolosalny zakres wplywania na klub dopóty w Pasleku nie bedzie pilki noznej. No ale tutaj to juz ewidentnie powinien juz dawno interweniowac burmistrz i rada gminna.Moja rada jest taka by przeprosic zalozyciela szkółki pilkarskiej wybrac nowe wladze podziekowac obecnym wycofac druzyne po I rundzie z rozgrywek i nowy sezon zaczac od A klasy grajac chlopcami z Pasleka i okolicy. A tak na marginesie Panie trenerze to zaden rozsadny trener nie podjął by sie takiej misji jak Pan. Pozdrawiam madrych


#Antyglupoty   Ponad miesiąc temu, 2019-10-13

Panie trenerze raczej do Pana nikt nie ma pretensji. Sciaga Pan zawodnikow z Elblaga bo kims trzeba grac. To sa pretensje do prezesow tego ktoryvsam sie wybral i tego wczesnijszego ktory chodzil na sznurku pewnego dyrektora od kucykow. Ja piszac krytykę znam realia pilki w Pasłęku jednak nie jestem w stanie zaakceptowac pewnych rzeczy. Bo przeciez zapewne Pan pamieta slynna konferencje i zapowiedzi co ten Pan prezes nie zrobi. Jaki konglomerat sponsorow jak cudowne bedzie szkolenie mlodziezy itd. W chwili obecnej zaden powtarzam zaden rozsadny rodzic nie pośle na treningi swojej pociechy do tego klubu. Jest konkurencja ktora przede wszystkim madrze szkoli dzieci nie nastawiajac sie na wynik jest transparentnosc finansowa zaden z rodzicow nie wplywa na decyzje kadrowe trenerow.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Kabaret Koń Polski

Pozostało9 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na występ kabaretu Koń Polski, który...


Bartosz Furman dla chorej Liwii

Pozostało11 dni

W niedzielę 1 grudnia br. o godzinie 18:00 w klubie YOLO w Elblągu odbędzie się...


Pierniki i marcepany

Pozostało20 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają...