28 maja 2020 Jaromira, Justa, Justyny

101 Rocznica Odzyskania Niepodległości

dodał 2019-10-25
101 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Burmistrz Pasłęka, Proboszcz Parafii św. Józefa w Pasłęku, Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają 11 listopada (poniedziałek) 2019 na uroczystość z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Obchody zaczynają się o godzinie 10.00 Mszą świętą za Ojczyznę w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku (Plac św. Wojciecha 11). Po Mszy Świętej o godz. 11:30 zapraszamy na Uroczystości Patriotyczne w sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury (Plac św. Wojciecha 5).

W programie:

- występ solistów z sekcji wokalnej POK prowadzonej przez Wojciecha Hazę:

Nikola Głuszyk - „Co to jest niepodległość”

Michał Cichocki - „Wolność”, „Ojczyzna”

Kinga Jankiewicz - „Walczyk Lilu”, „A jeśli nie wrócę”

Akompaniament na pianinie Katarzyna Cichocka

- występ zespołu "Perełki" działającego przy PUTW,

- koncert zespołu "Knitter's Jazz Band" działającego przy Pasłęckim Ośrodku Kultury, w repertuarze m.in.: Gdzie są kwiaty..., Biały Krzyż, Ojczyzna, Gaj, Ludzkie Gadanie, Czas nas uczy pogody, Kiedy znów zakwitną..., Ada to nie wypada, Dopóki jesteś, Już nie zapomnisz mnie.

Serdecznie zapraszamy!

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#NieMiodek   2019-10-27

Problemy autora treści plakatu: zespół czy Zespół, Msza święta czy Msza Święta, mieszkańcy Miasta i Gminy czy mieszkańcy miasta i gminy, uroczystości patriotyczne czy Uroczystości Patriotyczne? Ten plakat można śmiało powiesić w każdej klasie nauki języka polskiego.


#Ja   2019-10-26

Okrągła 101-sza. Bedą obchody, będą tańce i różańce. Armia bezproduktywnych urzędasów nie przepuści żadnej okazji by pokazać społeczeństwu jak bardzo są im potrzebni


#Roman   2019-10-26

Czy przewidziane są Uroczystości z okazji przywrócenia Pasłęka do Macierzy w styczniu roku następnego? Kilkaset lat Pasłęk, wraz z Warmią podlegał niemieckim okupantom. Może warto uczcić rocznicę i to bardziej, niż 101-wszą, z czym nasze miasto nie miało nic wspólnego przecież, gdyż Piłsudski, w czasie owym, bardziej był zainteresowany odzyskaniem Ukrainy i Litwy, a nie Śląska, Pomorza, czy Warmii i Mazur. Czy przywrócić Pasłęk do Polski musiała dopiero Armia Czerwona? Jeszcze pytanie: czy z okazji 101 rocznicy przewidziany jest marsz narodowców?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności