30 maja 2020 Ferdynanda, Karola, Jana

18 kierujących w czasie majowego weekendu rozstało się z prawem jazdy

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-05
18 kierujących w czasie majowego weekendu rozstało się z prawem jazdy

Podczas trzech dni majowego weekendu policjanci z wydziału ruchu drogowego skontrolowali blisko 400 kierujących. Zatrzymano 18 praw jazdy za przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Najwięcej przekroczeń było 2 maja. Wtedy też policjanci zatrzymali siedmiu spieszonych się ponad miarę kierujących. Rekordziści to m.in.: 31-letni kierujący motocyklem yamaha zatrzymany w miejscowości Krosno. Mężczyzna miał na liczniku 142 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h.

35-latek zatrzymany przy ul. Fromborskiej kierował mercedesem i jechał z prędkością 126 km/h.

W miejscowości Swędkowo pewien 50-latek rozpędził swoje renault do 118 km/h. W Gronowie Górnym policjanci zatrzymali 3 kierujących, którzy jechali powyżej 90 km/h. Było to w miejscu, gdzie jest ograniczenie tylko do 40 km/h.

W przypadku przekroczenia powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym kierujący karany jest 500 złotowym mandatem, otrzymuje 10 punktów karnych a także zatrzymywane jest mu prawo jazdy na 3 miesiące.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Witam   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-06

Niema bata żeby nie ustalić kto takim "rumakiem" zapiernicza po mieście robiąc slalomy a o nieszczęście nie długo.


#Kierowca   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-05

Najwyższa pora żeby postawić do pionu tych "dawców narządów", którzy urządzają sobie na ulicach tory wyścigowe a już przynajmniej na Westerplatte, tylko patrzeć jak dojdzie do tragedi.


#Marco   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-05

Ciekawe ile zarobili policjanci na mandatach na ul.Bankowej, okolica cukierni p.Bieńkowskich. Masowo trzepią tam pieszych przechodzących nieprawidłowo przez ulicę, poza przejściem dla pieszych.


#Młody kierowca 28 lat   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-05

Błędy w artykule, warto sprawdzać treść przed publikacją. A co tych mandatów to chyba każdy widzi, że kary za takie wykroczenia powinny być zdecydowanie bardziej surowe. To potencjalni zabójcy, którzy nie mają wyobraźni. Pieszy potrącony przez pojazd poruszający się z prędkością 50 km/h bardzo często kończy na cmentarzu, a co dopiero przy 90, 100, czy 120 km/h... Świeża sprawa ze Szczytna - jedno z tych dzieci potrąconych przez młodego kierowcę prowadzącego mustanga zmarło.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności