28 stycznia 2022 Walerego, Radomira, Tomasza
Reklama Heops

Alkohol sprzedawany nieletnim

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2021-11-03
Alkohol sprzedawany nieletnim

Pod koniec lipca tego roku w 50 sklepach sprzedających alkohol na terenie Miasta i Gminy Pasłęk przeprowadzono projekt profilaktyczno – interwencyjny sprawdzający dostępność alkoholu dla nieletnich. Sklepy wybrano losowo. Realizację projektu zlecono niezależnemu wykonawcy.

W 36 punktach sprzedaży wykazano niewłaściwe zachowanie sprzedawców w zakresie sprzedaży alkoholu nieletnim. Nawet jednokrotne niewłaściwe zachowanie dotyczące sprzedaży alkoholu nieletniemu zagrożone jest cofnięciem zezwolenia na handel napojami alkoholowymi.

jp

 

 


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :ogrodowa

Komentarze

 • Roman
   Ponad 2 mieiące temu, 2021-11-03

  Zasadniczo, patrząc na wysokość akcyzy, która z nowym rokiem ma zostać podwyższona, kupowanie alkoholu powinno być zaliczane do podstawowych, wręcz patriotycznych obowiązków człowieka, dorosłego oczywiście. Wydaje się, że niektórzy spośród młodzieży rozumieją ten obowiązek na wyrost niejako. Jeżeli tak będą tłumaczyć chęć zakupienia, należy im to umożliwić zalecając jednocześnie obowiązkowe wylanie alkoholu do rynsztoka przy świadkach i powszechnym aplauzie. Fotograficy i kamerzyści mile widziani na miejscu i w trakcie wydarzenia. Powinien być też transparent z napisem: "Wyższa akcyza to wyższy dochód Państwa!".

  swoje wiem
   Ponad 2 mieiące temu, 2021-11-03

  Coś trzeba z pieniędzmi z kapslowego zrobić. Na podstawie zakupu niby kontrolowanego i tak nie można odebrać nikomu koncesji. Podstawiony prowokator zawsze musi być pełnoletni. Jedyne co, to uczulić sprzedawców żeby żądali dowodów pełnoletności, choć w tym przypadku zawsze kulą w płot.

  Pełnoletni
   Ponad 2 mieiące temu, 2021-11-03

  Małoletnim nie nieletnim

  Pasłęczanin
   Ponad 2 mieiące temu, 2021-11-03

  I coś z tego wyniknie? Będą jakieś konsekwencje? Pewnie nie. Mogłoby przecież to naruszyć lokalne układy biznesowo-rodzinne.

kocham jarka
nasza