17 października 2021 Wiktora, Marity, Ignacego
Reklama Heops

Alternatywa dla Zamkowej

dodał Miesiąc temu
Alternatywa dla Zamkowej

W związku z remontem ulicy Zamkowej i wynikającymi z tego kłopotami komunikacyjnymi powraca temat alternatywnej drogi łączącej północne rejony Pasłęka z centrum i częścią południową. Swego czasu był pomysł na budowę drogi łączącej ulicę Sprzymierzonych z ulicą Woj. Polskiego. Skrzyżowanie z ul. Woj. Polskiego miało być koło firmy PUWK a z ul. Sprzymierzonych tuż przed obiektami zaplecza pola golfowego. Ulica Zamkowa po remoncie nie podoła wzmożonemu ruchowi samochodów osobowych i taborowi służb komunalnych oraz PKS. Ewentualny remont ul. Steffena usprawni ruch, ale raczej w jednym kierunku. Czas najwyższy na podjęcie tematu przez samorządy województwa, powiatu i gminy. Podobno czeka nas zalew pieniędzy unijnych. Może warto to wykorzystać.

jp

0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :zamek

Komentarze

 • kamieniarz
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-29

  Będą rozmowy o inwestycji. Podobno Napoleon i Romanow jadą w tej sprawie do Olsztyna.

  bury miś
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-18

  ....zapytajcie się w UM Pasłęk ile przez ostatnie lata pozyskano środków z UE na inwestycje? Budowa tego połączenia powinna być sfinansowana ze środków pochodzących z UE, ale trzeba to przygotować i o to wystąpić. Miasto od lat środków z UE pozyskuje mało lub niewiele i ma problem od lat z pomysłem na siebie. Jedyne w Polsce miasto założone przez osadników Holenderskich, które nie wie jak się promować turystycznie...ręce opadają!!!

  kasowane komentarze
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-18

  serpentyna prosze brać pod uwage ze to prywatny brukowiec i informacje czesto odbiegaja od PRAWDY

  dalej się nie szczepcie płaskoziemcy
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-18

  No i macie ofiary pękniętego kondoma Władze Katowic podjęły decyzję, że wstęp do siatkarskiej strefy kibica przed Spodkiem, gdzie Polska w sobotę o 17.30 zagra o finał mistrzostw Europy ze Słowenią, będą miały tylko osoby zaszczepione - informuje PAP.

  Pożal się Boże
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-18

  Najlepsze jest w tym wszystkim to, że radni powiatowi mieszkańcy Pasłęka na czele że starostą często zapominają o Pasłęku przykładem tego jest chodźby ulica Zamkowa która nie byla remontowana od lat. Takich przykładów można wymieniać na pęczki. Mam nadzieję że przy następnych wyborach ludzie dobrze się zastanowią zanim postawia krzyżyk przy danym nazwisku

  bury miś
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-18

  ...ta trasa łącząca ulicę Wojska Polskiego - Sprzymierzonych, powinna być od dawna priorytetem i miasto powinno walczyć o unijne dotacje na realizacje tego połączenia. Serpentyna jest trasą zabytkową budowaną dla ruchu konnego i przykład obecny pokazuje, ze przy jej zamknięciu robi się mega problem dla dużej części miasta. Trasa na pewno się przyda, a miasto zyska także nowy most!!!

  taka gmina
   Miesiąc temu

  Moi drodzy przecież "serpentyna" to droga powiatowa, więc trzeba brać w obroty Starostę Romanowskiego. On wybierany jest z Pasłęka do powiatu. Odczepcie się od naszego Burmistrza.

  • mieszkaniec Zarzecza taka gmina
    Ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-28

   Nie do końca kolego można się zgodzić, bo droga jest powiatowa, ale na terenie naszej gminy i to w naszym interesie jest zabiegać o nowe inwestycje z powiatu. Władze mogą naciskać na Starostę, żeby się chłopina trochę postarał dla jakby nie było miasta w którym mieszka. No bo co? Nie będzie nic dla nas robił, a na emeryturze się z Pasłęka wyprowadzi?

  Edek
   Miesiąc temu

  Panowie szkoda sobie strzępić języka na temat starej E-77 to już musztarda po obiedzie ani torów nie da się przesunąć ani drogi S -7 miejsce kompletnie spalone! Jedyne co zostało to miejsce które wskazuję nam redaktor no chyba że ktoś ma lepszy pomysł na drogę alternatywną???

  • grzesion Edek
    Ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-18

   Oczywiście, że już musztarda po obiedzie. Jednak nie ma co myśleć o alternatywie o której pisze redaktor. Kto miałby ponieść koszty takiej inwestycji? Przecież powiat nawet na to nie spojrzy, nie mówiąc już o realizacji. Sa problemy z finansowaniem przebudowy rond (robi sie je po kosztach, malując na środku oznakowanie ) a chcecie , aby powstała taka inwestycja, której koszty sa nie do zaakceptowania przez powiat.

  ZIOMAL
   Miesiąc temu

  NO TYLE WYDANE NA MURY MILIONÓW A DROGI NIMA??? SKORO WSZYSCY WIEDZIELI CO SIĘ DZIEJE Z SERPENTYNĄ TO TRZEBA BYŁO WALCZYĆ O UNIJNE PIENIĄDZE NA OBWODNICĘ PÓŁNOCNĄ PASŁĘKA.CO KOMU PRZYSZŁO DO GŁOWY ABY WYCIĄĆ ODCINEK E77 MIĘDZ SKRZYŻOWANIE KROSNO A RESTAURACJA AMAZONKA.PRZECIEŻ TEN ODCINEK DROGI DZISIAJ SERWISOWEJ ZAŁATWIAŁ BY PROBLEM. BRAWO!!!

  grzesion
   Miesiąc temu

  Trzeba było myśleć o Zamkowej jak była robiona s7. Trzeba było wtedy pisać , aby s 7 na odcinku od rzeki Wąskiej do węzła północ przesunąć kilka metrów w stronę Rzecznej i nie byłoby problemu, byłaby przejezdna stara 7. A tak to teraz lament. Nie ma co liczyć, że ktoś poniesie koszty , aby wybudować alternatywna drogę. Juz pozostaniemy przy tym co mamy i co jakiś czas trzeba będzie robić remont 'serpentyny"

  • ten sam grzesion
    Ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-18

   Ależ nawet był taki projekt , tyle, że miejscowa waadza go nie chciała.

  Roman
   Miesiąc temu

  Wzmożony ruch wokół tej sprawy może tylko pomóc, lecz nie tylko na tym forum. Należy zainteresować TV Regionalną, chociaż należy do reżimowej, a także prasę i radio zapraszając dziennikarzy na przejażdżkę. Na pewno koszty tego się zwrócą w postaci przyspieszenia decyzji, a i PAD będzie miał co otworzyć w regionie.

  xzcta
   Miesiąc temu

  Jesli nie bedzie innej drogi to Zamkowa zawsze będzie remontowana,

  • pożal się boże xzcta
    Miesiąc temu

   Nawet jak będzie inna droga to Zamkowa i tak będzie ciągle do remontu droga jest na skarpie zrobiona po staremu i zawsze będzie się obsuwać. Należałoby zrobić generalny remont i przede wszystkim wbić pale betonowe żeby trzymały skarpę samo przekładanie kostki nic nie pomoże po każdej zimie kostka podnosi się do góry i wypada....

  • jajaja xzcta
    Miesiąc temu

   Zrobić asfalt i po problemie. W Moragu na wiadukcie zalali kostke i wszyscy zadowoleni

  Ksiondzz
   Miesiąc temu

  Róbcie ta drogę róbcie urwwa, szkoda że wsiuny starą 7 rozjebaly bo teraz nie było by problemu

  Beskit
   Miesiąc temu

  Standardowa i już nudna wrzutka. Ta droga, o ile mnie pamięć nie myli, jest ujęta w planie zagospodarowania od wielu już lat i jeszcze wiele lat się tam będzie znajdować aż ktoś się w końcu zlituje i ją stamtąd wykreśli. ;) w mieście gdzie ludzie sami kładą płyty, żeby dojechać do własnego nowo wybudowanego domu i gdzie nie powstała żadna NOWA droga od dziesięcioleci (nie wspominam remontów i przebudów) - taki temat to mrzonka.

  swoje wiem
   Miesiąc temu

  Pomysł był dawno! Zostawić starą siódemkę. Ale ówcześni parobkowie wynajęci przez lud do rządzenia miastem bali się, że będzie tam za duży ruch ciężarówek. Ciężarówki dalej jeżdżą bokami od Miłomłyna aż do Elbląga a naszym waadzom ni w głowie zrobić ograniczenie tonażu i ograniczyć ruch tylko do miejscowych pojazdów. Niedługo będziecie się bujać ze starą siódemką, nie jest wieczna. Ale jak na zamku najwięcej do powiedzenia ma gość z wąsami to czego tu wymagać. Ten gość to jeszcze oddzielny temat.

  ekspert
   Miesiąc temu

  Serpentynę zamknęli na cztery miesiące i jest wielki problem dla mieszańców.Droga alternatywna jest potrzebna jak najszybciej !!!

  • zzamiedzy ekspert
    Ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-18

   Przyśpieszą remont jak wielebny odmówi jazdy z pogrzebem na cmentarz na okrętkę. Niedługo Wszystkich Świętych. Już wyobrażam sobie te eszelony z Pasłęka na Kupin.

  Masakra
   Miesiąc temu

  Przed wyborami wszystko zrobią. Drogi i mosty. Po wyborach rozłożą ręce.

  • Ratatat Masakra
    Miesiąc temu

   Przed wyborami zrobią tylko szum... od lat co jakiś czas wraca ten temat, wtedy jest pozorowanie działań, pisanie pism... burmistrz i radni udają, że się interesują... a po jakimś czasie i tak wszyscy zgodnie stwierdzają, że nie ma pieniędzy i temat przycicha... i tak w kółko....

  kamieniarz
   Miesiąc temu

  Problemy z ul. Zamkową będą się powtarzały co kilka lat.

  janusz
   Miesiąc temu

  Można chociaż skalkulować i policzyć. Nie takie rzeczy się robi. To może być ogromne ułatwienie dla mieszkańców.

  jajaja
   Miesiąc temu

  Nierealne. Teren podmokły. Koszty byłyby ogromne. Burmistrz przez całą kadencję nie umie znależc srodków na choćby Młyńską a ten pomysł to jak porywanie się z motyką na słońce

  • TakToJa jajaja
    Miesiąc temu

   Pan burmistrz to by znalazł środki na drogę, jakby dbał o miasto, a nie o kieszenie swoje i swojej świty. :)

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2