16 stycznia 2021 Marcelego, Waldemara
Reklama Heops

Apple Watch 6 zadba o Twoje zdrowie

dodał 3 dni temu, 2021-01-12
Apple Watch 6 zadba o Twoje zdrowie
Apple Watch 6 to inteligentny zegarek, który wyposażono nie tylko w niezbędne narzędzia i możliwość kontaktu z bliskim, ale również i wskaźniki zdrowotne. Możliwość śledzenia snu i jego analiza, sprawdzanie poziomu tlenu we krwi i wykrywanie nieregularnej pracy serca to tylko kilka najważniejszych funkcji. Czym jeszcze zaskakuje zegarek od giganta z Cupertino?

Apple Watch 6 zadba o Twoje zdrowie

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że marka z logo nadgryzionego jabłuszka potraci zaskoczyć swoimi produktami. Nieważne czy są to komputery, smartfony i zegarki inteligentne, wszystkie z nich stanowią idealne połączenie niebanalnego designu z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Apple po raz kolejny zrobiło krok naprzód, tworzą wyjątkowy Apple Watch 6. To nie zwykły zegarek, który się przyda podczas treningów, a sprzęt, który dodatkowo zadba o nasze zdrowie.  Apple Watch 6 posiada czujnik natlenienia krwi, który stanowi jeden z ważniejszych wskaźników stanu zdrowia, a także samopoczucia.  To niezwykle istotne zwłaszcza w czasie pandemii, gdzie pulsoksymetr jest jednym z najważniejszych narzędzi pomiaru w trakcie przebiegu Covid-19.

Według lekarzy może pomóc wykryć wczesne stadium choroby. Apple Watch 6 umożliwia mierzenie nasycenia krwi tlenem zarówno w dzień, jak i w nocy i to automatycznie.  Prawidłowy poziom tlenu wynosi powyżej 95%. Jeżeli spadnie poniżej tej wartości, oznacza niedotlenienie, co może nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne.

Mierzenie pulsu

Monitorowanie saturacji krwi to nie jedyna zdrowotna funkcja, jaką oferuje Apple Watch 6. Nie zabrakło w nim również EKG. Funkcja ta dostępna jest również w poprzedniej generacji, Zegarek umożliwia zapis elektrokardiograficzny, który ukazuje tętno, a także pokazuje zapis pod kątem migotania przedsionków. Dzięki temu umożliwia wykrycie arytmii serca. Informuje o zbyt niskim lub wysokim pulsie.

Będzie idealna dla osób, które mają problemy z sercem. Co więcej, dane zapisują się i można je skonsultować z lekarzem. Wykonanie bania jest bezinwazyjne i bezbolesne. Wystarczy, że wygodnie usiądziemy, unieruchomimy ręce, a następnie przyłożymy wskazujący palec do koronki zegarka. Musimy odczekać 30 sekund, aż pojawi się wynik.

Apple Watch 6 – śledzenie snu i trener

Nie ma wątpliwości, że niezwykle przydatną funkcją, jaką oferuje Apple Watch Series 6, jest śledzenie snu. Sen odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ w tym czasie organizm regeneruje się i odpoczywa.  Dzięki aplikacji sen możemy tworzyć harmonogramy snu, czyli zaplanować godzinę, gdy kładziemy się spać oraz ilość godzin. W ten sposób wyrobimy sobie zdrowy nawyk. Aby śledzić sen, musimy położyć się spać z zegarkiem na ręku.

Po przebudzeniu wystarczy otworzyć aplikację, a następnie sprawdzić ile spaliśmy, a także zobaczyć trendy snu. Do tego zegarek to nasz trener personalny i motywator. Na podstawie wcześniejszych aktywności, zachęca do uprawiania sportu. Dzięki regularnej aktywności fizycznej poprawia się nasza kondycja, a także zdrowie. Mamy do wyboru kilkanaście trybów sportowych m.in. bieganie, joga, taniec, a także pływanie.

Informacje na podstawie: https://idream.pl/watch-pl/watch-series-6.html

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności
nasza2