9 lipca 2020 Lukrecji, Weroniki, Zenona

Artystyczne Lato 2019 – El Jazz Trio

Wydarzenie odbyło się 2019-07-28

dodał 2019-07-23
Artystyczne Lato 2019 – El Jazz Trio

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert zespołu El Jazz Trio, który odbędzie się w ramach "Artystycznego Lata Pasłęk 2019" dnia 28 lipca 2018 o godz. 17:00 w Parku Rekreacyjno-Edukacyjnym na Placu Tysiąclecia.                                                                                                                                                                           Wstęp wolny!

W przypadku niesprzyjającej pogody zapraszamy do sali widowiskowo - kinowej POK

 

Zespół wystąpi w składzie:

Robert Furs - Piano

Magdalena Kupińska - Wokal

Adam Pachla - Kontrabas

W programie koncertu znane i lubiane standardy jazzowe oraz światowe hity w aranżacjach jazzowych.

Adam Pachla - kontrabasista, basista, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdansku w klasie st. wyk. Janusza Dobrowolskiego. Obecnie studiuje w tej samej uczelni kontrabas jazzowy na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie dr Piotra Kulakowskiego. Czlonek zespolu "Dwa na Dwa". Współpracował z takimi orkiestrami jak Filharmonia Sudecka, Filharmonia Sinfonia Baltica, Tutta Forza, Capella Gedanensis, Opera Bałtycka, Filharmonia Bałtycka oraz Sinfonietta Consonus, z którą dokonał rejestracji płyt "Symphonic Theater of Dreams " oraz "Explorations". Współpracuje również z takimi artystami jak Agata Leśniewska, Agata Walczak, Ralph Kaminski i Jagoda Kościk.

Magdalena Kupińska - absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Nauczyciel śpiewu z bogatym doświadczeniem, o bardzo szerokim repertuarze (od muzyki dawnej, przez folk, po jazz), warsztatowiec. Uczestniczka wielu festiwali w Polsce i zagranicą, aktywna zawodowo, koncertująca. Od 10 lat zajmuje się nauką dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie śpiewu solowego oraz zespołowego.

Robert Furs Akordeonista – wirtuoz, pianista, dyrygent. Ukończył studia mistrzowskie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury i Edukacji Muzycznej oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym Specjalność – Akordeon w klasie prof. Elżbiety Rosińskiej. Jako akordeonista koncertuje solowo i w zespołach kameralnych. Jest popularyzatorem akordeonu jako instrumentu solowego w regionie. Współpracuje z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym, Filharmonią Pomorską im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy i innymi instytucjami kulturalnymi w Polsce.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności