21 stycznia 2022 Agnieszki, Jaros?awa
Reklama Heops

Asystent osobisty

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2021-10-29
Asystent osobisty

Uczestnicy Programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej”

na warsztatach w Ziołowym Dzbanku

 

W dniu 27.10.2021 r. odbył się wyjazd do Ziołowego Dzbanka w Sąpach osób z niepełnosprawnościami w zakresie samodzielnego funkcjonowania w ramach realizacji Programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” edycja 2021. Wyjazd został zorganizowany przez asystentki osób niepełnosprawnych zatrudnione MGOPS w Pasłęku.

W ziołowych warsztatach mydlarskich wzięło udział 10 uczestników Programu, zarówno dzieci jak i osoby dorosłe oraz wspierający ich asystenci.

Dzięki programowi „AOON” osoby niesamodzielne z powodu niepełnosprawności mogły pokonać bariery architektoniczne i zrealizować udział w warsztatach, w których mogli samodzielnie wykonać mydełka o zapachu ziół- przy pomocy asystentów i animatorek w bardzo milej atmosferze ,ze słodkim poczęstunkiem. Mogli, włączyć się w życie społeczne, skorzystać z dóbr społecznych. Wspólnie z innymi radośnie spędzili czas. Na koniec nie mogło zabraknąć ogniska i wspólnego pieczenia kiełbasek.

 

 

Realizacja ww. programu jest finansowana przez Fundusz Solidarnościowy. Osoby zainteresowane uczestnictwem w programie mogą kontaktować się z MGOPS pod nr tel. 55 649 62 55.

 

0
0
0
0

kocham jarka
nasza