22 października 2019 Halki, Filipa, Salomei

Atrakcje Paryża – Top 5

dodał 2018-01-09
Atrakcje Paryża – Top 5

 

Paryż uznawany jest za jedno z najciekawszych i najładniejszych miast Europy. Stolicę Francji rocznie odwiedza ok. 30 mln turystów. Trzeba przyznać, że liczba jest bardzo imponująca. Paryskie pokazy mody oraz wystawy sztuki nowoczesnej są cenione i znane na całym świecie. Każdy, kto wybiera się na wycieczkę do tego miasta, obowiązkowo musi zwiedzić kilka kluczowych atrakcji. Zobacz, co musisz wziąć pod uwagę w planowaniu swojej podróży!

Wieża Eiffla

To pierwszy obiekt, na który powinniśmy się udać. Budowla jest jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych na świecie. Głównie wieża miała upamiętniać setną rocznicę Rewolucji Francuskiej. Warto zaznaczyć, że obiekt ma masę ponad 10 tysięcy ton i wysokość na 324 metrów. Ciekawostką jest to, że wieża zaliczana jest do jednego z najbardziej popularnych i romantycznych miejsc, na których ludzie się oświadczają. Budowla przechodzi kompleksowe czyszczenie, co siedem lat.

Katedra Notre Dame

To kolejna atrakcja Paryża, którą zachwycają się turyści. Obiekt nazywany jest najsłynniejszym zabytkiem Francji. Dlaczego? Zacznijmy od tego, że budowę katedry datuje się na XII wiek i trwała ona blisko dwieście lat. Warto wiedzieć, że stąd wyruszały wyprawy krzyżowe, natomiast w 1804 roku Napoleon Bonaparte koronował się na Cesarza Francuzów. Warto wspomnieć, że w obiekcie znajdują się przepiękne organy, które uznawane są za największe we Francji.

Bazylika Sacre Coeur

To jeden z obiektów, który robi ogromne wrażenie na turystach. Zabytek znajduje się w dzielnicy Montmartre i powstawał na przełomie XIX i XX wieku. Dodatkowo jest najwyższym położonym punktem Paryża. Bazylika stawiana była przez ponad czterdzieści lat. Jest to przepiękny obiekt historyczny i sakralny. Warto go odwiedzić także choćby dla samych przepięknych widoków.

Łuk triumfalny

Obiekt ma upamiętniać zwycięstwa armii napoleońskiej. Budowla liczy 49 metrów. Budowę jej zlecił sam Napoleon w 1806 roku. Ciekawostką jest to, że pod Łukiem Triumfalnym kończy się największy wyścig kolarski Tour-de-France. Warto też wiedzieć, że pod obiektem umieszczono Grób Nieznanego Żołnierza.

Luwr

To największe muzeum na świecie, które obowiązkowo trzeba zwiedzić. Budynek powstał w 1109 roku. Na początku obiekt pełnił funkcję twierdzy obronnej, potem przekształcono go w rezydencję królewską. W budynku stworzono muzeum dopiero w 1793 roku.

Przede wszystkim osoby, które wybierają się na tylko kilka dni do stolicy Francji, powinni pomyśleć o ustaleniu dokładnego programu podróży i zaopatrzyć się w mapę miasta. Paryż dojazd z lotniska do centrum - to kolejna kwestia, o którą powinniśmy zadbać. Jeśli zależy nam na bezpiecznym, komfortowym i szybki dostaniu się, między innymi do hotelu, to warto postawić na profesjonalną i sprawdzoną firmę transportową. Nie traćmy nerwów i czasu wybierając komunikację miejską. Jedną z takich firm jest, między innymi Transferparis. Zaznaczmy, że przedsiębiorstwo specjalizuje się w przewozie osób do Paryża z trzech lotnisk: Beauvais, Charles de Gaulle oraz Orly. Proponuje także nocne zwiedzanie Paryża, dzięki temu bez problemu dojedziemy do najważniejszych atrakcji stolicy Francji.


Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało14 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...


Przypominamy - Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało14 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...


IV Pasłęckie Biegi Niepodległości

Pozostało17 dni

8 listopada 2019 r. na Stadionie Miejskim im. Jana Pawła II w Pasłęku odbędą się IV...