Reklama Heops

Biblioteka – dostęp do księgozbioru i zmiany od 4 maja

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2021-04-30
Biblioteka – dostęp do księgozbioru i zmiany od 4 maja

Od dnia 4 maja 2021 r. zapraszamy ponownie do wizyt osobistych w naszych wnętrzach - i w Pasłęku i w Zielonce Pasłęckiej. Od tego dnia obowiązuje wolny dostęp do księgozbioru, oczywiście nadal w reżimie sanitarnym (maseczki, dezynfekcja) i z ograniczeniem liczby osób mogących znajdować się jednocześnie w naszych wnętrzach.

Czynna będzie również Czytelnia i usługi ksero oraz drukowania, dostęp do komputerów (czas użytkowania 1 godzina).

Szczegóły na plakatach przy wejściu do Biblioteki oraz przy stanowiskach.

Przedłużamy również abolicję - do dnia 28 maja włącznie. Od 1 czerwca w związku z nowym Regulaminem (patrz niżej) nowe zasady postepowania z nieterminowo zwracanymi materiałami.

Uruchamiamy WYPOŻYCZALNIĘ GIER PLANSZOWYCH!

Znajduje się ona w Czytelni na 1 piętrze, lista dostępnych gier będzie dostępna od piątku w zlinkowanym pliku do pobrania.

1 grę będzie można wypożyczyć na okres 2 tygodni i 1 raz przedłużyć termin wypożyczenia o 7 dni.

Audiobooki, filmy

Znajdziecie je w Czytelni. Można je wypożyczać na 21 dni (audiobooki, filmy) i 1 raz przedłużyć termin wypożyczenia o 21 dni (audiobooki) lub 7 dni (filmy).

Regionalia

Jeżeli szukasz informacji czy książek o Pasłęku i regionie - od 4 maja znajdziesz je wszystkie w jednym miejscu - w Czytelni na I piętrze. Podzielone są na: Pasłęk i okolice, Elbląg oraz Warmia i Mazury. Większość z nich można wypożyczać.

Komiksy

Wszystkie komiksy znajdziecie na II piętrze na specjalnym, wydzielonym stanowisku.

Zmiana Regulaminu

Od dnia 4 maja 2021 r. wchodzi w życie REGULAMIN KORZYSTANIA ZE ZBIORÓW I USŁUG BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W PASŁĘKU. Znajdziecie go na stronie internetowej Biblioteki, w górnym Menu w zakładce "O bibliotece".

Nowy regulamin to nowe zasady, podobne do innych bibliotek, postępowania w wypadku nieterminowych zwrotów - szczegółowe informacje znajdziecie w Regulaminie. Zmiany te są konieczne w związku z coraz większym problemem przetrzymywania wypożyczonych książek i nie zwracania ich miesiącami czy latami, co powoduje nie tylko zablokowanie dostępności danej pozycji (a czasami całej serii) ale i dodatkowe koszty ponownego zakupywania niektórych najbardziej poszukiwanych pozycji. Liczymy na Wasze zrozumienie i terminowość zwrotów.

Z nowym Regulaminem można się również zapoznać na miejscu w Bibliotece - znajduje się przy każdym stanowisku obsługi czytelnika.


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :zamek
POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2