18 lutego 2020 Szymona, Konstancji, Flawiana

BO 2020 - wnioski tylko do 6 września

dodał 2019-08-28
BO 2020 - wnioski tylko do 6 września

Do 6 września można składać wnioski w ramach budżetu obywatelskiego 2020. Na realizację przedsięwzięć, zlokalizowanych na terenie całego miasta radni przeznaczyli 400 tys. zł.

Projekty mogą zgłaszać mieszkańcy miasta i gminy Pasłęk lub organizacje, mające tu swoją siedzibę. Co ważne: koszt pojedynczego projektu nie może przekraczać kwoty 80 tys. zł i musi on dotyczyć zadań własnych gminy. Do tej pory, w ramach budżetu obywatelskiego udało się zrealizować kilkanaście inwestycji. Głównie były to zadania dotyczące budowy nowych placów zabaw. Dodajmy jeszcze, że pojedynczy projekt musi mieć poparcie poświadczone podpisami 15 mieszkańców zamieszkałych na terenie Gminy Pasłęk.

Szczegółowe informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego gminy Pasłęk na 2020 rok znajdują się na stronie internetowej:http://paslek-um.bip-wm.pl, zakładka:Budżet Obywatelski.

Dodatkowych informacji udzielają:

PaniBożenaAdamczyk(Skarbnik),tel.552482001,wewn.30,e-mail:bozena.adamczyk@paslek.pl

Pani Ewa Błachnio (Referent),tel.552482001,wewn.31,e-mail:ewa.blachnio@paslek.pl

Szczegóły oraz formularz wniosku tutaj.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Budżetowiec   2019-08-29

Projekty do Budżetu Obywatelskiego mogą zgłaszać tylko mieszkańcy lub grupa mieszkańców albo organizacje społeczne mające siedzibę na terenie gminy Pasłęk. Szkoły i przedszkola jako instytucje nie mogą zgłaszać projektów do Budżetu Obywatelskiego. O tym kto może głosować w konsultacjach w sprawie wyboru projektów do realizacji ze środków Budżetu Obywatelskiego decyduje ustawa. Może głosować każdy mieszkaniec gminy niezależnie od wieku byleby był w stanie zrobić to osobiście. O obecnego roku rodzice nie mogą głosować za dzieci.


#Janosik   2019-08-28

Skatepark dla dzieciaków fajna sprawa, zamiast pomników kamieni.


#Jj   2019-08-28

odsunąć szkoły / przedszkola i inne tego typu instytucje od tego budżetu !!


#Ja#Jj  2019-08-28

Oj tak. Niezłe jaja już były jak dzieci w szkołach nosiły karty do głosowania do podpisu dla rodziców.


#Budżetowiec   2019-08-28

Srodki z Budżetu Obywatelskiego nie są rozdzielane tylko to sami mieszkańcy w drodze głosowania wybierają projekty do realizacji spośród projektów zgłoszonych przez mieszkańców.


#Ja   2019-08-28

Po co to ??znowu wymyslą plac zabaw gdzieś na wsi i będzie stał pusty wyrośnięty trawa ...no ale co tam ważne żeby mieć...A może kolejne psie worki na kupy ....nikt z tego nie korzysta stoją puste budki brak worków na kupy ...no ale co tam ..ważne żeby mieć... powinni karać osoby które rozdzielają ten budżet bez sensu i potem nikt już nie pilnuje tego ....


#Bogdan#Ja  2019-08-28

Co do pojemników na psie kupy, to nie do końca jest jak piszesz. Wprawdzie mało kiedy doładowują worki, a jak się juz pokażą to ludzie jak te świnie , zamiast wziąć jeden, góra dwa worki przy wyjściu z pieskiem na spacer, to zabiorą wszystkie i nie musza kupować! Już kiedyś jednej pani zwróciłem uwagę, że to jest dla wszystkich, a nie tylko dla niej. Tylko nagrać filmik i pokazać jak zabiera całe opakowanie worków.


#Bogdan   2019-08-28

A możne tak pomyśleć o drugiej karetce dla Pasłęka. W wielu miastach z budżetu obywatelskiego zakupują sprzęt, czy to dla pogotowia czy dla straży. Tylko problemem byłoby obsadzenie załogi takiej karetki. I kryteria w wysokości 80 tyś na jeden projekt. Myślę, że okoliczne miejscowości również byłyby zadowolone, gdyż jedna karetka na cała gminę to stanowczo za mało i często trzeba czekać na pomoc, z Elblaga, gdy nasza karatka jest zajęta.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności