20 kwietnia 2019 Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Ceny OC w województwie mazowieckim nie muszą być wysokie

dodał Ponad tydzień temu, 2019-04-08
Ceny OC w województwie mazowieckim nie muszą być wysokie

Ceny OC zależą od regionu i miasta, w którym mieszka kierowca. Mazowieckie pod tym względem nie jest zbyt korzystnym regionem, szczególnie jeśli chodzi o Warszawę, w której składki ubezpieczeniowe należą do najwyższych w Polsce. Na szczęście można skutecznie załagodzić ich wpływ na domowy budżet, pamiętając o kilku ważnych wskazówkach.

 

Jeśli chodzi o województwo mazowieckie, przede wszystkim mieszkańcy Warszawy powinni przygotować się na duże wydatki związane z zakupieniem OC. W stolicy obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne kosztuje średnio sporo ponad 1000 zł, podczas gdy – dla porównania – jego koszt w Rzeszowie i Lublinie nie przekracza 700 zł. Oczywiście są to wartości przeciętne i nie dotyczą każdego, jednak dobrze pokazują, że warszawiacy nie mają co liczyć na taryfę ulgową, jeśli chodzi o ceny OC. Jak w takim razie obniżyć składkę? Poniżej przedstawiamy kilka porad, które w tym pomogą.

Znajdź najtańsze OC

Najważniejszą kwestią, o której należy pamiętać, jeżeli chce się płacić jak najmniej za obowiązkową polisę od odpowiedzialności cywilnej, jest znalezienie najtańszej oferty. Ponieważ przy wyborze OC liczy się tylko cena, konieczne jest sprawdzenie składki w różnych firmach i na tej podstawie wytypowanie najkorzystniejszej oferty. Jak to zrobić? Można na dwa sposoby: samemu online lub u agenta ubezpieczeniowego. Aby znaleźć polisę przez Internet, sprawdź ubezpieczenie OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl. Więcej wysiłku wymaga spotkanie z agentem, bo po prostu trzeba do niego dotrzeć.

Zbieraj zniżki za bezszkodową jazdę

Ze względu na brak zniżek ubezpieczeniowych na tanie OC nie mają co liczyć kierowcy, którzy dopiero niedawno uzyskali prawo jazdy lub często wyrządza szkody w ruchu drogowym. Zniżki w wysokości 10% otrzymuje bowiem właściciel auta, który kontynuuje polisę przez 12 miesięcy i w tym czasie nie powoduje stłuczek, kolizji ani wypadków, ponieważ za każde takie zdarzenie zniżki są odbierane. Ich maksymalny poziom wynosi 60%, dlatego – jak łatwo policzyć – uzyskanie najwyższych zniżek zajmuje co najmniej kilka lat. Warto jednak być cierpliwym i przez ten czas płacić nieco wyższą składkę, żeby przez resztę życia cieszyć się tanim OC.

Wybierz auto z małym silnikiem

Jednym z ważnych czynników, które kształtują wysokość składki ubezpieczeniowej, są parametry samochodu. Najistotniejsze znaczenie w tym kontekście ma pojemność silnika – jeżeli przekracza pułap 2000 cm3, cena OC automatycznie wyraźnie idzie w górę. Również marka, model i rok produkcji samochodu wpływają na składkę ubezpieczeniową, choć w znacznie mniejszym stopniu niż pojemność silnika.

Opłać składkę od razu

Rozważasz rozłożenie składki ubezpieczeniowej na raty? Jeśli tak, dobrze to przemyśl, bo wiąże się to z dodatkowymi kosztami. OC w ratach zawsze jest o 10-30% droższe niż identyczna polisa kupiona w tym samym towarzystwie, tyle że opłacona w całości za jednym razem.

Dodaj drugiego właściciela do dowodu rejestracyjnego

Jeżeli należysz do grona młodych lub niedoświadczonych kierowców, którzy posiadają prawo jazdy od kilkunastu miesięcy albo krócej, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak duża składka ubezpieczeniowa Cię czeka. Na szczęście da się ją wyraźnie obniżyć, dodając drugiego kierowcę jako kolejnego właściciela. Oczekiwany efekt w postaci tańszego OC odnosi się pod warunkiem, że ten drugi kierowca posiada wysokie zniżki ubezpieczeniowe. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jeśli jeden z właścicieli auta spowoduje szkodę, zniżki z tego powodu po równo stracą obaj.

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Dawna przygraniczna twierdza Pasłęk (Holland)

Pozostało5 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza na spotkanie z Wojciechem Kujawskim pt....


Repliki armat staną przy Bramie Młyńskiej

Pozostało14 dni

W sobotę 4 maja czeka nas ciekawe wydarzenie związane z najazdem Szwedów na...


Seminarium w Mariance

Pozostało20 dni

W piątek 10 maja 2019 roku o godzinie 18:00 rozpocznie się w kościele w Mariance...