17 grudnia 2018 Olimpii, Lazarza, Floriana

Ceny żywności w górę

dodał 2017-11-14
Ceny żywności w górę

Ceny żywności są podobno sprawcą inflacji, która w ujęciu rocznym w październiku 2017 roku wyniosła 2,1 procenta. Ceny towarów i usług konsumpcyjnych względem poprzedniego miesiąca wzrosły w październiku o 0,5 proc. Ekonomiści zapowiadają jeszcze większy wzrost cen przed świętami w grudniu br. Po kieszeni dostają już kierowcy płacąc drożej za paliwa.

jp

foto. fakt.pl


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Abc   2017-11-18

Jojczysz cały czas na jedną nutę. Zmień starą, zdartą płytę na inna, ale ty innej nie masz. Zestarzałeś się i skleroza cię dopadła.


#Wyborca   2017-11-17

Taa rozdawałeś kokardki i miałeś kwiaty wpięte w resztki siwych loków. Zbyszek się zdenerwował, zamknął Rybaka i teraz trzęsiecie dup...ami, że wam ONR rozwiaże, tak jak to zrobiła Sanacja przed wojną. Bohaterowie hehe.


#Marek Chrapan#Wyborca  2017-11-18

Czesć PO-komuszki. Coś wam zabolało - dupsko? - A przecież nikt was jeszcze nie przećwiczył - jest to dopiero przed wami. Co co mojego życiorysu kreowanego przez SB ckich kapusi -nie mam nic do ukrycia i jak znajdę dzisiaj czas (bo tak wygląda) podam ze szczegółami interesującymi ciebie kapusiu SBcki ( odstawili cię od cycka" -kreującego wieści) A moźesz to sprawdzić w "swoim" (podległym SBcji) Ośrodku Zatrudnienia i Pracy( czy jakoś tak).


#Po co#Wyborca  2017-11-18

Z tym sprawnym inaczej nie ma sensu dyskutować. Facet nigdzie i nigdy w swoim zasranym życiu nie zrealizował, błąkał się miedzy budową komuny a potem jej zwalczaniem a dziś sklerotyk zapomniał o wszystkim i żyje tym co zasłyszy.


#Wyborca   2017-11-17

Może te ceny wynikają z tego, że Mateusz odlicza sobie VAT


#Dla swoich jak za PRL   2017-11-17

Morawiecki zaopatruje się w sklepie, gdzie Frugo jest po 50 groszy, sok w kartonie po złotówkę lub dwie" - napisał jeden z internautów na Twitterze. Sok hortex 2 zł -normalnie ok. 4 zł Napój Black 1 zł- normalnie ok. 2 zł Woda żywiec- 1 zł bez względu na pojemność Ten sklep jest tak prawdziwy, jak reformy Morawieckiego.


#Grab   2017-11-16

Jak się chce uderzyć, to kij się zawsze znajdzie. Wrogowie wzmacniania się Polski, każdy nawet nieistotny szczegół obracają przeciwko Niej a rodzimi durnie łykają to jak gęsi kluski. Tak jest np. z garstką głupków głoszących supremację białej rasy, którą nasi wrogowie uogólniają na cały Marsz Niepodległości, tak będzie z każdą drobną polską krostką wyolbrzymioną w ogromny wrzód. U innych nawet większe zło jest przemilczane, u na źdźbło nagłaśniane. Nie ma co się przejmować, miejmy to w d.pie. Wciąż aktualne jest powiedzenie - psy szczekają a karawana idzie dalej. Psy wszelkich nacji również polskojęzyczne, np. Kudrycka i pomniejsi.


#Marek Chrapan#Grab  2017-11-17

Uczestnicząc w MN widziałem ludzi o różnych karnacjach skóry idących wspólnie z nami, wspólnie głoszących podawane hasła i wyglądało, że czują się dobrze w tym towarzystwie. Ani ja idący z ONR ani nikt z tego otoczenia ani nie głosił, nie słyszał żadnych haseł rasistowskich, nazistowskich czy ksenofobicznych. Lawirując w kolumnie - rozdawałem nie mającym symboli narodowych przygotowane przez siebie "Kokardki Narodowe" - być może i widziałem (tak mi się wydaje) banery z hasłami określonymi jako "nazistowskie", dla mnie jednak ani przez myśl nie przeszło, że są to hasła kogoś deprecjonujące - "Czysta krew trzeźwy umysł"? - Temu hasłu każdy człowiek pod każdą szerokością i długością geograficzną powinien przyklasnąć - krew i umysł nie zaśmiecony narkotykami, alkoholem itp świństwami


#Polska dla każdego#  2017-11-17

Ty sam na tej stronie tyle durnej nienawiści nasiałeś, że lepiej by było jakbyś ochotniczy utrwalaczu w formacjach zbrojnych glębokiej, gomułkowskiej komuny zamknąl dziób i się nie kompromitował


#Marek Chrapan#Grab  2017-11-17

(być może nie w smak to tym w Brukseli którzy ulegli nałogom), - "Biała Europa braterskich narodów" - a jaka karnacja jest Europejczyków? zielona?, a może czarna? - Jest oczywistym, że w Europie większość stanowią ludzie karnacji białej tak jak w Azji- żółtej, w Afryce- czarnej. To mają być hasła rasistowskie? - Chyba tylko dla totalnych głąbów kapuścianych. W tym haśle nie ma najmniejszej wzmianki o jakiejkolwiek supremacji w Europie ludzi karnacji białej nad innymi, jest tylko stwierdzenie oczywistego faktu.


#Znudzony   2017-11-16

Jedni mówią, że Polacy to faszyści, drudzy że to patologia. Nie moglibyście uzgodnić wspólnego stanowiska? Bo widzę, że pleciecie jak Piekarski na mękach.


#Wyborca#Znudzony  2017-11-16

Faszyzm to stan chorobowy. Jedno nie wyklucza drugiego.


#Ja   2017-11-16

Drożeje, bo 500+ przybywa. Trzeba na patologię pieniądze znaleźć


#Nick#Ja  2017-11-16

500 + Bardzo pomogło rodzinom. Nie korzystam bo zarabiam za dużo ale nie czuję się okradany bo ci ludzie napędzają gospodarkę i w gruncie rzeczy ja mam więcej klientów. Stać ich aby kupić dziecku ubrania i aby dzieci nie czuły się gorsze bo są ubrane gorzej. Z tego rodzą się kompleksy i w życiu dorosłym takie dziecko będzie popychadłem a nie twardo stąpającą pewną siebie osobą. Bardzo lubię dzieci i nie są winne że ich rodzicom nie chciało się uczyć. Owszem wiele środków nie jest wydawanych na dzieci ale jest to margines. My Polacy jesteśmy bardzo rodzinni i dla nas najważniejsza jest zawsze ta najbliższa rodzina.


#Ab   2017-11-15

Wyborco. Tzw polscy patrioci to członkowie totalnej opozycji / z naszego okręgu Kudrycka/ w Brukseli. Dzisiaj właśnie "walczą" o Twoją wolną Polskę byś mógł suchy chleb jeść. Natomiast wycieczki dotyczące czyjejś wiary świadczą o braku osobistej kultury. Można spokojnie prowadzić wymianę poglądów.


#Wyborca#Ab  2017-11-16

Jak już jesteśmy przy pieczywie, to ja wybieram bułkę z szynką. A co do wiary, nie uważasz, że ja prowadze tutaj ewangelizację. Polski katolicyzm to wierzenia, chrześcijaństwo to wiara, a ateizm to wiedza...


#Abc#  2017-11-17

po;ski katolicyzm to oszołomska polityka


#Wyborca   2017-11-15

,,Z dwojga złego wolę jeść suchy chleb w wolne Polsce,, Tobie grab i tzw. polskim patriotom wystarczy nawet łyk wody i komunia święta, raz na dzień. Oczywiście wszystko z pomocą bozi, która też jest za wydatkami na zbrojenia i czeka na odrodzenie polskiej husarii.


#Dominik tarczynski   2017-11-15

wydatki na wojsko moze i wzrastaja ,ale sprzetu nie ma


#Grab   2017-11-15

Wydatki na wojsko muszą wzrastać w naszym geopolitycznym położeniu. Z dwojga złego wolę jeść suchy chleb w wolne Polsce, niż jeść go suchym albo wcale nie jeść - według widzimisię okupanta. Znam tę sytuację z osobistych doświadczeń. Pamiętam też, jak ludzie z miast wyzbywali się wartościowych rzeczy aby tylko kupić żywność. Lepiej wydać na broń, której nie trzeba będzie użyć, jeśli wróg się rozmyśli i na nas nie napadnie, niż bezbronnym być pod butem okupanta.Tak więc Romanie, pierwej pomyśl, zanim coś napiszesz.


#Xxx#Grab  2017-11-16

Ty grab jesteś 1933 roku, masz 84 lata, nie masz zębów za to masz sklerozę, nic nie jesz i nic nie pamiętasz. Myśl o przemijaniu jeśli w ogóle możesz myśleć.


#Roman   2017-11-15

Myślę, że podwyżki cen żywności, węgla i innych środków są nieuniknione. Szkoda jedynie, że w ślad za tym nie rosną ceny skupu mleka, mięsa i innych produktów rolnych. Rosną wydatki na zbrojenia, miast na rozbrojenie. To zawsze było szkodliwe. Broń trzeba zużyć, przeciwko komu? Przeciwko nam, szarym obywatelom. P. poseł Kaczyński i p. p. Macierewicz zdążą się ukryć na emigracji, a my?


#Rozśmieszony   2017-11-15

A Ty Bobek (zwróć uwagę, że piszę Ty dużą literą co oznacza kulturę i szacunek dla przeciwnika, Tobie tej kultury brakuje) przetrzyj gały i nie popełniaj literówek - przejrzyj, nie przejzyj.


#Cdn#Rozśmieszony  2017-11-16

"Ty" piszesz dużą literą to czemu tak samo nie piszesz "Pan" tylko "pan" do redaktora, inteligencie na jeden raz?


#Bobek   2017-11-15

Do Rozśmieszony facet ty sie obudz i przejzyj na gały


#Boss   2017-11-15

Pożyjemy zobaczymy, ten kaczor Mikołaj jeszcze się wam czkawką odbije.


#Rozśmieszony   2017-11-15

Panie Redaktorze, starasz się pan jak możesz aby tylko obrzydzić PiS, jaki to on zły i ludziom krzywdę czyni jedną za drugą. To praca syzyfowa, wysiłek daremny. PiS ma wiele wad ale w porównaniu z poprzednikami to niemal Święty Mikołaj. Daj se pan spokój, trza dbać o zdrowie bo jak się z nerwów popsuje, to Radziwiłł nie poratuje.


#Jeszcze chudy   2017-11-15

Drożej?! Panuje jakiś szał kupowania! Biedronki rosną jak grzyby po deszczu. Mamy kilkanaście odmian chleba, owoce tak egzotyczne, że nie wiadomo jak je jeść, kraby, francuskie sery, przyrządy do obcinania włosów w nosie itp, itd.... Już mało kto pije kranówę czy wyciera sobie tyłek szarym papierem. Naród tyje w zastraszającym tempie. Tak, tak, w głowach nam się ..... od tej "biedy".


#Funcik   2017-11-14

Drogo to dopiero będzie, historyk Morawiecki da radę.


#Bezradny   2017-11-14

Dobrze ze JP masz kilometrówkę to ciebie podwyzki nie ruszają raptem 7000zł na podróze służbowe z jeziorka do urzedu gminy i tak codziennie


#Qwerty   2017-11-14

eh gdzie te złote lata za PO. Podwyżek nie było, podatki w dół, policja nie rypała na fotoradarach eh przez ostatnie osiem lat polki i polacy to sobie żyli.


#Też gruby   2017-11-14

W Polsce wyrzuca się 9 mln. ton żywności rocznie! Racjonalne zakupy i "żarcie mniej" może poprawić nasze budżety i zdrowie oraz wygląd szczególnie młodych ludzi!!! Pomagajmy tym którzy, potrzebują i nie kupujmy wszystkiego z półki w markecie.


#Ab#Też gruby  2017-11-14

do pytajnika- sam piszesz bzdury. Zakłady przetwórstwa spożywczego, hurtownie spożywcze, sklepy wielkopowierzchniowe, restauracje, itd. Wystarczy?


#Pytajnik#Też gruby  2017-11-14

Pieprzysz bzdury jak mało który..9 mln ton to ponad 200 kg na łebka, starci i malucha. Jaka rodzina czteroosobowa codziennie wyrzuca 3 kg żywności?


#Abdul#  2017-11-15

Dolicz sklepy inrestauracje naukowcu


#Prz#  2017-11-15

Tak czy srak wychodzi 200 kg na statystycznego Polaka.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Mieszkańców Pasłęka i naszych gości zapraszamy na wspólne powitanie...