14 grudnia 2018 Alfreda, Izydora, Jana

Charytatywny turniej piłki nożnej

dodał 2017-02-19
Charytatywny turniej piłki nożnej

Wczoraj młodzi piłkarze zagrali w jednym z ważniejszych turniejów w swojej karierze, gdzie stawką było zebranie pieniędzy dla chorego kolegi z boiska. Sebastian, który jeszcze do niedawna reprezentował Klub Polonia zachorował na białaczkę. Jego koledzy, ich rodzice oraz trenerzy drużyn piłkarskich postanowili mu pomóc. Zorganizowali charytatywny turniej, w którym zagrało 10 zespołów. Po trwających cały dzień rywalizacjach, z pucharem za zajęcie pierwszego miejsca pojechała drużyna GKS Wikieliec. W finale o zwycięstwie zadecydowały dopiero rzuty karne. I tak drugie miejsce przypadło drużynie AP Ostróda, a trzecie Olimpii Elbląg. Prócz sportowych emocji, na kibiców czekał też zaopatrzony w przepyszne ciasta bufet i licytacja ciekawych przedmiotów. To wszystko pozwoliło na zebranie w sumie 9 tys. zł, które przeznaczone będą na leczenie Sebastianka.

Sebastian otrzyma też pamiątkowy puchar, który wczoraj odebrali w jego imieniu dziadkowie. Dziękowali oni za ogromną życzliwość oraz za doping w chorobie. Trenerzy i rodzice z kolei mówili o tym, że ich życzeniem jest to, by Sebastian jak najszybciej wrócił na boisko i znów zagrał z zespołem. Drużyna także wspiera go całym sercem. W sportowych zmaganiach uczestniczyli: Wikielec, AP Ostróda, Olimpia Elbląg, Huragan Morąg, Syrena Młynary, Zatoka Braniewo, Polonia Pasłęk I, Concordia Elbląg, Zalew Frombork, Polonia Pasłęk II.
Prócz pucharów za zajęcie poszczególnych miejsc, sędziowie przyznali też nagrody specjalne. Pierwsza z nich to wyróżnienie dla najlepszego bramkarza. Został nim Robert Zielonka z drużyny AP Ostróda. Z kolei najlepszym zawodnikiem wybrano Oliwiera Turulskiego z Olimpii Elbląg.


Wyniki najważnijeszych meczów:

Mecz o pierwsze miejsce:  AP Ostóda – Wikielec 2:3 (rzuty karne)
Mecz o trzecie miejsce: Olimpia Elbląg – Huragan Morąg 2:0
Mecz o piąte miejsce: Syrena Młynary – Zatoka Braniewo 1:0
Mecz o siódme miejsce: Concordia – Polonia Pasłęk 0:1
W organizację turnieju szczególnie zaangażowali się rodzice rocznika 2007, jednak jak przyznają nie udało by się bez sponsorów. W ich gronie znaleźli się: Sklep Domlux, Lolbit Komputer, Fryzjerstwo T. Romanowicz, Meble Piróg Style, Rodzina p. Sosin, MAGBUD M.A. Gromala, Alkohole Galeria EMI, W.P. Jasek T.H. Szczęśniak, Landzberg s.j., Spółdzielnia Mleczarska w Pasłęku, Getin Bank Pasłęk, MOSiR, Polonia Pasłęk, Bank BPH Pasłęk, Beata i Mariusz Mackiewicz, Małgorzata i Maciej Zawidow, Tomasz Tyszecki, Marlena i Jarosław Dobrowolscy DIGITUS, Anna i Wojciech Jasek, Janek z Aniołowa oraz Daniel i Łukasz Adamowicz.

aw


0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#BRAWO !!!   2017-02-20

Tylu wspaniałych dobrych ludzi w Pasłęku ! Cudowni mali piłkarze !!! To jest piękne.


#123   2017-02-20

Komentarze nie na temat.Wstyd takie głupoty wypisywac pod artykułem o tak szczytnej inicjatywie.Brawo


#Kacper   2017-02-20

Ten facet uprawia politykę.


#Kibic   2017-02-20

Ten facet M.P.pracus w trzech klubach wyrabia sobie plecy teraz w Pasłęku chodzę na mecze i turniejeale dużo o nim słyszałem to czego nie jest w Młynarach .


#Rafcio   2017-02-20

Jakby Burmistrz pojawił się na takiej akcji, to komentarzy byłoby 10 razy więcej z zarzutami ze zbiera głosy na krzywdzie ludzkiej. Niestety tak się zachowuje malomiasteczkowa społeczność, oczywiście nie cała ale większość nie włącza myślenia.


#Trenejro   2017-02-19

Burmistrz miał zaproszenie,lecz miał wcześniej zaplanowane spotkanie.Proszę o zrozumienie.Cała akcja super i na szczytny cel .BRAWO,BRAWO organizatorzy.


#123   2017-02-19

Piękna akcja.Najważniejszy był cel.Brawo rodzice,brawo dzieci!!!


#Rodzic   2017-02-19

Burmistrz mial zaproszenie osobiscie byl trener i olal dzieci zobaczymy jak beda sie zblizac wybory to bedzie wszedzie taka jest prawda.


#Podpis   2017-02-19

A Napoleon gdzie ??? Zero zainteresowania władz to może asystenta trzeba było wysłać!


#Podpis   2017-02-19

Jescze Karolina i Krzysztof Karczewscy


#Pasleczanin   2017-02-19

BRAWO BRAWO BRAWO!!!!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Zaproszenie na jasełka

Pozostało5 godzin 54 minut

Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...


Burmistrz Miasta i Gminy Młynary serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na...


Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w niedzielę 16 grudnia 2018 r. na...