21 lutego 2019 Eleonory, Fortunata, Roberta

Cicha będzie cicha

dodał 2018-01-31
Cicha będzie cicha

W mediach regionalnych i lokalnych trwa kampania obrony ul. Cichej i przyległych przed „spekulantami” próbującymi zmienić charakter tej części miasta. Mieszkańcy (mieszkanka) ulicy zamiast dyskutować z posiadającą mandat władzą, piszą listy do mediów. To dobrze, że liczą Państwo na naszą pomoc w nagłośnieniu sprawy. Jednak z odpowiedzi burmistrza na zapytanie jednej z gazet jasno wynika, że kolejnego marketu w tym miejscu nie będzie. Zmiana planu zagospodarowania przestrzennego dotyczy terenu z wjazdem od ul. Partyzantów. Na terenie tym ma powstać obiekt mieszkalno – usługowy o powierzchni nie większej niż 450 m2. Żeby było ciekawiej, wniosek w tej sprawie złożył mieszkaniec ul. Cichej. Poniżej treść pisma burmistrza Pasłęka skierowanego do redakcji elbląskiej gazety.

jp

 

Pasłęk, 30.01.2018 r.

 

ORG.030.1.2018.MS

Pani …... …........

Redakcja

…....... ….........

 

W odpowiedzi na e-mail Pani Redaktor z dnia 30 stycznia 2018 roku dotyczący prowadzonej procedury zmiany miejscowego planu zagospodarowania centralnej i wschodniej części Pasłęka, w szczególności dla terenu położonego w rejonie ulic Partyzantów, Cichej i Spacerowej w Pasłęku, uprzejmie informuję, że projektowane zmiany dotyczące ww. terenu będą przedmiotem publicznej dyskusji, która odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Pasłęku o godz. 13,00 w dniu 6 lutego br. W dyskusji tej może wziąć udział oraz składać wnioski i uwagi do planu każda osoba zainteresowana tym dokumentem. W związku z powyższym mieszkańcy Pasłęka, którzy napisali do Redakcji Dziennika Elbląskiego powinni aktywnie uczestniczyć w przewidzianej prawem procedurze dotyczącej uchwalenia zmian planu przestrzennego zagospodarowania, zamiast przenosić dyskusję do mediów.

Odpowiadając na pytanie Pani Redaktor, czy zmiana planu zagospodarowania przestrzennego trenu przy ul. Partyzantów, Cichej i Spacerowej to „ przygotowanie gruntu” pod budowę obiektu handlowo – przemysłowego na tym obszarze, informuję, że zmiana planu przewiduje zmianę części tego terenu z funkcji mieszkaniowej na funkcję mieszkaniowo - usługową. Funkcji przemysłowej na tym terenie projektowane zmiany w ogóle nie przewidują.

Projekt zmiany planu przewiduje na terenie o funkcji mieszkaniowo – usługowej budowę obiektów o powierzchni zabudowy nie większej niż 450m ². W świetle powyższego przekazana Redakcji informacja o zamierzonej budowie na tym terenie wielkopowierzchniowego obiektu handlowo - przemysłowego jest nieprawdziwa.

Dwukrotnie organizowałem spotkanie dla mieszkańców, którzy mieliby być przeciwni projektowanym zmianom, jednakże na te spotkania mieszkańcy nie przybyli.

Cała przewidziana prawem procedura dotycząca zmiany planu zagospodarowania dla terenu przy ul. Partyzantów, Cichej, Spacerowej w Pasłęku jest prowadzona w sposób transparentny.

Serdecznie zapraszam Panią Redaktor na publiczną debatę w sprawie zmiany przedmiotowego planu zagospodarowania przestrzennego, w celu wyrobienia sobie własnego stanowiska w sprawie zgłoszonej do Redakcji przez anonimowych mieszkańców Pasłęka.

Z wyrazami szacunku

Burmistrz Pasłęka

dr Wiesław Śniecikowski

 

 

 

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Zonk   2018-01-31

coś mi tu nie gra.... o ile mieszkańcy Cichej protestują w obronie swoich racji to CZYICH interesów broni Burmistrz i Pan Redaktor zamieszczając nieprawdziwe informacje: 1.Konsultacje 06.02.2018 wg oficjalnego pisma są o 13.30 a nie o 13.00 wg listu Burmistrza 2.Zmiana planu nie dotyczy TYLKO " terenu z wjazdem od ul. Partyzantów" ale większego obszaru również z wjazdem od ul Cichej ! 3."Na terenie tym ma powstać obiekt mieszkalno – usługowy o powierzchni nie większej niż 450 m2." - ze strony BIP Pasłęk wynika że dopuszczona jest TYLKO funkcja USŁUGOWA o pow. ZABUDOWY do 450m2, 2 KONDYGNACJE, PŁASKI dach ....! 4.NIKT z mieszkańców nie mówi że zmiany mają charakter PRZEMYSŁOWY ! 5.Panie Burmistrzu zamiast zapraszać do "dyskusji" wystarczyło TYLKO odpowiedzieć na pisma mieszkańców!


#Realista#Zonk  2018-02-01

450 m kw , to budynek , wielkości Lidla w samej otulinie parku, zaniedbanego, to zaniedbanego ale parku i nie wiem jakim trzeba być baranem żeby nie widzieć różnicy między działką z Lidlem a działką na skraju wzgórza i parku


#AXL#  2018-02-01

Pasłęcki Lidl jest akurat 3-krotnie większy, niż te 450 m, więc nie siej zamętu "Realisto".


#Gace#  2018-02-02

tylko że reszta działki to budowa wielorodzinna czyli bloki


#Zdzisiu   2018-02-01

Co by nie było to będzie dobrze.Zawsze jakaś praca dla ludzi.A listy i petycje to chyba piszą ci co mają za dużo czasu wolnego i się im nudzi.Z takim podejściem to ten Pasłęk nigdy się nie rozwinie i zostaną tylko emeryci i rencisci


#Emeryt#Zdzisiu  2018-02-01

Co ci emeryci przeszkadzają?


#Gacek   2018-02-01

Wszyscy czepiają się jednej inwestycji, ale nikt nie mówi co ma być na pozostałym terenie. Budowa wielorodzinna czyli bloki 500+ po zakończeniu umowy dzierżawy.


#Domownik   2018-02-01

Powiem tyle,zgadzam się w zupełności z opinią WYNIK.Ciekawe jak by się zachowali interweniujący mieszkańcy gdyby to im pod domem organizowano imprezy jakie odbywają się na Ogrodowej,tam też mieszkają ludzie pragnący spokoju.Czyli nadal dzielimy na lepszy i gorszy sort


#Gacek   2018-02-01

Z tego co wiem burmistrz dwa razy organizował spotkanie dla mieszkańców. Dostali nawet listowne zaproszenia ale nikt nie przyszedł. (mieszkanka) która nawet nie mieszka w tamtej okolicy takie historie powymyślała że wstydzili się chyba przyjść :)


#Ever   2018-01-31

No właśnie, wszyscy mówią że ma tam powstać Autoland a plotki te potwierdzają słowa redaktora, że wniosek złożył mieszkaniec Cichej. Taki sklep to nie jest kosmetyczka czy księgowa, wokół której domu jest spokój, cisza i zadbane podwórko! Tam będzie wielki parking i multum wjeżdżających i wyjeżdżających samochodów! Naprawdę chcemy czegoś takiego przy spokojnej drodze do parku ekologicznego i nad jeziorko?! Ja zdecydowanie nie!


#Wynik#Ever  2018-01-31

najlepiej byś chciał/-ła mieć to jak najdalej od siebie, np. na ogrodowej, itp, a nie na swoim osiedlu dla tzw. VIP'ów "kredytowców" takich samych jak my na osiedlach też "kredytowców". nam można wszystko nawrzucać a wam nowobogackim to tylko się trzeba kłaniać w pas, kim wy jesteście? jakie prawo stawia was przed innymi


#Hougk#  2018-02-01

Czyli ja mam beznadziejnie, to inni mają mieć jeszcze gorzej. Jakie to małe.


#Bajka   2018-01-31

Skoro zainteresowani mieszkańcy nie przybyli na spotkanie z burmistrzem ewidentnie widać i czuć że tylko jedna osoba bierze w tym udział i tym samym niechce się ujawnić,czego się obawia? że może nie do końca znał prawdę a już napisał do gazety?


#Nick#Bajka  2018-02-01

raczej zemsty napoleona


#Zdzichulejnamur   2018-01-31

Chrapan zdechł - to fakt. Ale gdzie to padło zakopano ? - Koleś, ormowiec ma nekro-uryno-kompleks i chciałby się odlać na Chrapana grób - wie ktoś jak to technicznie jest możliwe ? - Z góry dziękujemy za podpowiedź.


#Vip#Zdzichulejnamur  2018-02-01

lewacka lajza musi o fekaliach, to jej środowisko


#Abdul#Zdzichulejnamur  2018-02-01

Nawolywanie do przestepstwa jest tez przestepstwem ty lajzo


#Bolo#Zdzichulejnamur  2018-01-31

Podpowiadam - jesteś idiotą


#Nick#  2018-02-01

jaki idiota, to zwykła s.z.m.a.t.a


#Nick   2018-02-01

Gdyby tam miał być autoland, to rzeczywiście poroniony pomysł.


#NIKIM   2018-02-01

Ja słyszałem że powstać hodowla ślimaków. I duża dyskoteka jak na Arena!!!


#Jestem za   2018-01-31

A czy ten barak z agregatem na zdjęciu nie szpeci widoku spacerowiczom? to nie jest centrum osiedla domków, obok są już duze sklepy lidl, my center/pepco, budynki szpitala, siedziba Krus.


#Mieszkanka pasłeka   2018-01-31

niech buduja co chca tym mieszkancom nic sie nie podoba trzeba było sie wybudowac na wsi ja mieszkam na ogrodowej blisko biedronka autobusy i czy ktos nas sie pytał czy nam głosno ze jezdza samochody to ze ulica cicha nie ma nic wspolnego do budowy i działalnosci


#Blenston   2018-01-31

Roksa ma tam wybudować "SALON MASAŻU". Wszystkim się spodoba.


#Krystyna   2018-01-31

niech wybudują ten AUTOLAND i będzie spokuj


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało6 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało8 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało17 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...