17 sierpnia 2022 Zanny, Mirona, Jacka
Reklama Heops

Ciemności skryły ziemię

dodał Ponad tydzień temu, 2022-08-04
Ciemności skryły ziemię

I to niestety dosłownie Panie Redaktorze...

Wczoraj (wtorek) jak co dzień wybrałam się z moją ukochaną psiną na NOP czyli nocny obchód Pasłęka (nie mylić z niepożądanym odczynem poszczepiennym), który tym razem odbył się w niespotykanych wręcz ciemnościach...

Czy to już początek oszczędzania energii w naszym mieście ?

Pośpiesznie przejrzałam dziś rano łamy Państwa portalu i niestety nie znalazłam żadnych komunikatów czy ostrzeżeń, że taka sytuacja może mieć miejsce.

Być może Panu uda się pozyskać informacje na temat tej sytuacji...

Czy dziś wieczór powinnam zaopatrzyć się w latarkę czołową ?

Pozdrawiam

(dane do wiadomości Redakcji)

 

Wtorkowy przypadek to jednak tylko awaria oświetlenia w naszym mieście. Ale zupełnie przypadkowo wcześniej rozmawialiśmy już na ten temat z burmistrzem Pasłęka. Na jesieni i zimą może dojść do sytuacji, kiedy niedogrzane będą np. szkoły czy inne instytucje publiczne. Brakować też może energii niezbędnej do oświetlenia ulic i placów. To jest realne i bardzo prawdopodobne.

jp


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :zamek

Komentarze

 • Nicki
   Ponad tydzień temu, 2022-08-05

  W niektórych instytucjach publicznych juz od dawna jest zimno !!!!

  Mietek
   Ponad tydzień temu, 2022-08-04

  Jak jest noc to jest ciemno i siedzi się w domu

  • Roman Mietek
    Ponad tydzień temu, 2022-08-04

   Pamiętam też czasy, gdy było ciemno ze względu na dwudziesty stopień zasilania. Przez dwa , trzy lata GUS podawał dane o zwiększonej ilości urodzeń w Polsce. Może by tak wykorzystać niedobór energii elektrycznej i cieplnej najbliższej zimy? Lepiej kołdry wykorzystać i miejsce pod kołdrą? Jakoś dużo u nas ludności innej, niż polska nacja. Broń Boże i Partio - nie mam na myśli Ukraińców, którzy stali się naszymi największymi przyjaciółmi, jak mówi nawet p. Macierewicz.. Przecież Jeremi Wiśniowiecki był rdzennym Ukraińcem, a B. Chmielnicki, polskim szlachcicem.

  Wdzięczna
   Ponad tydzień temu, 2022-08-04

  Bardzo dziękuję Panie Redaktorze za informację zwrotną ... Trochę strach się bać nadchodzącej zimy ... A wszystkich (!!!) komentujących pozdrawiam serdecznie ...

  • elo pzdr Wdzięczna
    Ponad tydzień temu, 2022-08-04

   Pozdro elo Graża

  zzamiedzy
   Ponad tydzień temu, 2022-08-04

  Musisz mieć strasznie płaskie to czoło, zmieści się tam nawet lampa uliczna. Wychowałaś się przy łuczywie a pies wisiał na łańcuchu przy bramie i jadł resztki po zmywaniu a dziś pańcia z ukochaną psiną. Świat oszalał, a pies to trącał.......

  Pis pisiora pisiorem pogania
   Ponad tydzień temu, 2022-08-04

  Morawicki i spółka jak mówi że będzie węgiel i gaz to bedzie ,kiedy i gdzie to już nie istotne,ważne żeby ciemnota łykała te kłamstwa.

  Ja to ja
   Ponad tydzień temu, 2022-08-04

  Proszę nie bić piany. Ludzie sami się nakręcają. A potem się dziwią skąd takie ceny, albo że czegoś nie ma!

  Roman
   Ponad tydzień temu, 2022-08-04

  A propo's latarki na czoło dla człowieka. Zalecam. Niemniej jednak uważam, że niezbędna jest także latarka dla psiny. Jak znajdzie odpowiednie drzewko, by zaopatrzyć je (w ciemnościach) w mocznik azotowy w płynie?

  • prawda Roman
    Ponad tydzień temu, 2022-08-04

   Prawda Roman.

  Esteta
   Ponad tydzień temu, 2022-08-04

  Pol domu biała pol szara, każde okno inne, Ogrodzenie jakie sobie kto chce, to powinno byc zabronione! Gdzie tu jakiekolwiek poczucie estetyki, spójność, dbałość o detal. Kiedyś były jeszcze jakieś zasady odnośnie planowania przestrzennego i architektury teraz to każdy Robi co chCe. A patrzymy na to wszyscy!

  • Esteta Esteta
    Ponad tydzień temu, 2022-08-04

   Przecież to nie krytyka tego konkretnego domu Czy jego mieszkańców, ale raczej zjawiska, wiele takich domów jest, a chodzi o to ze prawnie mogliby zostać przyjęte jakieś rozwiązania, które by wskazywały kierunek w jakim architektura ma się rozwijać Tak żeby to pasowało do otoczenia

  • Funciak Esteta
    Ponad tydzień temu, 2022-08-04

   Nie podoba się to wypierdalaj do lasu, patrz na swoją twarz i powiedz mi ze jest estetyczna to cię wyśmieje

  • do funciaka Esteta
    Ponad tydzień temu, 2022-08-04

   Niestety ale taka prawda. Wygląda to beznadziejnie.

  No masakra
   Ponad tydzień temu, 2022-08-04

  Boże. Problem z dupy. Naprawdę ludzie z takimi problemami piszą i jeszcze w tak głupi sposób? Uwaga - dziś w nocy będzie ciemno. Najlepiej weź latarkę i taką opaskę na czoło z lampką.

  ten sam
   Ponad tydzień temu, 2022-08-04

  My z Pańskiej Łaski Szara Eminencja, Wysokość jp rozmawialiśmy na ten temat z Burmistrzem Pasłęka. Ilu was było do tej rozmowy z burmistrzem, że rozmawialiście? Nawet poprawnie napisać nie potrafisz. Burmistrz Pasłęka ro nazwa własna i należy pisać wielką literą, niezależnie czy ci się burmistrz podoba czy nie. Co za domorosły strateg nam tu się jawi? Tnij drzewa jak ci jeszcze trochę zostało. Obłowisz się.

kocham jarka
gp reklama