14 listopada 2019 Rogera, Serafina, Wawrzynca

Ciepło nie dla wszystkich

dodał 2014-11-23
Ciepło nie dla wszystkich

Już na wiosnę br. grupa mieszkańców (16 rodzin) z rejonu ulic: Zwycięstwa, Różanej i Bankowej rozpoczęła starania o przyłączenie do sieci ciepłowniczej, której właścicielem jest firma Dalkia. O pomoc w rozmowach z monopolistą poproszono burmistrza Pasłęka, ponieważ przedstawiciele firmy nie kwapili się z odpowiedzią na wniosek mieszkańców. Doszło wreszcie do spotkania z przedstawicielami Dalii, na którym usłyszeliśmy, że z punktu widzenia firmy „nie jest to żaden interes”, a inwestycja przyłączenia do sieci ciepłowniczej będzie kosztowała ponad 230 tys. zł.

Indywidualne zapytania o przyłącza rozbijały się również o wysokie koszty wyliczone przez firmę. W związku z patową sytuacją mieszkańcy skierowali do burmistrza prośbę o finansowe wsparcie budowy kolektorów ciepłowniczych. Niestety spotkali się z odmową. Uzasadnienie było krótkie – nie jest to zadanie gminy. Tak więc poczynając od wczesnej jesieni, przynajmniej do końca kwietnia dymiło będzie dalej 16 kominów. jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Z Różanej   2014-11-24

Ciepło dla wszystkich. Chętnie się przyłącze. Nie za taką cenę. Po prostu poczekam na sensowną propozycję. Dla mnie to busz i czysty wyzysk bez oferty.


#Rolnik szuka żony   2014-11-24

Jedyną rada na oporną firmę jest złamanie monopolu. Monopolista czuje się bezkarny i może dyktowac swobodnie warunki nie zawsze uwzględniajace potrzeby miasta. Trzeba znależć inwestora któremu opłacałoby się podłączać do swojej sieci nowych klientów. Z tego co pamiętam przy prywatyzacji firma miała zainwestować ogromne kwoty w śieć i nie tylko. Swoją droga kto pozwolił na prywatyzacje tej firmy.


#ARTYKUŁ z 26.01.2014   2014-11-24

moze to jest przyczyną odmowy podłaczenia do sieci "Otrzymaliśmy informację od mieszkańców z ulicy Ogrodowej i Piłsudskiego na temat niedogrzanych mieszkań. W czwartek i sobotę trzeba było ubierać dodatkowe odzienie, żeby można było normalnie funkcjonować w mieszkaniu. Jeden z mieszkańców próbował dodzwonić się do firmy Dalkia zawiadującej kotłownią na ulicy Ogrodowej i siecią przesyłową. Niestety, wszystkie dostępne telefony milczały jak zaklęte."


#Łatwo policzyć   2014-11-24

Do ....taka firma tylko kaskę by brali za nic najlepiej kaska kaska i tak ludzi robią z tym ciepłem że naprawdę rzygać się chce na te ich przekręty . Płaci się cały rok za ogrzewanie a ile mamy ciepłe kaloryfery miesięcy w ciągu roku łatwo policzyć i jeszcze im się nie opłaca he he co to jest jawne oszustwo .


#Idzie zima   2014-11-23

Nie macie czego żałować! Jak ten śmieszny "kierownik" ustawiłby wam ciepło",to by się Wam pod nosem skrzepło".


#Potrzeba matką wynalazków   2014-11-23

Smog w Pasłęku to bardzo poważny problem, bo bez tlenu żyjesz kilka sekund, bez wody 7 dni, pościć możesz 40 dni, bez zabawy (pace zabaw i festyny) - przegrywasz wybory, stąd taka (odwrócona) hierarchia potrzeb.


#Fufu   2014-11-23

ale jaja a nie tak dawno burmistrz podpisał pakt o niskiej emisji w Pasłęku ,żeby kasę z uni szarpać , naiwniaki idźcie się pobujać na placyk


#Lubię ciepło   2014-11-23

a może jakiś wniosek i kasę unijną można na to zdobyć?


#Fun Jurka   2014-11-23

No to dalej drewno z parku i do pieca albo przeprowadzka do bloku


#Podpis   2014-11-23

Gmina ma obowiazek dostarczania wody, z ktorego w stu procentach sie nie wywiazuje. Obowiazku dostarczania ciepla nie ma. Zreszta nie po to firme sprywatyzowano zeby teraz do niej dokladac. Chyba, ze sam koniuszy jest tym zainteresowany to wtedy burmistrz peknie. No i zacznie sie lawina.


#Borat   2014-11-23

I to są realne potrzeby mieszkańców a nie jakieś place zabaw. Szczególnie odczuwalne jest to zimą kiedy czasami głowa może rozboleć po spacerku niektórymi ulicami Ludzie palą czym popadnie i na nic odwoływanie się do świadomości gdy nie stać na lepszy opał. Przepisy mogące takich trucicieli zdyscyplinować są martwe i trudno cokolwiek komuś udowodnić. Uważam że gmina powinna partycypować w kosztach, tym bardziej że sami mieszkańcy są na tak, bo sprawa tak naprawdę dotyczy nas wszystkich


#Paslek   2014-11-23

Dziwne te reklamy w mediach cieplo sysemowe a w pasleku g. Wezly wymagaja modernizacji cieplo ucieka do ziemi widac to zima to te 230 tys ucieka w niecaly sezon


#Drewniak   2014-11-23

Im więcej będzie chętnych mieszkańców, tym mniej trzeba będzie zapłacić. Z drugiej strony nie wiem dlaczego ktoś ma dokładać dla kilku osób tyle kasy, kiedy są jeszcze mieszkańcy gminy bez podłączenia do wodociągów. Piece na pewno w domu mają to niech palą drewnem, które jest niskoemisyjne :)


#Podpis   2014-11-23

Polityka niskoemisyjna jest zadaniem gminy. Czemu w tym miescie odpowiedz na wszystko musi brzmeiec "nie da się", nawet jak się da. BTW z Bankowej jest więcej rodzin chętnych do przylączenia. Szkoda że nie dotarliście do wszystkich.


#Brrrrrr   2014-11-23

No i wszystko jasne!koszty duże -zyski słabe ,a koniec końców mieszkańcy przynależący będą mieli zimno!16 rodzin ,a koszt 230tys.zł.(ktoś chce wygod ,ale nie takim kosztem)Reszta miasta też ,by tak chciała,


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Kabaret Koń Polski

Pozostało15 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na występ kabaretu Koń Polski, który...


Bartosz Furman dla chorej Liwii

Pozostało17 dni

W niedzielę 1 grudnia br. o godzinie 18:00 w klubie YOLO w Elblągu odbędzie się...