3 lipca 2020 Jacka, Anatola, Tomasza

Co słychać u "pomarańczowych"?

dodał 2018-11-14
Co słychać u
Od prawie dwóch lat działa w naszym mieście grupa Nordic Walking Pasłęk. Skupiając w swoich szeregach osoby aktywne, lubiące spędzać wolny czas przemierzając kilometry podczas rajdów, zawodów i treningów z kijami. Od października kijkarze spotykają się w każdy poniedziałek o godzinie 18.00 na bieżni przy ul. Zwycięstwa, a także w środy o godzinie 19.00 (mała sala w LO) uczestniczą w zajęciach z gumami do ćwiczeń pod okiem Moniki Smulskiej.

 

Oprócz treningów w Pasłęku popularni „pomarańczowi” startują w zawodach. Grupa uczestniczy w Kaszubskim Grand Prix Małego Trójmiasta, na które składają się trzy starty. Pierwsze zawody cyklu odbyły się w Bolszewie – 5 kilometrów.

Tym razem nie udało nam się wywalczyć miejsc na pudle, ale nasza grupa już tradycyjnie była widoczna i zrobiła furorę, a to za sprawą Marcina Bujnickiego i Tomasza Rogulskiego – poinformował Marcin Jankowski - W oczekiwaniu na wyniki zawodów, nasi koledzy oraz Magda Bujnicka i Anna Rogulska wzięli udział w biegu na 100 metrów pokonując dystans w… szpilkach. Marcin zajął drugą lokatę, a Tomek zachował się jak dżentelmen i przepuścił przed sobą kilka pań. Ania i Magda z kobiecym wdziękiem i gracją dotarły do mety w środku stawki. Należy dodać, iż żaden obcas nie uległ złamaniu.

Wracając do nordic walking. Najwyżej sklasyfikowany był Marcin Bujnicki, który uplasował się na 19. miejscu wśród mężczyzn i 7. w kategorii wiekowej.

Wyniki grupy z Pasłęka:
Marcin Bujnicki – 19. wśród mężczyzn, 7. w kategorii wiekowej
Mariusz Przygoda – 27. wśród mężczyzn, 6. w kategorii
Tomasz Rogulski – 28. wśród mężczyzn, 12. w kategorii
Wiesław Śliwka – 29. wśród mężczyzn, 7. w kategorii
Magda Bujnicka – 25. wśród kobiet, 4. w kategorii
Anna Rogulska – 39. wśród kobiet, 17. w kategorii
Agnieszka Przygoda – 50. wśród kobiet, 23. w kategorii
Małgorzata Maciuszonek – 52. wśród kobiet, 9. w kategorii
Darek Piątek – 46. wśród mężczyzn, 16. w kategorii

 

Kolejna odsłona GP Małego Trójmiasta miała miejsce w Rumi – około 6 kilometrów.

Organizatorzy zapewnili startującym trudne warunki na trasie zawodów. Miasteczko imprezy mieściło się na skromnej łączce przy trasie Gdynia – Szczecin. Jednak wystarczyło pokonać pierwsze 100 metrów i przekroczyć bramę lasu, by przekonać się co czeka startujących.

Pierwsze 3 kilometry, to było długie podejście – mówi M. Jankowski - Najpierw dość stromo po kostce brukowej, następnie leśnymi duktami do zejścia po miękkiej, piaszczystej nawierzchni przykrytej liśćmi skrywającymi korzenie, kamienie i błoto. Oczywiście nie obyło się bez kontuzji, ale my na szczęście wróciliśmy do Pasłęka cali i zdrowi.

Wyniki grupy NW Pasłęk:

Darek Piątek – 16. wśród mężczyzn, 4. w kategorii
Tomasz Rogulski – 21. wśród mężczyzn , 6. w kategorii
Marcin Bujnicki – 22. wśród mężczyzn, 7. w kategorii
Mariusz Przygoda – 24. wśród mężczyzn, 7. w kategorii
Wiesław Śliwka – 32. wśród mężczyzn, 9. w kategorii
Małgorzata Obszańska – 32. wśród kobiet, 5. w kategorii
Magda Bujnicka – 49. wśród kobiet, 7. w kategorii
Anna Rogulska – 71. wśród kobiet , 35. w kategorii
Małgorzata Maciuszonek – 72. wśród kobiet, 9. w kategorii
Agnieszka Przygoda – 73. wśród kobiet , 36. w kategorii

Zawody sędziował Marcin Jankowski.

Ostatnie zawody Grand Prix Małego Trójmiasta odbędą się 9. grudnia w Redzie.

 

Pasłęczanie w Marszu Niepodległości

11. listopada w Gdyni odbył się Marsz Niepodległości na dystansie 3,6 kilometrów. Najwięcej powodów do świętowania miała Marianna Przygoda, która zdobyła okazały puchar za zajęcie drugiego miejsca w kategorii wiekowej (187. pozycja open), wyprzedzając blisko siedemdziesiąt dużo młodszych rywalek. W marszu młodzika ścigała się Magda Bujnicka, kończąc zawody na 5. miejscu open. Ponadto w Gdyni ścigała się Agnieszka Przygoda - 72. open i 27. w kategorii, oraz Marcin Bujnicki, który finiszował 25. wśród mężczyzn i 5. w kategorii wiekowej. Mariusz Przygoda był 34. wśród mężczyzn i 5. w kategorii.

 

Rajd w Bażantarni

Grupa NW Pasłęk również inicjuje własne wydarzenia. Takim był rajd w elbląskiej Bażantarni zakończony ogniskiem.

Można powiedzieć, że mimo październikowej pory podczas rajdu sprzyjało nam wszystko – informuje M. Jankowski - Pogoda, jak na zamówienie… trasa, jak to w Bażantarni – malownicza z pięknymi widokami i jesiennymi barwami. O doborowej ekipie i świetnym humorze nie będziemy wspominali, bo towarzyszy nam wszędzie, gdzie się pojawimy.

O nordic walking na Tygodniu Kariery

Chodzenie z kijami, to sposób na życie w szerokim tego słowa znaczeniu. „Bądź architektem swojego szczęścia” - pod takim hasłem odbywał się Ogólnopolski Tydzień Kariery w Szkole Podstawowej w Rychlikach, w którym uczestniczył Marcin Jankowski. W spotkaniu wzięli udział doradcy zawodowi, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół. Był to bardzo owocny panel, podczas którego M. Jankowski promował nordic walking jako formę rozrywki, współzawodnictwa, czy rehabilitacji. Opowiadał między innymi o największym sukcesie, jakim jest działalność grupy Nordic Walking Pasłęk.

 

Plany na listopad

Druga część listopada zapowiada się równie „pracowicie”. W najbliższą sobotę (17. listopada) odbędzie się tradycyjny Rajd Kormorana w Kątach Rybackich, organizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Gminy Sztutowo.

Będę miał przyjemność poprowadzić rajd na 10 kilometrów, moja koleżanka, także instruktorka, zajmie się uczestnikami na dystansie o połowę krótszym. Rajd w Kątach ma typowo rekreacyjny charakter. Ostatnie kilkaset metrów po plaży będzie dystansem dla pragnących rywalizacji. Zachęcam do udziału całe rodziny, atmosfera w Kątach jest nie do opisania – zaprasza Marcin Jankowski.

W ostatnią sobotę miesiąca pasłęczanie udadzą się liczną reprezentacją do Łeby na zakończenie Korony Polski, największego cyklu zawodów nordic walking. Weekendowy wyjazd będzie połączony z zabawą andrzejkową.

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Wolność słowa   2018-11-16

Co ci JP nie pasuje że komentarze usuwacie towarzyszu.


#Babcia   2018-11-16

no no fajnie ze coś robią i podchodza do tego z dystansem, wiadomo ze marudom sie nie spodoba


#Ja to ja   2018-11-15

gratuluje osiągniec!


#Abc   2018-11-15

anna rogulska wśród mężczyzn?


#Fann   2018-11-14

A to już nie chodzicie z tymi Kijami tylko w szpilkach ganiacie???


#Pozytywka   2018-11-14

Nieźle, się dzieje. Zapału Wam odmówić nie można. Oby tak dalej!


#Abc   2018-11-14

Kto czyta takie długie wpisy


#Sport to zdrowie#Abc  2018-11-14

jestem pod wrazeniem! BRAWO !


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności