27 października 2021 Iwony, Sabiny
Reklama Heops

Czym są wirtualne biura w Warszawie?

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-08
Czym są wirtualne biura w Warszawie?

 

Obecne projekty podatków na przyszły rok faworyzują prowadzących spółki z o.o.

Spółka taka musi mieć gdzieś siedzibę a najlepszym miejscem siedziby jest centrum Warszawy.

Wirtualne biura, czyli siedziba dla spółek

Aby zarejestrować w KRS siedzibę spółki w centrum Warszawy musisz zakupić lub wynająć tu jakąś nieruchomość. Może to być nieruchomość biurowa lub mieszkanie. Ceny małych biur w centrum Warszawy to jednakże wydatek przynajmniej 1000 zł netto. Jeśli jesteś spoza Warszawy to warto, by w biurze ktoś przebywał – pracownik lub dwóch pracowników na wypadek choroby tego pierwszego. Jednym słowem nie jest to rozwiązanie zbyt tanie i tu z pomocą przychodzą wirtualne biura. Biuro wirtualne to lokal położony w centrum Warszawy, w zabytkowej kamienicy, którego obecny koszt nabycia to około milion złotych. Biuro takie posiada dwóch pracowników oraz odpowiednią powierzchnię i sprzęt oraz stanowi odpowiednie miejsce na siedzibę spółki z o.o.

Ważnym jest, by siedziba spółki znajdowała się w lokalu czynnym a nie zamkniętym pokoju biurowym, gdyż do siedziby może przyjść urzędnik zajmujący się podatkiem VAT i jeśli nikogo nie zastanie to może wykreślić firmę z listy czynnych podatników VAT, czyli nie odliczymy VAT od faktur kosztowych. Wirtualne biuro to lokal czynny i odpowiednio wyposażony a do tego wynajem wirtualnego biura to koszty bardzo niskie rzędu 50-120 zł netto. Prowadząc spółkę z o.o. napotkamy wiele kosztów i wirtualne biuro okaże się kosztem pomijalnym.

Warszawa, jako siedziba główna spółek z całej Polski

Niezależnie skąd pochodzi wspólnik spółki z o.o. lub jej prezes czy członek zarządu można wybrać Warszawę, wirtualne biuro w Warszawie, jako siedzibę spółki. To samo dotyczy zresztą innych typów spółek np. komandytowej, jawnej czy akcyjnej. Wirtualne biuro to obsługa siedziby wszelkich podmiotów, czyli także związków, fundacji czy stowarzyszeń.

Warto rozgraniczać działalność operacyjną swojej spółki od siedziby. Siedziba jest wpisywana do KRS, co stanowi spory koszt zarówno za jej wpis jak i ewentualną zmianę siedziby. Z KRS informacja o spółce i jej adresie trafia też na szereg portali internetowych i jest dostępna w wyszukiwarce stron www nawet jak wpiszemy samą nazwę spółki z o.o. lub po prostu jej adres.

Stąd wynikają dwa wnioski. Nie za bardzo dobrze jest podawać adres własnego mieszkania jako siedzibę spółki i nie za bardzo dobrze jest tą siedzibę tworzyć tam, gdzie spółka ma sklep, magazyn czy inny obiekt właściwy dla swojej działalności, gdyż są to obiekty wynajęte, gdy są potrzebne. Potrzeby spółki mogą się zmieniać a chodzi o to, żeby siedziba była stała – zawsze w tym samym miejscu. Najlepiej jest siedzibę raz wpisać do KRS i już nie robić żadnych zmian, szczególnie, że siedziba spółki to także adres do faktur i adres do korespondencji. Dlatego wirtualne biuro warto wybrać takie, by istniało przez następne minimum 10 lat. Wybierając wirtualne biuro trzeba zwrócić uwagę na długość jego istnienia, historię ceny oraz tytuł prawny lokalu.

Najlepszy tytuł prawny to oczywiście pełna własność i chodzi tu o to, żeby ta własność była w posiadaniu firmy prowadzącej biuro wirtualne.

Gdzie szukać wirtualnych biur w Warszawie ?

Wirtualne biura istnieją w każdej dzielnicy Warszawy, ale jest całkowitym bezsensem, by wybrać wirtualne biuro z dzielnicy położonej daleko od centrum, która stanowi blokowisko np. Bemowo czy Białołęka. Wirtualne biuro powinno istnieć w ścisłym centrum, tuż przy Pałacu Kultury czy Dworcu Centralnym w otoczeniu wysokich biurowców, jak Varso Tower, Q22 czy Rondo 1.

Dzięki temu zarząd spółki łatwo dotrze do siedziby spółki pociągiem, korzystając ze wspomnianego Dworca Centralnego.

 


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :brama

Komentarze

Żwirownia 1140 px
nasza2