Dni Rodziny w ZSEiT

dodał 2018-06-13
Dni Rodziny w ZSEiT
W piątek 8 czerwca 2018 roku Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku świętował Dni Rodziny, które w br. przebiegały pod hasłem: „Rodzina – Dom –Ojczyzna”.

 

Tego dnia szkołę licznie odwiedzili rodzice uczniów, dziadkowie, ciocie i wujkowie, młodsze rodzeństwo oraz zaproszeni goście - burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski, przedstawiciel starosty elbląskiego p.Beata Winiewska-Kowal i prezes Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku p. Helena Mendelewska.

Podczas uroczystości zgromadzeni wysłuchali kilku utworów muzycznych wykonanych przez uczennice liceum i technikum oraz obejrzeli humorystyczne scenki z życia szkoły, zaprezentowane przez uczniów ZSEiT.

Ważnym punktem spotkania było podsumowanie I tury projektu unijnego POWER „Aktywni zawodowo w Europie”, a w nim uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnikom projektu. Degustacja włoskich dań dodała smaczku imprezie.

Ten dzień stał się również okazją do wręczenia dyplomów uczniom klas mundurowych, którzy okazali się najlepszymi strzelcami podczas obozów szkoleniowych w 9BBKPanc. w Braniewie. Goście mieli okazję do wysłuchania piosenki marszowej i do obejrzenia wystawy „Rodzina – Dom –Ojczyzna”.

Miłą atmosferę nadawały imprezie konkursy i zabawy, w tym dla dzieci w „Kąciku malucha”. Znalazł się też moment na edukację – były to pokazy udzielania pierwszej pomocy wykonywane przez uczniów klas mundurowych.

Wspólny poczęstunek w szkolnym ogrodzie zakończył spotkanie, a upamiętniły je pamiątkowe zdjęcia.

Dni Rodziny w ZSEiT wpisują się w cykl imprez realizowanych w ramach XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, są one świadectwem, że rodzina stanowi fundament społeczeństwa, który należy budować i o który należy dbać.

Zorganizowanie święta było możliwe dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miejski w Pasłęku oraz dzięki zaangażowaniu wielu rodziców, uczniów i nauczycieli.

 

Info ZSEiT: Małgorzata Gawrysiuk

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na przedświąteczne spotkanie z...


Zaproszenie na jasełka

Pozostało1 dzień

Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...


Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w niedzielę 16 grudnia 2018 r. na...