31 października 2020 Urbana, Krzysztofa
Nomex 2019

Dotacja na renowację polichromii

dodał 2020-03-31
Dotacja na renowację polichromii

Radni rady miejskiej w Pasłęku podjęli decyzję o przyznaniu dofinansowania na prace restauratorskie malowideł ściennych w kościele św. Piotra i Pawła w Mariance. Tym razem konserwatorzy z UMK w Toruniu zajmą się polichromiami ze ściany południowej kościoła. Odtworzone zostaną wizerunki apostoła Jakuba Starszego i Tomasza oraz herby von Plauen i von Lubichau/von Creytzen. Koszt całkowity prac tegorocznych to kwota 56 200 zł. Dofinasowanie wynosi 28 100 zł.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Jolka   2020-04-01

Ratujmy polichromie,to obecnie priorytet nr 1.


#Do Mati   2020-03-31

Na szpital to niech starosta swoją większą od burmistrza pensję przeznaczy. Urzędników w biednym powiecie bardzo dużo to i w szpitalu bieda.


#Optymista#Do Mati  2020-03-31

Instytucja powiatow to samorzadowa pomylka ale z dwojga zlego to niech chociaz zarzad powiatu przeznacza polowe swoich pensji na potrzeby szpitali powiatowych do konca zagrozenia.. Z glodu nie pomra a pokaza swoj patriotyzm realnie a nie deklaratywnie. No panie Starosto, skorzystaj Pan z szansy, jaka stwarza moja propozycja.


#Mati #Do Mati  2020-03-31

To niech obaj dają w końcu są z Pasłęka plus tutejsi radni no bo zaczyna być ciekawie apel dyrektorki szpitala na E-portalu ,ze proszą o wsparcie a tuu zegary sponsorują, polichromię i grom wie co jeszcze ...


#Jolka   2020-03-31

Nasza władza absolutnie wyalienowała się ze społeczeństwa. Cała ich praca koncentruje się teraz na utrzymaniu swego stanowiska. Czarni za datki udzielają poparcia bez którego nie mieliby żadnych szans wyborczych.


#PS   2020-03-31

Niech żona storosty odda za pracę na pół etatu na potrzeby szpitala emerytura jej wystarczy


#Umiem liczyć   2020-03-31

Rzuca Wiesiu tymi pieniędzmi na prawo i lewo aby dziś. Gmina ma długi, prawdopodobnie tegoroczny plan dochodów w w znacznej mierze nie zostanie wykonany. Na końcu roku komuś pieniędzy zabraknąć musi. Radni nie powinni się zgodzić na kolejną pożyczkę. Ale Wiesiu ma to w doopie bo już nie będzie startować, tyle, że może nawet kadencji do jej końca nie dotrwać. Pierwsza próba - wybory prezydenckie - zorganizuje i narazi ludzi czy nie. Wiesiu! Koniec ze ślizganiem się. Całe swoje dorosłe życie to robiłeś teraz czas zacząć zbierać gorzkie owoce.Na tablicę na zamkowym murze i tak się nie załapiesz, następcy szybko zapomną jak im smród zostawisz.


#Mati #Umiem liczyć  2020-03-31

Święta racja nic dodać nic ująć.Napoleon dawno powinien opuścić fotel.Zegary , polichromia na co jeszcze wymyslicie?Szpital w Pasłęku płacze że nie ma masek,gogli itp.Może im kasę przekażecie,albo zrzeczecie się swoich diet chociaż z jednego miesiąca jako patrioci lokalni.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności
LAWETA
nasza2