14 sierpnia 2022 Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Reklama Heops

Dożynki Gminne 2021

dodał 2021-09-21
Dożynki Gminne 2021

W niedzielę 19 września W parafii św. Jana Chrzciciela w Zielonce Pasłęckiej odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystość rozpoczęła msza św. celebrowana przez ks. biskupa Wojciecha Skibickiego w asyście ks. proboszcza Karola Dąbrowskiego i ks. kanonika Czesława Drężka.

Po zakończonej mszy św. uczestnicy dożynek przemaszerowali tradycyjnym korowodem dożynkowy spod domu parafialnego. Pochód poprowadziła orkiestra dęta pod batutą Andrzeja Krasickiego.

Przepiękny dożynkowy bochen chleba niosły dzieci z sołectwa Majki wraz z sołtysem Józefem Giersem, sołectwo Kronin z panią Sołtys Aliną Odżga oraz uczestniczący w uroczystościach: władze miasta Pasłęka Pan Wiesław Śniecikowski Burmistrz Pasłęka, Pan Marian Matuszczak Przewodniczący Rady Miejskiej w Pasłęku oraz Pani radna Elżbieta Hulanicka i sołtysi Majek, Kronina oraz Marzewa. Tegoroczny kosz dożynkowy ufundował Urząd Miejski w Pasłęku oraz firma Sery ICC Pasłęk Sp z o.o.

Gromadzimy się dzisiaj tutaj, aby poprzez dziękczynienie oddać chwałę Bogu za to czym nas obdarza” - powiedział podczas kazania ks. Biskup. Zaznaczył, że jest to także dziękczynienie za tych którzy swoje życie związali z uprawą roli. „Ludzie uprawiający ziemię są zdani na sytuacje, na które nie mają wpływu a przyjmują je z ufnością, bo człowiek sieje a Pan bóg daje wzrost.”

Choć pogoda uczestników gminnych dożynek nie rozpieszczała, to atmosfera była doniosła.


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :PIS

Komentarze

kocham jarka
gp reklama