21 stycznia 2020 Agnieszki, Jaros?awa

Dożynki w Zielonce Pasłęckiej

dodał 2018-09-17
Dożynki w Zielonce Pasłęckiej

W dniu wczorajszym – 16 września 2018 r. - w Zielonce Pasłęckiej odbyła się uroczysta Msza święta odpustowa i dziękczynna za tegoroczne plony. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się korowodem spod plebani pod Golgotę. W Mszy świętej, celebrowanej przez ks. biskupa Józefa Wysockiego, któremu towarzyszyli miejscowi księża: ks. Czesław Drężek oraz ks. proboszcz Karol Dąbrowski, uczestniczyli: Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski, rolnicy, hodowcy, mieszkańcy Zielonki, a także wierni z innych parafii. Funkcję starostów tegorocznych dożynek pełnili państwo Janina i Edmund Leśniewicz.

Gospodarz dożynek ks. Karol Dąbrowski wyraził słowa podziękowania za dary przyniesione przez przybyłych gości.

k

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Gość   2018-09-17

Zaskoczeniem było kazanie ks. biskupa Jestem katolikiem to co usłyszałem na kazaniu włos się zjeżył na głowie. Przekaz słowa w formie groźny palec Boży, tylko groźba brak miekiego przekazu. Czasy się zmieniły drogi biskupie kiedyś ksiądz był dla ludu a teraz jest odwrotnie to lud jest dla księży i ta droga jest właściwa. Wiele razy słyszałem że Bóg kocha wszystkich, a wrażenie mialem że ks. biskup ma inny stosunek do ludzi grzesznych nienawiść , brak akceptacji sytuacji. Taka postwa jest odpychajaca .


# Ateista #Gość  2018-09-17

Żadnego boga nie ma ,o tym wiedzą same klechy i dlatego o ich wyczynach tak głośno'Wpisz w google ITCCS W BRUKSELI czy IRENA KINASZEWSKA .Coś strasznego .Władza stoi bezwstydnie przy nich bo wybory .


#McLovin#  2018-09-17

Ok więc twierdzisz że tak skomplikowany świat jest dziełem przypadkowych acz nieuniknionych reakcji chemicznych? Gdybyś miał trochę wiedzy wiedziałbyś że ludzki organizm nie jest dziełem przypadku tylko jest doskonale zaprojektowanym kolektywem. Wiesz co to DNA i produkcja komórek na podstawie DNA? Byłeś podczas cudu narodzin dziecka? To są rzeczy wykraczające poza nasze rozumowanie i musi być coś więcej. Jestem przekonany że Bóg to bardziej energia, miłość, natura niż pobożność i kościół. Kościół powstał po Chrystusie. Czy przed Chrystusem były te wszystkie sakramenty NIE. To wymysł kościoła na wyciąganie kasy.


#McLovin#  2018-09-17

Jeśli to prawda a wiele wskazuje stąd ta abdykacja ponieważ były papież dopuścił się takiej zbrodni to jeśli boga nie ma to komu składali w ofierze te zamordowane dzieci? Kościół jest w istocie zepsuty. Elity świata spotykają się na obrzędach również nasz były MF Belka. Na tych obrzędach czczą np sowy https://www.youtube.com/watch?v=ExmO8UgQL4E "Skull & Bones Ritual" Świat jest podły i skoro liderzy świata (Kerry, Bush i inni) coś czczą to znaczy że coś tam jest. Może oni czczą to złą stronę choć kościół twierdzi (papież) że piekła niema. NWO, Grupa Bilderberg, Iluminaci‎ itd poszukajcie zanim ACTA 2 całkowicie zablokuje dostęp do informacji zza kulis. Cieszcie się życiem bo nasze życie i pokój zależy od tego czy ktoś za oceanem zadecyduje o naszej wojnie np z Rosją.


#McLovin#  2018-09-17

Hameryka boi się rosnącej w siłę Rosji. Rosja ma jedyny interes obronę i ewentualne starcia w biegunie północnym o zasoby. Wojna w Europie nie jest im na rękę. Wystarczy mieć zasoby aby rządzić i dyktować warunki. Zasoby się wyczerpują a taka Rosja za kilkadziesiąt lat może być jak deler a Europa narkoman potrzebujący działki. Wojna w Europie jest w Interesie tylko Amerykanów. Którzy chcą osłabić tak mocno Rosję aby Amerykanie byli dalej potęgą. Najbardziej na rękę Amerykanom jest Wojna Chiny - Rosja a Rosji Chiny - USA. Mam nadzieje że nie dojdzie do tego ale niestety świat jest podły.


#Ja#  2018-09-17

Mniej internetu, więcej spacerów na świeżym powietrzu polecam


#Bp#Gość  2018-09-17

Szkoda słów na tych bożych parobków. Franciszek: Powiedzmy to jasno – świeccy nie są naszymi parobkami ani naszymi pracownikami. Nie muszą powtarzać jak „papugi” tego, co mówimy. Klerykalizm zapomina, że widzialność i sakramentalność Kościoła przynależy do całego Ludu Bożego, a nie tylko do nielicznych wybranych i oświeconych.


#Alina   2018-09-17

Komu i za co dziękowali ???? Plony marne ,Ceny niskie itd .Ciemnota i średniowiecze .No i jeszcze wyznaniowa sekta coś z tego wydrze.O ludzie .


#Dożynkowy   2018-09-17

fajna impreza!


#Ojoj   2018-09-17

Ludu widać coraz mniej, bo ten spęd już im się opatszył.


#Tyle że oni nic z tego nie rozumieją   2018-09-17

Jednym z problemów, przed którym stoją nasze dzisiejsze społeczeństwa, jest poczucie osierocenia, to znaczy uczucie nieprzynależenia do nikogo. To „postmodernistyczne” uczucie może przenikać do nas i do naszego duchowieństwa, a wówczas zaczynamy wierzyć, że nie należymy do nikogo, zapominając, że jesteśmy częścią świętego wiernego Ludu Bożego, i że Kościół nie jest i nigdy nie będzie jakąś elitą osób konsekrowanych, kapłanów lub biskupów.


#Pytek   2018-09-17

To były takie wiejskie dożynki czy wojewódzkie? Coś mało oficjeli a ludzi jeszcze mniej? A gdzie główny sponsor Zielonki niejaki Sławek?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności