21 listopada 2018 Alberta, Janusza, Konrada

Drogo, coraz drożej

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03
Drogo, coraz drożej

Rosną ceny w sklepach, rosną również ceny za usługi budowlane. Tyle, że te drugie osiągają czasami poziom wzięty z sufitu. W przetargach na remont zawalonych murów obronnych i budowę ciągu pieszego przy wzgórzu zamkowym (Gęsia Szyjka) oferty przekroczyły wartość kosztorysową o 90 i 110 %. W obu przypadkach złożono wniosek o zwiększenie środków finansowych z budżetu gminy. Niektórzy radni uważają, że należy do skutku prowadzić postępowanie przetargowe. Jednak na ostatniej sesji rady miejskiej zdecydowana większość poparła zmiany budżetu dotyczące tych zadań.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Jhgf   Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

ile osób wyjechało do pracy za granicę? Anglia, Norwegia, Niemcy, to głowne kierunki ale Polacy wyjeżdżają do wielu krajów Europy i świata. Ile rąk do pracy straciliśmy? Miliony!! Wielu Polaków już do Polski nie wróci.... niestety. W Polsce brakuje rąk do pracy zwłaszcza wykwalifikowanych robotników i techników. Za dużo mamy absolwentów Wyższych Szkół Gotowania na Gazie i podobnych.


#Nick#Jhgf  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Młodzi z tymi durnymi kierunkami w szkołach zostali wpuszczeni w maliny. Zamiast porządnego fachu mają jakies nieprzydatne zawody.


#Primo#Nick  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Jeśli glazura, sucha zabudowa, czytanie projektów budowlanych + na praktyce wylewanie fundamentów, stóp itp jest durną wiedzą i wpuszczeniem w maliny to spotkamy się u Ciebie w toalecie gdy zapłacisz mi kilka tysięcy za położenie kafli i pomachanie wałkiem po suficie ;)


#Golf IV GTI#Primo  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

fach w ręku może i masz, ale czytać ze zrozumieniem to już nie potrafisz


#Kolejny neptyk bufon#Primo  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-04

Toaleta /ang: toilet/ to Zwykła micha ustępowa. I co ty na niej chcesz kłaść? Wykłada się ściany płytkami ceramicznymi. Kaflami zajmuje sie zdun a o tym to ty już pojęcia nie masz żadnego.


#Nick#Primo  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-04

Piszę o takich, którzy nie potrafią kłaśc kafelków i czytac projekty budowlane, lub wykonywać inne prace. O tych, którzy niewiele potrafią , bo szkoła nic ich pożytecznego nie nauczyła. Ty gdzieś się tego nauczyłes, mam nadzieje, że poprawnie.


#Primo   Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Powiedzmy sobie szczerze. To nie kwestia roboty, a kwestia logistyczna, bo ni jak gruzu nie byłoby jak wywieźć tylko trzeba byłoby go nosić spory kawałek i po za tym pracownik wykonujący tam zlecenie jest narażony na dość sporą jazdę bez trzymanki. Prosta robota tyle, że w nie najlepszym miejscu.


#Rafcio   Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Nie ma ludzi do pracy. Za dobrego, wykwalikowanego, nie pijącego pracownika budowlanego (a teraz juz prawie takich nie ma ) trzeba porzadnie opłacic stad rosnie stawka za usługe. Wzrósł w Polsce socjal ( 500+ ) I zaczęły się kłopoty na rynku pracy. Pracodawca jest W stanie teraz naprawdę dobrze zapłacić Ale nie ma chętnych do pracy. A 90% pracowników zza wschodniej granicy nadaje się do tarcia chrzanu A chcą zarabiać więcej niż Polak.


#Marcin#Rafcio  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

To nie 500+ tylko zbyt wiele możliwości pójścia do liceum czy technikum dla słabych uczniów. Zawodówki są puste a nie tak powinno być. Dziś dostają się średniacy z podstawówki do liceum i tam też muszą być przepychani bo jeśli nie to połowa klasy będzie powtarzać klasę. Powinno się zrobić porządek z zawodówkami i szefami wyzyskiwaczami którzy zamiast szkolić pracownika to traktują go jak murzyna od sprzątania. Po 3 latach nic nie potrafi. Dzisiejsza młodzież to pedały w rurkach którzy w większości nie nadają się do ciężkiej pracy. Oni martwią się że przy betoniarce tipsy sobie połamią.


#Proste#Rafcio  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Znam parę mam kilkuletnich dzieci, które dzięki 500+ mogły opłacić opiekunki i w końcu pójść do pracy. Problem jest bardziej złożony.


#Hej#Proste  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

A te opiekunki, to legalnie zatrudnione, czy na czarno ?


#Ela#Hej  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

a Wisz ile kosztuje zatrudnienie pracownika na etat ze piszesz takie glupoty?


#Rafcio#Proste  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Może i tak jest ale to mniejszość. Moje spostrzeżenia są takie że dzięki 500+ powstało tyle tzw. Salonów piękności gdzie zdobią paznokcie i brwi modeluje itp.teraz każda kobietę na To stać, nawet bezrobotną. Ja osobiście znam sytuacje gdzie z firmy budowlanej odeszło 3 chłopaków ponieważ dostali 500+ na kilkoro d,iść i kazdy. Zrezygnowali z etatu i poszli dorabiać na czarno do lżejszej pracy.


#Hej#Ela  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Wiem ile kosztuje, wiem też że zatrudnianie na czarno, jest przestępstwem, wiem też że te opiekunki też chciałyby mieć emeryturę


#Marcin   Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Nie ma do pracy bo za PO wyjechali za chlebem. Dane ile osób wyjechało są szacunkowe ponieważ wiele osób założyło działalność w Polsce a pracują w Niemczech. Takich osób jest bardzo dużo i sam mam wielu znajomych którzy tak pracują. Oni są liczeni jako pracujący tutaj. Pół surowa, grądek tak pracuje. Ile osób z pasłęka? Ja też wyjechałem bo nie mogłem znaleźć pracy i wróciłem rok temu. Jestem w stanie porównać Polskę po 5 latach PO (ruina) teraz PIS moim zdaniem żyje się lepiej.


#Nocoty#Marcin  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Za poprzednich, krótkich rządów PIS, wyjechało ponad milion osób, za czasów ośmioletnich rządów PO ok 420 tys, za krótkiej kadencji pani Szydło już ok 200 tys, to nie wypisuj bzdur


#Marcin#Nocoty  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Doczytaj! Pleciesz bzdury jak gimnazjalista! Za czasów PO Niemcy otworzyli swój rynek pracy. I wtedy wyjechało najwięcej. W Niemczech trzeba mieć własną działalność aby tam pracować więc dane są bardzo zaniżone bo osoby posiadające działalność w kraju realnie pracują w Niemczech.


#Nocoty#Marcin  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Nic nie muszę doczytywać , sprawdź statystyki, zanim zaczynas coś pisać, dodam że jeszcze więcej wyjchało w czasach rządów PC partii braci Kaczyńskich


#Pasleczak#Marcin  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

"W Niemczech trzeba mieć własną działalność" takie herezje możesz opowiadać w Gradkach.


#Marcin#Pasleczak  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Wszystkich których znam musieli założyć działalność. Rozumiem że masz inne doświadczenia. Są branże gdzie i bez działalności przyjmują do lekkiej leżącej pracy.


#Pracujący w kraju#Marcin  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Po Wyższej Szkole Mycia Naczyń to robota tylko na zachodzie.A ty nawet i tam nie zmądrzałeś.


#Marcin#Marcin  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Dodam jeszcze że to kolejny wpis redakcji że za PIS jest gorzej. Dla kogo? dla specjalnej kasty tracącej przywileje? Teraz mam poczucie że każdy obywatel jest ważny.


#Klakier#Marcin  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

w którym miejscu red. pisze ze za PO było lepiej albo ze za PiS jest gorzej? bo jakos tego nie widze


#Marcin#Klakier  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Ciągle są jakieś wrzutki jak to drogo. o 500+ itd. Jak to produkty w sklepach lawinowo drożeją. Ten artykuł ma na celu taką dyskusje a cel jest dokopać PIS.


#Klakier#Marcin  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

ja tu nie widzę checi dokopania PiS, ale pamietam ze kiedys były awantury o to, ze przetargow nie wygrywaja firmy z Pasłęka, a w postępowaniach walczyło wtedy o zlecenie przynajmniej kilka firm. teraz jest robota, ale albo nikt sie nie zglosi albo zgłosi sie firma z taką ceną że hoho


#Hej#Marcin  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Bo jest drogo i tyle i tego nie da się ukryć


#Marcin#Marcin  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Nie byłem zadowolony z mojej pracy w Polsce. Szef cham i prostak. Przed wypłatą poniżał ludzi tak aby myśleli że płaci jałmużne bo słabą pracują niż czuli się że uczciwie zarobili pieniądze. Było tak że szef pomiatał pracownikami. Teraz jest inaczej jak w całej postępowej europie - nie podoba mi się to zmieniam pracę. Skończyły się czasy kiedy na jedno miejsce jest 30 chętnych jak to szef mówił że pracownicy pchają się drzwiami i oknami. Nauczyli się że murzyni (Polacy) będą pracować ponad wszystko. Nie mogą znaleźć pracownika to nich sam pracuje. Tak wiem on nigdy nie pracował i zamiast marudzić że nie może znaleźć pracownika to niech wyjdzie ze swojego luksusowego samochodu i zajmie się pracą pracownika którego nie może znaleźć.


#Pytam#Marcin  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Zawsze mnie zastanawiało, że często szefowie byle interesiku budują sobie ogromne domu i kupują super samochody. Skąd tyle kasy na mini-przedsiębiorstwie? A to pewnie wypracowane środki przez bardzo słabo opłacanych pracowników. Oczywiście nie chcę generalizować, ale tak to oceniam stojąc z boku. Mylę się?


#Inspektor#Pytam  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Dokładnie tak jest i dodatkowo tłumaczą pracownikom, że akurat nie mają kasy, płacą na raty (bywa że i nie płacą, bo przecież na czarno), po kilkaset złotych, na budowę albo do ochrony, to z grupą inwalidzką (tych jaj, to nawet PIS nie chce zmienić, może kombinuje że taki to szybko zginie, to renty ani emerytury nie trzeba płacić)


#Marcin#Inspektor  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

I najczęściej w okresie wypłaty poniżają pracowników aby myśleli że nie zasłużyli na wypłatę. Robią to też aby jakoś znieśli niskie płace. 800 tyś ok więc gdzie idzie ta kasa jak większość firm budowlanych ma pracowników na czarno. Niech się inspekcja pracy przejedzie na budowy. Ludzie zejdźcie na ziemie.


#Swen#Marcin  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Witam, pracuje w państwowym zakładzie lecz czasami mam wrażenie jak by to byl prywatny. Bywalo ze idąc po wypłatę słyszałem za co az tak duzo zarobilem i ze na nasze miesce jest po 10 ludzi. Do dzis czekam chodz na jedynego bo zapomniałem co to urlop. Jak ktos nowy przychodzi to pyta sie czy mozna na czarno bo zasilki potraci , 500+ , albo prosza o podpisanie ze sie nie nadaja bo już robi gdzieś na czarno i zasiłki mu nie przepadają. Wiele firm od czasu lepszej zmiany boryka sie z brakiem ludzi. Place słabe to mysla po co robic jak państwo daje, tylko jedno pytanie jak tak wszyscy będziemy robic to kto zarobi na emerytury, 500+ czy inne zasilki?


#Escobaros#Swen  Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Ludzie co maja iq lekko wyzsze od małpy nie beda siedziec na samym 500+ bo w wieku emerytalnym beda zbierac piszki zeby im na chleb starczylo. Ceny zanizone przez gmine i nikt co normalnie wykona usługe tego nie wykona przy tak niskiej zapłacie


#Kosztorys to nie wyrocznia   Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

to nie problem cen na przetargach człowieku tylko tych co robia kosztorysy


#David   Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

A może warto się zastanowić czy kosztorysy inwestorskie są prawidłowo obliczane?? Co przetarg to przekroczenie wartości kosztorysowej .....


#Ja   Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Te nasz mury to najlepiej byłoby zburzyć i po problemie. Łatane dziesiątki razy ani to oryginalne ani atrakcyjne. Byle miasteczko w Hiszpanii czy we Włoszech ma 100 razy ładniejsze


#Pytajnik   Ponad 2 mieiące temu, 2018-09-03

Jak tu drogo to co powiesz o spalonce w Drulitach?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Wydarzenie odddbyło się 2 godziny temu  

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało1 dzień

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Ośrodek Kultury w Młynarach, Policja w Młynarach oraz Nadleśnictwo Młynary zaprasza...