17 czerwca 2019 Laury, Marcjana, Alberta

Drugi przetarg

dodał 2019-01-11
Drugi przetarg

9 stycznia ogłoszono drugi przetarg na Zimowe i letnie utrzymanie czystości dróg gminnych na terenie miasta Pasłęk. Czas wykonywania czynności ustalono od 1 lutego do 30 listopada 2019 roku. Oferty można składać do 17 stycznia br. do godziny 10:00. Przypominamy, że gmina Pasłęk przeznacza na wykonanie tego zadania kwotę 486 tys. złotych netto. Poniżej w pliku szczegóły zamówienia.
jp

 Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Spokojny   2019-01-11

A co użytkownika drogi może obchodzić w czyjej gestii są poszczególne ulice czy drogi. Płacę podatki i ŻĄDAM by wszystkie ulice były utrzymane w stanie, jakie przewiduje prawo. To w ogóle jest nienormalne, by w jednym mieście było kilku właścicieli ulic. Jest oczywiste, że województwo czy powiat nie będą mieć własnych pracowników do poszczególnych miast czy miasteczek ale jeśli już taka anormalna sytuacja z tymi własnościami istnieje, to województwo czy powiat powinni zlecić utrzymanie tych swoich ulic poszczególnym miastom z przyznaniem im na to funduszy z własnych kas. Wtedy nie będzie zwalanie odpowiedzialności na powiat czy województwo i będzie wiadomo kto winien, jeśli drogi nie będą utrzymane w należytym porządku. Czy tak trudno posłużyć się zdrowym myśleniem?


#Aaa#Spokojny  2019-01-12

Tak jest , co mnie jako mieszkanca miasta obchodzi czyje to ulice. Za miasto chyba wiadomo kto odpowiada jako za calokształt i od niego chyba sie wymaga za to w koncu mu sie płaci zeby w miescie byl porzadek. I to ta osoba powinna naciskac, pisac czy opierdalac innych wlacicieli dróg w tym miescie, bo to jego miasto i on odpowiada za miasto anie biedny obywatel bedzie sie martwil czyja to drog i czemu nie posypane czy co innego nasrane. Taka jest moja oipinie


#Chcecie zman to zacznijcie chodzić na wybory#Aaa  2019-01-12

celowo jest tak zrobione aby nie do konca było wiadomo do kogo mieć pretensje. Emeryty zimą siedzą w domach i im snieg i lód nie przeszkadza , za to latem chetnie przejdą się na wybory bo to zawsze okazja by spotkac się i pogadać z innym mocherem.


#Spokojny#Chcecie zman to zacznijcie chodzić na wybory  2019-01-12

Owszem, może to i celowo ale cel jest taki, żeby różni kolesie mieli fikcyjne "zatrudnienie" i z tego powodu mamy różnych urzędników zatrzęsienie. Kiedyś nie było komputerów, urzędnicy posługiwali się długopisem i papierem.Teraz wszystko skomputerowane, cyfryzacja triumfuje, więc urzędników powinno być znacznie mniej. Powiat w dzisiejszych czasach to przeżytek, bo kilkoma kliknięciami można sprawy załatwiać bez względu na odległość. A mimo to wiele spraw nie jest dopracowanych do końca, jak choćby to nieszczęsne uliczne wielowładztwo. A przykre skutki takiego stanu rzeczy jak zwykle odczuwamy my - zwykli obywatele. A co najdziwniejsze - nawet nie przyjdzie nam do głowy, by temu przeciwdziałać. Oto skutek wieloletniego tresowania nas. Jesteśmy znakomitym okazem posłusznego niewolnika.


#Spokojny#Spokojny  2019-01-12

Jedyne, na co nas stać - to bezpłodne narzekanie. W tym jesteśmy mistrzami. Polecałbym posłuchać wywodów pani Izabeli Litwin. Łatwo Ją znaleźć w internecie. Po wysłuchaniu cyklu kilkudziesięciu(!) Jej kilkuminutowych wykładzików, wielu z Was, Szanowni Dyskutanci rozjaśni się w głowach i zaczniecie zupełnie inaczej postrzegać to, co nas od lat otacza. Polecam serdecznie.


#Spokojny#Spokojny  2019-01-12

A zaczyna się ten cykl od błahego - zdawałoby się - tematu, czym różni się pożyczka od kredytu.


#Nick #Spokojny  2019-01-12

Znam tą Panią takie tematy otwierają oczy. Warto subskrybować bo w TV prawdy nie zaznacie. Jest jeszcze więcej podobnych kanałów które są wyśmiewane przez lewaków ale jak to jest że lewaki jak barany wieżą co im w TVN powiedzą. TVP reżimowe. Nie oglądajcie TV tylko sami szukajcie prawdy np. na Youtube


#Referent#Spokojny  2019-01-11

Problem od 30 lat nie do rozwiązania.


#Spokojny#Referent  2019-01-11

Co to znaczy problem nie do rozwiązania? Tak może napisać tylko kompletny nieudacznik lub kłamca. Taki stosunkowo łatwy problem można w mig rozwiązać, trzeba tylko chcieć. Nie chcę CIę Referencie obrażać - wymień przeszkody, które uniemożliwiają rozwiązanie tego problemu a podpowiem Ci jak to zrobić. Czekam.


#Referent#Spokojny  2019-01-11

Ja to mam wszystko w czterech literach. Podpowiedz sposób rozwiązania trwającego od wielu lat problemu nie mnie tylko administratorom dróg.


#Bogdan#Spokojny  2019-01-11

Jak nie wiadomo o co chodzi, to najczęściej chodzi o kasę. Myślę, że zarówno województwo , jak i powiat nie chcą oddać ulic pod zarządzanie do miasta, gdyż maja na utrzymanie tych ulic odpowiednie środki. Dla mnie też jest śmieszne, że w mieście jest aż trzech właścicieli dróg


#Ryszard#Referent  2019-01-12

Do 10 minut Panu odpiszą aby sam Pan ruszył 4 litery i sobie posypał. Taki jest już Pasłęk.


#Niespokojny#Spokojny  2019-01-11

No niestety, pisaniem komentarza w NetGazecie tego nie zmienisz... Może rozwiązaniem byłoby chociaż podanie na łamach NetGazety wykazu ulic oraz chodników wraz z "opiekunami" tych dróg i chodników, żeby przynajmniej wiadomo było, do kogo mieć pretensje i do kogo dzwonić. Pamiętać należy również o właścicielach nieruchomości do których należy utrzymanie chodników leżących przy ich nieruchomościach.


#Spokojny#Niespokojny  2019-01-11

Naszym nieszczęściem jest to, że potulnie godzimy się na wszystko, co każda władza podaje nam do wiadomości. Rozumiem, ze nie ma co się porywać z motyką na słońce w sprawach, w których nie mamy szans na sukces. Ale w sprawy, w których możemy osiągnąć zamierzony cel, też się nie angażujemy i w rezultacie pozostaje wszystko po staremu a my tylko narzekamy i to najczęściej anonimowo, by broń Boże władza nie pomyślała o nas źle. I Ty "niespokojny" też nie wierzysz, że możemy coś wymusić na władzy, godzisz się na to co jest i prosisz tylko o wiadomość, do kogo możesz mieć pretensje. LUDZIE, nigdy nic nam się nie poprawi, jeśli będziemy bierni. Nie namawiam do buntu czy rewolucji, namawiam do ubiegania się o swoje ale czynnie, nie biernie stukając w klawiaturę. Czy to takie trudne?


#Pisiorkowy rząd wam nie pomoże ma swoje lale w NBP#Spokojny  2019-01-12

A u kogo chcesz sie ubiegać o uregulowanie tego problemu? Bo chyba nie u burmistrza.


#Emigrant ekonomiczny#Pisiorkowy rząd wam nie pomoże ma swoje lale w NBP  2019-01-12

Zakładajcie sprawy o odszkodowania, za każdy wypadek, stłuczkę, siniaka, czy nawet urwanie obcasa, tak jak to robią w cywilizowanych krajach, nie ma spraw, to znaczy że nie macie problemów


#Nick#Emigrant ekonomiczny  2019-01-12

Szkoda mi mojego BMW ale jak ktoś chce zrobić sobie remont czemu nie. Jak jechałem do pracy wyjechałem na Piłsudskiego? tutaj koło Lidla. Całe skrzyżowanie oblodzone. Nie jechałem szybko ale zarówno ogrodowa jak i Piłsudskiego nie były odśnieżone. Droga hamowania była bardzo długa że aż wyjechałem na jezdnie i dobrze że samochód jadący z Rogajn był nieco dalej a pas na Rogajny był wolny. Gdyby był tutaj samochód byłby dzwon. Dlatego zakupiłem kamerkę przed zimą. Miałem stłuczkę w tamtym roku nikt nie podpowiedział że mogę sądzić się bo droga jest oblodzona. Sam lód pod śniegiem.


#Rob#Nick  2019-01-12

Kamerka nic Ci nie da. Prędkość trzeba dostosować do warunków panujących na drodze, jeśli kogoś wpadniesz to zawsze będzie Twoja wina. Natury nie oszukasz, całego lodu nie da się usunąć z drogi, to fizycznie niemożliwe, każdy rozumny człowiek o tym wie.


#Beata#Nick  2019-01-12

Naucz się ćwoku jeździć w okresie zimowym. Wystarczy dostosować prędkość do warunków drogowych. Jak chcesz pozwać zimę do sądu , to życzę powodzenia.


#Tamara#Nick  2019-01-12

Kamerka możye być użyta jako dowód ,że jechałeś zbyt szybko. Na drugi raz wybieraj do jazdy ulice gminne nie wojewódzkie.


#Nick#Tamara  2019-01-12

Tam jest delikatna górka przy skrzyżowaniu. Do skrzyżowania dojeżdzałem na biegu ale bez gazu. Prędkość może 15 KM/h. Jedź jeden z drugim na 3 i aż silnik zacznie się dławić z taką predkośćią byłem jakieś 15 metrów od skrzyżowania zostawiłem na biegu aby silnikiem hamować i taki był lód że koła traciły przyczepność już przy tak małej prędkości. Śnieg a pod spodem lód godzina 7.10. Zaraz mądrale powiedzą że to opony, grawitacja, BMW, prędkość. Nie K***A to zjebana oblodzona droga ktoś dał dupy! Ogrodowa to droga gminna!


#Spokojny#Beata  2019-01-12

Jeśli nawet Nick nie ma racji, to dlaczego Beato dodajesz "ćwoku"? Brak Ci kultury, że zaraz kogoś obrażasz?


#Zniesmaczony#Nick  2019-01-12

Wyrażaj się po ludzku, kulturalnie, bez k... .


#Nick #Spokojny  2019-01-12

To wieśniaczka albo nowobogacka co szkoły nie skończyła i żyje z 500+ takich ludzi ignoruje co jadem plują. Ja nikogo nie obrażam ale jak widać pewnie boli bo jest odpowiedzialna za taki stan bo jak to inaczej tłumaczyć. Wyrażam swoje niezadowolenie do firm i iinstytucji. Jeśli ktoś zginie co wtedy będzie? szukanie winnych marsz pamięci może jakieś rysunki na chodnikach i znicze. Ktoś przytula niemałą kasę a was to nie obchodzi bo przecież nie z waszej kieszeni bezpośrednio ale pośrednio z podatków które płacimy wszyscy.


#Ryszard#Rob  2019-01-12

Dostosować masz na myśli stać w miejscu? Kiedy jest lód na wzniesieniu choćbyś jechał 5 na godzinę nie podjedziesz a spróbuj zjechać. Zawsze jest tłumaczenie "Niedostosowanie prędkości do warunków" taki mądrości godne mojej teściowej już byłej :)


#Spokojny#Nick   2019-01-12

Znam to miejsce, tam jest z górki, jeśli jest lód pod spodem, nikt nic nie poradzi, auto samo jedzie. Sam raz tak miałem.


#Nick   2019-01-11

Wyjeżdżasz na miasto patrzysz miasto zasypane śniegiem. Jedziesz ostrożnie hamujesz i ledwo unikasz wypadku jesteś wściekły piszesz komentarz JAK JEST! a ktoś straszy cię sądem? W jakim kraju myżyjemy. Czy burmistrz nie widział jaki był stan dróg. B****l i zaniedbanie. Gdyby była piaskarka byłby brudny śnieg, sól rozpuszcza śnieg za sprawą meiszania substancji więc soli też nie było. Nie było pługa. Pracuje szef jest wymagający i muszę dosłownie wyszarpywać wypłatę. Tutaj ktoś też pracuje firma - gmina. Pracy nie widać ale kasa jest. Też tak chcę!


#Referent#Nick  2019-01-11

Wszystko dobrze tylko błąd w tym ,że krytykujesz jedną firmę, która odpowiada za stan nawierzchni 50% ulic i chodników Pasłęka. Ulice gminne są odśnieżone i posypane . Natomiast dziś wyraźnie widać , że na pozostałych powierzchniach nie widać żadnych śladów piasku czy soli. Nich ich nie tknął oprócz promieni słonecznych od początku zimy. Mówi ci to coś? Jeżeli krytykujemy czy zgłaszamy problem to proszę podawać konkretne nazwy ulic czy odcinki chodników.


#Nick #Referent  2019-01-11

Nie niekrytykuje jednej firmy. Zaśnieżone były wszystkie drogi. Najgorzej koło poczty, nowe rondo, szpitala, ogrodowa, sprzymierzonych dopiero na 7 czułem że jestem w Europie. Kto odpowiada za te drogi? Tymi drogami jechałem do pracy


#Referent#Nick   2019-01-11

Ul. Jagiełły.Sprzymierzonych - administracja powiatowa.Cześć ul.Kopernika koło szpitala - administracja wojewódzka.


#Też Nick#Referent  2019-01-11

Też jestem ciekaw a sprzymierzonych?


#Też Nick#Też Nick  2019-01-11

Aha i nie pisz która administracja tylko jaka firma odpowiada za te odcinki. To nie jest pewnie tajemnicą czy pomówieniem jeśli napiszesz że np PUK odpowiada za Sprzymierzonych, Zamkową


#Referent#Też Nick  2019-01-11

Powiatowa


#Lol#Też Nick  2019-01-11

Puk nie odpowiada za te ulice.


#Marek Chrapan#Referent  2019-01-12

Gminne ulice też nie są odśnieżane ani nie posypywane czymkolwiek - ul. Nowowiejskiego jest lodowiskiem lepszym od tego na które zapraszają - nie można utrzymać się na nogach - jeżeli cokolwiek mi się stanie będzie sąd.


#Roman#Marek Chrapan  2019-01-12

Panie Marku ma Pan racje ale proszę uważać bo odpowiedzialni za taki stan rzeczy straszą pozwami. Czyżby się czegoś obawiali? Rób Pan zdjęcia będzie dowód.


#Roman#Marek Chrapan  2019-01-12

Do 10-30 minut Panu odpiszą aby sam Pan ruszył 4 litery i sobie posypał. Taki jest już Pasłęk.


#EVA#Marek Chrapan  2019-01-12

Od kiedy to chodzimy ulicami. Zejdź człowieku z ulicy na chodnik i będzie bezpieczniej.


#Roman#EVA  2019-01-12

O tak. Prędzej czy później. Szukają dziury w całym. A może Pan Marek chciał dojść do pojazdu zaparkowanego po drugiej stronie na parkingu. Meritum sprawy a nie szukacie. Jaką szkołę skończyłaś z tak małą wyobraźnią dziecko?


#Nick   2019-01-12

Dla wyjaśnienia aby nie było że Nick się wszędzie udziela. Tutaj Nicków jest przynajmniej kilku. Ja się udzielam czasami a nie pod każdym artykułem. Nie obrażam innych a takie tutaj jak widać są osoby podpisujące się tak samo.


#Coniecowiedzący   2019-01-12

Te przetargi to pic na wodę. Jestem kierowcą, nie widzę żeby ktokolwiek utrzymywał nasze drogi i chodniki w zimie. Nie widać pługów, piaskarek i solarek. A jak już posypią "czymś" to nie daje żadnego efektu! Sypią tyle co kot napłakał! Mam porównanie z innymi miejscowościami! i ktoś za to bierze pieniądze! Grube!!! Jedyne co widać to jak gmina,burmistrz i kierownik ( wszystkim znany) wykorzystują ludzi na stażach za śmieszne pieniądze! Często starszych ludzi, którzy tyrają odśnieżając np serpentyne ( starsza pani sama! Cały dzień! Mokry śnieg!) I poniżają ich na ulicach. Śmiechu warte to wszystko! Nie stać gminy na porządny kontrakt z firmą która ma sprzęt i ludzi i się tym zajmie?! Lepiej na staż, wziąć 55latke, niech odśnieża, brawo gmina!!!


#Renatka#Coniecowiedzący  2019-01-12

Piaskarki sypią sól a jak każde dziecko wie , sól jest biała i na lodzie tego nie widać. Ponadto sól skutecznie działa dopiero po pewnym czasie. Innej technologii nikt jeszcze nie wymyślił.


#Jaś   2019-01-12

Przejedźcie się po mieście, posypane są ulice i chodniki tylko należące do PUK... Gdzie są służby odpowiedzialne za Westerplatte, Jagiełły, Piłsudskiego, Kopernika, Sprzymierzonych, Zamkową i inne powiatowe i wojewódzkie???


#Mietek G#Jaś  2019-01-12

Jeździć aby sprawdzać czy jest posypane? Ty chory na głowe jesteś


#Prawdziwy Nick   2019-01-11

Panie redaktor. Dodaj Pan artykuł z zestawieniem jaka firma za jakie ulice w Pasłęk odpowiada. Powiatowa, wojewódzka to mi nic nie mówi. Może się okazać że przetarg jest na 4 drogi bo reszta to wojewódzkie i powiatowe jeśli tak to sam to Łopata ogarnę i 50 tys miesięcznie przytulę.


#Referent#Prawdziwy Nick  2019-01-11

Taki przemądrzały a załączników nie umie otworzyć. Jak jest przetarg , to i zawsze jest także opis zadania. Poczytaj i przeproś.


#Ja też jestem Nick#Referent  2019-01-11

Tam nie ma jakie ulice z nazwy. Jest ich długość ale nic o nazwach.


#Hjk#Ja też jestem Nick  2019-01-11

Jest. Na dole jest tabela jakie ulice i jakie chodniki.


#Ronin#Hjk  2019-01-11

Nie ma . Wymienione z nazwy? Nie wiem do diabła która jest gminna a która wojewódzka. Jaka tabela?


#Nivea   2019-01-11

No cóż wybraliście gospodarza to macie.


#Krul Nick   2019-01-11

Aby nie było że ktoś faworyzuje inne firmy. To jak z wyborami. Jesteśmy niezadowoleni z polityków to ich zmianiamy na nowych mimo że nie do końca wiemy czy będą lepsi ale nauczeni doświadczeniem jesteśmy po prostu zmęczeni, rozczarowani bo nie może być aż tak źle. Tutaj sytuacja jest podobna. Nikt nie faworyzuje żadnej firmy po prostu jest źle i chcę/chcemy zmiany. Czy na lepsze ? to tylko rok w sumie już niecały. PS. mam nagranie z kamerki jak jechałem do pracy dokumentujące że faktycznie było biało. Śnieg biały niczym biustonosz po krochmaleniu. Jak jest płóg to na poboczu jest zawsze trochę więcej śniegu. Nie było płóga, piaskarki, soli na Ogrodowej, Piłsudskiego, Kopernika, Jagiełły, Zamkowej, Sprzymierzonych. Kto odpowiada za te drogi?


#Wynick#Krul Nick  2019-01-11

Z tych ulic PUK odśnieża jedynie ulicę Ogrodową, reszta do nich nie należy.


#Jaro#Wynick  2019-01-11

Wtrące się. Więc po co jest ten przetarg. Okazuje się że najgłośniejszy od obalenia komunizmu przetarg jest na 3 ulice?. Kto odpowiada za resztę ulic? Ściemniasz z tymi ulicami czy wiesz?


#Wynick#Jaro  2019-01-11

Wiem, bo przeczytałem treść przetargu. Ale łatwo zobaczyć na mieście które ulice i chodniki należą do PUKu, są one odświeżone i posypane. Ulice i chodniki nieodsniezone nie należą do PUKu.


#Zawiedziony   2019-01-11

chętnie wziąłbym te 486 tys.. wystarczy kilka osób zwołać i zrobią więcej niż ta cała "firma" do tej pory..


#Martin#Zawiedziony  2019-01-11

Uważaj bo Cię do sądu podadzą o zniesławienie choć masz racje :)


#Zawiedziony#Martin  2019-01-11

wydaje mi się, że nikogo nie obraziłem, twierdząc, że ktoś zrobi więcej od nich, więc spokojnie, do zniesławienia daleko ;)


#Referent#Martin  2019-01-11

Jak masz rację , to nie masz czego się obawiać. W sądzie należy tylko przedstawić niezbite dowody na potwierdzenie stawianych zarzutów.


#Nick#Referent  2019-01-11

Berz przesadyzmu!! Jeśli ktos powie, że zrobi lepiej, to już obraza?? Ogarnijcie sie obsrajnogi.


#Też Nick#Nick  2019-01-11

Tak straszą strasznie. Jak to mówią nie strasz bo się zesrasz! Referent gdzie pracujesz?


#REFERENT#Też Nick  2019-01-11

Gdzie? w rymie.


#Ciekawy   2019-01-11

Prosze podac z jakiego powodu jest ogloszony drugi przetarg .


#Nick#Ciekawy  2019-01-11

Powód jest jasny. Pierwszy przetarg wygrała firma ASKIN. Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że wykonawca ten nie spełnia warunków zawartych w specyfikacji przetargu i nakazała dostarczyć dokumenty potwierdzające spełnianie warunków. Firma ASKIN najwidoczniej nie dostarczyła takich dokumentów, ale gmina zamiast wybrać następną firmę postanowiła ogłosić drugi przetarg, w którym wszystkie warunki, których nie spełniała firma ASKIN zostały usunięte. Specyfikacja została tak dopasowana, aby firma ASKIN spełniła wszystkie warunki. Tak wyczytałem w BIP.


#Nick #Ciekawy  2019-01-11

Powód jest jesny. Pierwszy został anulowany. Nikt niebył zadowolony więc na siłę kogoś uszczęśliwiać?. Będzie kolejny przetarg i może dogodzi niezadowolonym. Czy doświadczenie jest ważne? z mojego doświadczenia i stanu dróg widzę że nie. Ważna jest uczciwość ludzka i praca. Niech wygra najlepsza oferta cenowa bo jakości w poprzednim roku nie widziałem. Nie może być gorzej.


#Nick#Nick   2019-01-11

Ale bzdury wypisujesz. Co to znaczy nikt z przetargu nie był zadowolony? Chyba tylko firma ASKIN ponieważ nie spełniała warunków udziału w postępowaniu, tak orzekło KIO. Czy doświadczenie jest ważne? TAK, czy powierzyłbyś osobie nie mającej doświadczenia jakieś ważne zadanie? Na pewno nie, a bezpieczeństwo zimową porą jest bardzo ważne i musi to robić firma, która wie jak to robić, ma ludzi i sprzęt i robiła już takie rzeczy. Jeśli opierasz się na swoich obserwacjach to wiedz, że za stan dróg w samym Pasłęku odpowiada kilka firm, a odśnieżanie chodników często leży w gestii właściciela nieruchomości. Nie jest tak, że jedna firma odpowiada za cały Pasłęk. Żeby być uczciwym napisz konkretnie do jakich ulic i chodników masz zastrzeżenia, ustalimy kto za nie jest odpowiedzialny.


#Referent   2019-01-11

Każdy ma prawo wziąć udział w przetargu i go wygrać.


#Tak myslę   2019-01-11

skoro jestes chętny to co stoi na przeszkodzie?Zwołaj kilka osob -jak mowisz-i 486tys Twoje.


#EVA   2019-01-11

Ale jaja. Raczej jak już przetarg , to tylko na letnie oczyszczanie.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Akademia Pana Kleksa

Wydarzenie odddbyło się Dzisiaj 10:00 

17 czerwca godz. 10:00 w sali widowiskowo-kinowej POK. Przedstawienie w wykonaniu...


Zawody ŚDS

Pozostało2 dni

W środę 19 czerwca planowana jest kolejna impreza o charakterze sportowym. Na stadionie...


Czy będzie nowy rekord na KRAM GOLF CUP?

Pozostało12 dni

29 czerwca na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku odbędzie się szósta...