9 lipca 2020 Lukrecji, Weroniki, Zenona

Drugi wicewojewoda

dodał 2020-01-24
Drugi wicewojewoda

Od dzisiaj zacznie urzędowanie nowy wicewojewoda warmińsko – mazurski Aleksander Socha należący do Porozumienia Jarosława Gowina. Wicewojewoda Socha do tej pory sprawował funkcję kanclerza Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. W dalszym ciągu wicewojewodą pozostaje pasłęczanin Sławomir Sadowski.

jp

foto. gazetaolsztyńska.pl

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Pasłęcki obserwator   2020-01-26

Drugi czy nawet trzeci 'wicek" to w gruncie rzeczy drobnostka w zestawieniu z faktem, że Polska pod rządami PiSu gospodarczo i społecznie wyraźnie się podnosi z upadku, jaki Jej zaserwowały poprzednie rządy Unii Wolności, komuchów i PO. Już nie mówię o przywracaniu wcześniej zlikwidowanych przez PO posterunków policji, zakończeniu samowoli rozpasanych komorników, zablokowaniu odbierania rodzicom dzieci przez bezdusznych sędziów z powodu biedy rodziców czy 500+ i innych drobnych świadczeniach. Mówię o zaczynających zarabiać spółek skarbu państwa, które wcześnie miały tylko straty, np. LOT i wszystkich innych, o odkupowaniu przez Państwo Polskie sprzedanych wcześniej - często za bezcen - przedsiębiorstw, banków, zakładów pracy, czy przedsiębiorstw komunalnych. To Polska zaczyna wykupywać


#Marzena#Pasłęcki obserwator  2020-01-26

Pierwszy wicek czy drugi wicek, to i tak wacki.


#Pasłęcki obserwator#Pasłęcki obserwator  2020-01-26

To Polska zaczyna wykupywać od innych, np. LOT częściowo wykupił podupadającą niemiecką firmę lotniczą Condor. Trend powoli zaczyna się odwracać na naszą korzyść i to pomimo, że PiS musi się użerać z durnymi totalniakami, butną kastą a nawet z wyrastającymi rogami takiego Gowina. Nie wspominam tu o naszych wrogich nam sąsiadach, Rosji i Niemcach i zachłannych Żydach z Ameryki oraz z Izraela, którzy podkładają nam kłody pod nogi przy każdej nadarzającej się okazji a nawet i bez niej. Brakuje nam jednak wciąż najważniejszego - świadomości wszystkich Polaków, że w zgodzie osiągnęlibyśmy znacznie więcej a we wzajemnych sporach dużo, bardzo dużo tracimy.


#Rymło mi się   2020-01-24

Jakoś tutaj nick i rozśmieszony się nie pokazali, chyba, że wczoraj upojeni sukcesem Ziobry zachlali i zaspali A może wstyd im, że sami za bezdurno trzepią jęzorem a kolesie z góry za nic nie robienie i nic nieumienie przytulają kasiorę.


#Roman#Rymło mi się  2020-01-26

Krajowa Rada Sądownictwa składa się z: 1) Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego i osoby powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej; 2) piętnastu członków wybranych spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych; 3) czterech członków wybranych przez Sejm spośród posłów oraz dwóch członków wybranych przez Senat spośród senatorów; 4) Krajowa Rada Sądownictwa wybiera spośród swoich członków przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących; 5. Kadencja wybranych członków Krajowej Rady Sądownictwa trwa cztery lata; 6. Ustrój, zakres działania i tryb pracy Krajowej Rady Sądownictwa oraz sposób wyboru jej członków określa ustawa. To treść art. 187 Naszej Konstytucji.


#Szkoda czasu na idiotów#Roman  2020-01-26

Roman! Choćbyś im na doopie wydziergał to i tak nic do tępaków nie dotrze.


#Rozśmieszony#Rymło mi się  2020-01-24

Tęskno Ci do mnie, rozśmieszonego? Tu nie ma się z czego śmiać. Do bezwstydnego i pozbawionego honoru "wicewojewody", który nic nie robi tylko "pełni" intratną funkcję, dołączyli zwolennika Gowina, który zamierza "kłaść się Rejtanem" w wyższych uczelniach, gdyby ktoś chciał stamtąd rugować zboczony gender. Co będzie, jeśli nowy wicek zechce pójść w ślady swego protektora, który przecież wyciekł z PO? No ale zobaczymy, może tak źle nie będzie? Wtedy spróbuję Cię rozśmieszyć, nie płacz.


#Rymło mi się#Rymło mi się  2020-01-24

Tobie nigdy się nie ryma, bo u Ciebie ryma nima. Jak u kogoś ryma nima, niech się lepiej prozy trzyma.


#NIKIM   2020-01-25

Kpina nic dziwnego że nasze Państwo nie ma pieniędzy jak tu drugi etat, hahahhahahahahah. Robią co chcą i nie przejmują się niczym, wszystko podnoszą do góry bo nie starcza. Gonić cały rząd......P.. !!


#Wyborca#NIKIM   2020-01-25

Widać że nie orientujesz się w funkcjonowaniu Państwa. Ten dodatkowy etat rzeczywiście wcale nie potrzebny, to w wydatkach województwa mały pikuś ale jest wymuszony przez Gowina. To cena za jego udział w koalicji rządowej, niestety.


#Budżetu UW na necie nie znajdziesz#Wyborca  2020-01-25

Każdy pojedynczy etat nic nie znaczy ale całość składa się na kwotę kilkumilionową


#Beskit#Wyborca  2020-01-25

Oni nie tworzą stanowisk. To za mało :) oni tworzą całe nowe ministerstwa :)


#Wyborca#Beskit  2020-01-26

Tak też bywa. I to dotyczy wszystkich rządów, niezależnie jaka partia akurat rządzi.


#Beskit   2020-01-24

To oczywiście przypadek, że jeszcze wczoraj Porozumienie głosowało za ( chociaż „się nie uśmiechało”) ustawą kagańcową a dzisiaj mamy nowe wojewodę tutaj, jakiegoś prezesa i przewodniczącego tam i td i tp


#Realia wyborów#Beskit  2020-01-24

Też jestem zniesmaczony rozbudową struktur państwowych lecz trzeba zachować rozsądek w wyrażaniu opinii. Temat drugiego wice został zaklepany na początku grudnia więc wczorajsze głosowanie w tym temacie nie miało wpływu.


#Hehe#Realia wyborów  2020-01-24

Ciekawe, kto by był gdyby sprzedawczyki Gowina zagłosowali na nie


#Realia wyborów#Hehe  2020-01-24

Gowina ugrupowanie po wyborach umocniło się w Zjednoczonej Prawicy i walczy o posady dla swoich ludzi. Sprzedawczykiem chyba był p.Kosiniak-Kamysz gdyż będąc w podobnej sytuacji jak p.Gowin z własnej inicjatywy by przypodobać się p.Tuskowi wprowadził dwie najgorsze dla społeczeństwa reformy. Zakosił kasę z OFE / ciekawe na co poszła /i podniósł wiek emerytalny. Żaden z w/w panów nie opuści ugrupowania bo jak pokazuje przykład LPR i Samoobrony taki wyczyn skazuje małe partie na zagładę.


#Znaj historię#Realia wyborów  2020-01-25

Zdaje się, że więcej z OFE zakosili niedawno prawi i sprawiedliwi. Na dokładkę jak ktoś chciał swoje środki przeznaczyć na kapitał to pisiory kazały podatek zapłacić. Dlatego prawie wszystko poszło do ZUS tak jak za PO. Pisiaki zajumały 162 mld a PO 150. Zresztą i tak byś tych pieniędzy nie zobaczył


#Panu Bogu świeczkę#Realia wyborów  2020-01-25

Został zaklepany wtedy jak Gowin powiedział, że nie zagłosuje za ustawą kagańcową. Swoje dostał i już coś o okrągłym stole gada.


#Judasz#Beskit  2020-01-24

Handelek sumieniem i duszami, pieniądze nie śmierdzą, sprzedać można wszystko


#Roman   2020-01-24

Pan Gowin wykorzystuje, jak może, podobnie jak p. Ziobro, swoją przewagę nad p. posłem Kaczyńskim. Jego, bodaj 18 szabel w Sejmie daje posłowi Kaczyńskiemu władzę nad nami. Podobnie postępuje p. Ziobro. Jego 18, bodaj, szabel w Sejmie, daje posłowi K. przewagę w Sejmie. Nawet, gdy jeden z nich się oderwie, nie będzie nic znaczył podobnie, jak p. poseł Kaczyński, gdyż PiS bez obecności choćby jednego z "sojuszników", traci większość sejmową. Na razie p. Kaczyński śmieje się z wysiłków p. mgr prawa Ziobry, który niedługo będzie musiał "dryptać" wstecz pod wpływem zdania TSUE


#Bogdan dziaslo   2020-01-24

koryto plus


#Pasłęcki obserwator   2020-01-24

Gowin coraz bardziej zaczyna się stawiać Kaczyńskiemu, który sam nie ma większości sejmowej, no i Kaczyński chcąc nie chcąc musi mu w mniejszych sprawach ustępować. Trudno, nowy wicewojewoda wcale nie jest potrzebny, skoro i Sadowski nie robi tam nic konkretnego, jest tylko do wręczania kwiatków, przecinania lokalnych wstęg i wygłaszania lokalnych mów. Czy ktoś słyszał, by zajął się kiedykolwiek czymś poważniejszym? Ciekawe, co będzie robił Socha, czy będzie "orał", czy też będzie tylko zbędnym dodatkiem. To zależy od charakteru. Są ludzie, którzy bezwstydnie pobierają za nicnierobienie pensje a są też i tacy, którzy poważnie traktują swoje obowiązki, jak np. Pani Senator Lidia Staroń, którą niejeden obywatel pamięta ze szczerą wdzięcznością. Na Niej powinni się wzorować Sadowski i Socha.


#S100K#Pasłęcki obserwator  2020-01-24

A Chojecki dużo robi haha wice za........ją


#Ciekawy#S100K  2020-01-24

Którzy? Konkretnie gadaj a nie chlapaj po próżnicy.


#Egzaltowana baba#Pasłęcki obserwator  2020-01-24

Widział ktoś większą populistkę od Staroń? Chyba tylko Jaworowicz.


#Pasłęcki obserwator#Egzaltowana baba  2020-01-24

Jak ktoś poważnie podchodzi do swoich obowiązków jak Pani Lidia Staroń, to populistka a jak ktoś bezwstydnie bierze państwowe pieniądze za to ze NIC nie robi to Sławuś? Jak Pani Lidia Staroń nie ma sobie równych w każdych wyborach i wygrywa z KAŻDYM to populistka a jak pan Sadowski został dwa razy z rzędu kopnięty przez wyborców i wciśnięty przez Krasulskiego na fikcyjnego wicewojewodę, to Swój Sławuś? Masz dziwne podejście do ludzi, żyjących z naszych, podatkowych pieniędzy.


#Romek   2020-01-24

Ludzie przecież sami takich tanich i fajnych populistów jak Sławek naród wybiera. Bo oni tacy fajni. Nikt nie sprawdza ich kompetencji, ani pracowitości. Na tym braku rozpoznania przez ciemny lud wielu korzysta. Rozejrzyjcie się wokół.


#Ciekawy#Romek  2020-01-24

Romku, "ciemny lud" nie jest znowu taki ciemny, bo lenia Sławusia już dwa razy wykopał w wyborach ale ten truteń jednak wcisnął się jakimś swędem na wicewojewodę. Funkcja zaszczytna ale w jego wykonaniu fikcyjna. Zrobiło się ciekawie, bo wystrugali drugiego "wicka" i zobaczymy co to za jeden. Czy też truteń czy będzie jednak coś konkretnego robił. Obaczym.


#Emeryt   2020-01-24

Trzeba to uczciwie przyznać. Sławek szykuj się już na zasłużoną emeryturę. Trzeba odpoczywać.


#Wnerwiony#Emeryt  2020-01-24

A czy niby się zasłużył? Może tym, że kosi kasę za dawanie kwiatków? Honoru nie ma ani wstydu.


#Obserwator   2020-01-24

nastepny darmozjad przy korycie


#Robert   2020-01-24

Zawłaszczają wszystko co się da zawłaszczyć.


#Beskit#Robert  2020-01-24

Oni nie zawłaszczają, oni juz to dawno zrobili. Teraz w ramach "taniego Państwa" tworzą nowe stanowiska, żeby się wszyscy koledzy pomieścili. Hasło "A wystarczyło nie kraść" nabiera rumieńców.


#Aaa   2020-01-24

nowy program - stołek+


#Pablo   2020-01-24

Następny darmozjad do utrzymania przez podatników.


#Zarządzanie Tłumem#Pablo  2020-01-24

To tzw polityka oszczędnego państwa, oczywiście tylko w hasłach przed wyborami ale ciemny lud zawsze da się nabrać a reforma edukacji dba żeby był cały czas ciemny


#Doktor na stanowisku   2020-01-24

Stać ich! Rząd się sam wyżywi.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności