31 października 2020 Urbana, Krzysztofa
Nomex 2019

Dwa zakażenia w Pasłęku

dodał Miesiąc temu
Dwa zakażenia w Pasłęku

Wczorajszy raport dotyczący koronawirusa przynosi informację o dwóch nowych zakażeniach w Pasłęku. Pozostałe informacje:

- liczba osób pozostających w kwarantannie nałożonej przez PPIS 44

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym 14

- liczba potwierdzonych przypadków 15

- ozdrowieńców 29

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#CONVID19 w ataku   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

,,O ks. Pawle Murzińskim zrobiło się głośno w 2017 roku. Duchowny w trakcie kazania powiedział, że kobiety w spodniach "są obrzydliwością w oczach Pana". Zdaniem duchownego płeć piękna podąża za modą. Zacytował fragment pochodzący z Księgi Powtórzonego Prawa: "Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego".-stwierdził niby facet w sukience.


#Ot i skutek pieprzenia farmazonów#CONVID19 w ataku  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Kuria Metropolitalna Białostocka poinformowała, że ksiądz Paweł Murziński otrzymał zakaz m.in. głoszenia kazań i publikowania swoich wypowiedzi. Duchowny znany jest z kontrowersyjnych słów, w tym o kobietach, które noszą spodnie.


#I tu ci pasuje co starzy Żydzi wymyślili#CONVID19 w ataku  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Wątpię, żeby aktywiści Roty, a oni wywiesili takie hasła, byli zadowoleni – obie płcie nosiły wówczas rodzaj długich tunik przykrytych szalem lub płaszczem, a zimą sandały mogłyby okazać się niepraktyczne.


#I am sorry#I tu ci pasuje co starzy Żydzi wymyślili  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Akurat nie do ciebie to było tylko do tych żydożerców katopoli.


#Katopolak#I am sorry  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Mylisz się. To właśnie Żydzi nienawidzą chrześcijan, zwłaszcza katolików bardziej niż kogokolwiek innego, bo ta Nauka pozbawiła ich przekonania, że są narodem wybranym. Okazało się w/g tej Nauki, że wszyscy są równi, nie ma wybranych. Trudno więc wymagać, by ci "katopole" kochali swych zaciekłych wrogów. Tym bardziej, że chcą tych katopoli bandycko okraść na olbrzymią sumę 300 000 000 dolarów.


#Xyz#I am sorry  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

„Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył” (Wyj 20,4-5). Jednak dla bywalców polskich kościołów im więcej obrazów i rzeźb, tym Bóg jest bliższy, a już najlepiej, gdy wszystko otoczone jest panteonem narodowych symboli będących pochwałą tysiącletniej niezłomności jego wybrańców. Wszak wiadomo, że Bóg upodobał sobie szczególnie naród polski, a jeśli ktoś tego przeświadczenie nie podziela, niech będzie wyklęty.


# teraz tragedia bo Izrael zamknął się bo COVID #Katopolak  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Jeśli Żydzi nienawidzą chrześcijan to po co katopole są wpuszczani masowo do Jerozolimy?


#Bezstronny#Xyz  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

A Ty coś za jeden, że przeszkadzają Ci rzeźby i obrazy w kościele? Żyd? Muzułmanin? Czy inny jakiś przybłęda na polskiej ziemi? Nie jesteś katolikiem, to nie Twój zasmarkany interes, co znajduje się w kościele.


#Katopolak# teraz tragedia bo Izrael zamknął się bo COVID   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Jeśli nie wiesz, to widocznie to nie na Twoją, mało pojemną główkę a mnie się nie chce tłumaczyć.


#Xyz#Katopolak  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Nie potrafisz wytłumaczyć. Bo jeśli z powodów komercyjnych to znaczy, że katopole jadą tam nie modlić się w Bazylice Grobu Pańskiego tylko kupować od Żydów błyskotki. Zresztą tym się Żydzi nie zajmują podobnie jak n w muzułmański Medjugorie. Błyskotki sprzedają polscy cwaniacy.


#Katopolak#Xyz  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Polak potrafi? No widzisz, jesteśmy zdolni, tylko nie ma komu skierować tych genetycznych zdolności we właściwym kierunku. Zawsze brakuje nam warunków do wykorzystania tego naszego waloru dla naszego pożytku. Wszyscy nasi zdolni rodacy dopiero za granicą mogą rozwijać swoje możliwości ze szkodą dla nas Polaków. Nawet ci wspomniani przez Ciebie "polscy cwaniacy". Ja ich nie potępiam. Jak jest popyt, to oni tworzą podaż. Norma. A pamiętasz polskiego pioniera budowy komputerów za Gierka? Wyprzedzał Zachód a komuna zniszczyła jego pracę i zajął się chowem świń na Mazurach. To była tragedia, jego i polskiej wynalazczości. A ty tu zajmujesz się biciem piany.


#Sąsiad#Katopolak  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Dobre.


#Taka prawda#I am sorry  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-04

Co ty bredzisz, przecież Pan Jezus był Żydem i katopole go kochają.


#Jak to się mieści w łbach Żydożerców#Taka prawda  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-04

Pal sześć z Panem Jezusem, był w połowie Żydem w połowie z Ducha Świętego ale Matka Boska? Pełna Żydówka a królową Polski została.


#Cejrowski   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Covid-19 jest tak straszliwą chorobą, że gdyby nie testy, większość chorych nie wiedziała by, że są chorzy.


#Taka prawda#Cejrowski  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

A część chorych nawet nie wie,że już umarła i przeniosła się do Wielkiego Wodza Manitou.


#Swoje wiem#Cejrowski  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Nie smuć gościu tak jak to robił Trump a dziś jest w szpitalu.


#Cejrowski#Swoje wiem  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

ty smucisz, ja pocieszam. Gościówo


#Oni   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

A co komu przeszkadza zalozenie maseczki? To dla was nastawionych negatywnie do pandemi taki problem. Czy ktos widzial wczoraj informacje co do skutecznosci maseczek, co one daja. Przeciez wiekszosc mysli ze one tylko chronią nie nas, a innych a wystarczy zerknac w ostatnie badania. Jaki obłęd. Czemu najgłośniejsi sa ci przeciwnicy. Weź raz w zyciu zrob coś dla innych i dostosuj sie dla starszych osob lub tych z innymi chorobami jak POChP, nowotwór lub astma.


#GUT#Oni  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

O tym teście najpopularniej noszonych mówisz?? https://www.youtube.com/watch?v=m8rdLXFGU9s rzeczywiście pomagają


#Optymista#Oni  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Nie jestem przeciwny noszeniu maseczek, jeśli ktoś tak chce. Z pewnością znacznie ograniczają rozprysk drobniutkich kropelek śliny przy kaszlu do których na pewno są przyklejone wirusy, jeśli kaszlący jest rzeczywiście zarażony, to nie ulega wątpliwości. Ale jestem przeciwny gestapowskiemu rygorowi noszenia maseczek przez każdego niezarażonego i nie kaszlącego.


#Marek Chrapan#Oni  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Jestem "osobą starszą" i nie życzę mieć wokół siebie zamaskowanych, nigdzie! Sam też z reguły nie noszę maski jedynie czasami ją używam jako reklamy mojej "opcji politycznej"


#Masakra#Marek Chrapan  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Lepiej zakrywaj swoją facjatę bo jak idziesz to ze strachu wszystkie psy szczekają,kury gdaczą, wrony kraczą no i wszystkie wróble wyprowadziły się z Zydląga.


#Optymista#Marek Chrapan  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Nie życzyć sobie koło siebie w miejscu publicznym można jedynie kogoś drastycznie łamiącego porządek i moralność publiczną, np. tęczowego golasa z narządami rozrodczymi na wierzchu, niemiłosiernie śmierdzącego i zarzyganego pijaka lub narkomana albo osobnika ze sztandarem w ręku ze swastyką lub czerwoną gwiazdą ale nie człowieka z maseczką na twarzy, który nikomu nie wadzi. "Znaj proporcją, mocium panie".


#Aż wstyd być twoim funem#Marek Chrapan  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Od kiedy w tobie komuszy ochotniczy trepie tyle swobody wypowiedzi swoich życzeń? Zażyczysz pewno jeszcze po śmierci miejsce obok Belzebuba.


#Jola#Masakra  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

A ty Chrapan życzysz sobie, żebym chodziła w majtkach czy bez majtek z odsłoniętą....


#Marek Chrapan#Aż wstyd być twoim funem  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Widzisz SBcki kapusiu, że moja "wola wypowiedzi" odwrotnie od twojej, nigdy nie była ograniczona, nawet gdy byłem "trepem" w komuszej armii. Natomiast ty zawsze musiałeś powtarzać SBkom tylko to co inni mówili i tak pozostało ci do dzisiaj. Nawet kiedy nie masz szmaty na gębie to i tak nie masz swojej tylko jakąś maskę, podobnie jak i wstydzisz się swojego nazwiska podpisując się niczym :TW "Bolek" czy TW "Wolski" jakimiś "nickami" pseudonimami. Kapuś do końca swego istnienia pozostaje kapusiem.


#Marek Chrapan#Jola  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

To zależy od tego co masz pod majtkami, jeżeli zalęgła ci się tam ropucha to nie ściągaj nigdy majtek.


#że jeszcze masz czelność pysk otwierać#Marek Chrapan  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Lecz się na nogi skretyniały ramolu! Ty i niezależność w komuszej armii. Coś ty się tego esbeka uczepiłeś jak pijany płotu? Co z ciebie za figura, że esbek musiał za tobą łazić? Dziadem białoruskim byłeś i dziadem zdechniesz.


#Starość nie radość śmierć nie wesele#Marek Chrapan  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Spać nie możesz stara pierdoło, że już o piątej wklejki wrzucasz?


#Joja#Marek Chrapan  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

0 5-tej rano to chyba ropucha twojej starej ciebie wystraszyła.Nie wkładaj więcej tam ręki.


#Xyz#Joja  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

A on ma jakąkolwiek rodzinę?


#Marek Chrapan#że jeszcze masz czelność pysk otwierać  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Kapuś próbuje się dowartościować sugerując, że był SBkiem. Takimi jak ty sprzedawczykami,czyli zwykłymi łajzami które na życie zarabiali donosząc na kolegów nawet SBcy pogardzali wykorzystując tylko do kapowania za grosze. Nie zakładaj na swoją zaplutą gębę kolejnej maski bo nawet spod SBckiej wyłazi zupełnie lumpowata.


#Xyz#Marek Chrapan  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Zmień dziadek płytę bo czytać hadko.


#Joja#Xyz  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Gdzieś tą ropuchę musiał widzieć.


#Jola#Marek Chrapan  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Mam pytanie: ty jesteś cham,chory na łeb czy idiota?A może wszystkie plagi na raz?


#Sąsiad#Jola  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Panie Chrapan, przestań się pan spierać z tymi tłumokami, bo to tylko niepotrzebne zabieranie tu miejsca. Sam żeś pan sprowokował tę pyskówkę, wywyższając się ponad "pospólstwo" noszące maski.


#Rezerwista#Sąsiad  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

Nie obrażaj Sąsiedzie sierżanta LWP nazywając go ,,panem,,Mów mu ,,obatel,,(już taki jeden idiota jest w obiegu).


#GUT   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Widać ewidentnie że najbardziej chamskie komentarze płyną od ludzi wierzących ślepo w pandemie. Zapewne jest to związane z brakiem inteligencji, ludzie mało inteligentni nie potrafią dyskutować tylko od razu atakują. Pandemii nie ma, jest choroba która dla Słowian ze sprawnym układem odpornościowym nie jest w stanie sobie poradzić. Jedyna korzyść z tego taka że mało inteligentni ludzie, wierzący w bezinteresowność farmacji, masowo się zaszczepią i lobby reszcie da spokój


#Pasłęczanin#GUT  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Gut ,jeżeli pandemii i wirusa nie ma ,zapraszam cię na oddział z chorymi na covid jako wolontariusza . Pozdrawiam


#GUT#Pasłęczanin  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

To może po drodze spotkajmy się na onkologii ?? Wirus jest, pandemi nie ma.


#Zzz#GUT  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Onkologia w Elblągu zamknięta z powodu koronawirusa.


#Konfederacja#Zzz  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Kpina. W Polsce rak zabija około 100 tysięcy osób rocznie. Covid jak na razie bez chorób współistniejących około 300. Zakładając że w rok dobije do 1000 to będzie tylko jeden procent porównując do raka. Zadziwiające podejście


#Anonim#Konfederacja  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

A jaki masz wplyw na zachorowalność na raka a jaka na covid. Naprawdę tak ciężko dostosować sie do noszenia maseczek z powodu starszych ludzi czy wlasnie tych chorych na raka. Ludzie myslenie nie boli. Ile mozna sluchac tylko ja, ja i ja.


#Konfederacja#Anonim  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-03

O kagańcach nie wspominalem, ale w wolnym kraju decyzję o noszeniu kagańca, szczepieniu się, czy izolowaniu od reszty społeczeństwa powinien mieć obywatel. Zadziwiające natomiast jest to że leczenie 100 x groźniejszej choroby(śmiertelność) jest ograniczane przez 100x mniej groźną. A co do myślenia to się z tobą zgadzam


#Witaj wśród mało inteligentnych#GUT  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Przed wyborami Krzywousty Kłamczuch powiedział, że pandemia jest w odwrocie.I wszyscy mało inteligentni w to uwierzyli.A nawet poszli dalej mówiąc,że końwirus to wielka ściema.


#GUT#Witaj wśród mało inteligentnych  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Krzywousty Mateusz jest tak samo wiarygodny jak rudy Donald, ich środowiska bezkarnie okradają nas na zmianę. Mądrych jest mniej niż głupich, świadczą o tym wyniki ostatnich wyborów. Wszyscy którzy już kradli zdobili razem ponad 80 %. Na pis nie głosowałeś ale po twojej głupiej wypowiedzi wiem że głosowałeś na nieskazitelne PO


#Witaj wśród mało inteligentnych#GUT  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Wszyscy kradli.Tobie to już nawet resztki rozumu ukradli, jedyną twoją cenną rzecz.


#GUT#Witaj wśród mało inteligentnych  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Dlaczego teraz możemy porozmawiać na twoim miejskim poziomie


#Nie chce mi się#GUT  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Czego z durnym szukać?


#Amacie#GUT  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,2... Zostawię Ci to, żebyś jako inteligent, na którego się kreujesz, mógł poszerzyć swoje horyzonty. Jeśli uważasz, że pandemii nie ma to... masz do tego prawo. Wolny kraj, wolna wola. Problem w tym, że taka głupota powielana przez coraz więcej osób to niebezpieczny i antyspołeczny proceder. Egoistyczne i bardzo głupie. Przykro Cię słuchać. Daj znać czy zmienisz zdanie gdy ktoś w Twojej rodzinie umrze, bo wierz mi lub nie każdy z nas straci przez ta chorobę kogoś bliskiego. Wtedy będą winni wszyscy tylko nie ci, którzy pieprzyli farmazony jak Ty.


#GUT#Amacie  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Mój brat (50 lat), wiarygodny test stwierdził covid "przechorował" w domu 2 tygodnie świetnie się czując jedynie brak węchu. Jako że kontaktował się z moją mamą (83 lata), wiarygodny test potwierdził obawy. Ona rzeczywiście przechorowała to psychicznie, musiała brać tabletki uspokajające i tyle. Po tygodniu już się zorientowała że to raczej nie takie groźne. Ojciec niestety nie żyje bo uwierzył lekarzowi że jak nie weźmie chemii to został mu rok, wziąć chemie dwie i umarł po miesiącu. Sąsiadka zachorowała na raka wcześniej od ojca, wzięła tylko jedną chemię i zrezygnowała żyje do dziś już ponad 6 lat. Wytłumacz mi dlaczego nie jestem w stanie uwierzyć osobom w białych kitlach ??


#GUT#Amacie  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

W ramach wdzięczności, poszerz horyzonty, kliknij czasem coś innego niż Wp, gazeta.pl, onet itd. https://cai24.pl/na-glowne/10589/sensacyjna-prawda-o-covid-19-tego-nikt-nie-ujawni/ https://wolna-polska.pl/wiadomosci/list-otwarty-lekarzy-belgijskich-2020-09 https://wolna-polska.pl/wiadomosci/dyrektor-szpitala-w-dublinie-zlozyl-rezygnacje-po-tym-jak-powiedzial-koronawirus-jest-znacznie-mniej-dotkliwy-niz-przecietna-grypa-2020-09


#Proste#GUT  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Wyciągasz dwa przypadki i robisz z tego niepodważalny pewnik. Mój Tata brał 15 lat temu chemię na prostatę i jeszcze żyje, ale daleko mi do wyciągania konkretnych wniosków. Maski na twarz, dezynfekcja oraz odstęp. To naprawdę jest takie trudne do zaakceptowania i realizacji???


#GUT#Proste  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Pewnie ojciec teraz biega iron-man'y. Weź serię chemii zapobiegawczo, bo to przecież choroba genetyczna, chemia działa cuda więc warto. Tylko czemu przygotowanie chemioterapii odbywa się w kombinezonach nadających się do obsługi reaktora atomowego ??


#Ujemna#Proste  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Moja rodzina przestrzegała zasady a i tak zaraziliśmy się wirusem...


#Załóż maskę#Ujemna  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Czyli wynika,że to Ty zaraziłaś rodzinę.


#Zdrowy zjadacz polskiej kapusty#GUT  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Bo my, jak i reszta Słowian, gustujemy w kapuście. A ona, poczciwina pospolita, ma bardzo duży wpływ na nasz układ odpornościowy, jak i ogólnie pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Niestety, niedoceniana przez "fachowców" od żywienia, szukających w "owocach morza", w tym paskudztwie, ochrony naszych organizmów. Cudze chwalimy, swego nie znamy, sami nie wiemy, co posiadamy. A posiadamy skarby nieocenione i niedoceniane. Całą aptekę mamy na swoich łąkach i polach. tanią i bezpieczną, bo naturalną. A biegniemy z rozdziawioną gębą po sztuczne pastylki, z ubocznymi skutkami ubocznymi. Wiwat kapusta!!!!


#Xyz#Zdrowy zjadacz polskiej kapusty  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Z kapustą wirus radzi, gorzej mu idzie z głąbami. Ale i na nich przyjdzie czas.


#Zdrowy zjadacz polskiej kapusty#Xyz  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Na Ciebie już przyszedł czas, co widać po Twoim wpisie.


#Mela#GUT  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

"jest choroba która dla Słowian ze sprawnym układem odpornościowym nie jest w stanie sobie poradzić. " - dobrze, ze ty jestes inteligentny, tylko inaczej :) poprawna polszyzna widac jest ci obca


#GUT#Mela  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Co ma inteligencja do poprawnej polszczyzny?? Zrozumiałaś przekaz to się odnieś


#Srogi dziadek#Mela  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

A Tobie niechlujność w pisania jest nieobca. Co to za słowo "polszyzna"? Sraczkę masz i śpieszysz się do kibla, że nie możesz porządnie napisać polskiego słowa a innych pouczasz?


#Wnerwiony#GUT  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Korzyść jest ale nie dla nas, tylko dla tych którzy rozpętali tę "pandemię". Nie widzę powodu abyśmy potulnie wykonywali ich złodziejskie, dla nas szkodliwe plany.


#Xxx   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

UMRZEMY!!!


#Rozśmieszony#Xxx  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Przypomniałeś mi stary skecz z Tygodnia Moralnego Niepokoju - UMRZESZ NIEBAWEM !!!!


#Rozśmieszony#Rozśmieszony  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Wy, co postawiliście mi 5 paluszków w dół - UMRZECIE NIEBAWEM!!!!!


#Rozśmieszony#Rozśmieszony  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Ale ja ja


#Jeden z piątki#Rozśmieszony  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Na Covida?


#Rozśmieszony#Jeden z piątki  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Ze śmiechu.


#Marko21   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

A Ja chętnie zapraszam na opiekę nad pacjentami z covidem. Zobaczymy jacy Wy jesteście odważni. Kozak w necie p***a na świecie!!! Hejterzy co nie maja pojęcia co i jak to wygląda od środka


#Koronaświrus   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Wróćmy do statystyk, bo spora część społeczeństwa nadal zbyt nerwowo podchodzi do tematu wirusa. Jak podają źródła internetowe, w Polsce żyje ok. 38 000 000 ludzi. Pierwszy przypadek zakażenia covidem wykryto 4.03.2020 r. Dziś jest już 2.10.2020 r., więc upłynęło ponad 200 dni od początku "pandemii" w Polsce. Oficjalne dane podawane przez Ministerstwo Zdrowia (aktualizacja w dniu 1.10.2020 r., godz. 10:00) są następujące: zachorowało 93 481 osób, a zmarło 2 543 osób. Czyli zachorowało ok. 0,25% obywateli, a zmarło mniej niż 0,01%. Przypomnieć warto, że dziennie w Polsce umiera ok. 1000 osób z różnych powodów (nowotwory, choroby układu krążenia, wypadki itd.). Wirus istnieje, ale nie jest groźny dla zdecydowanej większości społeczeństwa. Więcej ludzi umrze przez paraliż służby zdrowia...


#Optymista#Koronaświrus  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Czyli wynika z tego, że w tym czasie oprócz około 1000 "tradycyjnych" zgonów dziennie, dołączało 12 zgonów na korono, w tym że co dziesiątego dnia było ich 13. No to tego nie można nazwać pandemią żadnym sposobem. Można jeszcze domniemywać, że gdyby nie było tych powszechnie stosowanych środków zapobiegawczych, trup ścieliłby się nieco gęściej ale i tak prawdopodobnie nie za bardzo. Wniosek? Korono jest, zagrożenie jest ale i nadmiernie rozdmuchana "pandemia" też jest, czasami szkodliwsza niż sam korono. Wniosek praktyczny? Nośmy maseczki, gdy przebywający obok ludzie czują się przez nas zagrożeni ale nie wariujmy. Widziałem osoby jadące same autem w maseczkach. To już przesada. A władze też niech nie sieją paniki. Rozsądek jest zawsze i wszędzie wskazany.


#Optymista#Optymista  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

Muszę dodać, że wszystko to, co napisałem powyżej, napisałem nie z pozycji jakiegoś specjalisty, którym nie jestem ale z pozycji zwykłego obywatela, bombardowanego ze wszystkich stron różnymi, często sprzecznymi wiadomościami. W takiej sytuacji, gdy nie wiadomo komu wierzyć, człowiek musi sobie sam wyciągać wnioski, by znaleźć jakieś wytłumaczenie z dziejących się wokół zdarzeń.


#Xxx   Miesiąc temu

A czemu tym razem LO nie zamknięte skoro jacyś nauczyciele i uczniowie są na kwarantannie??


#Modelka#Xxx  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Dlaczego bo salon fryzjerski też trzeba było zamknąć


#Jarosław Schetyna#Xxx  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Do szkoły, już się na odpoczywaliście. Teraz zamykać markety bo na 100% byli w marketach i mieli kontakt z marketami.


#Gościnny mieszkaniec Nadwiśla#Jarosław Schetyna  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Panie Schetyno. Powszechnie wiadomo, że ten straszny wirus ma zakaz wstępu do marketów, szczególnie zagranicznych. Nie trzeba więc ich zamykać, by nie czynić uszczerbku w finansach tych firm. Gościnność to nasza cecha narodowa, która nie pozwala nam czynić krzywdy gościom, zwłaszcza z Zachodu a już szczególnie członkom narodu wybranego. Więcej - nawet z własnej kieszeni dokładamy dla gości, np. dla muzeum żydowskiego w Warszawie, tacy jesteśmy gościnni.


#Raptem mieskaniec Powiśla nie rób im wstydu#Gościnny mieszkaniec Nadwiśla  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-02

nie pieprz głupot krymuchu z pegeeru zabitego dechami.


#Gangus z Mosiru#Xxx  Miesiąc temu

Bo tak i konie nad jeziorkiem też w kwarantannie bo miały kontakt z wirusem


#Kolejny jełop na tej stronie#Gangus z Mosiru  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Z głupim przez ścianę się całowałeś i ci się udzieliło


#Gangus#Kolejny jełop na tej stronie  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

faktycznie to ty byłeś po tej drugiej stronie ściany i mocno promieniowałeś


#Taka prawda#Gangus  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Ty Gangus,gdyby twoja matka wiedziała, że urodzi takiego jełopa to by połknęła w tamtym czasie.


#Gangus#Taka prawda  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

A twoja siadła po porodzie tobie na głowę


#Xxx   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Zamilcz krymuchu


#Bolo   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Chyba więcej osób w kwarantannie, jedna klasa i ich rodziny to już sporo więcej niż podane


#Wnerwiony   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

1.Liczba osób w kwarantannie 44. 2.Liczba osób objętych nadzorem 14. 3.Liczba osób potwierdzonych 15. 4.Ozdrowieńców 29. 5.Zmarłych 0. I to jest obraz niemal prawdziwy. Niemal, bo część testów może być wadliwych jak pokazują liczne przykłady. Jedno jest pewne - wirus jest ale jego obraz wyolbrzymiony ponad miarę, co jest szkodliwe dla gospodarki, dla nauki a nawet dla stosunków międzyludzkich, bo znajduje się dużo ludzi nadgorliwych, którzy gotowi są zagryźć bliźniego, który nie nosi maseczki.


#Yyy#Wnerwiony  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Te dane nie maja nic wspolnego z rzeczywistością, bo wiem ze z tej 18-stki, na ktotej byly, inne osoby tez maja ale chodza do szkoly w Elblągu.


#Chamowaty cham#Yyy  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

To bardzo mądrze robią,. A przepraszam, skąd wiedzą, że mają? Bo gdyby wykonali test odgórnie dostali by nakaz kwarantanny, i do szkoły by nie chodzili.


#Cejrowski#Wnerwiony  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Dokładnie. Niestety czkawką odbije się wszystkim. Samo uprzywilejowanie seniorów załatwiło by sprawę. Tyle że to przebiega tak groteskowo że musi być drugie dno.


#Wnerwiony#Cejrowski  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

I jest, ślepy by zauważył ale nie nasz nieszczęśliwy, zmanipulowany, wielokrotnie oszukiwany lud.


#No ta   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

wszyscy powinni teraz ubrać się w takie 2 metrowe kondomy i nad głową zawiązać słupełek, wygramy z pandemią !11!!!1!!!!


#Pytam   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Przy okazji covidowego serialu chcę tu publicznie stwierdzić, że przychodnia z pl. Grunwaldzkiego (Janisz. i Partnerzy), to masakra jeżeli chodzi o telefoniczną obsługę pacjenta chcącego zamówić e-recepty. Kobieta przyjmująca zamówienie kompletnie niekompetentna i obcesowa. Poza tym mają tam bałagan w kartach; okazało się, że jedna z kart członka rodziny jest pusta, bez koniecznej dokumentacji.


#JAN   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

#Brunatna koszula nie obroni przed COVID#JAN  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Schowaj się do mysiej dziury przedstawicielu pasłęckiej dziczy!


#JAN#Brunatna koszula nie obroni przed COVID  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Dobra ale najpierw ty ssiesz pęto krakowskiej suchej, przedstawicielu pasłęckiego zoo


#Do kaszany#JAN  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

A gdzieś ty krakowską suchą w pętach widział? Pomyliło ci się chyba z kaszanką.


#JAN#Do kaszany  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Nie zazdrość kaszana, następnym razem urodzisz się krakowską, teraz siedź w domu i czekaj na szczepionkę


#Jacek K jak Protas   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Co z pandemią raka, gdzie jest wczorajszy raport ?? Kowidzik to jest pikuś przy tym paskudztwie


#A co na to dzicz pasłęcka   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Lekceważące zachowanie społeczeństwa prof. Simon nazywa "skandalem". - To jest przykład kompletnej, postępującej demoralizacji w tym kraju, gdzie część społeczeństwa nie poczuwa się do tych, dla których ta choroba może być niebezpieczna. To jest dzicz, ordynarne, prowokacyjne nieprzestrzeganie zasad, bo "mnie to nie dotyczy" - oświadczył prof. Simon.


#Rafcio   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Jaki sens zamykać Liceum jak wtedy uczniowie stadnie przebywają nad Jeziorkiem lub w innych miejscach. Szkołe zamyka się aby nie robić skupisk. Młodzież wtedy gromadzi się w innym.miejscu....


#Afroamerykanin   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-01

Panie redaktorze, literówka się pojawiła. Jest "- liczba osób pozostających w kwarantannie nałożonej przez PPIS 44". Powinno być "- liczba osób pozostających w kwarantannie nałożonej przez POPIS 44"


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności
Żwirownia 1140 px
nasza2