10 grudnia 2018 Julii, Danieli, Bogdana

Działasz w stowarzyszeniu i masz pomysł na realizację zadań publicznych? Zgłoś się!

dodał 2017-08-30
Działasz w stowarzyszeniu i masz pomysł na realizację zadań publicznych? Zgłoś się!

Pasłecki samorząd zaprasza organizacje pozarządowe działające na terenie Miasta i Gminy Pasłęk do zgłaszania propozycji, dotyczących przedsięwzięć, które będą chciały przeprowadzić wspólnie z Urzędem Miejskim w przyszłym roku. Propozycje te mogą dotyczyć kultury fizycznej, sportu, promocji zdrowego stylu życia, kultury, zadań z zakresu, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, przedsięwzięć o charakterze oświatowym i poznawczym, przeciwdziałania uzależnieniom, organizacji imprez masowych i środowiskowych, ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego oraz działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym itp. Propozycje do budżetu Miasta i Gminy Pasłęk na 2018 rok należy złożyć w formie pisemnej do 15 września 2017 roku w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Pasłęku. info: UM


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Grab   2017-09-03

@Marek Chrapan - i to jest rzeczowa argumentacja a nie jakieś dziecinne wyzwiska jakiegoś bogdana.


#Marek Chrapan   2017-09-03

Masz rację wyborco - w Elblągu żeglarstwo ledwie zipie po przejęciu go przez POlszewickiergo szefa Jerzego Wcisło (osobny temat). Ale idzie przekop Mierzei Wiślanej i Pasłęk na drodze tego szlaku wodnego nie powinien odstawać. To wstyd dla miasta położonego w takich warunkach i nie mającego zaplecza wodniackiego, nie ujmując niczego w zasługach innych sportów, jak np. w jeździectwie. Szkolenie żeglarskie daje też możliwości zawodowe - wystarczy tylko egzamin praktyczny manewrówki na pchaczach


#Bogdan dziaslo   2017-09-02

dla was matolki radomaryjne zadna propozycja nie pasuje


#He, he, he,   2017-09-02

Bogdan i jakaś rozsądna propozycja? To sprzeczność sama w sobie.


#Podpis   2017-09-02

pierdy nie pierdy, zawsze jest to jakiś pomysł. A co ty bogdanie masz społeczeństwu do zaproponowania?


#Bogdan dziaslo   2017-09-02

panie chrapan j piszesz takie pierdy ,ze aż komentować sie tego nie chce . Wizjoner ,czy idiota ? Czy ktos odpowie na to pytanie?


#Zażenowany   2017-09-02

To, że pan Chrapan proponuje rozwój innej dziedziny sportu niż dominującej w Pasłęku, to tylko przyklasnąć. Ale zapiekłe półgłówki tego nie rozumieją, więc próbują obśmiewać ten pomysł. Smutne to ale niestety, prawdziwe.


#Wyborca   2017-09-02

W Elblągu wodniactwo ledwo zipie, a ty Chrapan w Pasłęku chcesz otwierać. To nie jest POLSKI SPORT NARODOWY, ja mam tobie tłumaczyć. POLSKIM SPORTEM NARODOWYM jest jeździectwo/koniki/kucyki itd.I taki klub w Pasłęku mamy. Dodatkowo nasze Amazonki w razie czego, mogą wesprzeć obronę terytorialną. Przykro mi, ale do szkolenia młodzieży nadajesz się tak, jak wilk do pilnowania owiec. A tylko o to tobie chodzi, a nie o wodniactwo, mam rację.


#Marek Chrapan   2017-09-02

@wyborca inaczej - pieniędzy wystarczy na pływającą wannę - zdanie typowe dla lewactwa - wodniacy nigdy nie mieli podanego na tacy - wiosną można było kupić nawet pełnosprawny jacht morski dł. 8, 70 m, a więc o bezpiecznej zegludze nawet do 9 stopni B za 7 tyś zł. Z własnym wkładem pracy wanien śródlądowych za pieniądze wyrzucone w błoto przez UMiG można by było kupić setki, a do zorganizowania ośrodka szkoleniowego w Pasłęku na początek wystarczyłyby trzy - ok. 10 tyś. zł.


#Marek Chrapan   2017-09-02

Żadnych projektów nie będę pisał. ja tu wykazuję marnotrawstwo publicznych pieniędzy organizowaną przez tzw. samorządy i indolencję oraz olewanie podstawowych obowiązków przez ludzi biorących pieniądze od nas za organizację życia sportowo-turystycznego wg usytuowania terenowego gminy. Zrzucanie odpowiedzialności na organizacje po za rzadowe jest ewidentnym łamaniem podstawowych swoich obowiązków. A to, że być moze powstanie sekcja wodniacka w Pasłęku nie będzie zasługą władz.


#Wyborca   2017-09-02

Nie zniechęcaj Marka .167. Jak nasz białoruski marynarz ma pomysł, niech napisze projekt i startuje. Tylko obawiam się, że z tych pieniędzy które ma samorząd wystarczy jedynie na pływającą wannę, może trzy. No, ale przecież nie od razu Kraków zbudowali.


#Podpis   2017-09-01

Co ty jołopo wypisujesz? Jak można porównywać duże miasta na Śląsku gdzie każda kałuża cieszy do malej miejscowości na Mazurach gdzie wody pod dostatkiem. O zasobności mieszkańców i ich ilości z litości nie wspominam.


#Marek Chrapan   2017-08-31

@77...154 - tam w tych Katowicach - 20 km (z Mysłowic dociera komunikacja miejska ogólnośląska) Zalew Dziećkowice z potężną ogólnodostępną bażą wodną Huty Katowice, z drugiej strony 30 km do zalewu Przeczyce z klubami wodnym (m.inn. i moim), no i morze żywieckie , a jednak głównie na tych malutkich akwenikach miejskich tetniło codzienne życie wodniaków, podstawowe szkolenia, treningi, wykłady, prelekcje pozostawiając zalewy na soboty i niedziele.


#Podpis   2017-08-31

Zapomniałeś dodać Narie i Kiersyty gdzie sporo pasłęczan ma własne dacze.


#Podpis   2017-08-31

Tyle że tam w tych Katowicach jaką mają alternatywę? Od nas w pól godz jesteś w Ostródzie albo nad zalewem... Z tym chcesz konkurować?


#Marek Chrapan   2017-08-31

@mieszkaniec - w Sosnowcu Stawik o połowę mniejszy od jeziorka (głębokość ok. 1,5 m) do dzisiaj tętni życiem zerglarskim w którego rozpoczęciu uczestniczyłem, a tu są trzy o wiele większe akweny z idealnym na tego typu działalność zapleczem MOSiRu. W Katowicach na osiedlu 1000-lecia parę oczek wodnych o powierzchni nie przekraczającej 500 m2 - rozwinięto potężną bazę szkoleniową dla dzieci od 7 lat. Małe akweny lepiej zdają egzaminy w szkoleniach zeglarskich niż duże.


#Podpis   2017-08-31

Za to z Pasłęka pochodzą kapitanowie żeglug wszelkich, czyli gdzieś się uczyli fachu. Trzeba nam raczej sprawnych przewodników turystycznych i organizatorów turystyki ze znajomością języków obcych, co by zabiegali i dbali o turystów.


#Mieszkaniec   2017-08-31

Gdzie ty chcesz to w Pasłęku organizować. Nasze jeziorko jest zbyt male i płytkie.... trzeba by zrobić zalew na calym tym terenie, może wtedy miałoby to jakiś sens.


#Marek Chrapan   2017-08-31

Miasto leżące w pobliżu jednego z najpiękniejszych szlaków wodnych na świecie, mające idealne warunki do uprawiania sportów wodnych i turystyki tej branży, nie ma żadnego ośrodka wodnego np. organizującego szkolenia żeglarskie, nurkowania swobodnego, windsurfingu itp zapełniającego przez cały sezon przybyszami z całej Polski, a przy okazji szkolącego własną kadrę, a robi się szum za spore pieniądze na jakieś jednodniowe spędy motocykli które też mogą być ale jako uzupełnienie, a nie cel sam w s


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Muzyka dla ucha malucha

Pozostało1 dzień

Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na przedświąteczne spotkanie z...


Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...