11 grudnia 2018 Damazego, Waldemara, Daniela

Działki w cenie

dodał 2018-02-28
Działki w cenie

Działki budowlane pod zabudowę jednorodzinną idą jak ciepłe bułki. Wczoraj Urząd Miejski sprzedał trzy działki przy ul. Dębowej (Osiedle za Lidlem). Do kasy miejskiej wpłynęło ponad 350 tys. złotych. Dzień wcześniej sprzedano dwie działki przy ul. Szerokiej (wyjazd na Rogajny). Sprzedaż działek to niezły zastrzyk gotówki do budżetu gminy, ale też zobowiązanie na przyszłość. Mieszkańcom nowych domów trzeba wybudować drogę i chodnik oraz wykonać oświetlenie.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Gjjy   2018-03-01

Ale jak to tak, kupuje się działkę budowlana jednorodzinną a przekształca w działkę inwestycyjną. Przecież są inne ceny takich działek. Po to , że ktos chce sobie zaoszczędzić to osiedle domków ma być obdarowane halą przemysłową?


#To ja   2018-02-28

A coś więcej na temat tych działek ? Jak duże i w jakiej cenie to gdzoe można sie dowiedzieć? Tylko nie mówcie że u mieszkańców Cichej...


#Andrzej #To ja   2018-03-01

Było ogłoszenie o przetargu wcześniej


#Kuba   2018-02-28

Najtańsze sa pewnie działki przy Cichej, nikt nie chce mieć takich sąsiadów i autolandu za płotem !


#Siedem#Kuba  2018-02-28

racja, na cichej same buce mieszkaja :)


#Nadzór Prezesa#Siedem  2018-02-28

Fakt jeden nowy, to jakiś dziwak, kupił działki pod dom a barak handlowy chciał stawiać i jeszcze ździwiony.


#Blenston#Siedem  2018-02-28

Teraz każdy wie gdzie jest Cicha. Listonosze też nie będą mieli problemów z trafieniem. Kurierzy też "Cicha? tak wiem to tam gdzie mieszkają buce"


#40 i 4#Nadzór Prezesa  2018-02-28

barak handlowo-usługowy


#Romeo#Kuba  2018-02-28

Autoland by mi nie przeszkadzał ... ;-)


#Blenston#Romeo  2018-02-28

Mieszkańcom Cichej by pewnie i lotnisko za płotem nie przeszkadzało gdyby mieli z tego jakiś grosz. Tu chodzi o kasę. Oni węszą biznes i chcą się dorobić na cudzej pracy!


#Patrzący z boku   2018-02-28

Jeśli na starym mieście puste działki mają właścicieli to nie kupowali po to żeby nadal był taki bałagan jaki jest w tej chwili,bo kupno do czegoś zobowiązuje.To nie pole gdzie chcę to pozostawiam na ugór.ten


#Wiem#Patrzący z boku  2018-02-28

A czy tobie ktoś broni bądź nakazuje co masz zrobić ze swoją własnością Dawne czasy ci się przypominają gdzie każdy metr musiał być zasiany a każdy kłos był na wagę złota. Tylko jakoś wtedy żywności w Polsce brakowało bo w pegeerach nawozy sypali łopatami a zbierali wielkie g. Tylko nie pisz, że wtedy do ruskich za darmo oddawaliśmy bo jak skupy padły to za takie "darmo" każdy rolnik ruska by w d. pocałował żeby tylko wziął. Niektórzy cwaniacy niby skupili zboże od rolników a do dziś nie wypłacili pieniędzy. W PZZ czy w GS takich numerów nie było.


#Szkoda slów#Wiem  2018-02-28

Do WIEM, ja o zupie ty o doopie.


#Patrzący z boku   2018-02-28

A co z działkami na starym mieście,najwyższa pora zagospodarować te pustki dla samej estetyki, mamy XXI w. a my - średniowiecze.Tyle lat po wojnie a nasze historyczne centrum jest w opłakanym stanie.Martwią się o walące się stare mury zamiast myśleć o starówce,która powinna być naszą wizytówką. Czas pomyśleć o estetyce naszego zamku a nie odpadający i sypiący się tynk samo wejście do UM to tragedia bezguście totalne.Przykre ale prawdziwe.


#To już historia#Patrzący z boku  2018-02-28

Wszystkie działki na Starym Mieście mają właścicieli i nikt ich nie zmusi ani do budowy ani do sprzedaży. Podziękujcie Otrębie, że rozdął niebotycznie badania konserwatorskie, które i tak szlag trafił bo zostały zalane w archiwum w Elblągu. Ludzie popadli w nowe czasy i pułapki zadłużeniowe a cześć gotowych wykopów miasto zasypało na własny koszt. Czy czasem te badania nie robił jakiś znajomy?


#Tonietak#To już historia  2018-02-28

To nie prawda że wszystkie, te co zasypali, właściciel objął w innym miejscu. Jeżeli część jest sprzedana po cichu (brak danych o wpływach do budżetu UG), to i tak powinny zostać ogrodzone i onumerowane, wyposażone w pojemniki na śmieci i właściciele odpowiadają za sprzątanie chodników


#Pytek#Tonietak  2018-02-28

Jak można sprzedać działkę po cichu? Analogicznie do twojego wpisu to rolnik jak ma ziemie przy drodze winien spełniać te same warunki?


#Niewiesz#Pytek  2018-02-28

Jak to jak, ogłasza się przetarg, tak że wie na czas tylko ten co ma kupić i ogłasza się (albo i nie )tylko że sprzedano


#Sołtys#Pytek  2018-02-28

Działka to własność społeczna i tylko w drodze przetargu a rolnik, to może prawie każdemu ale tylko prawie, sprzedać


#Jw#Sołtys  2018-02-28

Rolnik sprzedać może tylko ty kupić nie możesz


#Pas   2018-02-28

3 dzialki.


#Jdtj#Pas  2018-02-28

trzy a poprzedniego dnia dwie


#Zielony#Pas  2018-02-28

Teraz, to nawet za jedną sadzają


#J 23   2018-02-28

5 działek za 350 tyś. zł. To średnio 70 tyś za jedną. Czyli niewiele więcej niż cena wywoławcza.


#Nick   2018-02-28

i Lidl nie przeszkadza ale au...land już tak gdzie tu logika i sens budują domy większe niż magazyny lidla to jest przeinwestowanie a nie zabudowa


#Hehe#Nick  2018-02-28

Kręcą karuzele, to narazie ich stać na duże domy


#Krystyna   2018-02-28

tamten kwartał na starówce został już dawno sprzedany jednemu gościowi ze starówki co ma apartament........


#Ciekawy#Krystyna  2018-02-28

Apartament, to ma aptekarz, UG nie podał jakie z tego tytułu były dochody i czemu ci co chcieli działki kupić robili płytkie przeszukanie czy są fundamenty i czy trzeba prace archeologiczne tam robić ?


#Blenston   2018-02-28

Czy sprzedaż tych działek była kontynuowana z mieszkańcami Cichej?


#Ucz się języków miły chłopczyku #Blenston  2018-02-28

Jak kontynuowana? Mieszkańcy cichej nie sprzedawali, więc nie mogli nic kontynuować. Masz na myśli pewnie- czy była KONSULTOWANA, ciemniaku.


#Nick#Ucz się języków miły chłopczyku   2018-02-28

Słownik zmienił mieszkańcu Cichej


#Qwerty#Ucz się języków miły chłopczyku   2018-02-28

AAAAA widziż, jak dobże mądrego posłóhadź


#Inwestor#Blenston  2018-02-28

Jest do zagospodarowania duży kwartał starego miasta, między ulicami Mickiewicza, Chrobrego, Sienkiewicza, Apteczna, z kanalizacją, chodnikami, oświetlenia, tylko miasto nie próbuje nawet iść drogą Elbląga i samo przeprowadzić, badania archeologiczne, kompleksowo, nawet w przetargu, żeby było taniej i szybciej.


#Max   2018-02-28

Starówka jest w opłakanym stanie i nikogo to nie interesuje poza kilkoma budynkami które są odnowione. Mieszkańcy którzy wyjechali z tego miasta i czasami wracaja nawet po 20 latach zachodzą w głowę że średniowiecze w Pasłęku się zatrzymało na dobre. Czas pomyśleć aby tak piękne miejsce jak starówka odzyskało swoją świetność.


#CośNieTak   2018-02-28

Nie rozumiem tego, większość ludzi mieszkających od kilkudziesięciu lat w okolicy Pasłęka nie ma drogi, chodnika, a nawet oświetlenia. A tu sprzedano działki i już trzeba wybudować drogę, chodnik i oświetlenie. Masakra...


#Nick#CośNieTak  2018-02-28

Trza było kupić działkę od gminy a nie od rolnika. Idź do niego niech ci wybuduje!


#Jcw#Nick  2018-02-28

Jeden rolnik /w stronę Rogajn/ posprzedawał działki za grosze a gmina wykonała urządzenie dróg i podniosła tym samym wartość domów za bezdurno. No ale trzeba wiedzieć kto, gdzie i z kim ma się budować a potem z kim gadać.


#CośNieTak#Nick  2018-02-28

Mi nie trzeba nic budować, chodzi o sam fakt. Może źle się wyraziłem podam kolejny przykład. Kolonia Zdroje jak to napisałeś "działki od rolnika" gmina bez zastanowienia zrobiła kanalizację i oświetlenie, a człowiek mieszkający (od kilkudziesięciu lat) 100m dalej (w kierunku Gryżyny) został pominięty. Wystarczyło 3 latarnie więcej postawić. W czym jest gorszy od innych? Takich przykładów jest w naszej gminie dużo więcej.


#Nick#CośNieTak  2018-02-28

Właśnie jeśli płacisz za działkę tak dużo to droga powinna być i to szybko albo jak kupujesz od osoby prywatnej to ona musi wybudować ci drogę a nie gmina. Taka sytuacja jest jak się jedzie na rzędy i po prawej stronie na Rogajny. Więc radzę uważać od kogo kupujecie działki.


#Jcw#Nick  2018-02-28

Drogi powstają po zbudowaniu domów. Zobacz z czego są dziś robione nawierzchnie. Wyobrażasz jeżdżące po tym koparki, dźwigi, składy ze żwirem po 60 ton? W drogach są sieci, za każdą budową przyłącza musiałaby być rozwalana nawierzchnia. Absurd! Wszystko zależy od umowy jaką kupujący zawiera ze sprzedającym.


#Xyz#CośNieTak  2018-02-28

Zapłać za działkę 130 patoli to też będziesz wymagać.


#Zbych#Xyz  2018-02-28

Tu masz rację wykładać taką kasę a później latami w bagnie, ewentualnie płyty dziurawe położą, że nogi można połamać nocą. Jak na takie małe miasto ceny działek wysokie to i powinni zrobić wszystkie media, drogi i chodniki, a nie tylko raz pobrać kasę od kupujących i niech w bagnie siedzą.


#Grzegorz   2018-02-28

Jestem ciekaw czy jak były wystawione 3 działki na Dębowej to było 3 kupujących i wcześniej było ustalone kto którą bierze, czy może było więcej chętnych. W tej sytuacji to faktycznie trzeba sprzedawać jeśli są chętni. Chociaż jeśli była jakaś rywalizacja o działki to jest szansa, że Urząd zarobił więcej niż cena wyjściowa. Jeśli chodzi o zastrzyk gotówki do kasy to chyba nie do końca tak jest bo wcześniej trzeba było to uzbroić, a to też pewnie były nie małe pieniądze. Początek artykułu to słuszna uwaga "Działki budowlane pod zabudowę jednorodzinną" i tak powinno pozostać. Bo to co jest np. na Westerplatte czy Polnej to jakaś pomyłka bloki, domki dalej sklepy i zakłady. Po co tak wydziwiać. Jak jest plan to tak trzymać.


#Rafcio   2018-02-28

Jest bardzo duży trend na zabudowę jednorodzinną. Miasto może przespać tą chwilę gdzie ceny za działki sięgają zenitu. Miasto powinno mieć cały czas szeroką ofertę na ziemię pod zabudowę. Sporo indywidualnych inwestorów zbyt pochopnie zaczyna swoje inwestycje. Budują zbyt duże domy bo taka moda, spore kredyty, czasami bez zastanowienia. Nadejdzie taki dzień ze będzie bardzo duża oferta domów ba rynku wtórnym które właśnie się budują a cena ziemi zacznie spadać.


#Jakis#Rafcio  2018-02-28

Martw się o siebie. Zanim gruby zsechnie to chudy zdechnie.


#Bolo   2018-02-28

Cicha to pryszcz, tylko żeby Napoleon się nie wystraszył krzykaczy.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Muzyka dla ucha malucha

Wydarzenie odddbyło się 5 godzin temu 

Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na przedświąteczne spotkanie z...


Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...