13 kwietnia 2021 Przemyslawa, Marcina
Reklama Heops

Dzielnicowi przyszli z pomocą w samą porę

dodał 2019-12-12
Dzielnicowi przyszli z pomocą w samą porę

Dzielnicowi z Młynar podczas obchodu służbowego bez chwili wahania wyważyli drzwi mieszkania, w którym leżał nieprzytomny i wyziębiony 56-latek. O tym, że coś może się z nim dziać zaalarmowała policjantów 87-letnia matka mężczyzny. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy mężczyzna żyje i teraz pod opieką lekarzy wraca do zdrowia.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (11 grudnia) w jednej z niewielkich miejscowości na terenie gminy Młynary (pow. elbląski). Do będących w obchodzie dzielnicowych podeszła zdenerwowana kobieta, która poprosiła policjantów o pomoc. Nie mogła od kilku godzin skontaktować się ze swoim synem, a ponieważ mężczyzna chorował, obawiała się o jego życie. Reakcja dzielnicowych była natychmiastowa. Funkcjonariusze wyważyli drzwi i weszli do jego mieszkania. Okazało się, że leży nieprzytomny na ziemi i nie ma z nim żadnego kontaktu oraz nie reaguje na żadne bodźce. Dzielnicowi udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali karetkę. Lekarze stwierdzili, że pomoc przyszła w ostatniej chwili. 56-latek z powodu choroby był nieprzytomny oraz znajdował się w stanie hipotermii. Trafił do szpitala i jest pod opieką lekarzy. Dzięki szybkiej reakcji policjantów mężczyzna żyje i wraca do zdrowia.

Apelujemy o czujność! Jeżeli widzimy osobę chorą, samotna lub bezdomną potrzebująca pomocy, to nie wahajmy się zadzwonić pod bezpłatny 112. Jeden telefon może uratować czyjeś życie. Na pewno nie pozostawimy nikogo bez pomocy, a w razie potrzeby funkcjonariusze zabiorą potrzebującego do schroniska lub wezwą pomoc medyczną.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg


Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Formularz logowania

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Tutaj


#Ja   2019-12-12

No i co takiego wielkiego zrobili? To chyba ich obowiązek. Co innego gdyby nikt nie zgłaszał.


#MAN#Ja  2019-12-12

Człowieku!!!!o ile tak można Ciebie nazwać za twoje bezsensowne marudzenie że policja pomogła.To także są ludzie którzy reagują z chęci woli oraz obowiązku służby,Ale wcale nie musieli rozwalić drzwi-mogli czekać na straz A cenny czas tego człowieka na przeżycie kończę by się jak twoje sensowne myślenie. Podziękuj za pomoc A nie obrażasz bo może ty też będziesz potrzebował pomocy.


#Dobry glina#MAN  2019-12-14

Poczekać na straż.... A straż ma klucze do każdego mieszkania


#MAN#Dobry glina  2019-12-14

Nie rozumiesz.....mogli czekać A nie musieli i zrobili to co zrobiłby każdy człowiek.postapili jak ludzie A nie jak maszyny systemu którym nic nie wolno bo mogą ponieść konsekwencje.....chociażby z użycia broni czy środków przymusu.


#AlicjaSzkolnaAla   2019-12-13

Ja to takiego umundurowanego by na lody zaprosiła z bitą śmietanką.


#Paslek   2019-12-12

gdy raz zadzwonilem ze pan warszawiak lezy na śniegu bez kurtki yszalem: 'my wiemy'


#Bolo#Paslek  2019-12-12

dawno gościa nie widziałem, żyje jeszcze?


#Warszawiak II#Bolo  2019-12-13

ŻYJE I MA SIĘ DOBRZE.


#Ania#Bolo  2019-12-13

Jak tak się zastanowić nie słyszałem przyśpiewek od paru tygodni. Wolę jego niż tych młodych obrzydliwych opojów, których z czystym sumieniem można nazwać ludzkim śmieciem (wiecznie oszczany i śmierdzący blondyn ze starówki i drugi szatyn kręcący się w okolicy żabki chodzą i zaczepiają ludzi i nawet nie wiadomo komu to zgłosić)


#Otototo#Paslek  2019-12-12

Pan Warszawiak pewnie nie byl wtedy chory


#Ciekawy#Otototo  2019-12-13

Czyżby nachlany?


#Janek   2019-12-13

no i wsio ok oby tak szybko brali sie za dilerke


#Roman   2019-12-13

Chwała Policjantom!. Dziwi mnie jedynie to, że w jednym patrolu uczestniczą dwaj dzielnicowi. Czyżby nie było już zwykłych stójkowych, obecnie zwanych "krawężnikami"? Wszak dzielnicowi mają inne, szersze zadania, niźli patrolowanie. No, ewentualnie, jeden dzielnicowy i jedna posterunkowa, czy posterunkowy.


#Kt   2019-12-13

żenada ,strażacy ratownicy medyczni i lekarze prawie codziennie ratują kogoś życie i nikt nie robi z nich bohaterami roku, odpowiadają taka praca , skromność czy fakt


#Ja   2019-12-12

Brawo chłopaki


#Jaro   2019-12-12

Moim znadniem super że uratowali komuś życie. Dziwne by było gdyby stróże prawa przeszli obok tego obojętnie. Ale czy odrazu "wynosić na ołtarze" swego czasu kapitan Wrona wylądował bez podwozia... Taka ich praca. Dobrze ze wszystko skończyło się dobrze.


#Pasłęcki obserwator#Jaro   2019-12-12

Kapitan Wrona wylądował bez podwozia - mistrzostwo. Ale kapitan Wrona nie zauważył, że przycisk do wysuwania podwozia był wyłączony - żenada.


#100 lat   2019-12-12

Chłopaki super


#Ludź   2019-12-12

Pomogą źle, nie pomogą źle... Musiałeś mieć z policją do czynienia bo prawdopodobnie jesteś przestępcą bądź pospolitym wykroczeniowcem dlatego nie lubisz tej formacji


#Obserwator   2019-12-12

Brawo! Brawo dla Pani sprzątaczki, która uratowała życie niejednej staruszce podsypując zamarznięte schody piaskiem! Coś niesamowitego!! Prawdziwa bohaterka!!!


#PolskaChiny3Godziny   2019-12-12

Brawo Panowie-! Niezależnie od tego co ludzie psioczą o policji,pokolenia zakał komend i komisariatów,nie osiągający sukcesów zawodowych,przesiąknięci przeświadczeniem o swojej wyższości ,nadużywania przemocy wobec ludzi,jak i picia na służbie nie wspominając. Ale idzie nowe,będzie lepsze! Panowie co by o was nie gadali,wasza praca jest niezbędna. Więcej wyrozumiałości do ludzi,to zapunktuje w przyszłości. Pozdrawiam


#Duff#PolskaChiny3Godziny  2019-12-12

Jeżeli idzie takie samo lepsze i młodsze jak wszędzie to współczuję.


Żwirownia 1140 px
nasza2