27 listopada 2021 Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma
Reklama Heops

Dzielnicowi przyszli z pomocą w samą porę

dodał 2019-12-12
Dzielnicowi przyszli z pomocą w samą porę

Dzielnicowi z Młynar podczas obchodu służbowego bez chwili wahania wyważyli drzwi mieszkania, w którym leżał nieprzytomny i wyziębiony 56-latek. O tym, że coś może się z nim dziać zaalarmowała policjantów 87-letnia matka mężczyzny. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy mężczyzna żyje i teraz pod opieką lekarzy wraca do zdrowia.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (11 grudnia) w jednej z niewielkich miejscowości na terenie gminy Młynary (pow. elbląski). Do będących w obchodzie dzielnicowych podeszła zdenerwowana kobieta, która poprosiła policjantów o pomoc. Nie mogła od kilku godzin skontaktować się ze swoim synem, a ponieważ mężczyzna chorował, obawiała się o jego życie. Reakcja dzielnicowych była natychmiastowa. Funkcjonariusze wyważyli drzwi i weszli do jego mieszkania. Okazało się, że leży nieprzytomny na ziemi i nie ma z nim żadnego kontaktu oraz nie reaguje na żadne bodźce. Dzielnicowi udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali karetkę. Lekarze stwierdzili, że pomoc przyszła w ostatniej chwili. 56-latek z powodu choroby był nieprzytomny oraz znajdował się w stanie hipotermii. Trafił do szpitala i jest pod opieką lekarzy. Dzięki szybkiej reakcji policjantów mężczyzna żyje i wraca do zdrowia.

Apelujemy o czujność! Jeżeli widzimy osobę chorą, samotna lub bezdomną potrzebująca pomocy, to nie wahajmy się zadzwonić pod bezpłatny 112. Jeden telefon może uratować czyjeś życie. Na pewno nie pozostawimy nikogo bez pomocy, a w razie potrzeby funkcjonariusze zabiorą potrzebującego do schroniska lub wezwą pomoc medyczną.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :brama

Komentarze

 • PolskaChiny3Godziny
   1970-01-01

  Brawo Panowie-! Niezależnie od tego co ludzie psioczą o policji,pokolenia zakał komend i komisariatów,nie osiągający sukcesów zawodowych,przesiąknięci przeświadczeniem o swojej wyższości ,nadużywania przemocy wobec ludzi,jak i picia na służbie nie wspominając. Ale idzie nowe,będzie lepsze! Panowie co by o was nie gadali,wasza praca jest niezbędna. Więcej wyrozumiałości do ludzi,to zapunktuje w przyszłości. Pozdrawiam

  • Duff PolskaChiny3Godziny
    1970-01-01

   Jeżeli idzie takie samo lepsze i młodsze jak wszędzie to współczuję.

  paslek
   1970-01-01

  gdy raz zadzwonilem ze pan warszawiak lezy na śniegu bez kurtki yszalem: 'my wiemy'

  • otototo paslek
    1970-01-01

   Pan Warszawiak pewnie nie byl wtedy chory

  • ciekawy paslek
    1970-01-01

   Czyżby nachlany?

  • bolo paslek
    1970-01-01

   dawno gościa nie widziałem, żyje jeszcze?

  • Warszawiak II paslek
    1970-01-01

   ŻYJE I MA SIĘ DOBRZE.

  • Ania paslek
    1970-01-01

   Jak tak się zastanowić nie słyszałem przyśpiewek od paru tygodni. Wolę jego niż tych młodych obrzydliwych opojów, których z czystym sumieniem można nazwać ludzkim śmieciem (wiecznie oszczany i śmierdzący blondyn ze starówki i drugi szatyn kręcący się w okolicy żabki chodzą i zaczepiają ludzi i nawet nie wiadomo komu to zgłosić)

  ja
   1970-01-01

  No i co takiego wielkiego zrobili? To chyba ich obowiązek. Co innego gdyby nikt nie zgłaszał.

  • MAN ja
    1970-01-01

   Człowieku!!!!o ile tak można Ciebie nazwać za twoje bezsensowne marudzenie że policja pomogła.To także są ludzie którzy reagują z chęci woli oraz obowiązku służby,Ale wcale nie musieli rozwalić drzwi-mogli czekać na straz A cenny czas tego człowieka na przeżycie kończę by się jak twoje sensowne myślenie. Podziękuj za pomoc A nie obrażasz bo może ty też będziesz potrzebował pomocy.

  • Dobry glina ja
    1970-01-01

   Poczekać na straż.... A straż ma klucze do każdego mieszkania

  • MAN ja
    1970-01-01

   Nie rozumiesz.....mogli czekać A nie musieli i zrobili to co zrobiłby każdy człowiek.postapili jak ludzie A nie jak maszyny systemu którym nic nie wolno bo mogą ponieść konsekwencje.....chociażby z użycia broni czy środków przymusu.

  Obserwator
   1970-01-01

  Brawo! Brawo dla Pani sprzątaczki, która uratowała życie niejednej staruszce podsypując zamarznięte schody piaskiem! Coś niesamowitego!! Prawdziwa bohaterka!!!

  Ludź
   1970-01-01

  Pomogą źle, nie pomogą źle... Musiałeś mieć z policją do czynienia bo prawdopodobnie jesteś przestępcą bądź pospolitym wykroczeniowcem dlatego nie lubisz tej formacji

  100 lat
   1970-01-01

  Chłopaki super

  Jaro
   1970-01-01

  Moim znadniem super że uratowali komuś życie. Dziwne by było gdyby stróże prawa przeszli obok tego obojętnie. Ale czy odrazu "wynosić na ołtarze" swego czasu kapitan Wrona wylądował bez podwozia... Taka ich praca. Dobrze ze wszystko skończyło się dobrze.

  • pasłęcki obserwator Jaro
    1970-01-01

   Kapitan Wrona wylądował bez podwozia - mistrzostwo. Ale kapitan Wrona nie zauważył, że przycisk do wysuwania podwozia był wyłączony - żenada.

  Ja
   1970-01-01

  Brawo chłopaki

  kt
   1970-01-01

  żenada ,strażacy ratownicy medyczni i lekarze prawie codziennie ratują kogoś życie i nikt nie robi z nich bohaterami roku, odpowiadają taka praca , skromność czy fakt

  Roman
   1970-01-01

  Chwała Policjantom!. Dziwi mnie jedynie to, że w jednym patrolu uczestniczą dwaj dzielnicowi. Czyżby nie było już zwykłych stójkowych, obecnie zwanych "krawężnikami"? Wszak dzielnicowi mają inne, szersze zadania, niźli patrolowanie. No, ewentualnie, jeden dzielnicowy i jedna posterunkowa, czy posterunkowy.

  janek
   1970-01-01

  no i wsio ok oby tak szybko brali sie za dilerke

  AlicjaSzkolnaAla
   1970-01-01

  Ja to takiego umundurowanego by na lody zaprosiła z bitą śmietanką.

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
kocham Jarka