28 lipca 2021 Aidy, Marceli, Wiktora
Reklama Heops

Dzień Działacza Kultury w Powiecie Elbląskim w 2020 r.

dodał 2020-05-28
Dzień Działacza Kultury w Powiecie Elbląskim w 2020 r.

Dzień Działacza Kultury obchodzony w dniu 29 maja 2020 roku jest okazją by docenić zaangażowanie w działalność kulturalną twórców, artystów i animatorów. Z tej okazji Starosta Elbląski - Pan Maciej Romanowski przyznał siedem nagród za osiągnięcia
w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Nagrody i listy gratulacyjne otrzymali: Ks. Proboszcz Józef Grochowski z gminy Tolkmicko, Jan Nowicki z gminy Pasłęk, Olga Kuszka z gminy Elbląg, Marlena Szulc
z gminy Tolkmicko, Janina Luber z gminy Markusy, Edyta Wasiluk-Jarosz z gminy Młynary oraz Tomasz Pędzich z gminy Godkowo.

Doceniając codzienną pracę na rzecz upowszechniania kultury polskiej w powiecie elbląskim, prof. dr hab. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nadał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”:

Alinie Basaj z gminy Godkowo, Dominice Zabiełło z gminy Młynary, Elżbiecie Kacperskiej z gminy Gronowo Elbląskie, Joannie Marcinkowskiej z gminy Gronowo Elbląskie, Joannie Włodarskiej z gminy Elbląg.


Wszystkim osobom nagrodzonym i odznaczonym życzymy twórczych inspiracji
do działania, niegasnącego zapału i satysfakcji z rozwijania artystycznych pasji.


Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną i w trosce o bezpieczeństwo uczestników i zaproszonych gości, uroczyste obchody Powiatowego Dnia Działacza w tym roku, niestety nie mogły się odbyć. Odznaki honorowe zostaną wręczone w terminie późniejszym.


 


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :ogrodowa

Komentarze

 • Gangus z Mosiru
   1970-01-01

  JP też ma taki medal od ministra pewnie dzierży go w szufladzie bo wstyd mieć go w klapie.

  • Taka prawda Gangus z Mosiru
    1970-01-01

   Największy wstyd to pisać głupoty.No,ale jak bozia rozumu nie dała to co robić.

  • Nick Gangus z Mosiru
    1970-01-01

   Wskaż w którym wyrazie nie jest napisana prawda

  A4
   1970-01-01

  Co do niektórych nazwisk nie ma żadnej wątpliwości, że na medal "Zasłużony dla Kultury Polskiej" zasługują. Pracują, działają aktywnie i kreatywnie od wielu lat w kulturze na rzecz społeczności. Wnioskodawcy w Młynarach, to chyba zaliczkowo o medal wystąpili.

  Roman
   1970-01-01

  Nie mogę pojąć, dlaczego informacja o Dniu Działacza Kultury w Powiecie została zobrazowana zdjęciem przedstawiającym wnętrze kościoła, czy innej kaplicy. Czyżby powiatowa kultura była tak ściśle związana z religią jedynie?

  • stwierdzenie faktu Roman
    1970-01-01

   Widocznie poza religijną, brak innej. To skutek "nowoczesności".

  • duszek Roman
    1970-01-01

   Zielonka zawsze uważała się za mocno katolicką wieś.Były proboszcz nastawiał kapliczek i krzyży po całej wiosce jak Mrówków.Złośliwi mówią ,że z tej wioski chcą zrobić drugi Święty Gaj....

  • nick Roman
    1970-01-01

   Oczywiscie, Kościół to pierwszy i w niektórych miejscach największy lub jedyny nośnik Kultury.

Żwirownia 1140 px
nasza2