3 czerwca 2020 Leszka, Tamary, Karola

E -usługi w gminie Pasłęk

dodał 2018-12-28
E -usługi w gminie Pasłęk
Dziś o godz. 13:00 na sali rycerskiej Urzędu Miejskiego w Pasłęku odbędzie się konferencja informacyjna na temat realizowanego przez Urząd Miejski w Pasłęku projektu „e-Urząd – wdrożenie systemu e-Usług publicznych w Gminie Pasłęk”.

 

Dzięki temu klienci urzędu uzyskają będą mieli możliwość załatwienia wielu spraw urzędowych z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez konieczności wychodzenia z domu.

W ramach projektu od 1 stycznia 2019 r. uruchomiony zostanie nowy portal internetowy www.ebom.paslek.pl , tj. Elektroniczne Biuro Obsługi Mieszkańca. Portal umożliwiał będzie, m.in. sprawdzenie statusu załatwianej w urzędzie sprawy, złożenie pisma elektronicznego do urzędu za pomocą przygotowanych e-formularzy, m.in. w sprawach z zakresu opłat i podatków, odpisów aktów stanu cywilnego (urodzenia, małżeństwa, zgonu), zameldowania, dowodów osobistych, programu Rodzina 500+. Kolejną funkcjonalnością portalu będzie możliwość uzyskania informacji o należnościach z tytułu opłat i podatków, oraz wykonania płatności elektronicznych – informował burmistrz Wiesław Śniecikowski podczas ostatniej sesji.

W ramach projektu wdrożony zostanie także system elektronicznej rekrutacji do szkół i przedszkoli, portal zamówień publicznych, portal konsultacji społecznych. Ponadto wszystkie jednostki organizacyjne gminy zostaną połączone systemem elektronicznego obiegu dokumentów, a w Urzędzie Miejskim w Pasłęku zostanie wdrożone nowe oprogramowanie, w tym finansowo-księgowe, podatkowe, ewidencja mienia komunalnego, ewidencja ludności, koncesje alkoholowe, dodatki mieszkaniowe. W ramach projektu zakupiono również 20 komputerów oraz 2 serwery plików i macierz dyskową. Wartość tego projektu wynosi ponad 1,5 mln zł., a dofinansowanie uzyskane przez gminę Pasłęk w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014 – 2020 to kwota nieco ponad 1,3 mln. zł.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Punkt Informacyjny o UE w Elblągu   2018-12-28

miejsce konferencji nie jest oznakowane zgodnie z księgą promocji UE, będzie korekta finansowa Nie zapomnij udokumentować swoich działań informacyjnych i promocyjnych. Podstawowe obowiązki nie są uciążliwe, ale konieczne. Ich wypełnienie będzie kontrolowane, podobnie jak przestrzeganie innych wymagań związanych z realizacją projektów.


#Nivea   2018-12-28

Rozumiem że ta konferencja to dla bezrobotnych jest


#Nick   2018-12-28

To teraz na zaswiadczenie bedziecie czekali tydzien a nie od reki bo elektroniczny obieg dokumentu to dziala jak slimak


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności