E -usługi w gminie Pasłęk

dodał 2018-12-28
E -usługi w gminie Pasłęk
Dziś o godz. 13:00 na sali rycerskiej Urzędu Miejskiego w Pasłęku odbędzie się konferencja informacyjna na temat realizowanego przez Urząd Miejski w Pasłęku projektu „e-Urząd – wdrożenie systemu e-Usług publicznych w Gminie Pasłęk”.

 

Dzięki temu klienci urzędu uzyskają będą mieli możliwość załatwienia wielu spraw urzędowych z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez konieczności wychodzenia z domu.

W ramach projektu od 1 stycznia 2019 r. uruchomiony zostanie nowy portal internetowy www.ebom.paslek.pl , tj. Elektroniczne Biuro Obsługi Mieszkańca. Portal umożliwiał będzie, m.in. sprawdzenie statusu załatwianej w urzędzie sprawy, złożenie pisma elektronicznego do urzędu za pomocą przygotowanych e-formularzy, m.in. w sprawach z zakresu opłat i podatków, odpisów aktów stanu cywilnego (urodzenia, małżeństwa, zgonu), zameldowania, dowodów osobistych, programu Rodzina 500+. Kolejną funkcjonalnością portalu będzie możliwość uzyskania informacji o należnościach z tytułu opłat i podatków, oraz wykonania płatności elektronicznych – informował burmistrz Wiesław Śniecikowski podczas ostatniej sesji.

W ramach projektu wdrożony zostanie także system elektronicznej rekrutacji do szkół i przedszkoli, portal zamówień publicznych, portal konsultacji społecznych. Ponadto wszystkie jednostki organizacyjne gminy zostaną połączone systemem elektronicznego obiegu dokumentów, a w Urzędzie Miejskim w Pasłęku zostanie wdrożone nowe oprogramowanie, w tym finansowo-księgowe, podatkowe, ewidencja mienia komunalnego, ewidencja ludności, koncesje alkoholowe, dodatki mieszkaniowe. W ramach projektu zakupiono również 20 komputerów oraz 2 serwery plików i macierz dyskową. Wartość tego projektu wynosi ponad 1,5 mln zł., a dofinansowanie uzyskane przez gminę Pasłęk w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014 – 2020 to kwota nieco ponad 1,3 mln. zł.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Punkt Informacyjny o UE w Elblągu   2018-12-28

miejsce konferencji nie jest oznakowane zgodnie z księgą promocji UE, będzie korekta finansowa Nie zapomnij udokumentować swoich działań informacyjnych i promocyjnych. Podstawowe obowiązki nie są uciążliwe, ale konieczne. Ich wypełnienie będzie kontrolowane, podobnie jak przestrzeganie innych wymagań związanych z realizacją projektów.


#Nivea   2018-12-28

Rozumiem że ta konferencja to dla bezrobotnych jest


#Nick   2018-12-28

To teraz na zaswiadczenie bedziecie czekali tydzien a nie od reki bo elektroniczny obieg dokumentu to dziala jak slimak


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Czy będzie nowy rekord na KRAM GOLF CUP?

Pozostało3 dni

29 czerwca na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku odbędzie się szósta...


Muzyka polska powraca nad Warmię i Żuławy

Pozostało9 dni

„Muzyka Polska na Warmii i Żuławach” to festiwalowa specjalność...


Muzyka polska na Żuławach

Pozostało9 dni

„Muzyka polska na Żuławach” to letni festiwal Elbląskiej Orkiestry...