12 listopada 2019 Renaty, Witolda, Jozafata

Egzamin gimnazjalisty

dodał 2019-04-10
Egzamin gimnazjalisty

238 osób przystąpiło w Pasłęku do egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej. 119 osób zdaje egzamin w byłym Gimnazjum nr 1, 92 osoby w byłym Gimnazjum nr 2. Reszta zdaje w gimnazjum dla dorosłych. W czwartek odbędzie się egzamin z matematyki, a w piątek z języków obcych. Egzamin nadzorują nauczyciele wspierani przez osoby posiadające uprawnienia pedagogiczne.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Polityka   2019-04-12

Cały rynek dosłownie cały rynek polega na tym nie pasują mi zarobki zmieniam pracę (poza nauczycielami). Nie zmuszam szefa biorąc zakładników do dania mi podwyżki. Takie podejście to PATOLOGIA i DEWIACJA. Na litość boską niech ktoś ten MAJDAN zakończy. Nauczyciel nie może stać nad prawem i rządem. Miłościwie nas opodatkowujący rząd patyczkuje się ale w postępowej Francji już by spacyfikowali każdy strajk. Chcecie zarobki jak na zachodzie to pracujcie więcej aby można było się pozbyć niekompetentnej części kadry. Mniej kadry = większe wypłaty. To normalne że zatrudnia się fachowca który potrafi wbijać gwoździe samodzielnie a nie jednego do trzymania a drugiego do podawania gwoździ (pojedynczo) aby czasowo to rozciągnąć. Tak wygląda szkolnictwo.


#1234#Polityka  2019-04-12

Powiedz to też górnikom kilka lat temu protestującym z łańcuchami i płonącymi oponami, powiedz rolnikom, którzy blokowali drogi. Dodaj , że płaca minimalna powinna być na poziomie 1200 zl netto, no bo dlaczego trzeba ja podnosić? Jak się komuś nie podoba, to podnieść kwalifikacje i zmienić zawód... Też wszyscy to popierają ....? :)


#Polityk#1234  2019-04-12

Z górnikami jest inny temat. Po pierwsze pracują więcej niż nauczyciele. Po drugie węgiel jest strategicznym źródłem energii, który za wszelką cenę musi wydobywać na wypadek wojny i zakręcenia kurka przez Rosje. Górnicy strajkowali bo grupa węglowa przynosiła zyski a PO chciało zamykać kopalnie i większość zlikwidowali. Mimo zysków płace nie rosły co z resztą obiecała kopaczowa mówiąc że zamykamy kilka kopalni aby inne kopalnie ratować. Bujda na resorach . W dodatku ściągaliśmy węgiel z Rosji.


#Polityk#1234  2019-04-12

Z rolnikami podstawowy problem jest taki że bardzo mało otrzymują za produkty rolne. Jabłka w sklepie od 2 zł a w skupie 15 groszy. Rząd coś tam robi i ale cały b****l jest spowodowany przepisami EU i limitami np mlecznymi. Niemcy chcą zniszczyć nasze rolnictwo aby wejść tutaj z buciorami i wykupić za bezcen co PIS też zablokował ustawą o wykupie ziemi tylko przez rolników. Dziękuję


#1234#Polityk  2019-04-12

Bardzo ładnie uzasadniasz protesty innych grup społecznych... Powiem wprost: brakuje Ci cojones, żeby stanąć przed rolnikiem trzymającym bronę, czy górnikiem z łancuchem i powiedzieć: zmień pracę, jeżeli nie podobają się zarobki. Co innego stanąć przed nauczycielem...:)


#Polityk#1234  2019-04-12

Twoje rozumowanie jest jak 2 + 2 = 5. Górnicy po pierwsze pracują ciężko w ekstremalnych dla zdrowia warunkach a po drugie 8 godzin w systemie zmianowym bez wolnych wakacji i weekendów. Czy wiesz że np stolarze, górnicy kilkaset % częściej chorują na raka dróg oddechowych ponieważ oddychają zapylonym powietrzem. Pomijając fakt że codziennie żegnają się z rodziną bo mogą nie wrócić. Nie jestem zdania że nauczycielom się nie należą podwyżki. Jestem za zlikwidowaniem karty nauczyciela. Wymianą niekompetentnej kadry, zwiększenie pensum. Mniej nauczycieli więcej pieniędzy dla rzetelnych. To proste. Twoje argumenty i przykłady przyjacielu są błędne. Spójrz na świat z trochę szerszej perspektywy. Co do rolników to oni są ofiarą EU i sami pracują na siebie. Czy rolnicy chcą podwyżek?


#Polityk#Polityk  2019-04-12

CD. Nie rolnicy chcą zmian systemowych aby ceny były stabilne. Czy wiesz że Niemcy zrzucali zamarznięte wpisz w Google "dzik na drzewie asf". PO niszczyło rolnictwo aby weszły tutaj koncerny przetwórcze niemieckie. PIS coś w tym kierunku robi ale odkręcenie bałaganu po PO wymaga czasu. Ściągamy mięso z zagranicy a naszych rolników nie skupujemy. Gdzie tu sens. To jest powodem strajków rolników. Zapytam kto wprowadził możliwość sprzedaży własnych produktów bez kasy, paragonów? PIS dziś ktoś ma pasiekę i może legalnie sprzedawać swoje wyroby jak miód, jajka, mleko, powidła etc.


#1234#Polityk  2019-04-12

Rozumowanie jest bardzo proste...Skoro zbyt ciężko pracują, to niech zmienią pracę. Nawet mogą skończyć pedagogikę, co nie jest zbyt trudne i pracować w szkole 4 godziny dziennie. Gospodarka wolnorynkowa...Nie ma nakazu pracy w kopalni, tak, jak nie ma nakazu pracy w szkole. Traktujmy wszystkich równą miarą...Chyba nie jestem stronniczy ? :)


#Polityk#1234  2019-04-12

Jeśli jesteś nauczycielem to wiesz że dostanie się do szkoły bez znajomości jest prawie niemożliwe. Mam w rodzinie kilka osób z przygotowaniem pedagogicznym i od 2 lat pracują w budżetówce oczekując na światełko w tunelu oświaty. Gdybyśmy dokładali do górnictwa co robiło PO też bym był przeciw podwyżkom. Kopalnie są rentowne i czemu nie jeśli zarabiają na siebie w dodatku mamy bezpieczeństwo energetyczne. Ich pracy nikt nie chcę. Do kopalni nie pchają się drzwiami i oknami. Na miejsca nauczycieli w Pasłęku jest dużo chętnych taka jest różnica.


#1234#Polityk  2019-04-12

Poczytaj oferty pracy na stronie Kuratorium: poszukiwani matematycy, językowcy, nauczyciele wychowania przedszkolnego...Dlaczego tej pracy nikt nie chce ? Można dojeżdżać do Olsztyna...Górnicy maja ciężką pracę... Więc dlaczego nie zrezygnują i nie znajdą lekkiej? Gospodarka wolnorynkowa, przymusu nie ma...Teraz kopalnie przynoszą zyski, ale kilka lat temu były straty w kopalniach. Wtedy tez chcieli podwyżek . Jeżeli komuś proponujemy zmianę zawodu, bo strajkuje, to proponujmy to wszystkim strajkującym.


#Polityk#1234  2019-04-12

Ok skoro tak szukają to dlaczego przedszkole przy SP2 zwolniło w poprzednim roku 70% kadry? Wymiana stażystów na świeżych i tak co roku. Tu co roku zmienia się kadra. Są to staże gminne za 950 netto. Jeśli ktoś jest zatrudniony na stażu w szkole to ma 1700 na rękę.


#Polityk#1234  2019-04-12

Na miejsce nauczycieli jest sporo chętnych i wysokość wynagrodzeń powinna dawać podstawowa wartość ekonomiczna popyt i podaż. Pracy górniczej bardzo ważnej nikt nie chce więc rząd musi coś dać. Nauczyciel to prestiż ale wielu nauczycieli mierzy to pieniędzmi. Są dodatkowe wartości jak wolne weekendy i wakacje. Po pedagogice jest naprawdę dużo kandydatów którzy mogą zastąpić starszych kolegów. Jaka jest średnia wieku nauczycieli? pewnie blisko wieku emerytalnego.


#1234#Polityk  2019-04-12

" Spójrz na świat z trochę szerszej perspektywy.." To cytat z Twojego wpisu trochę wcześniej :) Szkoły i przedszkola są nie tylko w Pasłęku. Pisałem wyraźnie o Olsztynie, a Ty uparcie podajesz przykład tylko i wyłącznie Pasłęka...Można poszukać pracy poza Pasłękiem - to nie jest trudne, dużo osób dojeżdża do pracy.


#Polityk#1234  2019-04-12

Tak ale znam szkoły bo chodziłem do SP1, LO i rolnika (dodatkowe technikum) a następnie studia w Gdańsku i Olsztynie. Jestem nieugięty bo poziom nauczania w naszym mieście jest bardzo niski. Dlatego jestem za tym aby starsze towarzystwo poszło na dawno zasłużoną emeryturę i dali szansę młodym. Nawet w naszym mieście jest sporo chętnych do pracy ale nie ma miejsc. Kocham Pasłęk i to moje miasto mimo że mieszkałem w Olsztynie 7 lat to nie jest odpowiedź zawsze możesz poszukać pracy w Olsztynie. Ja tylko na studiach spotkałem kompetentnych wykładowców. W SP1 i LO niewielu nauczyczycieli było z powołania a to widać. Nie jestem przeciw podwyżkom wręcz przeciwnie. Jestem za ale dla dobrych nauczycieli. Podstawówkę skończyłem już dawno ale wciąż uczy część nauczycieli. Oni już dawno się wypalili


#Polityk#Polityk  2019-04-12

Pensum jest niskie. Mówi się - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. To samo jest z nauczyczycielami którzy myślą że mają najcięższą pracę na świecie. Dzieci są wredne to fakt ale każda praca jest na swój sposób uciążliwa. Powiedź mi dlaczego klasy 1-4 uczy jedna Pani informatyki, matematyki. wychowania fizycznego. Pani po 50 nie zrobi nawet fikołka. Dzieci mają niespożyte pokłady energii i chęci na rozwijanie sportowych umiejętności a mają nauczyciela co przez system i kartę nauczyciela daje mu pracę na siłe to dzieci na tym tracą. Przez niskie pensum nauczyciel wychowania fizycznego nie zajmuje się dziećmi bo ma limit. To jest na litość boską najważniejszy etap rozwoju kiedy dzieci poznają w czym są dobre i zaczynają rywalizować między sobą. Na olimpiadzie nie ma pajacyków i przysiadów.


#Zarzad pis#Polityka  2019-04-12

Bardzo ladny wpis. Prosimy o kontakt


#Zdziwiony   2019-04-12

Nie wiem o co chodzi Jarkowi. Nie buduje k tower to pieniędzy ma na jak lodu. wpłaciłem na konto dla strajkujących nauczycielu. Niech mają.


#Nick#Zdziwiony  2019-04-12

ZNP ma pieniądze związkowe to niech Broniarz płaci tym strajkującym sierotom po PRL-u.


#Wyborca#Zdziwiony  2019-04-12

Będziesz tu pewnie małym wyjątkiem zdziwiony, bo z większości komentarzy jasno wynika, że na małe miasta i wioski nie mają co liczyć. Szansa na to, że ich ktoś wspomoże jest tak mała, jaka szansa Żyda na przeżycie wojny na polskiej prowincji. Sędziowie, lekarze, nauczyciele, kto będzie następny do oczyszczenia z polskiej wspólnoty. Co ten PiS przez te 4 lata zrobił z ludzi...


#Obserwator#Wyborca  2019-04-12

Zdziwiony, wyborca, - oto motłoch, który wylazł z nory i zaczyna atakować, by osłonić strajkujących.


#Jak ja nie cierpię idiotów#Obserwator  2019-04-12

Zmień nick na "ObsrYwator".


#Obserwator#Jak ja nie cierpię idiotów  2019-04-12

He, he, tylko tyle? na niewiele cię stać, nie cierpiący konkurentów.


#Zdziwiony#Obserwator  2019-04-12

Co trzeba mieć w głowie, żeby takie komentarze pisać


#Wyborca#Zdziwiony  2019-04-12

Nic nie trzeba mieć w głowie, żeby tak pisać. Wystarczą paluchy upaprane w kaczych ekskrementach...


#Litujący się nad wami#Wyborca  2019-04-12

Ależ wy lumpy lubicie babrać się w gównie. Musiało was życie mocno skrzywdzić, kiedy tak zioniecie nienawiścią, która was kiedyś samych ukatrupi.


#Mp młody   2019-04-10

Ciekawy jestem czy nauczyciele którzy udzielają prywatnie korepetycji czy mają kasy fiskalne i czy dają paragon .Rodzice których dzieci biorą korepetycje mogą zgłosić do urzędu skarbowego że nie dostaje paragonu .


#Paragon#Mp młody   2019-04-12

Był u mnie ostatnio hydraulik i nie wystawił faktury ani paragonu,też mam go zgłosić a US?a wizyta u lekarza,brak paragonu,malarz trochę pochlapał farbą-brak paragonu-wszystkich ich zgłosić?


#Www#Paragon  2019-04-12

tak, tak, tak


#Hydraulik#Paragon  2019-04-12

Tylko pierdoła facet nie potrafi prostych spraw zrobić samodzielnie. Młotek pewnie trzymał ostatnio w dzieciństwie. Malarz? sam nie potrafisz pomalować.


#Paragon#Hydraulik  2019-04-12

Whydraulik to montował mi rury kanalizacyjne w pionie?taka pierdoła jesteś?czy umiesz sam?malarz-to był zwykły sarkazm-cóż do szkoły się nie chodziło.Chodzi o to,że każdy z nas korzysta z usług,gdzie nie dostaje ani faktury ani paragonu,Czy ty za wszystko dostajesz paragon?a lekarz?dentysta?godzisz się na to i na korepetycje też,to co tu jęczysz.Ucz swoje pociech sam,albo niech słuchają w szkole,a nie będziesz musiał korzystać z korepetycji.Aby tylko komuś dopiec!


#Ja#Paragon  2019-04-12

Widzisz Panie Paragon - jak idę do dentysty prywatnie dostaję paragon, do lekarza również. A hydraulicy i malarze nie strajkują tylko sobie radzą. Taka różnica.


#Janosik#Paragon  2019-04-12

Ile jadu ile nienawiści. Jakie to edukacyjne. Jeśli jesteś nauczycielem to pewnie tym którego koledzy i koleżanki z pracy uważają za niekompetentnego. Nauczyciel ma choć trochę ogłady i tych dobrych nie interesuje co tutaj ludzie piszą. Tacy ludzie niszczą ten zawód.


#Robinson#Ja  2019-04-12

A nauczyciele nie dają paragonów i strajkują. Trafna uwaga. Nie porównuj się człowieczku do rzetelnych zawodów bo tam jest więcej uczciwości i życzliwości a przede wszystkim fachowości.


#Paragon#Janosik  2019-04-12

Janosik,nie nie jestem nauczycielem.Jestem twoim szefem.Jeśli decyduję się na jakąś usługę,czy to korepetycje,czy malarz bądź hydraulik albo inny rzemieślnik,to nie donoszę na nich,a was te korepetycje nauczycieli w oczy kolą.Co ma strajkować lekarz,ktory za 15 minut bierze 180x4 osoby w ciągu godziny to ile wychodzi?720 zł.3x w tygodniu i miesięczne pobory nauczyciela stażysty.Jest o.k.? Większość z was tutaj komentujących tylko szczekacie.Jeśli to taka ,,złota,, praca aplikuj na miejsce nauczyciela.Śmiało do pracy.Ech szkoda słów i tlumaczenia,nie ma sensu.


#Paragon#Janosik  2019-04-12

Janosik jeszcze jedno,nie znasz mnie,nigdy nie widziałeś,nigdy ze mną nie rozmawiałeś a oceniasz,brawo.


#Rej#Paragon  2019-04-12

Nie porównuj pedagogiki bo to może skończyć każdy do lekarza który skończył medycynę i kilka specjalizacji. Studiowałem i polewke mieliśmy bo jak ktoś nie miał pomysłu na siebie to szedł na pedalke jakoś to będzie. Abstrahując i podchwytujac twój tok rozumowania czemu nie zostałeś lekarzem?


#Paragon#Rej  2019-04-12

Ktoś tego lekarza wykształcił,nie wiesz czasem kto?Czy to nie był nauczyciel?Określ,z jakich przedmiotów nauczyciele to miernoty,anglista?matematyk?może fizyk?tak łatwo studiować któryś z tych kierunków?W każdym zawodzie trafiają się miernoty,co widać na obecną chwilę w rządzie.


#Proste#Paragon  2019-04-12

Tylko w każdym zawodzie eliminują kiepskich i słabych .Nauczyciel jest nie do ruszenia.


#Wyborca   2019-04-12

Nazywam się Michał Kowalski, jestem nauczycielem, zarabiam super, rząd PiS podniósł mi pensję, bo ci z PO tylko strzelali do górników. Praca lekka, 3 godziny i do chaty. A Broniarz to stary komuch i ma wszy na pępku. I nie, nie, nie jestem trollem. Suweren lubi to?


#Jan sitwa   2019-04-12

Gołym okiem widać, że ten strajk jest walką polityczną z władzą. Nie wiem, czy nauczyciele sa tak głupi, że dają się wykorzystywać do walki politycznej? To bardzo przypomina walkę KOD-owców. Pokazywanie Frasyniuka, gesty Wałęsy, zbiórki na pomoc dla nauczycieli- to wszystko akcje prowadzone przez bogatych, zagorzałych przeciwników obecnej władzy. A czy liczą się z dziećmi? Jakoś ten temat ich nie interesuje. Wg mnie jedynym rozwiązaniem jest delegalizacja ZNP jako pozostałości po zaszłych czasach.


#Kondonald#Jan sitwa  2019-04-12

Bolek wysłał tysiąc i tłuszcza się ucieszyła. Boluś mógł wysłać milion dolców. Tysiąc to śmiechu warte


#Wyborca#Jan sitwa  2019-04-12

Jeśli Wałęsa i Frasyniuk są przedstawiani jako wrogowie ustroju, a Kaczyński zbawicielem, to panie już w burdelu łatwiej o cnotę.


#Pasłęczanin   2019-04-12

Choć grozili, że egzaminy się nie odbędą, to jednak się odbyły. Ale z maturami może być gorzej. Myślę, że rząd dłużej nie powinien się patyczkować, bo tu chodzi o los ponad 250 000 przystępujących do matury, których przyszłością nie wolno frymarczyć. Prezydent powinien na ten czas ogłosić stan wyjątkowy i po kłopocie, bo wtedy strajki muszą być zawieszone. A potem stan odwiesić i niech sobie strajkują.


#Pasłęczanin#Pasłęczanin  2019-04-12

Za bardzo się rozpędzili. Trzeba ich powstrzymać, póki czas.


#Wyborca   2019-04-12

A sprawdziłeś już obserwatorze, czy w twojej okolicy nie ukrywają się jacyś uchodźcy...Co ten PiS przez te 4 lata zrobił z ludzi.


#Ab#Wyborca  2019-04-12

Wyborco,przecież zostałeś "uformowany" za czasów osmioletnich rządów PO-PSL więc skąd taki wniosek?


#Wyborca#Ab  2019-04-12

Skąd taki wniosek ab. No pomyśl, jaka opcja specjalizuje się w tropieniu obcych, szczuciu na nich, stygmatyzowaniu. A ostatnio słyszymy z ust prominentnego senatora z tej opcji, o potrzebie eliminacji. Już rozumiesz, czy jeszcze czegoś nie łapiesz.


#Dobra rada#Wyborca  2019-04-12

Ab, jeśli można Ci poradzić - nie wdawaj się z tym motłochem w dyskurs, bo to rzucaniem grochem o ścianę. To beton, odporny na argumenty.


#Nick   2019-04-12

Związek przywołuje ranking Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), które wskazują, że polscy nauczyciele w szkole spędzają najmniej czasu spośród wszystkich krajów rozwiniętych ujętych w rankingu. Według tego opracowania w 2017 roku nauczyciele szkół podstawowych spędzili w pracy 564 godziny, podczas gdy średnia OECD to 777 godzin. Jeszcze mniej nauczyciele pracują w gimnazjach – 478 godzin przy średniej 695 godzin i szkołach średnich 473 godziny przy średniej 647 godzin. Dla porównania między innymi w USA, Chile czy Szkocji nauczyciele pracują ponad 800 godziny w ciągu roku czyli prawie dwa razy więcej niż polscy nauczyciele.


#BratNick#Nick  2019-04-12

I tu leży problem którego ZNP i nauczyciele panicznie się boi. Oni nie chcą słyszeć o zwolnieniach. Uczniów jest mniej niż 15 lat temu a mimo to ilość nauczycieli się nie zmniejszyła wykładniczo. Proponuję aby PENSUM się zwiększyło. Zwolnić niekompetentnych nauczycieli i już znajdą się wypłaty. Dziękuję


#Jan sitwa   2019-04-12

Zwolnić dyscyplinarnie wszystkich strajkujących! Jak tacy są wspaniali to niech znajdą sobie pracę gdzie indziej za 8 tys. zł pracując na 12/40 etatu ( po odliczeniu wakacji, ferii i innych wolnych).


#Zdziwiony#Jan sitwa  2019-04-12

Z wyjątkiem oczywiście strajkujących należących do P I S u.


#Mówią jak jest   2019-04-12

Ale jeszcze gorsze jest to, że ludzie odnoszą wrażenie, iż zamiast sobą strajkujecie ich dziećmi! Naprawdę. Od wielu znajomych słyszałem taki komentarz do waszej formy strajku: 'Co to za strajk, że idą na parę godzin do szkoły, ja mam zdezorganizowany dzień, bo nie wiem, co zrobić z dzieckiem a oni potem wracają sobie jak zawsze do domów i gotują obiad'" - podpowiada poseł.


#Zdziwiony#Mówią jak jest  2019-04-12

Najlepszy to chyba byłby taki strajk w wakacje. Bez dzieci bez szkoły bez rodziców. Spokojnie, bez nerwów, na plaży, z grillem. Człowiek strajkuje piwo pije nikt się nie czepia.


#Mówią jak jest   2019-04-12

Jak chcecie zdobyć sympatię i poparcie szerokiej grupy obywateli, jak chcecie pokazać swoją determinację, skoro strajkujecie w ramach kalendarzyka waszych zajęć lekcyjnych, a nie 24 godziny na dobę?! Przecież ludzie doskonale pamiętają strajk, np. lekarzy rezydentów koczujących i głodujących w szpitalach, prawdziwie zdeterminowanych. Na ich tle wasza forma strajku wygląda infantylnie.


#Mówią jak jest   2019-04-12

P. Kukiz przyznaje, że nauczyciele mają "absolutną rację żądając podwyżek, ale "forma protestu jest fatalna", a strajk ma charakter polityczny. Jego zdaniem, protest w czasie egzaminów gimnazjalnych zniechęcił do niego rodziców uczniów.


#śmieszek   2019-04-12

Jednak wszystko przebija narracja polityków opozycji powtarzana bezmyślnie przez część społeczeństwa w tym nauczycieli o porównaniu ich z trzodą i bydłem. Nie wiadomo czy się z tego śmiać czy płakać. Teksty że przegrali ze świniami itp. nie mają merytorycznego uzasadnienia gdyż program jest finansowany z Brukseli pod nazwą WPR- Wspólna Polityka Rolna. Czyli to Unia już dużo wcześniej postanowiła w ten sposób dofinansować rolnictwo. Ale można z siebie robić błazna byle tylko dokopać rządzącym. Miłego dnia.


#Pasleczanin#śmieszek  2019-04-12

To prawda jest taki program a wszędzie wysyp memów idiotów propagandystów. Te dofinansowania są z UE i tylko do gospodarstw ekologicznych. Trzeba spełnić wyśrubowane wymagania podobnie jak do solarów że finalnie się nie opłaca. Ale ty ludu słuchaj jednej prawdy PO.


#Pasłęczanin#Pasleczanin  2019-04-12

Ludzie którzy uczą dzieci, powinni mieć wiedzę trochę szerszą niż tę, którą uczniom przekazują. Np.nieznajomością źródeł, z których płyną dopłaty do rolniczej działalności i których nie wolno użyć na inne cele trochę się kompromitują. Taką ignorancję można by wybaczyć człowiekowi żyjącemu w jakimś odosobnieniu a nie nauczycielowi.


#9l   2019-04-12

Spore poparcie dla. strajku nauczycieli zwłaszcza w dużych miastach. Myślę jednak że większość to nie dla nauczycieli tylko dla obojętnie jakiego strajku-oby PIS miał problem . O to najprawdopodobniej chodzi również panu Broniarzowi.


#Zdziwiony#9l  2019-04-12

Podobno ludzie za pieniadze pisza bzdury i klamstwa, zeby przeforsowac jakas idee. Podobno sa nawet FARMY TROLLI. Niesamowite.


#Wyborca#Zdziwiony  2019-04-12

Nie podobno zdziwiony, a na pewno . A co najciekawsze, idą na to pieniądze z naszych podatków. Daleko szukać. Największa fabryka trolli to TVP i Polskie Radio...


#Pasłęczanin#9l  2019-04-12

Nie najprawdopodobniej, tylko na pewno. Przecież to widać gołym okiem. Broniarz to stary komuch, więc wykorzysta każdą okazję, by dokopać PiSowi. Gdyby mu zależało nie tylko na wyższych płacach, o które każdy ma prawo walczyć ale i na dobru uczniów, nie zaczynałby strajku przed ważnymi dla młodzieży egzaminami. A tak to wziął uczniów na zakładników, uważając że pisowski rząd się ugnie a jak się nie ugnie to wszystko zwali się na rząd. Wygląda na to, że się przeliczył. A przy okazji - widzę że pojawił się tu drugi Pasłęczanin, więc jest nas dwóch.


#Pasłęczanin#Pasłęczanin  2019-04-12

Takich trzech jak nas dwóch to nie ma ani jednego


#Pasłęczanin#Pasłęczanin  2019-04-12

Jeszcze trochę a będzie tu nas Pasłęczaninów jak mrówków. Cały Pasłęk się zapasłęczani.


#Ojciec   2019-04-11

Choroba w środowisku Nauczycielskim co przyznają również nieszablonowy nauczyciele jest taka - Karta nauczyciela chroni kiepskich nauczycieli systemowo dokładając im godziny. Nie można ich zwolnić przez co edukacja wygląda jak wygląda. Nie ma dopływu świeżej krwi w postaci młodych pełnych zapału nauczycieli. Nauczyciele np muszą się doszkalać z tego co ich nie dotyczy (WF - Przedsiębiorczość) Daje sobie rękę obciąć że oni chętnie wezmą tyle ile teraz jest z pocałowaniem rączki. Zlikwidować kartę nauczyciela i wymienić część nauczycieli. Niech idą już na dawno zasłużoną emeryturę.


#Drwal#Ojciec  2019-04-11

Dawaj do mnie ojczulku z tą ręką skoro tak gadasz.


#Pasłęczanin#Drwal  2019-04-11

He, he, dobry żart tynfa wart.


#Alicja#Ojciec  2019-04-11

Ojcze a wiesz chociaż ile jest takich uprzywilejowanych grup zawodowych jak żołnierze, policjanci, kolejarze, górnicy, twoi nauczyciele i jeszcze pewno nie wszystko wymieniłam Chciałbyś to jeszcze podzielić na podgrupy to trzeba było uczyć się i pchać się wyżej sam byłbyś za to odpowiedzialny tymczasem pozostaw to dla ludzi z wykształceniem.


#Ojciec#Alicja  2019-04-11

żołnierze, policjanci, kolejarze, górnicy nie uczą moich dzieci. Odwracanie kota ogonem jak to pasuje do typowego nauczyciela.


#Kufel#Ojciec  2019-04-11

Może twoje dzieci będą kiedyś nauczycielami i co wtedy? Tego życzę ci z całego serca.


#Pasłęczanin#Alicja  2019-04-11

Twoja krytyka "Ojca" jest nieuzasadniona, ponieważ ma on rację. Widać gołym okiem, że w szkolnictwie nie jest dobrze, wiedza maturzystów jest żenująco niska. Jego krytykujesz i w swej wyższości każesz mu polegać na decyzjach ludzi wykształconych. Chyba wykształciuchów, bo wykształceni inaczej by to zorganizowali.


#Grześ#Pasłęczanin  2019-04-11

Wiedza niska jest tylko u tłumoków którym nie chce się uczyć ale do klawiatury pierwsi Słyszałeś kiedyś o tym że rodzice też nauczają dzieci przepytują sprawdzają tematy czy tylko liczysz na godziny szkolne bo jeżeli tak to łopata w twoim herbie zostanie na amen.


#Ojciec#Pasłęczanin  2019-04-11

Nauczyciele co widać po komentarzach czują się lepsi. My jesteśmy wykształceni więc się nie wtrącaj w skrócie. Smutne że sami w to wierzycie co znaczy że jesteście oderwani od rzeczywistości was otaczającej. Nauczycielu jaką szkołę kończyłeś? PWSZ pedagogikę ledwo na 3? Ja skończyłem na polibudzie Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska. Nauczycielu co studiowałeś? Myślicie że tylko wy jesteście wykształceni. Dziś połowa ludzi w przedziale 20-30 ma wyższe.


#Matka Michalina#Ojciec  2019-04-11

Wyższe od podstawowego chyba.


#Zxc#Ojciec  2019-04-11

Nauczyciele czują się lepsi... Ja skończyłem na polibudzie Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Nauczycielu jaką szkołę kończyłeś? PWSZ pedagogikę ledwo na 3? Co za skromność...O hipokryzji to mowy nie ma...:)


#Ojciec2#Zxc  2019-04-11

Tak skromność. Na obelgi i wyzwiska że jestem głupi i niewykształcony napisałem jakie mam wykształcenie. Nie zawdzięczam nic poza kompleksami Pasłęckim nauczycielom.


#Pasłęczanin#Grześ  2019-04-12

Jeśli dzieci są uczone przez wykształciuchów, to rzeczywiście pomoc rodziców jest konieczna, zwłaszcza finansowa na korepetycje. Ale jeśli są uczone przez ludzi wykształconych, to rodzice niewiele mają do roboty przy sprawdzaniu postępów swoich pociech.


#Pasłęczanin#Ojciec  2019-04-11

Masz rację ale likwidacja Karty Nauczyciela spowoduje wrzask w niebogłosy, wspierany przez "ulicę i zagranicę", którego rząd prawdopodobnie chce uniknąć. Zmiana sposobu wynagradzania z dotychczasowego na wysokość pensji zależnej od wyników nauczania spowodowałaby mniejszy wrzask a rezultat byłby podobny.


#Taktylko#Ojciec  2019-04-11

Ja się tylko boję, że jak skopiemy na maxa ten zawód, jak im obetniemy pensje i zobrzydzimy szkołę, to jako rodzice za kilka lat będziemy w czarnej du...e


#Pasłęczanin#Taktylko  2019-04-11

Mylisz się. Wynagrodzenie może być nawet wyższe, niż żądają ale tylko dla tych nauczycieli, których uczniowie są świetnie wyedukowani. A dla średniaków pensje średnie. Natomiast dla tych, których uczniowie niewiele wiedzą, lub zgoła nic, płaca na poziomie najniższej krajowej, bo podobno nauczyciela nie wolno zwolnić. Wtedy ci szkodnicy sami w mig odejdą a do szkół będą się garnąć naprawdę wybitni edukatorzy. No i jeszcze zmniejszyć papierkowość do minimum, która w każdym zawodzie jest kulą u nogi. Skutek będzie taki, że zmniejszy się ilość nauczycieli ale jakość zwiększy się rekordowo a dzieciaki będą triumfować na różnych tam konkursach, czy innych olimpiadach myślowych.


#Taktylko#Pasłęczanin  2019-04-11

No tak ale w szkole są dzieci bardzo zdolne, mniej zdolne i zupełnie powolne. z pustego to i Salomon nie naleje


#Pasłęczanin#Taktylko  2019-04-11

No i co z tego? Takie same dzieci będą i u dobrego nauczyciela i u złego a wyniki będą zupełnie inne. Daj ten sam materiał mistrzowi i partaczowi i porównaj wyrób. Tak samo jest z nauczaniem.


#Taktylko#Pasłęczanin  2019-04-11

Tego nie wiedziałem. Myślałem że są klasy zdolne i mniej zdolne. Bez obrazy oczywiście.


#Pasłęczanin#Taktylko  2019-04-11

Dobrze myślałeś. U dobrego nauczyciela klasa przeciętnie będzie dużo lepsza od klasy u złego nauczyciela. Dobry nauczyciel potrafi nauczyć każdego ucznia tyle ile pozwala zdolność tego ucznia. Zły nauczyciel tego nie potrafi i dlatego jego klasa zawsze będzie gorsza. Stąd są klasy lepsze i klasy gorsze.


#Taktylko#Pasłęczanin  2019-04-11

Teza tak prosta że aż podejrzana


#Pasłęczanin#Taktylko  2019-04-11

To nie teza. To rzeczywistość. Już dawno sprawdzona, teraz zapomniana a raczej wyrugowana przez miernotę, która chce zarabiać jak najlepsi choć na to nie zasługuje.


#Taktylko#Pasłęczanin  2019-04-11

Pogubiłem się


#Nick   2019-04-11

Nauczyciele to nawet jak strajkują, to tak żeby się nie przemęczyć. Inne grupy wychodzą na ulicę, okupują sejm, rozbijają namiotowe miasteczka, urządzają głodówki...a tu ciepła kawusia w pokoikach, ploteczki i terroryzowanie rodziców i dzieci. Nie pasuje do łopaty. Lokalne firmy budowlane szukają niekoniecznie myślących.


#Bogdan dziaslo#Nick  2019-04-11

widze ze do nauczycieli masz wielki zal , ale oni nie mogli nic poradzic żeś gamon


#Zxc#Nick  2019-04-11

Ciepła kawusia w pokoikach...To brzmi tak samo, jak zimne piwko przy łopacie...Można tak opisać pracę nauczycieli, jak i pracowników fizycznych na budowach. To zależy od złośliwości piszącego i kogo aktualnie popiera .


#Matka Michalina#Zxc  2019-04-11

Widziałeś kiedyś sprzątaczkę opartą o kij od miotły z kawą albo butelczyną piwska ja raczej nie miałam takiego kontaktu wzrokowego z takowym incydentem Zdziwiony prawda w oba oczy kole.


#Zxc#Matka Michalina  2019-04-11

Przykro mi, ale też pewnie nie miałaś zbyt długiego kontaktu kontaktu wzrokowego ze szkołą...Pisałem wyraźnie o pracownikach fizycznych na budowie, opartych o łopatę z butelka piwa...Ironia skierowana do opisu nauczycieli siedzących z kawusią w pokoikach. Wiem, że nie zrozumiałaś, co było widać po argumentacji...


#Rodzic#Zxc  2019-04-11

Nie myśl bo się zmęczysz. To co opisujesz jest bardziej prawdopodobne w szkołach niż na budowie bo żaden kierownik nie zaryzykuje wpuścić pijanej osoby na budowę. W szkołach nikt nie kontroluję. Nie zmuszajcie mnie do napisania którzy nauczyciele nadużywali alkoholu i w stanie wskazującym prowadzili zajęcia. Np pan co twierdził że bez fizyki się nie podniesiesz. Nawalony jak bombowiec powaliły mu się kasy. Biegał po korytarzu, tańczył, spiewał. Ktoś pokazał mi klasę wcisnął dziennik. Było to jakieś 17 lat temu. Oczywiście nauczyciele to widzieli ale ręka rękę myje. To zapomniane czasy jak te kiedy nauczyciele bili uczniów. Budowlaniec nie oznacza pijak (choć w większości) to tak samo jak mówić że każdy nauczyciel jest nieprzygotwany do edykacji młodzieży. Twoja ocena świadczy o braku wyobr


#Nick#Zxc  2019-04-11

a od kórej do której "strajkujecie" ?


#Belfer#Nick  2019-04-11

Strajkuje y do swiont. Świenta odpuszczamy.


#Zxc#Rodzic  2019-04-11

Nie pisz, bo się spocisz...Podałeś jeden przykład pijanego nauczyciela sprzed 17 lat, a budowlańców nie widziałeś...Teraz tez w szkołach piją , bo kontroli nie ma, a na budowach sami abstynenci...Jak pisałeś swoje przemyślenia, to sam się z tego nie śmiałeś ?


#Zxc#Matka Michalina  2019-04-11

Zazwyczaj siedzą w ciepłych kanciapkach pijąc kawusie...:)


#Rodzic#Nick  2019-04-11

Dokładnie, tak wygląda Ich strajk. A na językach głownie "łamistrajki". I jeszcze Broniarz ma czelność mówić o mobbingu. A czym jest atak ze strony strajkujących na tych, którzy podjęli decyzję że nie strajkują? Wszechobecny hejt, zastraszanie? Czy strajk nie jest dobrowolny? Czy jeśli ktoś nie należy do ZNP musi się podporządkować ich decyzji? To jest dopiero hipokryzja.


#Wyborca   2019-04-11

Najlepszy jest Marszałek Karczewski który powiedział, że powinno się pracować dla idei. On pracował dla idei, pracuje dla idei i będzie pracował dla idei, a dla dzieci jeszcze tym bardziej powinno się ideowo pracować. Powiedział to gość, który ideowo wyciąga z państwowej kasy 20 tys miesięcznie.


#Rodzic#Wyborca  2019-04-11

A powiedziane dla jakiej idei?


#Wyborca#Rodzic  2019-04-11

Mniemam, że jakiejś idei pisowskiej, czy też innej Kaczyńskiej..


#Beata   2019-04-11

TE PIENIĄDZE IM SIĘ PO PROSTU NALEŻĄ


#Janek   2019-04-11

Taki SMS sobie przesyłają belfrzy. Jak widać uczniowie to zakładnicy - Pamiętajcie, że rady klasyfikacyjne w ostatnich klasach technikum i liceum muszą być do 16.04(wtorek) a oceny trzeba wpisać do 12.04(najbliższy piątek). Nie ma ocen i rad nie ma matur. Rady klasyfikacyjnej z emerytów i łapanki nie zrobią ;) DO SKUTKU ! Nie dajcie się ! Zostało nam 5 dni ! DAMY RADĘ !


#Wyborca#Janek  2019-04-11

Te SMSy wysyłane są z pisowskiej farmy trolli Szeferernekera. Mam lepszy. Błędy lekarzy leżą na cmentarzu, a błędy nauczycieli siedzą w Sejmie w ławach PiSu.


#Pasłęczanin#Janek  2019-04-11

Jeśli to prawda, to jest to po prostu zwykłe szkodnictwo, sabotaż a szkodnictwo i sabotaż jest karalne. W przysiędze Hipokratesa dla lekarzy pierwszy punkt wcale nie mówi o leczeniu. Brzmi on " Nie szkodzić". Czyż u nauczycieli nie ma takiego nakazu? Przecież zawód nauczyciela, lekarza, to zawody zaufania publicznego. Czy ci nauczyciele dopuszczający się szkodzenia swoim uczniom, pamiętają po co oni są nauczycielami? Czy takim postępowaniem wzbudzają do siebie zaufanie publiczne?


#Matka Michalina#Pasłęczanin  2019-04-11

Sprzątaczka też zawód zaufania publicznego jak nie pozamiatam dokładnie rewiru to społeczność się denerwuje żem nie dokładna żem mało staranna a inne cierpią nie wygodę przez to.


#Pytek   2019-04-11

Od której do której strajkują nauczyciele?Pytam bo wielu widziałem na mieście. w godzinach 10-13 Zwłaszcza z jednej szkoły.


#Rodzic   2019-04-11

Jak nagradzać zdolnych nauczycieli? to trudny temat i nie może być na zasadzie opinii kogokolwiek (uczeń, rodzic, dyrektor). Wykładnikiem jakości pracy nauczyciela powinna być w przypadku Liceum wynik ucznia na maturze. Wyciągnąć średnią i co roku jest matura więc co roku waloryzacja wynagrodzenia. Pomysły na podstawie ocen nie mają sensu bo będzie presja na mniej zdolnych. Nauczyciele będą pozbywać się mniej zdolnych uczniów albo będą tworzone specjalne klasy dzieci specjalnej troski. Jestem za podwyżkami ale dla dobrych nauczycieli którzy inspirują dzieci do nauki.Większość zadaje prace domowe i odrabia je cały dom. To oznaka że większość pracy wykonuje dziecko i samo musi dojść do wiedzy.


#Taktylko#Rodzic  2019-04-11

W klasie powinni być dwóch nauczycieli. Jeden prowadzący drugi wspomagający. Tylko że to kosztuje....


#A co tam koszty#Taktylko  2019-04-11

Trzeci sprawdzający i czwarty kontrolujący pozostałych.


#Taktylko#A co tam koszty  2019-04-11

Jeśli istnieje taka potrzeba to tak. Niektóre klasy mogą być prawdziwym wyzwaniem


#Student   2019-04-11

Tak wiem dla was to pewnie szok ale Pasłęk to wieś. Widzą to ci co muszą tutaj garować weekendy aby za akademik mniej płacić.


#Taktylko   2019-04-11

Podobno według badań najbardziej przeciwna strajkowi jest wieś. Największe poparcie jest w dużych miastach gdzie pracuje najwięcej wykształconych.


#Polityk#Taktylko  2019-04-11

Nie do końca. W Pasłęku nauczyciele zarabiają tyle samo a może i więcej co nauczyciele np w Olsztynie, Poznaniu w szkole o podobnej liczbie uczniów. Podwyżki ok ale - proporcjonalnie bo w zadupiu Pasłęk koszt utrzymania jest znacznie niższy niż w Poznaniu. Podwyżki tylko dla dobrych nauczycieli.


#Ala Ma Kota#Polityk  2019-04-11

Sprawa oczywista dla dobrych czyli dla wszystkich.


#Taktylko#Polityk  2019-04-11

A jaki to dobry nauczyciel? P.s. Pasłęk to nie jest zadupie


#Ala Ma Kota#Taktylko  2019-04-11

Racja zadupie ale rondo mamy.


#Rodzice#Ala Ma Kota  2019-04-11

a świateł w h*j no i radarów też ni mo. Już 7 nas omijo. Makdonald bedzie to bedziem miasto!


#Matka Michalina#Taktylko  2019-04-11

Prawda ale gdzie byś chciał takowe nauki posiąść jak tylko technika i licea w zasięgu Do Gdańska i Olsztyna daleko a i krowy trzeba było doić i trawy narznąć.


#Taktylko#Matka Michalina  2019-04-11

Przecież paslek to nie jest wieś. No chyba że.,..


#Taktylko   2019-04-11

Chcę żeby moje dzieci były dobrze wykształcone. Co mam zrobić?


#Pola   2019-04-11

Czy ktoś pamięta wyższe podwyżki dla nauczycieli jakie na dzień dzisiejszy ofewruje rząd tj 15% podwyżki do pensun dodatek za wychowawstwo 300 zł i dalsze rozmowy na przyszłe lata?


#Ja   2019-04-11

Czytam te komentarze i az sie plakac chce,jedni na drugich najezdzaja na czym swiat stoi,moim zdanie Ci wszyscy politycy gdyby brali duzo mniejsze wynagrodzenia bo i za co oni dostaja tak wysokie pensje ,to i w Polce bylyby pieniadze dla wszystkich


#Paslenczak   2019-04-11

Dzisiaj kadra z ogólniaka afiszuje się w żałobie n FBw ramach strajku,a po strajku korki idą pełną parą.Troche to obłudne.


#Pola   2019-04-11

Uważam że nauczycielom należą się podwyzki.Jednak to co żądają jest poprostu przesadą.1000zł podwżki do pensum to równoczesny wzrost dodatków nadgodzin.Tak więc to wychodzi dużo więcej.Czy nas Polaków na to stać? Może nauczyciele piwinni trochę się zastanowić i zapmnieć że przy władzy jest PIS .


#Ciekawy#Pola  2019-04-11

Czy to jest dobrze czy źle, że przy władzy jest PiS?


#Gilda   2019-04-11

Nie zazdroszczę tym nauczycielom i nigdy ja nie chciałabym być pedagogiem, studiować przez pięć lat i ciągle się dokrztalcajac żeby uczyć te rozpuszczone rozbisurmanione dzieci, mieszkam blisko szkoły to słyszę ich niecenzuralny język aż uszy wiedna a nauczyciel musi to wszystko cierpliwie znosić. Wiadomo rodzic będzie bronić swojego potomka rzadko przyzna rację nauczycielowi nie bez powodu nauczycielowi się należy roczny urlop zdrowotny i uważam że walczą w słusznej sprawie.,nie prawda jest że uczniowie służą jako zakladnicy, czyli jak strajkuje Służba Zdrowia to pacjenci też są zakladnikami? głupie pojęcie, każdy walczy o swój byt i wy też nie bylibyście lepsi. Każdy mądry z nad klawiatury.


#Nick#Gilda  2019-04-11

Głupoty piszesz każda praca ja swój sposób jest uciążliwa. Jeśli jest tak źle i są rach złu ci uczniowie niech zmienia pracę. W bibliotece miejskiej albo w zakładzie pogrzebowy tutaj jest spokojnie. Jeśli mi praca nie leży to ja zmieniam. Jeśli szef się czepia nie idę do niego po podwyżkę tylko zmieniam pracę. Twoje argumenty są nielogiczne. To nie trzyma się kupy.


#Xxxx#Nick  2019-04-11

Po pierwsze to czytaj wcześniej zanim coś tu zamieścisz a po drugie to doopek jesteś nie inżynier


#TezNick#Xxxx  2019-04-11

Odezwało się indywiduum. Czy on kogoś obraża DUPKU! Twoja wypowiedź to dno i 3 metry mułu. Agresja, buta, lepszy sort.


#Pandora#Nick  2019-04-11

Nick czy ty po to tu jesteś żeby każdemu dopierd....c niby uważasz się za mądrego ale od dawna starasz się być nie miły po twoich wpisach nie widać u ciebie ani inteligencji, oglady czy też poziomu i klasy - taki z ciebie chłopek roztropek co dużo krzyczy a nic nie robi i twoje rację muszą być na wierzchu, a tu każdy ma prawo mieć własne zdanie i nie koniecznie zgadzać się z tobą i twoimi racjami ja nie neguje twoim pogladom więc na forum zachowuj się z klasą.


#Nick2#Pandora  2019-04-11

Ja nikogo nie obrażam doczytaj komentarze. Tutaj nikow jest jak mrowkow


#Rodzic   2019-04-11

Nauczyciele przedszkolni pomyślcie w końcu o dzieciach...przecież w każdej chwili możecie przerwać strajk to zależy tylko od waszej dobrej woli. Tydzień strajku chyba wystarczy??? Postawcie sie na miejscu rodziców pracujących,nie mamy co zrobić z naszymi dziećmi. Popieram wasze żądania ale wy również zrozumcie nas -RODZICÓW!!!


#Kafelkarz   2019-04-11

Nauczyciele strzelili sobie w kolano ale tak jest chciwy dwa razy traci . Ci co ich zastępują na egzaminach dostali 450 zł dniówki . Pazerność nie popłaca a co tylko oni pracują ? wszyscy chcemy podwyżki ja bym sie cieszył nawet za 100 zł


#Pan PO   2019-04-11

Ta PiSia od aMENu nieźle namieszała.


#Rodzic   2019-04-10

Jeśli nauczyciele chcą zaostrzyć strajk proponuję głodówkę albo jedbnąć sobie sztachetą w łeb. Nie wykorzystujcie dzieci. Drodzy nauczyciele mam do was trzy słowa XXX XX X XXXX.


#Matematyk#Rodzic  2019-04-10

To cztery słowa nieuku !


#Mikołaj#Matematyk  2019-04-10

Really https://pl.wikipedia.org/wiki/Trzy_s%C5%82owa_do_ojca_prowadz%C4%85cego


#Belfer#Rodzic  2019-04-10

Szanowny rodzicu, nauczyciele są w szkole. Pójdź i im to powiedz, a nie XXX wstawiasz. A może nie masz odwagi?


#Rodzic#Belfer  2019-04-10

Chętnię ale pod warunkiem że każdy będzie miał ze sobą PIT za 2018 rok. Chcecie rozmawiać o konkretach to kawa na ławę.


#Belfer#Rodzic  2019-04-10

Zapraszam, przyjdź


#Rodzic#Belfer  2019-04-10

Oby nie było zjęcie SP1 nie czepiam się SP1 inna szkoła Pasłęcka jedzie po bandzie. Jeśli egzamin się odbędzie i poziom nie będzie nioski ze względu na stres uczcniów to choć tyle na + . Moje dziecko chodzi do innej szkoły.


#Rodzic#Belfer  2019-04-10

Broniarz nawołuje do zaostrzenia strajku stąd takie komentarze. Nie wiem na czym ma polegać zaostrzenie jak oświata stoi. Będą brać zakładników?


#Paslenczak#Rodzic  2019-04-11

PIT + paragony za korki


#Rodzic#Rodzic  2019-04-10

Pomysł na eskalacje strajku. Nauczyciel biologii - niech żre żaby, Chemii - niech polewa sobie członka kwasem, Wychowania Fizycznego - 80 dni biegiem dookoła świata, Geografii - niech jedzie do ułan bator. Historii - niech jedzie do Doniecka i na Krym tam dzieje się hostoria. Matematyki - niech zjada drewniane przybory szkolne jak ek(i)erki jak eklerki. PO niech poszuka jakiś niewybuchów w parku ekologicznym etc.


#HueHue#Rodzic  2019-04-10

Dobre.


#Matix   2019-04-10

Myślę że będą. skrócone wakacje by nadgonić zaległości z powodu strajku. A nauczycielka która nie strajkuje może należy do Oświatowej Solidarności której wystarczyły 15% podwyżki na rok 2019 .Przecież w piątek Solidarność podpisała porozumienie.Może też uznała że jest to walka nie w obronie nauczycieli i uczniów tylko walka polityczna .Wcześnniej zamykano szkoły zamrożono pensje dodano godziny tzw karciane i nikt nie strajkował.


#Nick#Matix  2019-04-10

Broniarz to slugus PO.


#Gg#Nick  2019-04-11

Taki sam, jak Proksa sługus PIS


#Nick#Gg  2019-04-11

Czyli PIS jest zwchlanny o połowę mniej od PO to dobry wykładni na jakie mniejsze zło głosować.


#Oo   2019-04-10

Strajk w przedszkolu to już przesada. Maluchy zakładnikami


#Eee#Oo  2019-04-10

A w przedszkolu to niby kto pracuje.. nauczyciel czyli ma takie samo prawo do strajku jak nauczyciel np.szkoły podstawowej


#Proste#Eee  2019-04-10

Na Zachodzie nauczyciele nie mogą strajkować, mają zakaz.


#Oo#Eee  2019-04-10

Umowa z przeczkolem podpisana od września do czerwca. Trochę więcej zrozumienia rodziców maluchów. Starsze dzieci sobie poradzą nawet im to pasuje. I pracy nie da się porównać z nauczycielami szkolnymi


#Rodzic#Eee  2019-04-10

Tak w przedszkolu pracują nauczyciele ale trochę zrozumienia dla rodzicow dzieci przedszkolnych...co my mamy zrobić z dziećmi??To są małe dzieci i nie każdy ma babcię która posiedzi z dzieckiem.Rodzice muszą brać urlop żeby się opiekować dzieckiem . Nauczyciele przedszkolni powinni na tą całą sytuację spojrzeć trochę z innej strony.


#Drift#Oo  2019-04-10

Przeczkolem????????? I nauczyciele chcą podwyżek? Hahahah


#Renia#Drift  2019-04-10

Tak zapewne to poziom Nurek to z zawodu ? Nurkowiec LOL było głośno w tvnach


#Marta#Oo  2019-04-10

Z przedszkolem...


#Pasłęczanin też   2019-04-10

W 2018 roku polski rząd pissowski olał polskie dzieci niepełnosprawne.


#Marek Chrapan   2019-04-10

Obrona Głogowa w 1109, podczas której cesarz Henryk V Salicki w celu zdobycia grodu rozkazał przywiązać zakładników, m.in. dzieci grodzian, do machin oblężniczych. Mimo tego obrońcy Głogowa nie poddali grodu poświęcając życie swych bliskich. Tak oto nikczemnicy spod znaku ZNP(O) uczcili rocznicę pamięci Dzieci Głogowskich.


#Pasłęczanin#Marek Chrapan  2019-04-10

We wrześniu 1939 r Sowieci w Grodnie przywiązali polskiego chłopca do swego czołgu, by w ten sposób ochronić się przed polskimi strzałami.


#Pasłęczanin#Pasłęczanin  2019-04-10

W kwietniu 2019 r "broniarze" zaszantażowali MEN, że jeśli ich zaporowe żądania płacowe nie zostaną spełnione, dzieci nie będą miały możliwości przystąpienia do egzaminów i nie otrzymają oczekiwanych promocji.


#Pasłęczanin#Pasłęczanin  2019-04-10

Jak widać, dzieci polskie w ciągu naszej długiej historii, bywają chcąc nie chcąc na pierwszej linii frontu.


#Rodzic   2019-04-10

Ale niektórych ściska z tym Pis. Byle dowalić-byle przeciw. Ja jestem rodzicem-postulaty nauczycieli są oki, forma strajku pała na szynach...


#Bobi x   2019-04-10

czy tu zlazly sie wszystkie pisiory z naszego miasta?


#Aaaa   2019-04-10

Smutne jest to że nasze dzieci są zakladnikami w tym sporze. Co będzie dalej? Kolejne tygodnie strajku? Kto później nadrobi te zaległości? Oczywiście rodzice będą musieli siedzieć nad lekcjami w domu bo nauczyciel będzie leciał z materiałem. Wstyd!!! Tym strajkiem strzelili sobie w kolano!!!


#Mario#Aaaa  2019-04-10

Skoro teraz dzieci mają wakacje to może wakacje przenieść na kwiecień maj i po kłopocie.


#Aaaa#Mario  2019-04-10

Przeniesmy na styczeń i luty po co w zimę do szkoły chodzic?


#łamistrajk   2019-04-10

słyszeliście o nauczycielce z Pasleka, która przychodzi mimo strajku do szkoły, a swoim uczniom (tym, których nie ma na zajęciach) wstawia nieobecność?


#Nauczyciel#łamistrajk  2019-04-10

O mnie mówisz? Już dawno te nieobecności są usunięte, a ich wstawianie wynikało z nieporozumienia czy też niedoprecyzowania ze strony tzw. zwierzchności, jak ma swoją pracę oznaczać n-l niestrajkujący. W dobie Librusa nic nie jest zabetonowane na amen. Można zrobić korektę.


#Pasłęczanin#Nauczyciel  2019-04-10

Dziękuję, że Pani odpowiedziała. Wiem, co to ostracyzm otoczenia, zwłaszcza niesprawiedliwy ostracyzm.


#Nauczyciel#Pasłęczanin  2019-04-10

Dzięki za wsparcie, Pasłęczaninie! Oraz za komentarze w czasie, kiedy zielonego pojęcia nie miałam o staniu się kolejną "bohaterką" oświatowego serialu, jaki tutaj grają od kilu dni. Ostracyzm rzeczywiście nie jest łatwy dla dotykanego nim, ale mam swoje lata i już dawno chodzę swoimi drogami i nie martwi mnie wyrzucenie z przysłowiowej piaskownicy.


#Pasłęczanin#Nauczyciel  2019-04-10

Cieszę się, że choć troszeczkę moja pisanina Panią poparła i podziwiam Panią za charakter. W dzisiejszym czasie ludzie z charakterem są raczej zwalczani a nie doceniani.


#Nauczyciel#Pasłęczanin  2019-04-10

Dzięki za miłe słowo. Mam tak od dziecka, że nie cierpię koniunkturalizmu, a on był zawsze, za komuny i dzisiaj. Tak samo jest z przyprawianiem komuś gęby i obrzydliwym plotkarstwem. Cytując jednego ze swoich synów, powiem: masakra jakaś.


#Palma#Pasłęczanin  2019-04-10

ostracyzm co to za technika to którą stroną wkładać w końcu ostrą czy tępą?


#Pasłęczanin#łamistrajk  2019-04-10

No to bardzo dobrze. Po prostu nie strajkuje. Szacunek dla tej Pani.


#Pasłęczanin#Pasłęczanin  2019-04-10

A jak nazywa się ta Pani?


#Biolog#Pasłęczanin  2019-04-10

Jaki szacunek !!! Puknij się w głowę ! Jest przeciwko koleżankom i kolegom i przeciwko uczniom . Faktycznie szacunek - wywalić ze szkoły a najlepiej wywieźć na taczce


#Aha#Pasłęczanin  2019-04-10

Szacun, że się nie ugięła przed broniarzami.


#Xyz#Pasłęczanin  2019-04-10

TYLKO JAK RZECZYWIŚCIE PODWYŻKI BĘDĄ TO ONA TEŻ BĘDZIE CHCIAŁA TĄ PODWYŻKĘ DOSTAĆ :)


#Pasłęczanin#Xyz  2019-04-10

Nie musi chcieć. Niezależnie, chce czy nie, podwyżka będzie się Jej należeć.


#123#Pasłęczanin  2019-04-10

Może ją też oddać na cele charytatywne, co niewątpliwie uczyni :)


#Nauczyciel#123  2019-04-10

Nie twój interes moja charytatywność, a tylko Ci powiem, że najlepsza jest taka, którą się przed światem nie chwalisz. A dzisiaj to prawdziwa rzadkość.


#Matka Michalina#Pasłęczanin  2019-04-10

Welionina Rzenchlorowiecka zd. Przyczuinochrneska


#Ala Ma Kota#łamistrajk  2019-04-10

a słyszałeś a słyszałeś o tym że może śniegiem nawet sypnąć


#Rodzic#łamistrajk  2019-04-10

No nie żartuj !!!! Porażka > w której szkole i od jakiego przedmiotu . ??


#Janosik455   2019-04-10

nie do wiary ,ze w pasleku tyle i pisowskiej hołoty , przeciez w pasleku ta opcja zawsze przegrywa


#Renata   2019-04-10

Rozumiem że za przedszkole nie płacimy w tym miesiącu?. Nie wiem ile mam do zapłaty a nie będę chodziła i się dowiadywała bo szkoda mojego czasu.


#Rodzic ucznia sp1   2019-04-10

Pani która nie strajkuje w jednej z pasłęckich szkół podstawowych jest jednym z najlepszych jak nie najlepszym nauczycielem w tej szkole. Jest nauczycielem z powołania i to niektórych razi w oczy i im nie pasuje. Życzę tej Pani jak najlepiej.


#Pasłęczanin   2019-04-10

Jestem ciekawy, ilu nauczycieli - oprócz wspomnianej tu Pani - w Pasłęku nie strajkuje i ilu uczestniczyło w egzaminach. Wiem, że też w jednym z pasłęckich przedszkoli też jedna Pani przedszkolanka nie strajkuje, tylko normalnie pracuje. Taka wiedza dałaby nam, mieszkańcom, obraz stosunku do wykonywanej przez siebie, tak bardzo ważnej pracy ludzi, uczących nasze dzieci.


#Pasłęczanin#Pasłęczanin  2019-04-10

Może ktoś wie?


#Matiix   2019-04-10

Może ta nauczycielka jest z solidarności której wystarczyły 19% podwyżki w roku 2019 i może uważa że strajk organizowany przez ZNP to wykorzystanie dzieci i nauczycieli do walki politycznej?


#123#Matiix  2019-04-10

Na razie to 5 % podwyżek od stycznia, 9% od września, co daje "19%" w tym roku...Tak też można liczyc :)


#Nauczyciel#Matiix  2019-04-10

Nie jestem w żadnym związku zawodowym ani żadnej partii.


#Jan#Matiix  2019-04-10

No patrzaj a większość pasleckich związkowców z solidarności dalej strajkuje. I komu tu wierzyć?


#Pasłęczanin#Matiix  2019-04-10

Może tak, może nie, nie wiemy. Wiemy, że nie strajkuje, pracuje a nieobecnych odnotowuje. Czyli postępuje normalnie, pomimo nacisku, który z całą pewnością stosują wobec Niej "koleżanki i koledzy" jak napisał tu niejaki "Biolog" z pretensją do Niej, że nie strajkuje.


#Akcent#Pasłęczanin  2019-04-10

To jakby moi koledzy z pracy mieli sraczkę i mieli pretensje że ja nie mam. Co za dziwna grupa społeczna.


#Pasłęczanin#Akcent  2019-04-10

Ta dziwna grupa społeczna wypuszcza ze szkół niedouków. Nie wiem, czy to ich wina, czy wina systemu, który na to pozwala. Obecne ich płace są za wysokie w stosunku do jakości ich pracy. Gdyby strajkowali przeciwko obniżeniu poziomu nauczania poparliby ich wszyscy a tak to ich potępiają.


#Dsa   2019-04-10

Pedagodzy-Nauczyciele uczcie się od Janusza Korczaka, który nie opuścił swoich dzieci, pozostał z nimi i poszedł do obozu!


#Pasłęczanin#Dsa  2019-04-10

Poszedł z nimi na śmierć, choć podobno Niemcy proponowali Mu ocalenie. Mówię podobno, bo nie wiem na pewno.


#Nauczyciel   2019-04-10

@Biolog - a tak przy okazji, ja siedzę prywatnie nad klawiaturą dopiero późnym popołudniem, a Ty sześć godzin temu śmigałeś po internetach. W pracy byłam, po pracy też dużo obowiązków. I powiedz mi, co wywalczyli, w sensie kasy, strajkujący? Coś nowego, powalającego w stosunku do podwyżek od rządzących. Mogę tego nie brać, jeśli rzeczywiście to ten strajk te kwoty wywalczy. Mój PIT bardzo by Cię chyba zaskoczył...


#Nauczyciel   2019-04-10

@Biolog - zapraszam jutro z taczką, podjedziesz pod szkołę czy pod dom? Zawsze łatwiej ze stadem, a o wiele trudniej pod prąd. Przyzwyczajona jestem, możesz bluzgać, jeśli spuści Ci to złe emocje. Nie znasz genezy mojej ostatecznej decyzji co do strajku, więc...


#Gen Musztarda   2019-04-10

Tak sobie czytam te komentarze i widzę w większości jad i oburzenie. Nie oceniam nauczycieli, i nie jestem belfrem, pracuję jako kierowca, ale na Boga, piszecie, że odbywa się to kosztem dzieci, za dobrze mają etc... A mi się wydaje, że nauczyciele jako grupa zawodowa ma jaja żeby postawić się ministrowi. Kiedy mają strajkować ??? .... w wakacje???, ferie zimowe??, przecież wtedy zostaliby spławieni przez byle ministra, a jak strajkują pielęgniarki, to co??? Oczywiście odbywa się to kosztem pacjentów...heheheh. Tylko zrozumcie, że w tym kraju musi być solidna karta przetargowa, żeby coś wywalczyć i ten okres nie jest przypadkowy. Nie wiem, ile zarabiają, nie wnikam, czy dużo, czy mało...każdy ma swoje potrzeby i własny portfel.


#Ronin#Gen Musztarda  2019-04-10

To strajk polityczny kierowco. Zmień stację radiową na coś rzetelnego. Nauczyciele stali się narzędziem komunistów. Rozgrywek komunistów o władzę. Nie jestem wściekły że strajkują ale to że jako elita narodu powinni być ponad polityką a tak ktoś coś im obiecał i zaślepieni kasą lecą po bandzie.


#Gen Musztarda#Ronin  2019-04-10

Masz rację, strajk o takiej sile niewątpliwie wpływa na politykę. Ale to dobrze, ponieważ rządzący powinni się obawiać silnych grup zawodowych. Im więcej będzie takich w naszym kraju, tym dla pracujących ludzi lepiej. Związki muszą być silne i muszą celnie uderzać w cel... A co do tego, co wybierają, i czy nie chcą reformy, a kasę, to już ich sprawa... można o tym godzinami rozmawiać....


#Anty#Gen Musztarda  2019-04-10

Zadaj sobie inne pytanie - dlaczego strajkuja? Dlaczegonie chcą zmian i reform tylko kasę?


#Gen Musztarda   2019-04-10

Ale wiem, że gdyby każda grupa zawodowa walczyła o swoje z taką determinacją jak nauczyciele, to wszyscy mieliby lepiej, i mnie by było takiej zawiści. A tak mamy to co mamy. Apeluję do Was o trochę pokory i włączcie myślenie. Uczcie się strajkować od nauczycieli :)


#Nick   2019-04-10

Jak się lansują na Facebooku Panie z Małej Trójki , tylko drineczków tam jeszcze brakuje


#Nick   2019-04-10

W SP Nr 1 w Gdańsku na tablicy pojawiły się dziś hasła skierowane przeciw nauczycielkom, które pojawiły się dziś w komisjach egzaminacyjnych mimo strajku. Głoszą one: DUBLER TO BRZMI DUMNIE, DUBLERZY DO DZIEŁA, czy Zadanie domowe: koniecznie spójrz dziś w lustro.


#Młody   2019-04-10

Jestem ciekawa ile potrwa strajk ? Wiecie co się będzie działo jak już się skończy a do końca roku szkolnego zostało nie całe dwa miesiące . Będą nadganiać zaległości tzn uczniowie nie nauczyciele . Zamiast spokojnie to będzie wariactwo. Dalej stres i nerwy i na koniec roku same złe oceny bo nie możliwości nauczyć się kilkunastu przedmiotów . Mam rację czy nie ??


#śmieszek#Młody   2019-04-10

Dzisiaj usłyszałem że zajęcia ustawowo trwają do końca czerwca a rok szkolny do końca sierpnia. W tym układzie proponuję np. obowiązkowe szkolenia nauczycieli po jednym tygodniu w lipcu i sierpniu , tak na przełomie turnusów. Chyba że będą nadal strajkować w wakacje.


#Lol   2019-04-10

Niech sobie strajkują,ale dzieciom z wakacji nie można nawet dnia zabrać-dziś rodzic zmuszony urlop brać by zapewnić dziecku opiekę,a kto latem będzie miał urlop-nauczyciele?W telewizji barabanią,że do pracy można dzieci zabrać-żenada!Strajk kosztem dzieci-nic gorszego!


#Ja tu to tylko zostawię   2019-04-10

Co jeden tu mądrzejszy. Zamknąć w ch.j te szkoły, skoro takich buraków niepiśmiennych wypuszczają w świat. Za moich czasów byście w podstawówce kiblowali do końca obowiązku szkolnego. Trzeba było tłuki kończyć szkoły , skoro wg Was 2,5 tpln netto to płaca godziwa za 15 letni staż pracy. A do biedronki sobie sami idźcie pracować , tylko kto was tam przyjmie skoro Wy ani pisać ani czytać ze zrozumieniem nie potraficie. Krowy pasać!


#DB#Ja tu to tylko zostawię  2019-04-10

Przykro czytać te prostackie, zawistne komentarze :(


#Ja to tylko tu zostawię   2019-04-10

Zgadzam się, ty szkół nie kończył, to i twoje latorośla nie muszą. W końcu wiedza, ze ziemia okrągła i kręci się wokół słońca ( a nie na odwrót) do pasania krów nie jest niezbędna


#Nick 50   2019-04-10

Ja proponuje pozwalniac tych nierobow, wtedy dopiero będzie płacz : )


#Sekretarz   2019-04-10

Po przerwie wiadomo - Egzamin straszny !!!! Bardzo trudny w przeciwieństwie do próbnych ten gorszy niż matura .


#Zainteresowany   2019-04-10

Ciągle im mało,trudno zrozumieć,że z pustego i Salomon nie naleje.Jaka praca taka płaca.Niejedna osoba musi utrzymać się przez cały miesiąc za kwotę 1000 zł a oni żądają tyle podwyżki - śmieszne.


#No tak   2019-04-10

z netu: ‏ @AlonzoMourning1 "Z terrorystami się nie negocjuje. Szczególnie, jak biorą dzieci, jako zakładników."


#Qwerty   2019-04-10

Przez ostatnie kilka dni Wasi drodzy i odpowiedzialni nauczyciele szlifowali z Wami wiadomości do egzaminu. Nauka na przyszłość umiesz liczyć to licz na siebie.


#Nick#Qwerty  2019-04-10

Dali plamę bo poparli polityka Broniarza. Oczywiście nie wszyscy, tym niestrajkujacym szczególny szacunek, ze się nie ugięli przed naciskiem "kolegów" .


#Mick   2019-04-10

Strajk juz nie robi wrażenia do pracy nauczyciele rodacy !


#Rodzic#Mick  2019-04-10

Dokładnie, myśleli że postraszą nas egzaminami. Ale jak to w przysłowiu - nie strasz, nie strasz bo się zes...asz. Skończą się egzaminy, skończy się też strajk. Smród pozostanie.


#Nauczyciel   2019-04-10

Powodzenia młodzieży spokojnie bez stresu i nerwów to tylko formalność i ranking szkół .


#Plan lekcji#Nauczyciel  2019-04-10

Najpierw doprpwadzacie młodzież do nerwicy bochcecie więcej kasiory, a teraz .... zyczycie spokoju?!


#Qwerty#Nauczyciel  2019-04-10

Nauczycielu idź protestować na rusztowania z transparentami, a nie radzisz innym.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Kabaret Koń Polski

Pozostało17 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na występ kabaretu Koń Polski, który...


Bartosz Furman dla chorej Liwii

Pozostało19 dni

W niedzielę 1 grudnia br. o godzinie 18:00 w klubie YOLO w Elblągu odbędzie się...