17 grudnia 2018 Olimpii, Lazarza, Floriana

Elewacja zewnętrza budynków – nowe trendy

dodał 2017-11-13
Elewacja zewnętrza budynków – nowe trendy
Elewacja budynków wykonywana jest przede wszystkim ze względów praktycznych. Obecnie budynki najczęściej ocieplane są styropianem. Zadaniem elewacji jest ochrona wskazanych elementów przed zniszczeniem i utlenianiem. Należy jednak pamiętać o tym, że elewacja przede wszystkim nadaje charakteru wyglądowi budynku. Trzeba pamiętać o tym, że dom kojarzony jest nie tylko z wystrojem wnętrza. Odpowiednia elewacja niejako świadczy o właścicielu budynku.

 

Płyty elewacyjne z betonu architektonicznego

Co zrobić, aby dom wyróżniał się na tle innych zabudowań w okolicy? Wystarczy zainwestować w wykonanie odpowiedniej elewacji budynku. Obecnie popularne jest stosowanie struktury elewacyjnej. Nie da się zaprzeczyć, że to rozwiązanie pozwala na tworzenie bardzo ciekawych kompozycji, przede wszystkim dzięki możliwości użycia materiałów o różnych kolorach. Niemniej jednak posiada również wady, struktura, szczególnie jasna, dość szybko się brudzi. Powstają różnego rodzaju zacieki, zaciemnienia. Alternatywą dla tego rozwiązania są płyty 2D i panele 3D Beton architektoniczny został wprowadzony na polskim rynek przez firmę VHCT. W ofercie można znaleźć produkty dedykowane do wykonania elewacji zewnętrznej budynku. Są to płyty o różnego rodzaju powierzchni i kolorach. Jest to rozwiązanie, które stale zyskuje swoich zwolenników. Obecnie elewacje wykonane z betonu architektonicznego można podziwiać na nowoczesnych budynkach użyteczności publicznej, ale również na prywatnych domach. Wyróżnić można wiele zalet takiego rozwiązania. Płyty z betonu architektonicznego wykonane są z najwyższej jakości materiałów, według specjalnej formuły, dzięki czemu osiągane są najwyższe parametry techniczne. To rozwiązanie bardzo solidne – charakteryzuje je mrozoodporność oraz wodoszczelność. Z pewnością istotne są również walory estetyczne. Beton architektoniczny niezwykle ciekawie się prezentuje, nadając budynkowi oryginalny i ponadczasowy wygląd.

Pomysłowe dekoracje domu

właściciel powinien zadbać nie tylko o wygląd domu wewnątrz, ale również o wizerunek zewnętrzny, porządek na podwórku, odpowiednie ogrodzenie. W ostatnim czasie bardzo popularne jest układanie wokół domu kostki brukowej. Z pewnością to bardzo ciekawe rozwiązanie. Alternatywą jest wykonanie nawierzchni przy użyciu płyt z betonu architektonicznego. Można również ustawić koło wejścia do domu czy wyjścia na taras duże donice, które bardzo ładnie się prezentują. Należy pamiętać o tym, że wizerunek zewnętrzny domu i podwórka to wizytówka jego właściciela. Dlatego tak niezwykle ważne jest, aby dbać również o czystość wokół działki. Warto jest również stworzyć przepiękny ogród, gdzie będą znajdować się różne gatunki kwiatów, krzewów i drzew.


Mieszkańców Pasłęka i naszych gości zapraszamy na wspólne powitanie...