10 sierpnia 2020 Borysa, Filomeny, Wawrzynca

ERASMUS+ i PO WER w ZSEiT

dodał 2019-03-09
ERASMUS+ i PO WER w ZSEiT

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku są w trakcie przygotowań do podboju hiszpańskiego i włoskiego rynku pracy - realizują projekty ERASMUS+ i PO WER.

 

Ostatnie doniesienia dotyczące projektów ERASMUS+ „W poszukiwaniu smaków Europy” oraz PO WER „Aktywni zawodowo w Europie” realizowanych w ZSEiT dotyczyły rekrutacji uczniów, którzy docelowo w maju 2019 roku wyjadą do Malagi w Hiszpanii i do Rimini we Włoszech.

 

Ponieważ czas leci nieubłaganie szybko i wyjazd już za dwa i pół miesiąca, młodzież z technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum agrobiznesu i technikum przetwórstwa mleczarskiego wytrwale i w pocie czoła przygotowuje się do pobytu za granicą. Za nią już zajęcia z treningu personalnego, grupowe i indywidualne warsztaty z doradztwa zawodowego i zajęcia z przygotowania kulturowego dotyczące docelowego. Obecnie 12 uczniów odbywa 30 godzinny kurs języka hiszpańskiego, a 15 uczniów kurs języka włoskiego w takim samym wymiarze. Młodzież jest już coraz bliżej celu i jest coraz bardziej podekscytowana majowymi wyjazdami.

 

Możemy tylko życzyć wytrwałości i odliczać dni do wyjazdu.

 

Info ZSEiT: Bogumiła Olendzka -Kozicka

0
0
0
0
0
0
0