Farma fotowoltaiczna

dodał 2019-11-21
Farma fotowoltaiczna

Na prywatnym gruncie w obrębie geodezyjnym Sakówko, tuż przy trasie S 7 powstaje farma fotowoltaiczna. Zaawansowanie prac jest spore. Firma realizująca proekologiczną inwestycję (inwestor) pochodzi z Warszawy. Farma zajmie powierzchnię 2,3 ha. Jej moc to 1 MW. Tego typu przedsięwzięcia nie budzą przynajmniej niepotrzebnych emocji wśród lokalnej społeczności.

jp

 

 

0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Andrzej F   2019-11-21

w dupach sie przewraca tym rolnikom , jeszcze i kase unia pcha


#Zibi#Andrzej F   2019-11-22

To sam weź zostań rolnikiem i postaw sobie taką farme i będziesz miał, a nie tu wyzywasz. Wolna droga, nawet jak nie jesteś rolnikiem to możesz taką postawić i kosić kasę.


#Chłop na roli#Andrzej F   2019-11-21

Chyba u ciebie sie przewraca po wizycie pedala w twojej rurze wydechwej


#Montana #Chłop na roli  2019-11-22

Masz doświadczenie w tym temacie widzę. Anrzejowi chodziło o to,że unia dopłaca do interesu jakim jest rolnictwo. Można by lepiej spożytkować te pieniądze n.p inwestując w lecznictwo a nie dopłacać do intratatnej gałęzi gospodarki. To jest nie sprawiedliwe w stosunku do innych przedsiębiorców


#Trrrrrrr#Montana   2019-11-22

Rzuć wszystko i zajmij się rolnictwem też dostaniesz dotację tępy ignorancie. Do szkoły bucu.


#Polak#Trrrrrrr  2019-11-22

W sprawie rolnictwa masz rację. Bez dopłat dla rolników rolnicy by pobankrutowali albo żywność byłaby bardzo droga. Ale nie masz racji, obrażając dyskutanta wyzwiskami. W ten sposób ujawniasz swój brak kultury, który normalnych ludzi razi i nie przysparza Ci uznania.


#Polak#Polak  2019-11-22

Tak się tu utarło, że jeśli ktoś ma swoje zdanie odmienne od dyskutanta, to ten dyskutant, zamiast go przekonać swoim argumentem, obrzuca go wyzwiskami, sądząc że nimi dodaje sobie słuszności. Prowadzi to do obniżenia poziomu dyskursu i ukazania chamstwa wyzywacza. Szkoda, że admin nie interweniuje w takich przypadkach.


#Trrrrrrrrrrr#Polak  2019-11-22

Bez imienne forum sprzyja używaniu frywolnych czasami chamskich określeń.To rzeczywiście niefortunne.Masz jednak świadomość istnienia systemu w ,którym funkcjonuje rolnictwo, czy lecznictwo. Czy ,aby na tyle dużo wiesz by sugerować?, czy tylko bez sensu prowokujesz? Używanie słów jest czasami jedynym sposobem, by wywołać refleksję u dyskutanta.Jak zabierasz głos saraj się być po prostu uczciwym.


#Montana #Trrrrrrr  2019-11-22

Powszechnie znane są praktyki dzierżawy ziemi na tzw gębę. Jakoś opłaca się dzierzawiacemu uprawiać i nie brać dopłat. Nie prawdą jest że żywność poszlaby w górę. Zboże można by importować. To że wieś żywi miasto,wpajala nam komuna. Jak widać wiejskie hamy w to wierza


#Trrrrrrrrrrrr#Montana   2019-11-22

Wiejskie chamy? Co to?. Powierzchowność i nieuctwo. Za dużo jesz przemysłowej żywności i wyżarło Ci rozum. W związku z tym dalsza korespondencja jest bezcelowa.A miałem wrażenie ,że powinienem przeprosić, ale rzeczywiście jesteś ignorantem ,bucem i zasługujesz na więcej.Ponadto nie wytrzymujesz ciśnienia i sam obrażasz.


#Montana #Trrrrrrrrrrrr  2019-11-22

Czyli jesteś wiejskim hamem, beneficjentem unijnej kasy?


#Zibi#Montana   2019-11-22

A po co dopłacać do lecznictwa niech każdy płaci za siebie. Tak samo można powiedzieć przecież lecznictwo to bardziej oplacalna gałąź gospodarki jak rolnictwo to po co dopłacać? W USA każdy płaci za siebie, a lekarze są jedną z najbogatszych grup społecznych.


#Zibi#Montana   2019-11-23

Skąd będziesz te zboże importować jak na świece jest coraz więcej ludzi, a pól uprawnych coraz mniej. Poza tym już tak Czesi zrobili, że u nich rolnictwo słabo stoi i tam muszą importować dużo droższą żywność z Polski i Niemiec, Austrii, myslisz, że jakby w Polsce nie było rolnictwa to Niemcy czy Francuzi sprzedawaliby nam tanio żywność? Byłoby tak samo jak z gazem od Gazpromu, kiedy Polska nie miała alternatywnych źródeł dochodu. A co do dzierżaw to ludzie je biorą chociaż nie zawsze wychodzą na swoje po prostu chcą mieć np prawo pierwokupu. Poza tym bez dopłat zarabiają ale dużo mniej i wtedy żeby z tego wyżyć trzeba mieć ogromny areał takich dzierżaw.


#Zibi#Montana   2019-11-23

Montana a jak biznesmen bierze dotację z UE np 2-3 mln na nową linię produkcyjną, albo jak dostaje ulgę w podatku za inwestycje czy wladza mu buduje drogę specjalnie do jego prywatnej fabryki, jak sobie kupuje samochód i inne drogie gadżety i wlicza to w koszty uzyskania przychodu to kim jest wg Twojej filozofii ,,miejskim chamem"?


#Zibi#Montana   2019-11-23

Montana to chyba Ty pomyliłeś czasy z komuną, bo na wsi ludzie są już tak samo wykształceni i światli jak w mieście. Wielu rolników ma wyższe wykształcenie. Mamy XXI wiek.


#Polak#Zibi  2019-11-23

Zibi, dobrze że próbowałeś trochę oświecić tego Montanę, który nie dość że niezorientowany w sprawach wsi i nie ma pojęcia o skutkach importu, to w końcu okazał się chamowaty i w dodatku niekumaty w polskim piśmie (wiejskie "hamy"). Oszczędziłeś mi pisaniny, bo nie mógłbym znieść jego ignorancji bez swego wtrętu.


#Zibi#Polak  2019-11-23

Polak pozdrawiam.


#Duff#Montana   2019-11-23

Nieuku... "chamem" jak już.


#Polak#Zibi  2019-11-23

Wzajemnie.


#Xyz#Polak  2019-11-24

Ma racje montana. Jestem przedsiębiorcą .z nas sie doi a rolnikom się dopłaca


#Montana #Zibi  2019-11-24

Do lecznictwa trzeba dopłacać . A dla rolników pchać kasę nie koniecznie


#Polak#Xyz  2019-11-24

Jesteś przedsiębiorcą, więc powinieneś rozumować racjonalnie. Jak myślisz, po co na Zachodzie wymyślono dopłaty dla rolników do ich produkcji?


#Polak#Polak  2019-11-24

Jedyne zastrzeżenie do dopłat miałbym w przypadku dopłat dla latyfundiów po kilkaset czy kilku tysięcy hektarów a nie do przeciętnych rolników, którzy żyją jedynie z roli. Ci latyfundyści to nie są zwykli rolnicy i ich dopłaty były do tej pory tajne, dopiero w tym roku miały być odtajnione i to na skutek nacisków, bo nie dobrowolnie.


#Xyz#Polak  2019-11-24

Wiem wiem co masz na myśli. Jak rolnicy zaczeli brać dopłaty to zywnosc potaniala?


#Zibi#Xyz  2019-11-24

Jak się doi, jak przedsiębiorcy korzystają na dotacjach dla rolnictwa, jak wprowadzili dotacje i fundusze to raptem środki do produkcji i nawozy podrożały kilkadziesiąt procent, to samo maszyny rolnicze, przed wejściem do UE nie były obłożone VAT-em a teraz są i również zdrożały na po kilkadziesiąt do ponad 100%. To biznes na tym skorzystał najwięcej. Dealerzy maszyn, księgowi, firmy produkujące srodki ochrony roślin i nawozy, firmy budowlane, paliwowe, dzięki rolnictwu to istnieje wiele gałęzi przemysłu w Polsce. Tam pracują miliony ludzi. Choćby w Policach, Azotach Puławy, Ciech, Unia Group, Samasz, fabryka New Hollanda w Płocku, sieci dealerów, mleczarnie, browary, cukrownie, młyny, mechanicy, sprzedawcy weterynarze. Miliony ludzi żyją z współpracy z rolnictwem.


#Zibi#Montana   2019-11-24

Montana a kto tak powiedział, że trzeba? W USA nie dopłacją do lecznictwa, a do rolnictwa tak i jakoś Polacy tam jeżdżą robić jakieś skomplikowane operacje i na to zbierają pieniądze, bo w Polsce takich nie wykonują. U nas jest publiczna służba zdrowia a i tak wielu ludzi musi leczyć się prywatnie, a pieniędzy na NFZ i te biura i urzędników i całą służbę zdrowia coraz więcej wydają. Teraz mają być nowi urzędnicy- asystenci medyczni chyba po to, żeby wypelniać coraz większa liczbę papierów za lekarzy, bo gdyby nie to, to lekarze by więcej pisali papierów jak leczyli. No i na tych ludzi pójdzie następna kasa, zamiast ograniczać biurokrację i liczbę urzędników.


#Zibi#Montana   2019-11-24

Poza tym Montana te dopłaty mogliby zlikwidować, ale musieliby to zrobić w całej UE i w krajach, z którymi UE ma podpisane umowy handlowe, bo tego wymagają zasady wolnej konkurencji.


#Montana #Zibi  2019-11-25

Wczesniej tego nie było?


#Zibi#Montana   2019-11-25

Wcześniej była komuna, a po komunie nastąpiła zapaść polskich firm np z branży rolnej, bo każdy kupował sprzęt po PGR-ach, nawet jak firmy produkowały nowoczesny sprzęt to upadały, bo polscy rolnicy nie mieli wtedy kasy na nowe kombajny bizona np. Czy na nowe ursusy. A w latach 90 robili całkiem przyzwoite sprzęty i słali za granicę, ostatnio mój znajomy sprowadził ursusa z Niemiec wyprodukowanego w latach 90, więc skoro Niemcy kupowali te ciągniki to wtedy były w miarę dobre. Dla polskich firm to kluczowy jest nasz krajowy rynek, a eksport drugorzędny, choć się rozwija, bez tych środków i funduszy i polskich rolników te frimy by padły, bo Niemiec kupuje głównie niemieckie, Włoch, włoskie, a Francuz francuskie maszyny. Pomyśl trochę.


#Zibi#Montana   2019-11-25

Niedawno firma samasz zbudowała największą na świecie kosiarkę do trawy i rozpoczęła eksport du USA swoich produktów, bez polskich rolników byłoby to niemożliwe, bo to oni głównie kupują sprzęty tej firmy i dzięki temu firma ma pieniądze na rozwój i eksport i tak się rozwija gospodarkę.


#Montana #Zibi  2019-11-25

Kupe bzdur tu napisałeś. Ale ok widzę że masz profil myslenia zgodny tvp


#Zibi#Montana   2019-11-26

Napisałem prawdę, a profil zgodny z tvp to Ty masz, bo to tam gadają ciągle o finansowaniu służby zdrowia, ja napisałem prawdę o gospodarce w UE jest wspólny rynek i unia celna Ty widać tego nie rozumiesz i wspólna polityka rolna dotycząca wszystkich krajów. Do tej pory. Nie odniosłeś się do dotacji dla przedsiębiorców którzy pozyskują miliony na swoje firmy.


#Zibi#Montana   2019-11-26

Nadal Montana nie odpisałeś z czego żyją te firmy które wymieniłem i komu sprzedawałyby swoje wyroby np Azoty Puławy gdyby nie było polskich rolników, komu samasz by sprzedawał kosiarki i kombajny do ziemniaków, komu sipma by prasy do siana sprzedawała? Co naprawialiby mechanicy ciągników i maszyn rolniczych, gdzie by Ci ludzie pracowali w młynach, cukrowniach, mieszalniach pasz, olejarniach, fabrykach części zamiennych agro sklepach, przetwórniach warzyw i owoców. Z czego by ci ludzie żyli Monatana i gdzie by pracowali. W dodatku zauważ że eksport polskiej żywności to już w tym roku wyniesie ponad 30 miliardów euro i jest to jeden z nielicznych działów polskiej gospodarki, gdzie mamy nadwyżkę w handlu zagranicznym. Ekport polskiej żywności to ponad 13% całego polskiego eksportu.


#Polak   2019-11-25

Najgorzej, jak jakąś sprawę komentują ludzie w sposób uproszczony, którzy szerzej nie znają tej sprawy. Np. tej o dopłatach dla rolników w myśl zasady "rolnik śpi a na polu mu rośnie" i jeszcze mu dopłacają. Nie dość że rolnik musi się solidnie napracować aby mu urosło i aby to urośnięte zebrać i sprzedać, to jeszcze jest obrośnięty szeroką siecią obsługową, którą z niego i jego dopłat żyje a nawet na nim żeruje, jak to już tu wyjaśnił Zibi w odpowiedzi dla Xyz. Gdyby upadło polskie rolnictwo, upadło lub podupadło by wiele innych przedsiębiorstw.


#JjzxMK   2019-11-21

Jak najwięcej takich inwestycji ! :)


#Poeta#JjzxMK  2019-11-22

zatrudnia Cie tam zebyś trawę kosił.


#Ciepła woda   2019-11-22

Jej moc jest do 1 MW. Kto ma Solary ten wie ;)


#Zorro   2019-11-21

Lepsze to jak kurczaki.


#Ja#Zorro  2019-11-21

...i spalarnia opon. Tu zresztą też pachnie wałkiem, firma z Wrocławia inwesetuje u nas jakby bliżej nie mogli? Słońce wszędzie świeci podobnie...


#Xxx#Ja  2019-11-21

Kolejny wioskowy głupek się ujawnił.


#Ja#Xxx  2019-11-22

Co masz człowieku do wioski?


#Nick   2019-11-21

Z Warszawy czy z Wrocławia JP znowu manipulujesz chyba nie działasz w ramach recydywy czyżby Caritas za mało dostał


#Drwal na Ostro   2019-11-21

McDonalda się doczekamy ja się pytam grzecznie ?


#Bb#Drwal na Ostro  2019-11-21

Smaka narobi i cisza heh


#Amacie   2019-11-21

Zaraz znajda się tacy którym farma fotowoltaiczna będzie zabierała całe słońce.


#Wiesio   2019-11-21

Inwestor Wikary z kraina a firma z Wrocławia wykonawca na 100%


#Ixi   2019-11-21

Do xxx,czy mozna by nie wrzucac wszystkich do jednego worka?


#AFK   2019-11-21

Brawo!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności