FLEXA - na czym polega?

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-08
FLEXA - na czym polega?
Przeszukując najlepsze dla siebie ubezpieczenie nieruchomości można trafić na coś, co określa się mianem FLEXA. To podstawowa forma ubezpieczenia nieruchomości, która chroni na wypadek głównych zdarzeń losowych. Na czym polega FLEXA, jakie zdarzenia obejmuje i czego dotyczy? Oto najważniejsze informacje na ten temat.

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie nieruchomości to polisa dobrowolna, którą zawiera wyłącznie zainteresowana taką ochroną osoba. Do wyboru jest bardzo wiele ubezpieczeń. Każde z nich jest inne i każde oferuje nieco inny zakres ochrony.

Poza umową główną, która bywa nazywana również podstawową, można dodatkowo dokupić umowy dodatkowe. Można również zdać się na gotowe, opracowane przez firmy ubezpieczeniowe rozwiązania. Jednym z nich jest właśnie FLEXA.

Co to jest FLEXA?

To nic innego jak ubezpieczenie nieruchomości, które swoją ochroną obejmuje budynek lub mieszkanie na wypadek czterech zdarzeń losowych. Stąd też wzięła się nazwa. Pochodzi ona od pierwszych liter angielskich określeń tychże zdarzeń. Są to:

- Fire;

- Lighting;

- Explosion;

- Aircraft crashlanding.

W języku polskim oznaczają one odpowiednio:

- pożar;

- piorun;

- wybuch;

- katastrofa lotnicza.

Oznacza to, że ubezpieczenie w systemie FLEXA chroni nieruchomość wyłącznie od tych czterech zdarzeń ubezpieczeniowych. Gdyby doszło do innego, które również spowodowałoby szkody, to wówczas na wypłatę świadczenia nie można by było liczyć.

Więcej o polisie ubezpieczeniowej typu FLEXA można przeczytać przeglądając informacje na stronie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/.

Czy takie ubezpieczenie wystarczy?

Żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy takie ubezpieczenie rzeczywiście wystarczy nie trzeba długich rozważań. Sam zakres ochrony mówi bardzo wiele. O ile pożar i uderzenie pioruna rzeczywiście mogą się zdarzyć i są sytuacjami dość prawdopodobnymi, o tyle wybuch i katastrofa samolotu zdarza się znacznie rzadziej.

Coraz więcej gospodarstw domowych odchodzi od klasycznej tradycyjnej kuchni gazowej na rzecz płyt elektrycznych i indukcyjnych. To rozwiązanie, które eliminuje obecność gazu w mieszkaniu, a co za tym idzie, również eliminuje ryzyko wybuchu.

Podobnie sprawa wygląda z ogrzewaniem. W domkach jednorodzinnych jeszcze ogrzewa się budynek gazem, ale równie popularny staje się pelet, który jest paliwem ekologicznym, stąd też nowo powstające budynki często wyposażone są w piec na pelet.

Jeżeli więc w mieszkaniu czy w domu nie ma gazu, to samo ryzyko eksplozji także maleje. Ponadto, w tym systemie nie został uwzględniony jeszcze jeden element, a mianowicie działanie osób trzecich. Przecież ryzyko pożaru czy uderzenia pioruna nie jest większe niż ryzyko kradzieży z włamaniem.

Osoby, które zainteresowane są kompleksową ochroną swojej nieruchomości powinny rozważyć rozszerzenie swojego ubezpieczenia i niezamykanie się wyłącznie na to, co oferuje FLEXA. Poza tym, nie ma tu mowy o ochronie ruchomości domowych, które bardzo często są również niezwykle cenne i wartościowe.

Podsumowując, FLEXA - podstawowa wersja ubezpieczenia nieruchomości (https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/flexa-ubezpieczenie-nieruchomosci-na-czym-polega) nie jest w stanie w pełni zabezpieczyć nieruchomości i tego co się w jej wnętrzu znajduje. Problemem jest z jednej strony zbyt mała liczba zdarzeń ubezpieczeniowych, które są objęte ochroną, a z drugiej – brak ochrony wyposażenia domowego. W efekcie może się okazać, że jest to po prostu zbyt mało praktyczna i przydatna polisa, którą należałoby rozszerzyć.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Czy będzie nowy rekord na KRAM GOLF CUP?

Pozostało5 dni

29 czerwca na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku odbędzie się szósta...


Muzyka polska powraca nad Warmię i Żuławy

Pozostało11 dni

„Muzyka Polska na Warmii i Żuławach” to festiwalowa specjalność...


Muzyka polska na Żuławach

Pozostało11 dni

„Muzyka polska na Żuławach” to letni festiwal Elbląskiej Orkiestry...