Reklama Heops

Florian dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Godkowie

dodał 2019-05-21
Florian dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Godkowie

Strażacki Oscar dla Godkowa

Ogólnopolski Konkurs Floriany 2019 z udziałem OSP i Samorządów zakończony. Strażackie Oscary i nagrody zostały rozdane 18 maja w Mateczniku Mazowsza. W finałowym rozstrzygnięciu III edycji Konkursu , wręczono 20 strażackich Oscarów: 17 jednostkom OSP i 3 pracodawcom uznanym przez strażaków ochotników za najbardziej zaangażowanych w działania na rzecz lokalnych społeczności.
Podczas sobotniej Gali w Otrębusach pod Warszawą, wśród laureatów znalazła się jednostka OSP Godkowo za wspólny projekt z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji "Coolturalnie Słowianie czyli strażackie działania z dawno zapomnianym". Powyższe działania były w ubiegłym roku współfinansowane ze środków z Zarządu Powiatu w Elblągu w ramach zadania publicznego: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

W ramach projektu druhowie z OSP w Godkowie byli współorganizatorami Palinocki - imprezy plenerowej nawiązującej do Nocy Świętojańskiej organizowanej przez GOKSiR w Godkowie. Przeprowadzone zostały również warsztaty rękodzieła "słowiański ogień" oraz krawieckie "tańcowała igła z nitką". Zakupiono także instrumenty na warsztaty muzyczne: djambee oraz perkusję. Wszystkie te działania wywarły bardzo duże wrażenie na kapitule konkursu i to właśnie jednostce OSP w Godkowie jako jedynej z województwa Warmińsko- Mazurskiego przypadł laur za inicjatywę społeczną w kategorii Aktywizacja seniorów i integracja pokoleń.

" Pragniemy podziękować za wsparcie w realizacji projektu lokalnym samorządom; Starostwie Powiatowemu w Elblągu oraz Urzędowi Gminy w Godkowie.

Serdeczne podziękowanie składamy również Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiemu Gustawowi Markowi Brzezinowi za otrzymaną nagrodę, jest to dla naszej jednostki bardzo duże wyróżnienie."

inf. OSP i GOKSiR w Godkowie.

0
0
0
0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :zamek

Komentarze

 • kwiatek
   1970-01-01

  super, gratulacje :)

  szukający dziury w dziurawym
   1970-01-01

  No świetnie że z naszego regionu, tylko dwie małe łyżeczki dziegciu do tej beczki miodu. Pierwsze to dlaczego "Coolturalnie ..." a nie zwyczajnie "Kulturalnie ...", jakaś snobistyczna maniera nibyangielska (ni przypiął, ni przyłatał). Drugie to paradowanie w pięknych mundurach strażackich szarż tych dwóch panów Pawlaka i Brzezina. Czy ci panowie byli choć raz w prawdziwej akcji bojowej? Tak pytam z ciekawości.

  • godkowo szukający dziury w dziurawym
    1970-01-01

   Coolturalni dlatego, że to nazwa również zespołu wokalno instrumentalnego w którym połowę stanowią dzieci i młodzież - z projektu OSP zakupiono instrumenty do powstającego w tym czasie właśnie wielopokoleniowego zespołu, czyli specjalnie na ich prośbę Cool w nazwie a młodzież powinniśmy zachęcać i brać pod uwagę ich zdanie :) ale oczywiście każdy może wyrazić swoją konstruktywną opinię.

  • szukający dziury w dziurawym szukający dziury w dziurawym
    1970-01-01

   Dziękuj.ę za wyjaśnienie powodu pierwszej łyżeczki z dziegciem. A co z drugą? Czy ktoś zna przyczynę tak wysokich stopni strażackich tych dwóch wysokich panów?

  • Godkowo szukający dziury w dziurawym
    1970-01-01

   Tego niestety nie wiem )

  Qwerty
   1970-01-01

  Marszałek województwa z PSL to ten któremu dziękujemy za stan dróg wojew np Pasłęk - Morąg

  ja
   1970-01-01

  Ty szukajacy dziury w dzurawym,rusz dupe z przed komputera i tez cos zrob,nie nawidze takich imbecyli

  • ryzyk fizyk ja
    1970-01-01

   Obrońca oficjeli się znalazł a może to któryś z nich? Ojej, ale wpadłem. podnieść rękę .. a nie! palec klawiaturowy, na kogoś ważnego to ryzyko, że ktoś może odrąbać. Ale co tam, Cyrankiewicza już nie ma.

  ja
   1970-01-01

  Do Ryzyk fizyk ,jak bys chcial wiedziec nie jestem jedna PODKRESLAM jedna z nich ,ale najlepiej zrzedzic i nic nie robic ,wiec ogarnij sie troche

Żwirownia 1140 px
nasza2