16 stycznia 2019 Marcelego, Waldemara

Fundusze europejskie to koło zamachowe polskiej gospodarki

dodał 2017-11-29
Fundusze europejskie to koło zamachowe polskiej gospodarki
Unia Europejska jest organizacją międzynarodową, która realizuje kilka wybranych przez siebie celów. Jednym z nich jest rozwój gospodarczy państw członkowskich oraz wyrównanie poziomu życia w poszczególnych krajach. Ze względu na różnice historyczne, a także polityczne, które występowały w przeszłości, pomiędzy poziomem życia mieszkańców wciąż są bardzo poważne różnice. Dzięki funduszom unijnym nierówności te są stopniowo zmniejszane. Nie inaczej jest również w przypadku Polski. Nie ma bowiem najmniejszych wątpliwości, że pieniądze płynące z Brukseli w dużym stopniu napędzają naszą gospodarkę.

 

Kilka słów o funduszach europejskich

Fundusze europejskie mają na celu wsparcie gospodarek państw członkowskich Unii Europejskiej oraz ich modernizację. Dzięki temu powstają nowe miejsca pracy, a poszczególne firmy mogą unowocześnić swoją działalność. Bardzo często wydają one środki pochodzące ze Wspólnoty na ekologię, co jest obecnie nie tylko modne, ale również konieczne. W dobie walki o czyste powietrze stosowanie na przykład ogniw fotowoltaicznych jest niezwykle korzystne z punktu widzenia każdego człowieka. Podobnie wygląda sytuacja w rolnictwie, gdzie gospodarze kupują nowe maszyny, inwestują w rozbudowę budynków czy też zmieniają profil prowadzonej przez siebie działalności. To wszystko wymaga poczynienia niemałych nakładów finansowych, na co trudno sobie pozwolić dysponując jedynie własnymi środkami. Również i władze lokalne coraz lepiej wykorzystują fundusze europejskie. Mianowicie, dbają one o środowisko, a także stale podnoszą komfort życia mieszkańców, co najlepiej widać w mniejszych miejscowościach.

 

Co o tym wszystkim myślą specjaliści?

Zainteresowanie Polaków środkami wspólnotowymi nie umknęło uwadze specjalistów zajmujących się ich pozyskiwaniem. Zdaniem eksperta z Krajowego Centrum Funduszy Europejskich:

Polacy, pomimo początkowych obaw, przekonali się do pomocy płynącej z Brukseli. Doceniają oni różnorodność projektów realizowanych przez Unię Europejską. Ponadto zdają sobie również sprawę, że pomoc ta jest w jakiś sposób ograniczona. Przykładowo, na lata 2014-2020 Wspólnota przeznaczyła 82,5 miliarda euro dla Polski. Nic więc dziwnego, że każdy chce wykorzystać te pieniądze, bowiem nie wiadomo jak będzie wyglądać kwestia funduszy w dalszej perspektywie.

Z wypowiedzi tej jednoznacznie wynika, iż Polacy nieustannie są zainteresowani wsparciem płynącym z Unii Europejskiej.

Pozyskiwanie pieniędzy z funduszy europejskich stało się już polską specjalnością. Wnioski składają przedstawiciele wszystkich grup, do których adresowana jest pomoc. To także świadczy o zaradności i przedsiębiorczości Polaków. Najważniejsze jest jednak w tym wszystkim to, że tak naprawdę na wsparciu unijnym korzysta każdy z nas, nierzadko nawet nieświadomie. To najlepszy dowód na to, że fundusze na dobre już wrosły w polski krajobraz gospodarczy, zmieniając go przy tym nie do poznania.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Grab   2017-11-30

Te filmiki to strzały kulami w płot. Sytuacja jest inna i na szczęście z czystym sumieniem można tu zacytować słowa poety - Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia, przeżytych kształtów żaden cud nie wróci do istnienia. Klęska poprzedniego stylu uprawiania polityki - służalczego wobec proniemieckiej UE - jest oczywista. Polska odzyskuje swoją godność i swoje miejsce w Europie. Powoli to idzie i z trudnościami - ale idzie.


#Radio Wolna Europa Monachium#Grab  2017-12-01

,,Klęska poprzedniego stylu uprawiania polityki - służalczego wobec proniemieckiej UE - jest oczywista. Polska odzyskuje swoją godność i swoje miejsce w Europie. Powoli to idzie i z trudnościami - ale idzie,, - napisał uczeń Jerzego Urbana


#Stare wraca   2017-11-30

No i nasz rząd, który odbudowuje nam Polskę. https://www.youtube.com/watch?v=nnzPNWNKWFQ


#Jj n   2017-11-30

Marcin Rola zasłynął seksistowską audycją w swoim programie z udziałem innego niedawnego gościa TVP INFO, prawnika Romana Sklepowicza. - Ładne laski idą na dyskotekę, a brzydkie, których nikt nie chce bzykać, to idą na demonstrację. I mówię: ta? O Jezus, o Boże. Tak stałem i myślałem i doszedłem do wniosku: kto to rucha? Doszedłem do wniosku, że nikt. I dlatego idą w tej manifestacji - opowiadał Sklepowicz o wrażeniach po "Czarnym Marszu" Jak tu nie kochać polskiej prawicy, skoro oficer WSW występuje jako autorytet TVP Info. Kochani dziennikarze! Zanim zaprosicie kogoś w aurze autorytetu do TV i radia, to wpiszcie nazwisko w katalogi IPN - apelował historyk. Jak się okazało, Roman Sklepowicz był oficerem wojskowych służb specjalnych PRL.


#Idole chrapana   2017-11-30

Rola to nie jedyny kontrowersyjny gość programu "Minęła 20" w ostatnich dniach. W środę wypowiadała się tam Eunika Chojecka, córka pastora Pawła Chojeckiego. Rodzina Chojeckich występuje razem z narodowcem Marianem Kowalskim w telewizji internetowej "Idź pod prąd". Pastor Kościoła Nowego Przymierza atakuje wspólnotę katolicką, papieża i protestantów. Nawołuje do czytania Biblii i jej swobodnej interpretacji. Założył nawet ruch polityczny razem z Marianem Kowalskim, a podczas audycji mocno krytykują Andrzeja Dudę i konserwatywnych publicystów


#Duduś im pożycza i się gości   2017-11-30

Socjalistyczna Republika Wietnamu =Państwo wietnamskie jest republiką socjalistyczną o charakterze komunistycznej dyktatury[4]. Konstytucja została uchwalona 15 kwietnia 1992. Zgromadzenie Narodowe składa się z 498 posłów (458 członków Komunistycznej Partii Wietnamu, 40 posłów niezależnych). Powołuje rząd i prezydenta. Według Amnesty International rządząca partia stosuje masowe represje wobec opozycji, ograniczona jest wolność słowa i zgromadzeń[5]. Według uciekinierów więźniowie są wykorzystywani do pracy przymusowej, której eksport jest jednym z głównych źródeł dochodów partii. Powszechne są naruszenia praw pracowniczych i praw człowieka[6]


#Grab   2017-11-30

Czytając tę notkę i zamieszczone komentarze dochodzi się do jednego wniosku; UE w zamierzeniach swoich założycieli miała być środkiem na zapobieżenie wojen w Europie i sposobem na harmonijną współpracę europejskich państw. Niestety, z upływem czasu zdegenerowała się do chorego tworu , który pod przewodem Niemiec z udziałem zachodnich państw w ukryty sposób bezlitośnie eksploatuje słabsze państwa, zwłaszcza później przyjęte. Klasycznym przykładem takiego wyżyłowanego państwa jest Grecja, na skraju upadku. W Polsce ma swoich zwolenników, którzy jeszcze nie kapnęli się w skali wyzysku, pomalowanego na pomocną dłoń. Są i w Pasłęku, m.in. redaktor jak i niektórzy komentujący. Na szczęście są i rozsądni, którzy poznali się na europejskim oszustwie. No i nasz rząd, który odbudowuje nam Polskę.


#Stare wraca#Grab  2017-11-30

No i nasz rząd, który odbudowuje nam Polskę. https://www.youtube.com/watch?v=nnzPNWNKWFQ


#Ww#Grab  2017-11-30

Nie czytaj bo oślepniesz do reszty


#Raz się skurw   2017-11-30

Chrapan, w warunkach gminy i lokalnego kółka różańcowego naśladuje obleśnego knajaka Ziemkiewićz Rafccia. Tyle że ten ostatni leje gnojówkę beczkami a Chrapan dozuje gnojowicę w butelkach 0,33. Ale smród jest prawie identyczny. Rodzi się faszyzm - lokalne potwory wychodzą z ukrycia. Ten knajak z W-wy przyznał się że chodził na kur.y. Pewnie Chrapan też rowerem dojeżdżał, tam pod Małdyty, gdzie tych piękności stało tyle, że aż asfalt się uginał ?


#Marek Chrapan#Raz się skurw  2017-11-30

Popatrz ilu już faszystów na izbie porodniczej po +500, nawet u mecenasa p.osła Kalisza urodził się faszysta. Kupuj solidne kondony byś i ty nie spłodził faszysty.


#Ale numer#  2017-11-30

Chrapan pisząc o faszystach krzyczy: Łapcie złodzieja!


#Ff16   2017-11-30

eee tam....niektórzy tylko mysla, że sobie wyrównali poziom życia z zachodem. Bo maja lepiej niż przeciętny mieszkaniec Pasłeka. Wyrównują sobie co najwyżej dojazdy do posesji i domów... hi hi hi... W rzeczywistości to wszystko ściema, nadal żywią się najgorszą w unii importowaną żywnością ( polska tradycyjna produkcja w zaniku) jeżdżą tańszymi wersjami samochodów i oddychają smogowym powietrzem. Od robienia parkingów i trujących placów zabaw Pasłęk nie osiągnął poziomu życia na zachodzie.


#Duff   2017-11-30

To gdzie jest redaktorzyno to wyrównywanie poziomu zycia? Oczywiscie twoje zycie jest pioekne dzieki posadce emeryckiej. Zwykli ludzie dalej zapieprzaja za głodowe pensje a unia najpierw twory absurdalne przepisy których nie sa w stanie spełnic małe firmy a pozniej wykupuje nasze przedsiebiorstwa. De facto to co nam niby unia daje i tak trafia do zagranicznych przedsiebiorstw..tfu.


#Ff15#Duff  2017-11-30

eee tam.... oni tylko mysla, że sobie wyrównali poziom życia z zachodem. Bo maja lepiej niż przeciętny mieszkaniec Pasłeka. Wyrównują sobie co najwyżej dojazdy do posesji i domów... hi hi hi... W rzeczywistości to wszystko sciema, nadal żywią się najgorszą w unii importowaną żywnoscia ( polska tradycyjna produkcja w zaniku) jeżdzą tańszymi wersjami samochodów i oddychaja smogowym powietrzem. Od robienia parkingów i trujących placów zabaw Paslek nie osiągnął poziomu życia na zachodzie.


#Dominik   2017-11-29

chrapan , własnie przeczytałem teraz ta umowę i nie wiem skąd ty takie wnioski ?


#Marek Chrapan#Dominik   2017-11-29

Nie wiem jaką ty umowę czytałeś ale na pewno nie tą, przedakcesyjną, bo jej dotychczas nawet posłom nie udostępniono. Została przegłosowana głosami SBckich kapusi, zydokomuny z KLD, UD, SDRP i paru innych ugrupowań kapusiowatych po odwołaniu J. Olszewskiego (Olszewski nie zgadzał się na jej ratyfikację) po cichu, bez dyskusji pod osłoną tzw. Uchwały lustracyjnej" celowo do tego wywołanej która nikogo nie miała zlustrować ale właśnie spowodować odwołanie Rządu i przeforsowanie zbrodniczej umowy.


#Na zmywaku#  2017-11-30

Chrapan - zapomniałeś jeszcze o cyklistach, zbieraczach grzybów, wegetarianach i kowalu z Rogajn - oni też byli /za/. A ten lewus Olszewski ksywa kondom to tak się napracował w PRL i po 1989 roku, że nie dorobił się emerytury i oborowa alias broszka musiała mu dać 8 tys. zł z naszych podatków, a do tego dołożyła 8 tys. jego squaw. Więc tego politycznego i życiowego lewusa nie dawaj za przykład, lepiej powiedz kiedy wejdziemy w Unię z Łukaszenką i North Korea ?


#Zostanie tylko zmywak   2017-11-29

Niedługo pisdzielcom z pisu się to skończy. Nie może być tak, że pluje się na rękę pracodawcy.


#Ww   2017-11-29

Widzę, że debile po dwóch chodzą.


#Marek Chrapan   2017-11-29

Umowa przedakcesyjna z Wspólnotami Europejskimi bezprawnie podpisana 16.12.1991 r przez ustępującego Wce "premiera" L. Balcerowicza (był już desygnowany na nowego Premiera J. Olszewski i Balcerowicz nie miał prawa niczego podpisywać) nakazywała Polsce ograniczenie (likwidację) produkcji przemysłowej - o jakim więc "rozwoju" gospodarczym, wyrównaniu poziomów życia bredzi autor artykułu. Chodziło wyłącznie o likwidację konkurencyjnej gospodarki. Tzw. "dotacje" (malutki ułamek % odszkodowań za zniszczoną gospodarkę umową przedakcesyjną) był kierowany na budowę dróg łączących starą UE z Rosją idących przez Polskę i Białoruś (dotowano naszym kosztem budowę dróg na Białorusi )No i oczywiście dotowano "igrzyska" - budowę wszelakiego rodzaju "orlików" itp ale nie rozwój przemysłu który jest napę


#Jerz   2017-11-29

A skąd Unia ma na to pieniążki, żeby komuś dać? Nie mówi się o składkach członkowskich ani o tym kiedy zaczniemy dopłacać do interesu. Bez dwóch zdań inwestycje ze środków unijnych często okazują się przepłacone a znaczna część środków wraca na zachód. Bardzo dużo rzeczy jest niepotrzebnych. Nierówności są stopniowo zmniejszane? Proszę poczytać o ograniczeniach wobec Polski, których nie ma w Niemczech (przemysł węglowy). Ograniczenia jakie niosą za sobą gazociągi omijające Polskę. Gdzie jest "unijna solidarność"?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

DKK dla dzieci

Pozostało1 dzień

Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat na spotkania...


20 stycznia 2019 r. w sali POK odbędzie się „Pasłęcki Koncert Noworoczny 2019”....


Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na spektakl teatru...