16 czerwca 2021 Aliny, Benona, Anety
Reklama Heops

Gaz dla Pasłęka

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2021-05-18
Gaz dla Pasłęka

W dniu 17 maja rozpoczęła się inwestycja dotycząca budowy gazociągu na gaz LNG (skroplony gaz ziemny) w Pasłęku. Burmistrz Pasłęka wspólnie z wicedyrektorem Oddziału Zakładu Gazowniczego w Olsztynie Polskiej Spółki Gazownictwa Panem Krzysztofem Bołbą wbili uroczyście sztych pod budowę inwestycji.

Rozmowy z burmistrzem na temat tego ważnego dla naszego miasta przedsięwzięcia zainicjował Pan wicedyrektor Krzysztof Bołba. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DUAL z Elbląga. Firma do końca czerwca położy sieć gazową na odcinku od ul. Wojska Polskiego (oczyszczalnia ścieków) do ronda u zbiegu ulic ul. Zamkowej, Woj. Polskiego i Jagiełły. Zgodnie z uzyskanymi informacjami stacja regazyfikacji zostanie wybudowana i oddana we wrześniu bieżącego roku, co pozwoli pierwszym odbiorcom na skorzystanie z gazu LNG jeszcze w tym roku.

Pan Krzysztof Bołba potwierdził, że w przyszłym roku sieć zostanie pociągnięta na Osiedle Północ.

W dzisiejszej uroczystości wziął udział Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, Wicedyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Olsztynie Polskiej Spółki Gazownictwa Krzysztof Bołba, kierownik gazowni w Elblągu Jarosław Szopka oraz przedstawiciel firmy DUAL Wiesław Szynkiewicz.

Burmistrz Pasłęka złożył na ręce Pana wicedyrektora Krzysztofa Bołoby podziękowania za jego niezwykłe zaangażowanie i skuteczność w ramach realizowanej inwestycji, która była od wielu lat oczekiwana przez mieszkańców Pasłęka.

 

0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :Platformersi

Komentarze

 • Złoty środek
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-05-19

  No ciekawe ilu chętnych odbiorców gazu znajdzie się w Pasłęku?

  • Mentor Złoty środek
    Ponad 2 tygodnie temu, 2021-05-19

   Na pewno jesteś starym wyjadaczem, skoro dla Ciebie lepsza butla z gazem.

Żwirownia 1140 px
nasza2