15 sierpnia 2020 Napoleona, Stelii

Gazyfikacja miasta - szansa na nowe inwestycje i czyste powietrze

dodał 2020-02-17
Gazyfikacja miasta - szansa na nowe inwestycje i czyste powietrze

Pasłęcki Samorząd nawiązał współpracę z Polską Spółką Gazownictwa, Oddział Zakład Gazowniczy w Olsztynie w celu realizacji działań na rzecz ochrony powietrza, określonych w Planie Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Pasłęk. Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w szczególności z niskich źródeł emisji możliwa jest poprzez stosowanie ogrzewania przyjaznego środowisku, którym bez wątpienia jest ogrzewanie skroplonym gazem ziemnym. Jest to rozwiązanie wygodne, bezpieczne, a przede wszystkim skuteczne w walce ze smogiem.

Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. jest największą spółką Grupy Kapitałowej PGNiG. Jej kluczowym zadaniem jest niezawodny i bezpieczny transport paliw gazowych siecią dystrybucyjną na terenie całego kraju bezpośrednio do odbiorców końcowych oraz sieci innych operatorów lokalnych.

Dnia 6 lutego 2020 r. Gmina zawarła umowę z Polską Spółką Gazownictwa Oddział Zakład Gazowniczy w Olsztynie na dzierżawę gruntu pod budowę stacji regazyfikacji przy ul. Wojska Polskiego. Spółka planuje jak najszybciej rozpocząć budowę stacji, a następnie budowę sieci gazowej w ulicy Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulicą Zamkową.

Kolejnym etepem gazyfikacji miasta będzie budowa sieci na Osiedle Północ oraz Zarzecze, na których zanieczyszczenie powietrza jest znaczne, szczególnie w okresie jesienno – zimowym.

Niska emisja to problem, który dotyczy całej wspólnoty samorządowej, a rozwiązać go można tylko poprzez wspólne działania na rzecz czystego powietrza. Władze miasta wykonały pierwszy krok podejmując współpracę z przedsiębiorcą, który stworzy możliwości podłączenia budynków do sieci gazowej. Kolejny krok należy do Państwa! Zapraszam do zapoznania się z ofertą Polskiej Spółki Gazownictwa na stronie internetowej
www.psgaz.pl oraz do kontaktu z jej przedstawicielami pod numerem tel. 89 538 31 16 lub 691 740 171.

Ponadto informuję, iż właściciele domów jednorodzinnych mają możliwość uzyskania dofinansowania na przyłącze i instalację wewnętrzną gazową z rządowego programu priorytetowego pn. „Czyste powietrze”, realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Wnioski o dofinansowanie należy składać za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Pasłęku. Wszelkich informacji dotyczących programu oraz pomocy przy wypełnianiu wniosku udzieli pracownik ds. ochrony środowiska telefonicznie pod numerem 55 248 20 01 wew. 60 lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Pasłęku, pokój nr 20.

Osoby zainteresowane podłączeniem swojego domu czy zakładu do sieci gazowej powinny pobrać wniosek ze strony internetowej Polskiej Spółki Gazownictwa: www.psgaz.pl lub w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Pasłęku.


Wypełniony wniosek należy przesłać na adres:

Polska Spółka Gazownictwa
Oddział Zakład Gazowniczy w Olsztynie
ul. Lubelska 42A
10-409 Olsztyn

KT

info. UMiG


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Nick   2020-02-17

Drogo nie opłaca się


#Alex#Nick  2020-02-17

Lepiej tanio smrodzić i truć?Ja podłączyłem się do sieci ciepłowniczej.Tanio nie było i nie jest ale mam przyjemność i satysfakcję,że nie smrodzę i nie truje kopciuchem.Dobry piec na pelet i sam pelet też nie jest tani.


#Wszystko jest policzalne#Alex  2020-02-17

Dobry pellet kosztuje 1000 PL za tonę. Na taki sobie średni dom na zadaną temperaturę 22,5 stopnia potrzeba minimum 5 ton. Dochodzi niewielka bo niewielka ale praca własna przy obsłudze, dowóz, no i oczywiście trzeba gdzieś to trzymać a to wcale nie mała objętość. Dochodzi do tego prąd na grzanie wody w lato bo w żaden sposób nie opłaca się włączony kocioł.


#Czyste powietrze#Alex  2020-02-17

Jaki kopciuch poczytaj sobie o nowych piecach Charakteryzuje się bezdymnym procesem spalania paliwa co skutkuje bardzo niską emisją szkodliwych związków i pyłów. Wyniki badań przeprowadzonych w akredytowanym laboratorium pozwalają zaliczyć go do najwyższej 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012, nie tylko w zakresie cieplno-emisyjnym ale także bezpieczeństwa użytkowania.spełniają również wymagania ekoprojektu (ecodesignu) określone rozporządzeniem Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015r. dzięki czemu istnieje możliwość udziału w programach ograniczania niskiej emisji z dofinansowaniem zakupu kotła.


#Zoofob#Nick  2020-02-17

do budy!


#Obserwator   2020-02-17

ile dofinansowania można uzyskać?


#Naiwnych nie sieją#Obserwator  2020-02-17

Jak dla ciebie to 100%


#Mieszkaniec   2020-02-17

Jeszcze nie zaczeli a już krytykują, w tym mieście to szkoda co inwestować od razu krytyka to[ kurniki śmierdzą , to drogo itp.] Działać i to w całym mieście również na ogrodowej .


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności