17 listopada 2019 Salomei, Grzegorza, Elzbiety

Gdzie jest karetka?

dodał 2015-09-23
Gdzie jest karetka?

Nie pierwszy to przypadek, że do wypadku czy innego zdarzenia w Pasłęku jedzie kartka z Młynar lub Elbląga. Bywa również tak, że do Elbląga jedzie na sygnale kartka z Młynar. Pół biedy, jak poszkodowani mogą poczekać na pomoc medyczną. Gorzej jest, kiedy o przeżyciu pacjenta decydują minuty. Wczorajszy przypadek z ronda na ulicy 3 Maja i Ogrodowej potwierdza opinię o złej organizacji ratownictwa medycznego w naszym rejonie. Obserwatorzy wypadku dzwonili wczoraj do naszej redakcji z pytaniem, czy nie wiemy dlaczego nie ma jeszcze karetki pogotowia? To jest chore. jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Wk.iwony na NFZ   2015-09-26

To fakt, że nie ograniczają tego tematu. Miałem tak silne bóle w kręgosłupie, że nie mogłem chodzić. Spędziłem w szpitalu na neurochirurgii 18 dni, ale wcześniej od (szanownego Pana z karetki musiałem się posłuchać, że to karetka reanimacyjna i co będzie jak dojdzie do wypadku? To co mają robić ludzie w moim przypadku? MAMY RZUCIĆ SIĘ POD SAMOCHÓD!!!!!!


#Podpis   2015-09-25

Czy człowiek starszy z zawrotami głowy ,który nie może się samodzielnie poruszać nie ma wzywać karetki a ma iść do przychodni?,czy z wysokim ciśnieniem starszy człowiek ma iść do przychodni? szkoda gadać ma rację .U nas patrzy się na pesel ,starsza osoba to zawada.


#Fido   2015-09-25

Mało karetek ... ? kiedyś były nawet trzy a teraz jedna, która w dodatku w przyszłości może nie mieć w składzie lekarza... Może warto było by nakłonić władze miasta do działania w celu poprawy tej sytuacji. Może czas przestać wylewać żale na tej stronie a zmusić Radnych i Burmistrza do konkretnych interwencji w tym temacie ...


#Szkoda gadać   2015-09-25

Wiadomo czym grozi wysokie ciśnienie....i niech nikt nie pieprzy że to pierdoła.Od dawna wiadomo że na wszystkim oszczędzają nawet na karetkach.Każdy ma prawo wezwać karetkę,gdzie czuje że jego życie lub zdrowie jest zagrożone bo życie ma się jedno..Płacimy na NFZ nie małe pieniądze.


#W temoacie też   2015-09-24

ludzie mają prawo wzywać do wszystkiego , od tego jest wykwalifikowany dyspozytor w CPR w Olsztynie aby odpowiednio zakwalifikować wezwanie i nie wysyłać zespołów tam ,gdzie nie jest to uzasadnione


#Mikes   2015-09-23

To tu jest rondo? nie wiedziałem


#Mieszkaniec   2015-09-23

Więcej karetek. !!! na krzaczki i polbruk wokół szpitala , na armię bab w zusie jest kasa a na karetki nie ma


#Wigry 3   2015-09-23

Mniej siedzenia na dupach a więcej ruchu. Wtedy żadne karetki nie będą wam potrzebne


#Grab   2015-09-23

Po pierwsze pierdoły mogą się okazać przypadkiem wymagającym natychmiastowego ratunku (to się okazuje po pierwszej diagnozie lekarza), a po drugie, potrzeba więcej karetek. To tylko tyle. Na zagrożeniu życia nie wolno oszczędzać.


#Panikarz   2015-09-23

Będą pierdoły. Jak się wysyła pacjenta z dwieście nadciśnienia, to rodzina wpada w panikę, bo lekarz rodzinny daje tabletkę pod język i wysyła do pracy.


#Podpis   2015-09-23

mam pytanie do redakcji a szczególnie do naczelnego koniarza gdzie teraz jest karetka ??? na miejscu w Pasłęku czy akurat ma zgłoszenie???


#Podpis   2015-09-23

Gdyby ludzie nie wzywali karetki do pierdół to by tego nie było.


#Ktoś   2015-09-23

Te obserwator!!!!rozwal swój łeb jeśliby byliby na miejscu to na pewno byliby od razu a widocznie byli zajeci możesz to sprawdzić w CPR oni oprócz wypadków jeżdżą do zachorowań! !!


#Obser.II   2015-09-23

dzwoniąc na 112,czy 999 dodzwaniamy się do Elbląga lub Olsztyna ,który uruchamia swoją szybką linię i wysyła karetkę/najbliższą/ do danej miejscowości-wypadku.Czas się wydłuża,zdarzają się nawet pomyłki miejscowości. To jest taki szybki i system ratownictwa w Polsce. Ale za to do wypadku na przejściu na ul.3 maja /potracenie na pasach/ przyjechały dwie/jedna z leżącym pacjentem/aby szybciutko zdiagnozować/zobaczyć/ pacjentkę a po 20 min druga po poszkodowaną aby ją zabrać do szpitala.


#Obserwator   2015-09-23

Ja rozwaliłbym te całe towarzystwo z tych karetek to nie jest pierwszy przypadek wynajął bym odpowiednich ludzi odpowiedzialnych za życie ludzkie a nie idiotów czas na zmiany .


#Klakier   2015-09-23

straż pożarna protestuje tak maja ciężko i dużo roboty ze nie wyrabiają na zakrętach w dodatku płaca im grosze i rodzin przez dobę służby nie widza a wy byście chcieli żeby do kolizji przyjechali no nie przesadzajcie !!


#Ojciec   2015-09-23

straż przerobić na ochotniczą na potrzeby Pasłęk spokojnie wystarczy


#W temacie 2   2015-09-23

z artykułu wynika że świadkowie zamiast na 999 dzwonili do redaktora?????? może dlatego nie było tak długo karetki. A gdzie była staż pożarna??????


#W temacie   2015-09-23

Ja bym prosił redaktora o przedstawienie dobrej organizacji ratownictwa medycznego jeżeli twierdzi że ta organizacja jest zła. Sprawa jest prosta karetka była gdzieś indziej bo ktoś inny potrzebował pomocy. Takie sytuacje się zdarzały i będą zdarzać. nic nowego. Szukanie sensacji albo brak innych tematów. wszystko w temacie. pozdro.


#??????????????   2015-09-23

Kiedyś ,by bylo nie dopomyślenia-1 karetka?To jakaś kpina!Do wpisu poniżej;proszę ,nie przesadzać,bo nieraz się już okazało ,że wezwanie na byle pierdołe okazało się ratunkiem w ostatniej chwili.Kiedyś mieliśmy porządny szpital;położniczy,zakażny,pogotowie-a dziś namiastka tego .(zadbany teren w koło)


#Ktoś   2015-09-23

Nie ma i nie będzie dopóki będzie jeździć do pierdół bo ludziom się nie chce ruszyć d..y do lekarza POZ prościej w tym kraju wezwać pogotowie bo jest bezpłatne!!! jedna karetka na tak duży teren jeżdżąc do popierdółek będzie zawsze zajęta!!!!!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Kabaret Koń Polski

Pozostało12 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na występ kabaretu Koń Polski, który...


Bartosz Furman dla chorej Liwii

Pozostało14 dni

W niedzielę 1 grudnia br. o godzinie 18:00 w klubie YOLO w Elblągu odbędzie się...


Pierniki i marcepany

Pozostało23 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają...