9 kwietnia 2020 Marii, Dymitra, Heliodora

Gimnazjum nr 1 świętuje 15-lecie istnienia

dodał 2014-10-13
Gimnazjum nr 1 świętuje 15-lecie istnienia

W tym roku Gimnazjum nr 1 w Pasłęku obchodzi 15-lecie swojego istnienia. Uroczystości, związane ze świętowaniem jubileuszu miały miejsce w minioną sobotę w sali gimnastycznej placówki. Udział w tym wydarzeniu wzięli m.in. nauczyciele i dyrekcja Gimnazjum nr 1, uczniowie, dyrektorzy pasłęckich szkół i instytucji gminnych, a także przyjaciele, którzy na co dzień wspierają „Jedynkę”. Gimnazjum nr 1 powstało w 1999 roku, utworzono wówczas 9 oddziałów  gimnazjalnych, w których nauczało 17 nauczycieli. Zajęcia odbywały się w budynku przy ulicy Jagiełły 30, wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 1, która była już wtedy w likwidacji. Pierwszym dyrektorem Gimnazjum nr 1 była Maria Łuczko.

W kolejnych latach funkcje dyrektora placówki pełniła Elżbieta Wysokińska i Marzena Kobyra. Aktualnie Gimnazjum nr 1 zarządza Dariusz Ponichtera, który zaznaczył w swoim wystąpieniu, że na kształt dzisiejszej szkoły wpływ ma wiele czynników – Dysponujemy bardzo dobrą kadrą nauczycielską, obsługą administracyjną, mamy wsparcie ze strony rodziców i wielu przyjaciół – przekonywał. Poza tym pasłęcki samorząd nie zapomina o inwestycjach w szkolnictwo, o czym świadczą chociażby odnowione sale treningowe, coroczne remonty w okresie wakacyjnym i zmodernizowane gabinety  lekcyjne. Dziś szkoła ma na swoim koncie wiele osiągnięć sportowych, sukcesów w olimpiadach, dobrą bazę dydaktyczną. Dzięki temu cieszy się powszechnie dobrą opinią. Podczas uroczystości nie zabrakło również wielu ciepłych słów od zaproszonych gości, którzy składając życzenia dzielili się z pozostałymi osobami swoimi doświadczeniami. 

awDodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Małgorzata   2014-10-19

Serdecznie pozdrawiam panią Marię Łuczko.Była moją wychowawczynią.Bardzo ciepło wspominam tamte czasy,choć minęło już prawie 20 lat odkąd ukończyłam szkołę podstawową:)


#Wtajemniczona   2014-10-17

Tak się składa, że emerytowani nauczyciele Gimnazjum Nr 1 byli zaproszeni wszyscy. To nie był jubileusz Szkoły Podstawowej Nr1 , bo ta nie istniej od 15-lat. Na inne okazje zaprasza się również emerytów "podstawówki" i to prawda, że tylko w szkołach i przedszkolach tak dba się o emerytów !!! Pozdrawiam kogoś co nie ma odwagi się podpisać :podpis...


#Asia   2014-10-17

W żadnej firmie czy zakładzie pracy emeryci ,nie mają tak dobrze jak w budżetówce(dzień edukacji,wycieczki,wczasy itd.dużo by wyliczać)Zresztą zależy o jakich emerytach mowa,tych co wzieli odprawe i są na emeryturze czy tych co uważają się za niezastąpionych i uczą(w naszych szkołach wcale nie mało takich)


#Podpis   2014-10-16

ci co są na zdjęciach to nie wszyscy emeryci.którzy pracowali w tej szkole,nie popisała się Dyrekcja Szkoły, a może trzeba było uiścić opłatę żeby tam się znaleźć


#Podpis   2014-10-16

NO TAK WYBRANI EMERYCI SĄ, ALE GDZIE SĄ INNI NAUCZYCIELE EMERYCI JESZCZE ŻYJĄ , NIE UMARLI


#Sandra   2014-10-16

Pozdrawiam moją wychowawczynię Panią Iwonę Adamczyk. Nic się Pani nie zmienia, a minęło już 15 od kiedy ukończyłam szkołę podstawową!


#Podpis   2014-10-15

WSZYSTKO TAK PIĘKNIE.,ŁADNIE ALE NIE POMYŚLANO O NAUCZYCIELACH EMERYTACH.WIADOMO 15 LECIE GIMNAZJUM, ALE TAKŻE DZIEŃ NAUCZYCIELA I WYPADAŁO ZAPROSIĆ DAWNYCH NAUCZYCIELI TEJ SZKOŁY. SZKODA ZE ODSTAWIA SIĘ ICH NA BOK.TO PRZYKRE.


#Podpis   2014-10-14

Anonimowo , lecz serdecznie pozrdawiam panią Elżbietę Wysokińską i pana Dariusza Ponichterę ! wspaniali ludzie i wychowawcy! Gimnazja ogólnie to porazka ale nauczyciele są godni najwyższej pochwały!


#Obserw   2014-10-14

ot impreza, kolorowe szmatki, buzia, rąsia i goździk... pozdrawiam


#Wyborca   2014-10-13

To ja rozumiem , to jest prawdziwy Jubileusz. Natomiast jubileusz 717 lecia naszego miasta to wymuszona impreza na potrzeby kampanii wyborczej.


#Do zainteresowanego   2014-10-13

Jak już ustaliliśmy, nie "jakieś" i nie "głupie", tylko "wyjątkowe" Gimnazjum nr 1 w Pasłęku. Pozdrawiam Zainteresowanego


#Ateista14   2014-10-13

Na zdjęciach widać księdza,sami wpuszczacie ich do dzieci do szkół a potem narzekacie ,że pedofilia ,molestowanie dzieci itd.No i szkoła uczy a oni otumaniają za nasze pieniądze.


#Zainteresowany   2014-10-13

ale macie podniete jakieś głupie gimnazjum świętuje15 rocznice


#Ja   2014-10-13

Owszem 1 jest wyjątkiem ,ale ogólnie gimnazja nie zdały egzaminu!Gratuluje!


#Gim1   2014-10-13

Może inne gimnazja, to jak pisze "ja" - porażka - ale nie dotyczy to JEDYNKI w Pasłęku. Cały czas coś ciekawego się tam dzieje i młodzież jest zadowolona, a rodzice też nie narzekają. Proszę nie generalizować. Jedynka jest w porządku :-)


#Ja   2014-10-13

Gimnazja to jedna wielka porażka!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności