19 grudnia 2018 Gabrieli, Dariusza, Eleonory

Gminne dożynki w Rychlikach

dodał 2014-09-01
Gminne dożynki w Rychlikach

W minioną sobotę (30. sierpnia) mieszkańcy gminy Rychliki bawili się na dożynkach. Po mszy świętej, odprawionej w miejscowym kościele, na teren boiska wyruszył uroczysty korowód, w którym reprezentacje poszczególnych sołectw niosły dożynkowe wieńce. Wśród gości, przybyłych tego dnia do Rychlik, pojawiło się wielu zacnych gości m.in. wicewojewoda Grażyna Kluge, poseł Elżbieta Gelert oraz reprezentanci samorządu powiatowego: Zbigniew Zasada i Zbigniew Lichuszewski. Starościną imprezy była Magdalena Cieśla, a starostą Jarosław Nazarewicz. W części oficjalnej gospodarz uroczystości wójt Henryk Kiejdo pogratulował rolnikom tegorocznych, dobrych zbiorów i podziękował za ich ciężką pracę. Dożynki to również doskonała okazja, by nagrodzić tych mieszkańców gminy, którzy wyróżniają się swą działalnością.

Pierwsze odznaczenia powędrowały do osób, którym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi nadał odznaczenie „Zasłużony dla rolnictwa”. Otrzymali je: Piotr Cieśla, Krzysztof Dziąbkowski, Tadeusz Zygmunt Jarocki, Kazimierz Licznerski, i Franciszek Pastuszak. 

W dowód uznania i szacunku za wkład i zaangażowanie w prowadzonym gospodarstwie rolnym wyróżnienia wójta H. Kiejdo odebrali: państwo Emilia i Ryszard Pławiak, Jolanta Białorucka, Waldemar Pyłypeć, Janina i Kazimierz Dragan, Antonii Denis,Wiesława Zwierzchowska, Elżbieta i Jacek Bąk, Sławomir Rust, Maria Masalaska, Kazimierz Hałuszczak, Sławomir Duszczyk, Jolanta i Mirosław Żera, Irena i Tadeusz Mazur, Maria i Władysław Cichoccy, Piotr Warczak, Iwona i Janach Cichoccy, Łucja i Czesław Gajdzis, Eugeniusz Kogut, Michał Lemański, Piotr Pastuszak oraz Danuta i Jacek Żółtowscy.
Wójt H. Kiejdo wyróżnił też Aleksandra Urbanowicza w dowód uznania za zaangażowanie na rzecz łowiectwa i ojczystej przyrody trzy osoby, zajmujące się hodowlą gołębia pocztowego: Krzysztofa Rysia, Jana Sobocińskiego i Władysława Waszkiewicza. Z kolei w dowód uznania za osiągnięcia w dziedzinie sportu wyróżnienia obebrali: Mariusz Stupak i Dawid Zasada. Za zaangażowanie i ofiarną pracę na niwie pszczelarskiej podziękowania i wyróżnienie otrzymali: Czesław Karpowicz, Michał Żuryło, Władysław Król i Jan Hałajko.

W części artystycznej zaprezentował się zespół Ostródzianie, kapela Potok i grupa Lotos. W tym roku gwiazdą wieczoru był Marcin Siegieńczuk (dawny lider disco -polowej grupy Toples). W międzyczasie organizatorzy zadbali o ciekawe konkurencje dla sołectw i atrakcje dla dzieci. Były też stoiska, gdzie można było smacznie zjeść. W dożynkach uczestniczyło 11 sołectw oraz jedno stowarzyszenie. Wszyscy przygotowali przepiękne wieńce dożynkowe, dlatego wybór najciekawszego był bardzo trudny. Tym najładniejszym wieńcem okazał się wieniec przygotowany przez Stowarzyszenia „Różyce” z Rejsyt. Drugie miejsce zajął wieniec sołectwa Rejsyty, a trzecie wieniec dożynkowy sołectwa Jankowo. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

aw
Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Podpis   2014-09-01

topolna nie ma??


#Biedny rolnik   2014-09-01

ty rolnik pochwal się ile ty zarabiasz bo już nikt tak nie ma dobrze jak wy pierwsze żniwa na przełomie Lutego ,Marca unia za nic przelewa na konto kaskę drugie żniwa w sierpniu co miesiąc za mleczko kaska i to nie mała już nie wspomnę ile unia dala na sprzęt rolniczy połowę wartości nowego sprzętu wiec się pytam koto dostał tyle co ci biedni poszkodowani przez los rolnicy no kto ??????


#Rolnik   2014-09-01

Taka impreza to kpiny ,arogancja i obłuda rządzących i klechów.Zbyt i cena plonów już ich nie obchodzi.Rolnicy cieszą się i nie wiedzą nawet z czego i nie ma do tego powodu.Władza bierze po kilkanaście tysięcy i ma czyste ręce a rolnik 60 _ 40 złotych za 100 kg pszenicy.Ot ciemnota!!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Mieszkańców Pasłęka i naszych gości zapraszamy na wspólne powitanie...