4 czerwca 2020 Kwiryny, Franciszka

Gminne dożynki w Rychlikach

dodał 2017-08-28
Gminne dożynki w Rychlikach

Wczoraj mieszkańcy Rychlik i ich goście bawili się na tradycyjnym święcie plonów. Imprezę poprzedziła msza święta w miejscowym kościele. Po niej uroczysty korowód przeszedł na teren boiska, gdzie rozpoczęła się część oficjalna dożynek. Wójt Henryk Kiejdo mówił w swoim wystąpieniu o potrzebie kultywowania tradycji, związanych ze świętem plonów, a także o ciężkiej, ale i bardzo ważnej pracy rolników. Dożynki były też okazją do wręczenia podziękowań i wyróżnień. I tak w dowód uznania i szacunku za wkład w rozwój gospodarstwa rolnego podziękowania od wójta otrzymali: Emilia Połumackanycz, Maria Owsianka, Iwona Cichocka, Aneta Pastuszak, Małgorzata Klimiuk, Anna Licznerska i Kazimierz Pełka. Z koli podziękowania za działalność na rzecz lokalnej społeczności odebrali: Genowefa Dubień, Halina Ulejczyk, Józef Kucharek, Bożena Dufka, Małgorzata Jurczak i Krystyna Borowska. Wójt wyróżnił też Marzenę Kruszkę i Teresę Kacperczak za zaangażowanie w życie kulturalne gminy.

Corocznie sporo emocji towarzyszy konkursowi na najładniejszy wieniec. Tym razem komisja uznała, że na pierwsze miejsce zasługują wszystkie cztery wieńce, jakie przygotowały sołectwa: Rychliki, Krupin-Kiersity, Jankowo i Jelonki. Sołectwa rywalizowały też w konkursie na najciekawsze stoisko. Pierwsze miejsce dobyło Jankowo, które w tym roku zorganizowało pokazowe stoisko, nawiązujące do dawnych sposobów pracy w rolnictwie. Chodziło o to, by zaprezentować co i jak dawniej trzeba było zrobić zanim powstał mączny placek. Nie zabrakło zatem młócenia cepem, zacierania zboża na mąkę, a później wyrabiania ciasta i tradycyjnego pieczenia. Trzeba przyznać, że stoisko cieszyło się ogromnym powodzeniem, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Drugie miejsce w konkursie na najciekawsze stoisko zajął Dymnik, trzecie Marwica, a nagrody pocieszenia odebrały dwa pozostałe sołectwa: Jelonki i Krupin- Kiersity.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.
aw


0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Zyczliwy   2017-08-31

@A.M. - możesz pobujać się też na huśtawce na Placu 1000-lecia, rozruszasz zbolałe kości.


#życzliwy   2017-08-31

@A.M. - Dziadostwo jest w twojej głowie. Wyjdź na dwór, przewietrz ją, ochłoń, uśmiechnij się do ludzi, którzy idą do kościoła i do tych, którzy tam nie idą - poczujesz się lepiej.


#A.M.   2017-08-31

zniesmaczony to jest 21 wiek.Już nawet malutka Malta odchodzi od tych zboczonych i przestępczych sekt i ich zabobonów.Czas odrzucić to dziadostwo.


#Zniesmaczony   2017-08-31

@A.M. - tak mocno ci przeszkadza msza? Czy ciągną cię na nią na siłę? A może płacisz na nią? Jeśli nie, to co cię obchodzi?


#A.M.   2017-08-30

A ta msza to za co i do kogo była .Chyba za tą pogodę i plony ale do kogo ??A klechy się cieszą z tej ludzkiej ciemnoty i głupoty.Profity zbierają .


#Jezioro Korsuń   2017-08-29

Wójt Kiejdo ma wiele wad. Przede wszystkim nie toleruje głosów sprzeciwu i leci nieustannie takim sutannowym-zapleśniałym-patriotyczno-klerykalnym trendem. Ale dobre uczynki które zrobił dla wsi i calej gminy są widoczne na każdym kroku. Jak na jesieni 2018 r. umiejętnie je wyeksponuje - następną kadencję ma pewną.


#Koleś   2017-08-29

A jak świętował w Rychlikach znany i ceniony rolnik Michał KŁYSZ ? Informacje o tak pięknej imprezie powinna być pełniejsza.


#Jazzgot   2017-08-29

Słusznie że w niedzielę. Rok temu było w sobotę i rolnicy w polu byli, albo wpadli na chwilę i uciekli. A teraz kulturalnie mogli się pobawić i nawet kielicha strzelić. To święto rolników a nie bandy ochlejów spod budki z piwem co by chcieli do 3 w nocy piwo z kega żłopać a na mszę do kościoła wybrać się nie raczyli. Brawa dla sołectw, ludzi którym się chce cokolwiek robić w dzisiejszych czasach, za przepiękne wieńce i super stoiska. Szacun


#Rolnik   2017-08-28

Cudne Święto, wspaniała zabawa i w końcu w niedzielę, po Bożemu jak trzeba.


#Rolnik   2017-08-28

Dożynki, Święto Plonów, Wieńce – ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. . Przypominam, że na polu zostało ok 30% niezebranego zboża. Urządzanie dożynek w takiej sytuacji to kpina z dramatu rolników, którzy modlą się o każdą godzinę pogody.


#Operator Cepa   2017-08-28

nie zabrakło też zacierania zboża na mąkę , a później wyrabiania ciasta tylko że już mąką z Biedrony , do obejrzenia na stronie Rychlik można się pośmiać .


#InternałtaJ   2017-08-28

Marsz piekny . Reprezentanci Jelonek super ,wieniec Jelonek piekny !!!!


#MIESZKANIEC   2017-08-28

A STAROSTY NIE ZAPROSIŁ?CO ROK TO CORAZ GORZEJ.....


#Uczestnik   2017-08-28

Na tyle sołectw tylko 4 wieńce. Nic dziwnego. Wójt olał ludzi więc oni jego. Bez pozdrowień.


#Pasłęczanin   2017-08-28

Mnie te fotki podobały się.


#Fc   2017-08-28

Za to za rok przed wyborami będą się chcieli pokazać wójt i jego świta żeby tylko zostać na następną kadencję. Bez mojego głosu za te dożynki i za tą szeroką drogę na Bażyne


#Mieszkaniec   2017-08-28

Najgorsze dożynki jakie tylko zorganizowali,nie dość że w niedzielę bo podobno szanowny Pan wójt miał chrzciny w sobotę,a mieszkańcy niech się bawią w niedzielę i to tylko do 21. Wstyd i chała,patrzą tylko gdzie tu grosza trochę przy oszczędzić. Wstyd


#P   2017-08-28

Kim jest Pani z drugiego zdjęcia na pierwszym planie?


#.   2017-08-28

Kto te fotki pstrykał?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności