16 września 2019 Edyty, Korneliusza, Cypriana

Gminne dożynki w Rychlikach

dodał 2017-08-28
Gminne dożynki w Rychlikach

Wczoraj mieszkańcy Rychlik i ich goście bawili się na tradycyjnym święcie plonów. Imprezę poprzedziła msza święta w miejscowym kościele. Po niej uroczysty korowód przeszedł na teren boiska, gdzie rozpoczęła się część oficjalna dożynek. Wójt Henryk Kiejdo mówił w swoim wystąpieniu o potrzebie kultywowania tradycji, związanych ze świętem plonów, a także o ciężkiej, ale i bardzo ważnej pracy rolników. Dożynki były też okazją do wręczenia podziękowań i wyróżnień. I tak w dowód uznania i szacunku za wkład w rozwój gospodarstwa rolnego podziękowania od wójta otrzymali: Emilia Połumackanycz, Maria Owsianka, Iwona Cichocka, Aneta Pastuszak, Małgorzata Klimiuk, Anna Licznerska i Kazimierz Pełka. Z koli podziękowania za działalność na rzecz lokalnej społeczności odebrali: Genowefa Dubień, Halina Ulejczyk, Józef Kucharek, Bożena Dufka, Małgorzata Jurczak i Krystyna Borowska. Wójt wyróżnił też Marzenę Kruszkę i Teresę Kacperczak za zaangażowanie w życie kulturalne gminy.

Corocznie sporo emocji towarzyszy konkursowi na najładniejszy wieniec. Tym razem komisja uznała, że na pierwsze miejsce zasługują wszystkie cztery wieńce, jakie przygotowały sołectwa: Rychliki, Krupin-Kiersity, Jankowo i Jelonki. Sołectwa rywalizowały też w konkursie na najciekawsze stoisko. Pierwsze miejsce dobyło Jankowo, które w tym roku zorganizowało pokazowe stoisko, nawiązujące do dawnych sposobów pracy w rolnictwie. Chodziło o to, by zaprezentować co i jak dawniej trzeba było zrobić zanim powstał mączny placek. Nie zabrakło zatem młócenia cepem, zacierania zboża na mąkę, a później wyrabiania ciasta i tradycyjnego pieczenia. Trzeba przyznać, że stoisko cieszyło się ogromnym powodzeniem, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Drugie miejsce w konkursie na najciekawsze stoisko zajął Dymnik, trzecie Marwica, a nagrody pocieszenia odebrały dwa pozostałe sołectwa: Jelonki i Krupin- Kiersity.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.
aw


0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Zyczliwy   2017-08-31

@A.M. - możesz pobujać się też na huśtawce na Placu 1000-lecia, rozruszasz zbolałe kości.


#życzliwy   2017-08-31

@A.M. - Dziadostwo jest w twojej głowie. Wyjdź na dwór, przewietrz ją, ochłoń, uśmiechnij się do ludzi, którzy idą do kościoła i do tych, którzy tam nie idą - poczujesz się lepiej.


#A.M.   2017-08-31

zniesmaczony to jest 21 wiek.Już nawet malutka Malta odchodzi od tych zboczonych i przestępczych sekt i ich zabobonów.Czas odrzucić to dziadostwo.


#Zniesmaczony   2017-08-31

@A.M. - tak mocno ci przeszkadza msza? Czy ciągną cię na nią na siłę? A może płacisz na nią? Jeśli nie, to co cię obchodzi?


#A.M.   2017-08-30

A ta msza to za co i do kogo była .Chyba za tą pogodę i plony ale do kogo ??A klechy się cieszą z tej ludzkiej ciemnoty i głupoty.Profity zbierają .


#Jezioro Korsuń   2017-08-29

Wójt Kiejdo ma wiele wad. Przede wszystkim nie toleruje głosów sprzeciwu i leci nieustannie takim sutannowym-zapleśniałym-patriotyczno-klerykalnym trendem. Ale dobre uczynki które zrobił dla wsi i calej gminy są widoczne na każdym kroku. Jak na jesieni 2018 r. umiejętnie je wyeksponuje - następną kadencję ma pewną.


#Koleś   2017-08-29

A jak świętował w Rychlikach znany i ceniony rolnik Michał KŁYSZ ? Informacje o tak pięknej imprezie powinna być pełniejsza.


#Jazzgot   2017-08-29

Słusznie że w niedzielę. Rok temu było w sobotę i rolnicy w polu byli, albo wpadli na chwilę i uciekli. A teraz kulturalnie mogli się pobawić i nawet kielicha strzelić. To święto rolników a nie bandy ochlejów spod budki z piwem co by chcieli do 3 w nocy piwo z kega żłopać a na mszę do kościoła wybrać się nie raczyli. Brawa dla sołectw, ludzi którym się chce cokolwiek robić w dzisiejszych czasach, za przepiękne wieńce i super stoiska. Szacun


#Rolnik   2017-08-28

Cudne Święto, wspaniała zabawa i w końcu w niedzielę, po Bożemu jak trzeba.


#Rolnik   2017-08-28

Dożynki, Święto Plonów, Wieńce – ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. . Przypominam, że na polu zostało ok 30% niezebranego zboża. Urządzanie dożynek w takiej sytuacji to kpina z dramatu rolników, którzy modlą się o każdą godzinę pogody.


#Operator Cepa   2017-08-28

nie zabrakło też zacierania zboża na mąkę , a później wyrabiania ciasta tylko że już mąką z Biedrony , do obejrzenia na stronie Rychlik można się pośmiać .


#InternałtaJ   2017-08-28

Marsz piekny . Reprezentanci Jelonek super ,wieniec Jelonek piekny !!!!


#MIESZKANIEC   2017-08-28

A STAROSTY NIE ZAPROSIŁ?CO ROK TO CORAZ GORZEJ.....


#Uczestnik   2017-08-28

Na tyle sołectw tylko 4 wieńce. Nic dziwnego. Wójt olał ludzi więc oni jego. Bez pozdrowień.


#Pasłęczanin   2017-08-28

Mnie te fotki podobały się.


#Fc   2017-08-28

Za to za rok przed wyborami będą się chcieli pokazać wójt i jego świta żeby tylko zostać na następną kadencję. Bez mojego głosu za te dożynki i za tą szeroką drogę na Bażyne


#Mieszkaniec   2017-08-28

Najgorsze dożynki jakie tylko zorganizowali,nie dość że w niedzielę bo podobno szanowny Pan wójt miał chrzciny w sobotę,a mieszkańcy niech się bawią w niedzielę i to tylko do 21. Wstyd i chała,patrzą tylko gdzie tu grosza trochę przy oszczędzić. Wstyd


#P   2017-08-28

Kim jest Pani z drugiego zdjęcia na pierwszym planie?


#.   2017-08-28

Kto te fotki pstrykał?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

20 lat powiatu elbląskiego

Pozostało5 dni

Na dzień 21 września 2019 roku zaplanowano uroczyste obchody 20 – lecia powstania...


Zaproszenie na Derby

Pozostało28 dni

Miłośników jazdy konnej zapraszamy w sobotę 14 września na zawody jeździeckie...