22 listopada 2019 Cecylii, Wszemily, Stefana

Gminny program opieki nad bezdomnymi zwierzętami

dodał 2016-03-23
Gminny program opieki nad bezdomnymi zwierzętami

Na realizację programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta i gminy Pasłęk w bieżącym roku miasto wyda 92.500 zł. Decyzję zatwierdzającą ten projekt radni podjęli podczas ostatniej sesji. Podmiot prowadzący schronisko w Pasłęku otrzyma dotację w wysokości 75 tys. zł, na opiekę nad wolno żyjącymi kotami miasto wyda 3,5 tys. zł, a na ich sterylizację (lub kastrację) 2 tys. zł. Zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom gospodarskim to 7 tys. zł, całodobowa opieka weterynaryjna w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt to koszt 4,5 tys. zł. Dodatkowe 500 zł zapisano też na poszukiwanie właścicieli bezdomnych zwierząt.  

Zapewnienie opieki nad bezdomnymi zwierzętami  oraz zapobieganie bezdomności zwierząt to zadanie gminy, wynikające z ustawy. Corocznie lokalne samorządy muszą zatwierdzać program, będący realizacją tego obowiązku. Informacje o bezdomnych zwierzętach można przekazywać do Urzędu Miejskiego (Referat Spraw Obywatelskich), do Straży Miejskiej lub stowarzyszenia, prowadzącego schronisko Psi Raj. 

awDodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Latwo mówić   2016-03-25

Kto zazdrości prowadzącym schronisko niech założy własne i tez będzie mógł wystąpić do gminy po dotację. Na początek proponuję popracować jednak kilka dni w pasłęckim schronisku by poznać ile trudu, poświęcenia i serca trzeba włożyć by schronisko mogło dobrze funkcjonować.


#Hycel   2016-03-24

Zero reakcji, bo nie ich psy, zresztą co niby mieli robić, odstraszać, czy wyłapać - do tego potrzebny hycel.


#Nie z moich podatków   2016-03-24

Dzisiaj z zakupami po drodze na Bankowej, Westerplatte obszczekały mnie psy. Małe, głośne i jadowite.Stałam ja durna, bo podchodziły do kostek. Mijali mnie przechodnie i samochody. Zero reakcji.


#Czytelniczka   2016-03-24

I tu musze wyprowadzić z błędu. Na początku stawiałam wymagania ale po tym jak zobaczyłam podejscie ludzi do pracy przestalam. Zaczelam szukac osob, ktore maja checi. Wiadomo, ze nie dam od razu jakiejs wysokiej stawki ale jak pracownik sie wykaze to docenie. Komentarz ponizej ewidentnie swiadczy o tym, ze szuka sie dziury w calym. A nawet jak staz z urzedu pracy to warto chyba miec te pienadze niz ich nie miec.


#?????????????????   2016-03-24

czytelniczka;zawsze byli i są ci co muszą się z groszem liczyć i ci się szastają kasą czyli biedni i bogaci.Dlatego tym co żyją poniżej pulapu,a wręcz egzystują ciężko zrozumieć taką troske i przeznaczenie takiej kasy na schronisko,bo to nie pępek naszej gminy.A co do firmy i rekrutacji należało dodać jakie wymagania pani stawia ,no i na jakiej umowie ma byc zatrudnienie,bo znając życie chodzi o staż z UP(wtedy pracodawcy wybierają jak na wybiegu mis) z którego korzystają właśnie firmy.


#Czytelniczka   2016-03-23

Nie moge czytać tych komentarzy. Zwierzęta są uzależnione od ludzi i ich dobrej woli więc nie wiem jak można wyliczać tak pieniądze. A co do bezrobocia to ludziom się nie che pracować. Prowadzę firmę i podczas rejkrutacji widzę jak podchodza lekceważąco do pracy. W glowach siē już poprzewracało. Proponuję wziąć sìę do pracy a nie ciagle tylko narzekać.


#Czytelniczka   2016-03-23

Nie moge czytać tych komentarzy. Zwierzęta są uzależnione od ludzi i ich dobrej woli więc nie wiem jak można wyliczać tak pieniądze. A co do bezrobocia to ludziom się nie che pracować. Prowadzę firmę i podczas rejkrutacji widzę jak podchodza lekceważąco do pracy. W glowach siē już poprzewracało. Proponuję wziąć sìę do pracy a nie ciagle tylko narzekać.


#Spekulant   2016-03-23

stare i chore psy powinny być usypiane a zaoszczędzone pieniądze powinny iść dla ludzi potrzebujących


#Radek   2016-03-23

Te schronisko to chyba dochodowy interes dla ludzi go prowadzących, bo jak inaczej wytłumaczyć fakt że zjawiają się dobrzy ludzie, którzy chcą przygarnąć psa i odciążyć finansowo schronisko ale dla pani kierowniczki miejsce psa jest tylko w domu i to najlepiej na łóżku pod kołdrą. Widać komuś na tym zależy by psów w schronisku przybywało i brać na nie dotacje. Niezły przekręt.


#Bezdomny pies i kot   2016-03-23

Gminny program opieki nad bezdomnymi zwierzętami powinien zaczynać i kończyć się akcją uświadamiania ludzi - brania odpowiedzialności za zwierzęta domowe. Płacimy jako gmina za głupotę i brak odpowiedzialności jej mieszkańców. Zwierzęta nie są niczemu winne. Paniusia kupuje dzieciom pieska, bo chciały. Piesek jest mały i fajny, ale szybko rośnie i dzieciom szybko się nudzi, więc wywozi się za miasto i zostawia na odludziu, wypuszcza za drzwi mieszkania, na podwórko i nie sprząta to też problem.


#Przykro czytać   2016-03-23

Do ????????? jak ktoś nie chce pracowac to ma taki dochód. Mi jak było ciężko finansowo to pracowałam na dwa etaty i brałam każda pracę. Teraz to do opieki chodzą paniusie z hybrydami na paznokciach i sztucznymi rzęsami na oczach- na to mają kasę a do żadnej pracy się nie imają. podobno jest bezrobocie, a jak takiemu bezrobotnemu zaproponuje się prace to żadna nie pasuje!.Im należy się wszystko, mi pracującej i moim dzieciom nie nalezy się nic bo przekraczam dochód i gdzie ta sprawiedliwość


#??????????   2016-03-23

przykro czytać-na prawde przykro czytać ten wpis-Ktoś kto ma rozum i umie liczyć ,niech przeliczy dochód 3 osobowej rodziny;1400zł,podzieli na30dni i ile wyjdzie?Z tego należy zrobić opłaty,kupić,obuwie ,leki i żyć-więc nie piszcie bzdur,bo chociaż kocham zwierzęta mam dość tego biadolenia,ze to nie takie duże pieniądze na pieski.Są jeszcze zbiórki w szkołach,sponsorzy itd.(a i tak pieski biegają po mieście ,nie wspomne o kotach nie pamiętam czasów kiedy było ich ,az tak dużo)


#Podpis   2016-03-23

Psy w schronisku są wasze, mieszkańcy gminy ! Pilnujcie ich to nie będzie potrzeby utrzymywania schroniska. Dobrze,że nie przyjmują psów od właścicieli, którym sie znudziły, chociaż niejeden by tak chciał. Nie mam pojecia jak nasze schronisko sie utrzymuje, ponieważ inne przy takim obłożeniu zwierząt maja budżęt w granicy 150 000 zl. To ,że robią zbiórki na schronisko dobrze o nich świadczy, gdyby im starczało nie musieli by żebrać. Idżcie do schroniska, zobaczcie ich pracę .


#Przykro czytać   2016-03-23

Ktoś kto ma rozum i umie liczyć to podzieli te 75 tyś na wszystkie dni roku i ilość zwierząt w schronisku-rachunek prosty niewiele ponad złotówkę na zwierzaka. Ktoś kto ma rozum i umie go używać to wie, ze za taka kwote ciężko wykarmić psa/kota a gdzie jeszcze leczenie, sterylizacje i inne opłaty? Jest schronisko-źle, nie byłoby i psy bezdomne biegałyby po całym mieście-też źle! Polakowi nigdy nie dogodzi, a tak naprawdę to nie są bezdomne zwierzęta tylko Wasze drodzy ludzie!


#Zdrówko   2016-03-23

Każdy wie. W tym niby publicznym ośrodku liczy się znajomość. Szkoda ,że jeszcze nie leczą psów i kotów.. Tam wszyscy radni mogą liczyć na przywileje.Jedna zgrana rodzina.Jak miasto zaoferuje dotacje , chętnych nawet wśród przyjaciół nie zabraknie.


#   2016-03-23

Właśnie,a p.Zarudzkiej i tak wciąż za mało kasy. Ciągle jakies zbiórki urządza bo wszystko ją tak kosztuje, teraz marzy się plac zabaw dla kotów. Dziwi mnie,że ściąga kalekie psy z Ukrainy,a jak jest zgłoszenie i prośba,żeby zabrać psa od kogoś ,to nie, bo miejsca i kasy nie ma.No chyba,że to jest zwierzak w stanie agonalnym to wtedy tak i im drastyczniejsze foty, tym więcej wynoszenia na ołtarze przez słodkopierdzący fanklubu. Tak, to jest rozdawnictwo społecznych pieniędzy!


#Zwycięztwa   2016-03-23

To śmieszne.Patrzcie jak są zaangażowani radni.Każdy z nich nie myśli o Pasłęku a o diecie, bo interes nie wypalił.Patrząc na radnych nie mam swojego głosu.Na tych radnych nie głosowałem


#Ab   2016-03-23

Wszystkie wpisy świadczą o nieprawidłowościach w naszym kraju. Co do programu opieki nad zwierzętami liczyłem na bardziej radykalne kroki a skończyło się na rozdawnictwie społecznych pieniędzy.


#Y   2016-03-23

Już wywalili swoje frustracje. To całe społeczeństwo Pasłęka i innych miast. To niemoc , bezsilność. To wkurzające władze , które się nie liczą, bo snobizm zamienił w pieniądz i dobrobyt..Ci politycy mają przed oczami dolary, euro.Patrzcie jak bronią swojej swobody. Ty zwykły człowieku żyj normalnie i nie daj się opanować zwierzakom


#Podpis   2016-03-23

Opracujcie im jeszcze program wyjścia z bezdomności. Zróbcie burze mózgów, atomizacje itp pierdoły na warsztatach. A bezdomnych ludzi i rodziny w biedzie zostawcie na pastwe losu. Buractwo nie radni. Ale jak lobby psiarskie glosniej szczeka to glosu ludzi nikt nie slyszy.


#Nie dla darmozjadów   2016-03-23

Jak zwierzęciu stanie się krzywda, to właśnie człowiek istota rozumna przychodzi z pomocą. Uważam za nadużycie środków publicznych na nie wiadomo jaki cel. Co to jest gminny program? Z szacunkiem dla schroniska ale nadużywają pieniędzy publicznych.


#Nie dla darmozjadow   2016-03-23

a ja znam wiele rodzin, w których rodzice nie pojda pracowac tylko dlatego ze dostana na kazde dziecko po 500 zł i sie nie oplaca isc na roboty interwencyjne, zywnosc dadza tez z opieki, no zycie jak w madrycie


#Nie dla opieki zwierząt   2016-03-23

To nasi mieszkańcy. Są nieporadni. To proszę im stworzyć takie schronisko. Litujecie się na kotami, psami i innymi zwierzakami a zapomnieliście o ludziach.


#Rr   2016-03-23

Nie jestem przeciwnikiem pomagania dla zwierząt. Jednak suma 92 tysiące to jest chyba przesada! Ciekawy jestem ile gmina przeznaczyła na pomoc bezdomnym ludziom z naszej gminy! do-> nie dla darmozjadów Zastanów co piszesz! Nie wszyscy, którzy pobierają zasiłki są darmozjadami! To, że Ty masz pracę to się ciesz,bo nie każdy ma takie szczęście! Jest wiele rodzin biednych i uczciwych, którzy by woleli pracować i nie chodzić do opieki po wsparcie.Zanim się coś napisze, trzeba dwa razy pomyśleć.


#Nie dla darmozjadow   2016-03-23

nie zgadzam sie z postem nizej, to wlasnie socjal jest za bardzo rozwiniety, takim nierobom i patoli mieszkanie gmina ma dac, po 500 zl na dziecko dac i zasilek jeszcze, o komuterach z unii nie wspomne. A normalni pracujacy rodziny nie zaloza bo ich nie stac na 1 dziecko, a mieszkanie splacac beda 30-letnim kredytem - ot filozofia naszego systemu


#Nie dla opieki zwierząt   2016-03-23

Dużo pieniędzy z budżetu gminy. Może tak radni zastanowią się nad sytuacją tych najuboższych.To im najbardziej potrzebna pomoc. Miłośnicy zwierząt karmią i się opiekują. Tymi najuboższymi prócz opieki nie ma. Ukrywają swoje ubóstwo.To rodziny bez pracy.


#Radek   2016-03-23

Gmina to może i myśli o bezdomnych psach, ale czy Pani Zarudzka ze schroniska to chyba nie do końca. W niedzielę byłem w schronisku by adoptować psa. Ale gdy Pani dowiedziała się, że czasami pies będzie musiał być uczepiany do budy to się zbulwersowala i powiedziała że żadnego psa nam nie odda. Pies miał by u mnie duże podwórko do biegania, zapewnione suche i cieple legowisko a tak musi zostać w tym brudzie narażony na zagryzienie przez inne psy.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Kabaret Koń Polski

Pozostało7 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na występ kabaretu Koń Polski, który...


Bartosz Furman dla chorej Liwii

Pozostało9 dni

W niedzielę 1 grudnia br. o godzinie 18:00 w klubie YOLO w Elblągu odbędzie się...


Pierniki i marcepany

Pozostało18 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają...