25 października 2021 Darii, Wilhelminy, Bonifacego
Reklama Heops

Gratuluję pomysłu

dodał Ponad miesiąc temu, 2021-09-20
Gratuluję pomysłu

Pragnę podzielić się moim zatrważającym odkryciem jakiego doznałam podczas ostatniej wizyty na tzw. nowym cmentarzu komunalnym. Otóż okazało się, że bardzo dużo nagrobków oklejonych jest jaskrawymi etykietami z informacją o nieopłaceniu na kolejne 20 lat miejsca, a wśród nich znalazł się nagrobek mojej rodziny. Bardzo mnie to zbulwersowało oraz zabolało ponieważ wiem i mam na to dowód, że kolejnej opłaty powinnam dokonać w 2032 r. Pomijając fakt, że będę dochodziła wyjaśnienia sprawy (nawet z zadość uczynieniem od zarządcy nekropolii) to uważam, że ta forma przekroczyła wszelkie granice przyzwoitości i niejedną osobę przyprawiła o kołatanie serca. Nikt nie podważa zasadności pobierania opłat prolongacyjnych (zresztą zgodnie z ustawą) ale forma pozostawia WIELE DO ŻYCZENIA! Proszę postawić na kreatywność a nie łatwiznę w niskim wydaniu. Dlaczego na bramie cmentarza nie ma informacji w dużej, jaskrawej formie graficznej tylko wypłowiała kartka?

Zbulwersowana

(nazwisko znane redakcji)


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :ratusz

Komentarze

 • Mietek
   Ponad miesiąc temu, 2021-09-20

  M.in dlatego moje prochy zostaną rozsypane daleko od cmentarza

  zniesmaczona
   Ponad miesiąc temu, 2021-09-20

  Może warto przeczytać list ze ZROZUMIENIEM. Nie jest to "wylewaniem pomyj", tylko zwrócenie uwagi na niefortunne - niewłaściwe - przykre załatwienie sprawy. Pomyłka?! Koszmarna!!! Jeśli zarządca decyduje się na taki krok, to zobowiązuje do rzetelności!!!' Gdzie RODO?! Sugeruje się brak opłaty!

  soltys
   Ponad miesiąc temu, 2021-09-20

  Pomysł jak najbardziej słuszny nie ma nic za darmo. Taka sposób przypominania jest stosowany na bardzo wielu nekropoliach .Pomyłki się zdarzają rzecz ludzka,wystarczy wyjaśnić u zarządcy i po temacie. Lepiej wylać pomyje publicznie a później wyjaśniać

  • Psychoprosiak soltys
    Ponad miesiąc temu, 2021-09-20

   Czekaj czekaj, czy Ty właśnie publicznie wylałeś pomyje, na kogoś kto wylał publicznie pomyje, na kogoś kto też wylał publicznie pomyje? Pomyjowa incepcja :) A tak na serio to jak najbardziej zgadzam się z autorem listu. To nie średniowiecze, ja wiem że w tym kraju to trudne do wykonania, ale należałoby zachować chociaż pozory przyzwoitości, a oznaczanie grobów bliskich jakimiś karteczkami jest dalekie od przyzwoitości. I pisze to osoba niewierząca.

Żwirownia 1140 px
nasza2